Doğrudan satışta başarılı olmuş liderler, network marketingde en çok kazananlar, başarılı olana kadar devam eden kişilerdir.

Bugün sizlerle doğrudan satışta taahhüt ve heyecan arasındaki farkla ilgili konuşmak istiyoruz. Doğrudan satışta başarı için, girişimci kemiğinizi güçlendirmek için olmazsa olmaz kavramlardır. Ancak arasındaki farklar neler? Gelin birlikte bakalım.

Sektörümüzde uzun zamandır iş yapıyorsanız, birçok insanın gelip gittiğini görebilirsiniz. Birileri başlar, birileri bırakırAncak şu da bir gerçek ki doğrudan satışı bırakanların birçoğu gerçekten heyecanlıydı. Peki neden bu duruma düşüyorlar?

Doğrudan Satışta Taahhüt ve Heyecan

Doğrudan satışta başarılı olmuş liderler, network marketingde en çok kazananlar, başarılı olana kadar devam eden kişilerdir. Heyecanlı ve hevesli olmak da gereklidir. Ancak başarı için bağlılık gerekir. Şimdi birlikte bu iki konuyu biraz konuşalım.

Doğrudan Satışta Heyecan

Doğrudan satışta heyecan gereklidir.

Doğrudan satışta heyecan gereklidir. Girişimciliğin herhangi bir alanında da gereklidir. Heyecan “büyük bir heves duygusu”dur. Sürekli olmayan geçici bir duygudur. Geliyor ve gidiyor. İnsanların heyecan düzeyi olayın ne olduğuna bağlı olarak değişebilir.

Çoğu insan için, heyecanın birkaç saatten yaklaşık 90 güne kadar sürebilir. Zamanın bir noktasında, heyecan dağılacaktır. Peki ama nasıl? Bir şeyleri perspektife koymak için size birkaç örnek verelim:

 • Seda yeni görüşmeye başladığı kişi için heyecanlı olabilir.
 • Timur yeni başladığı işi için heyecanlıdır.
 • Murat yeni beslenme alışkanlığından heyecan duyuyor.
 • Caner yeni yıl kararından heyecan duyuyor olabilir.
 • Ayşe yeni evini satın almaktan heyecan duyuyordur.
 • Jale yeni başladığı doğrudan satış işi için heyecanlıdır.

Doğrudan Satışta Karşılaşacağınız 10 Farklı Tip >>

Bunlar ne anlama geliyor?

 1. Seda birkaç randevunun ardından heyecanını kaybedecektir. Kişinin mükemmel olmadığını çabucak keşfeder. Birkaç haftada bir yeni biriyle görüşmeye başlayabilir ama hiç kimseyle kolay kolay uzun süreli bir ilişki yaşamayacaktır. Asla uzun vadeli bir ilişki içinde değildi.
 2. Timur birkaç ayda bir iş değiştiriyor gibi görünüyor. İş arkadaşları, çalışma saatleri, patronu, işe gidip gelme, emeklilik planı veya başka bir şeyle her zaman bir sorun bulur. Her yeni iş için heyecanlı başlar, ancak bulduğu şeyden asla memnun olmaz.
 3. Murat her ay yeni bir diyete başlıyor. İlk iki ya da üç gün boyunca gerçekten pompalanır, ancak her zaman diyetinde “hile yapar” ve tipik olarak birkaç gün içinde eski yollarına döner. Zaman zaman bir diyetle bir veya iki hafta yaptığında, sadece bir kilo verdiğinden hayal kırıklığına uğrar, bu yüzden durur.
 4. Caner yeni yıl 1 Ocak’ta ve Aralık ayının son haftasından itibaren kararı konusunda gerçekten heyecanlanıyor. Bunun için hazırlanır. Ne yazık ki, Ocak ayının ilk haftasının sonunda, kararını zaten birkaç kez “aldattı” ve kararın imkansız olduğuna karar verdi.
 5. Ayşe her zaman yeni bir ev almak istemiştir. Son birkaç yıl içinde birkaç kez yaklaştı, ama o mükemmel evi bulamıyor gibi görünüyor. Her zaman son dakikada geri döner ve bir hata yapacağından korkar.
 6. Jale on yıldır ağ pazarlamacılığı yapıyor. Bu süre zarfında on beş farklı şirkette bulundu. Her zaman o mükemmel şirketi arıyor. Yeni bir şirkete her katıldığında çok heyecanlı bir şekilde başlıyor, ancak 90 gün sonunda bir sonraki zemin katındaki fırsattan vazgeçerek işi bıraktı.

Bu örneklerden herhangi biriyle bağlantı kurabilir misiniz? Size de tanıdık geleceklerdir.  Ancak unutmayın, heyecan sonsuza dek sürmeyecek. Bir yerden sonra onu kaybedeceksiniz.

Doğrudan Satışta Farklı Olmak Nedir? >>

Doğrudan Satışta Bağlılık

Doğrudan satışta bağlılık heyecandan çok farklı bir şeydir.

Doğrudan satışta bağlılık heyecandan çok farklı bir şeydir. İlk heyecan kaybolduktan çok sonra bir şeye yapışma isteği duyacaksınız. Sizi doğrudan satışta başarı yolunda ilerletecek olan düşünce bu olacaktır.

Hayatta başarılı olmak için, herhangi bir ilişkide veya işte kararlı olmanız gerekir. Bakın, hiçbir şey tam olarak planlandığı gibi gitmez. Yapmaya değer hiçbir şey hızlı, ücretsiz veya kolay değildir. İyi şeyler, sıkı çalışma, zaman ve fedakarlık gerektirir.

Network marketingde en çok kazananlar, sürekli firma değiştirenler değillerdir. Üst sıralarına ve şirketlerine sadıktırlar. İşlerinde, her gün en az bir veya iki saat, mazeret olmadan çalışmaya adamışlardır.

Toplumumuzda, çoğu insanın kararlılıkla mücadele ettiğini keşfedeceksiniz. Çoğu insan zorlaştıkça evliliklerini bırakıyor. Birkaç hafta sonra, hatta birkaç gün sonra diyetlerini bırakırlar. Çoğu insan birkaç hafta sonra spor salonuna gitmeyi bırakır. Çoğu insan yeni yıl kararını bir haftadan kısa bir sürede terk eder. Kötü insanlar olduklarını söylemiyoruz. Sadece insanların çoğunun yapışma gücü olmadığını söylüyoruz.

Bununla birlikte, her sektördeki başarılı insanlar yaptıklarına çok bağlıdırlar. Güçlü evlilikleri olan insanlar gerçekten evliliklerine ve eşlerine kendilerini adamışlardır. Şekle giren ve formda kalan insanlar düzenli olarak sağlıklı beslenme ve egzersiz yapmaya kararlıdır. Her türden başarılı bir iş kuran insanlar işletmelerine çok önem verirler. Büyük endüstrimizde başarılı olmak istiyorsanız, taahhüt etmelisiniz!

Doğrudan Satış Neden Gerçek Bir İş Gibidir? >>

Başarılı olmak için ağ pazarlamasında yapmanız gerekenler

Doğrudan satışta başarı için yapmanız gerekenler var. Bu öncelikler de sizin sıradan ya da başarılı bir insan olmanızın yolunu belirleyecektir. Peki nedir başarılı olmak için yapmamız gerekenler:

 • Öncelikle, siz ve kendi geleceğiniz hakkında heyecanlanmalısınız. Bunu yaptıktan sonra, BİR şirket seçmeniz ve en az BEŞ YIL taahhüdünde bulunmanız gerekir. Başarılı olmak en az bu kadar zaman alacaktır.
 • Ardından, işinizi günde en az 1-2 saat, haftada en az beş gün ve tercihen haftada altı gün çalışmak için bir taahhütte bulunmanız gerekir. Bu süre zarfında zamanınızın ve enerjinizin% 90’ını para üreten faaliyetlere odaklamanız gerekir .
 • Son olarak, başarılı olana kadar devam etmeli ve takip etmelisiniz. İşlerin asla tam olarak planlandığı gibi gitmeyeceğini anlayın. Esnek olun, ancak rotada kalın. İşinizi hissetmediğiniz zamanlarda bile çalışın.

Son düşünceler

Özetle, doğrudan satışta başarı için bağlılık ve heyecan tamamen farklı iki şeydir. Heyecan geçici bir duygudur, uzun sürmeyen geçici bir zirvedir. Öte yandan, bağlılık, ilk heyecanın kaybolmasından çok sonra bile bir şeye yapışmanızı sağlar.

Ağ pazarlamacılığında başarılı olabilmek için şirketinize ve işletmenize bağlı olmalısınız. Heyecanlanma yardımcı olur, ancak bağlılık çok daha önemlidir. Çok az insan başarılı olma taahhüdüne sahiptir ve bu yüzden sektörümüzde çok az insan başarıya ulaşır.

Doğrudan satışta başarı için heyecan ve taahhüt hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Doğrudan Satışta Depresyon Yaşıyorsanız Yapmanız Gerekenler >>