fbpx

Büyük Hayaller Nasıl Kurulur Ve Onlara Nasıl Ulaşılır?

Büyük hayaller nasıl kurulur? Büyük hayallerimize ulaşmak için neler yapmalıyız? Girişimci olalım veya olmayalım, hepimizin bir hayali vardır. Ancak onlara şimdiye kadar ulaşamadıysanız belki yolunu bilmiyorsunuzdur. Gelin bu hayallerimize ulaşmak için neler yapmalıyız bir bakalım.

“Hayal edebiliyorsan, yapabilirsin. Her şeyin bir fare ile başladığını her zaman hatırla.”

– Walt Disney

Hayatınızı daha verimli ve sizi mutlu edecek bir şekilde yaşamanız için, aklınızda bulunması gereken tek önemli faktör hayallerinizin ne kadar büyük olduğudur. Eğer hayalleriniz küçükse, önünüzdeki fırsatları kaçırmanız çok normal. Bu yüzden büyük hayal kurmayı öğrenmeniz önemlidir. Hayatınız, küçük hayaller peşinde koşarak geçirmek için çok değerli. Büyük hayal kurun böylece potansiyelinize tam olarak ulaşabilirsiniz.

Büyük Hayaller Nasıl Kurulur Ve Onlara Nasıl Ulaşılır?

Büyük hayallere ulaşmak için yapılacak belli başlı kurallar vardır. Her şeyden önce, doğru hayallerin peşinde olduğunuzdan emin olmalısınız. Siz, hayallerinizin hem doyurucu hem anlamlı olduğundan emin olmalısınız. Bu, hayallerinizin dünyaya katkıda bulunması gerektiği anlamına gelir.

Hayalleriniz sadece bir şeyleri almak ile ilgili değil vererek almak hakkında olmalıdır. Sadece kendinize odaklanırsanız, istediğiniz şeyi alsanız bile, kendinizi tatmin hissetmezsiniz. Bunu göz önünde bulundurarak, şimdi nasıl büyük hayal kuracağınıza ve bunları başaracağınıza dair bazı ipuçlarına bakalım:

1. Başarılı insanların hikayelerinden ilham alın.

Sık sık tüm başarılı insanların bir yerlerden başladığını unutuyoruz. Sonunda ne olurlarsa olsunlar, hepsi mütevazi başlangıçlara sahipti. Onların hikayelerini, özellikle de nasıl başladıklarını okumak, size ilham verecek ve zihninizi yeni olasılıklara açacaktır.

Büyük hayaller kurmak için birinci anahtar şudur: Başarılı insanların alışkanlıklarını gözlemlemek ve onları takip etmek. Kendinizi onların yerine koyun. Kendinizi onların pozisyonunda olduğunuzu, zorlukların üstesinden geleceğinizi ve beklentileri karşıladığınızı hayal edin. Bu, kendiniz için daha büyük hayallere sahip olmanıza yardımcı olup size ilham verecektir.

2. Hayallerinizi yazın.

Yaşamın meşguliyeti hayallerinizi unutmanıza neden olabilir.

Yaşamın meşguliyeti hayallerinizi unutmanıza neden olabilir. Bu yüzden kendinize sürekli hatırlatmanız gerekir. Hayallerinizi yazın ve yazdıklarınızı erişilebilir bir yere koyun.

3. Bir savaş planı yapın.

Hayal sahibi olmak bir şeydir, ama bunu yapmak başka bir şeydir. Bir savaş planınız olmalı. Scott Adams’ın dediği gibi: “Kaybedenlerin hedefleri var ama kazananlar da sistemlere sahip.”

Planın mükemmel olmak zorunda değil. Aslında, yeni durumlarla karşılaştıkça bu yolu güncellemeniz gerekebilir. Önemli olan, hayallerinize nasıl ulaşacağınızı düşünmenizdir.

Uzun Vadeli Başarı Neye Bağlıdır? >>

4. Bedelini günlük ödeyin.

Hayalleriniz, bunaldığınızda çok büyük görünebilir. Büyük hayallerimiz varsa bu daha da zor görünebilir. Ama unutmayın ki, bir fili yemenin yolu, her seferde sadece bir lokma yemenizdir. Benzer şekilde, yapmanız gereken şey, bedelini günü gününe ödemek. Zorluğun ne kadar büyük olduğunu düşünmeyin. Bunun yerine, her gün en az bir adım ilerlediğinizden emin olun. İstikrarlı olun, zaman içinde önemli ilerlemeler kaydedersiniz.

5. Önünüzdeki zorluklara göğüs gerin.

Hayallerinizin peşinde koşarken, kendinizi zorluklarla karşılaşmaya hazırlayın.

Hayallerinizin peşinde koşarken, kendinizi zorluklarla karşılaşmaya hazırlayın. Zorluklarla karşılaşacaksınız, bunu aklınızda bulundurun. Bu şekilde zorluklar geldiğinde sizi yıkamayacaklar ve önünüze bakacaksınız.

6. Sıkıştığınız zamanlarda hayallerinizi bırakmayın.

Büyük hayalleriniz peşinde koşarken, köşeye sıkıştığınız zamanlar olabilir. Uzun süredir anlamlı bir ilerleme göremeyebilirsiniz. Böyle bir durumda, hayallerinizden vazgeçmek cazip ve kolay bir yol gibi gözükebilir. Bunu yapmayın.

Böyle zamanlar normaldir ve atlatmak için her zaman bir yol vardır. Hayal kurmaya devam edin ve önünüze bakın. İçinizdeki ateşi hissedin. Neleri geliştirebileceğinizin analizini yapın. Bunu yaparsanız, nihayet bir şeyler yeniden canlanacak ve yeni bir dönem başlayacaktır.

Normal yaşamak kolaydır. Ancak hayatınızı sonuna kadar öyle yaşamak değil. Yine de hayat harika bir macera. Yola çıkmaya hazır mısın?

İşte Engelleri Sevmeniz İçin Birkaç Neden >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,506TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2020 Aralık Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için aylık burç yorumları. Aralık ayında kişisel gelişim, para, sağlık, kariyer ve daha bir çok alanda bizi neler bekliyor? Aya 30 Kasım İkizler burcunda...

Başarıya Giden Yolun Şaşmaz Haritası

Yaşadığımız hemen her şey bizle ilgilidir. Sanılanın aksine, sahip olduğumuz ekonomik koşullardan tutalım da çözümsüz gelen sorunlarımıza hatta sağlık problemlerimize kadar biz belirleriz yaşadığımız...

Analiz Derdi Geride Bırakır

Kişisel gelişim bölümümüzde bu kez analiz etmek üzerine kafa yoracağız. İnsanları geride bırakan, gelişmesini ve değişmesini engelleyen bir düşünce yapısını inceleyeceğiz. Nedir bu analizci...

Kısa Hikayeler – Değerli Yüzük Hikayesi

Kısa hikayeler bölümümüzde bu defa bir şeyin değerini nasıl bileceğimiz üzerinde duracağız. Değerli yüzük hikayesi, bize bilginin önemini anlatır. Çünkü bilginin, insanı farklı kılan...

Girişimcilerin Michael Phelps’ten Öğrenebilecekleri 7 Ders

Tüm zamanların en büyük Olimpiyat sporcularından biri olan Michael Phelps, bireyin çok genç yaşta neler başarabileceğini yeniden tanımladı. Sadece beş Olimpiyat Oyunu'nda kemerinin altında...

Neden Marka Olunmalı?

Neden markalar bizim hayatımızda bu kadar önemli bir yer tutuyor? Neden bazı markalar bizim için birer “arzu nesnesi” olmuş durumda? Neden çok beğendiğimiz markalarla...