fbpx

Doğrudan Satışta Sıkışık Durumdan Nasıl Kurtulursunuz?

Doğrudan satış işinizde araya sıkışmış gibi mi hissediyorsunuz? Planlarınız istediğiniz gibi gitmiyor mu? Üzülmeyin, herkesin hayatında tekdüze geçen, sıkışmış gibi hissetti dönemler mutlaka vardır. Bu durumu ilerletmek yerine, çözüm aramak çok daha mantıklı olacaktır.

Doğrudan satış içerisinde sürekli çırpındığınız ancak para kazanamadığınız, organizasyonunuzun büyümediği, kopmaların olduğu bir düşüş dönemi olmuştur. Hiç satış yapamadığınız, hatırlamak dahi istemediğiniz zaman dilimi…

Doğrudan Satışta Sıkışık Durumdan Nasıl Kurtulursunuz?

Doğrudan satışta sıkışık durumdan nasıl kurtulursunuz? – İşiniz istediğiniz gibi gitmiyorsa, yaptığınız bazı şeyleri değiştirmelisiniz. Çünkü sürekli aynı şeyleri yapmak, size farklı sonuç getirmeyecektir. Farklı sonuçlar için bazı noktalarda gerekirse düşünce tarzınızı değiştirmelisiniz. Aşağıda, işinizi yeniden canlandırmak için size bir fikir listesi sunacağız. Ama önce seni zihinsel olarak bu rutinden kurtarmalıyız!

Doğrudan Satışta 20/80 Kuralı >>

Adım 1: Sizi durduran şey nedir?

Doğrudan satış içerisinde milyonlarca insan var. Milyonlarca farklı istek farklı düşünce tarzı demektir bu. Herkes için çözüm aynı olmadığından, şu anda neden sıkıştığınızı düşünmek zorundasınız. Çocuk bakımı, arabaya ihtiyaç duymak veya telefonu kayıp etmek, korkular, “Hayır” duymaktan çekinmek gibi sizi durduran bir şey var mı? Bunu nasıl çözebilirsin?

Bazen insanlar bir tatilden döndükten sonra işten kopmuş olabilirler. Bu, bir hastalık veya yaralanmadan sonra da olabilir. Bazen insanlar motivasyonlarını kaybederler ve sonra yeniden başlamak imkansız gibi görünebilir. Ancak bu durumda gerek kendiniz, gerekse takımınızdaki insanlar için çözüm, sizi durduran şeyler üzerine düşünmektir. Kendiniz çözemezseniz dahi mutlaka bir mentordan yardım almalısınız.

Adım 2: Kendinize kişisel zaman ayırın.

Sosyal Zaman Ayırmak - Öz bakım, kişisel zaman ve kendinize şefkat göstermek, yeniden başlamak için çok önemlidir.

Doğrudan satışta sıkışık durumdan nasıl kurtulursunuz? – Öz bakım, kişisel zaman ve kendinize şefkat göstermek, yeniden başlamak için çok önemlidir. Tembel olduğunuz veya motivasyonsuz hissettiğiniz için kendinizi üzebilirsiniz. Bir kızgınlık içinde olduğunuz için ve hiçbir şey yapmadığınız için kendinizi suçlayabilirsiniz. Ancak bu sizin için yararlı değil.

Önemli olan, bugün tekrar ilerlemenizdir. Yeterince uyku alıp almadığınızı görmek için hızlı bir öz değerlendirme yapın, yeterince egzersiz yapıyor musunuz?

Kendinize iyi bakmanız, hayatınız ve işiniz hakkında odaklanmanız ve heyecan duymanız için enerjiye sahip olmanızı sağlar. Bu nedenle kendinizi üzmeyin. Siz değerlisiniz.

Doğrudan Satışta Korku Ve Şüphelerinizin Üstesinden Nasıl Gelirsiniz? >>

Adım 3: Küçük hedefler için ödüller koyun.

Artık hiçbir şey sizi ilerlemekten alıkoymadığına göre harekete geçmelisiniz. Kendinize olmak istediğiniz kral ve kraliçe gibi davranmaya başladığınıza göre, 3. adımın zamanı geldi. Bu adımda başarılabilir olduğunu düşündüğünüz bazı küçük eylemlere karar verecek ve sonra kendinizi ödüllendireceksiniz.

Bir ödülün olumlu tutumunuzu pekiştirme gücü, motive olmak için mücadele ederken faydalıdır. O küçük eyleme başlamak için bile kendinize küçük bir ödül ayarlayın. Ardından, daha büyük bir hedefe doğru her adımda kendinizi ödüllendirmeye devam edin. Bir süre sonra ödülleri geri çekmek isteyeceksiniz. Ancak bu gibi durumlarda hedefinize ulaştığınızda, yine de daha büyük bir ödül belirleyin.

Nereden Başlamalı?

Doğrudan satışta sıkışık durumdan nasıl kurtulursunuz? – Artık kendinizi bu rutinden kurtulmaya adadınız. Aslında bu 3 eylemi önümüzdeki hafta için planlayın. Liderlerinize ve takımınızdakilere bunları iletin. Aldığınız kararlar, sizi bambaşka biri yapacak. Ertelemeyin, şimdi başlayın.

  • 3 kolay şeyi yaptıktan ve kendinizi ödüllendirdikten sonra listeye geri dönün ve 3 şey daha bulun. Bunlar, biraz daha zor bulabileceğiniz ancak yine de sizin için yapılabilir eylemler olmalı. Bunları yapın, kendinizi ödüllendirin ve listeye geri dönün. Bu durumu sürekli olarak tekrarlayın!

Küçük olumlu eylemler yaparak ve kendinizi ödüllendirerek, kendinizi bu rutinden çıkaracaksınız. Sonuçları, hemen uygulamak için plan yapıp, harekete geçtiğiniz zaman çabucak göreceksiniz. Kendinize başarılı olmak için bir fırsat daha verin. Ayağa kalkın ve de savaşın.

Doğrudan Satışın Avantajları – İşinizi Ucuza Nasıl Kurarsınız? >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,459BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,566TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Başarılı İnsanlar Neleri Farklı Yaparlar?

Başarılı insanlar neleri farklı yaparlar? Sıradan insanlardan farklı düşündükleri noktalar nelerdir? Başarılı insanlar hayatın her kesiminde karşımıza çıkarlar. Ancak hepsinin ortak bir yanı vardır:...

Liderlikte Tutumun Etkisi Nedir?

Liderlikte tutumun etkisi nedir? Bugün sizinle çalışmak için nasıl bir tavır sergilediniz? Ne yazık ki, çok az lider hayatın herhangi bir anında tutumlarının farkındadır....

Doğrudan Satışa Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Doğrudan satışa başlamadan önce bilmeniz gerekenler nelerdir? Para kazanma, ek gelir imkanı, iş fırsatı... Bu bakış açılarından hangisi ile ticarete başladığınız son derece önem...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Mart Ayı Nasıl Geçecek?

Aylık burç yorumları neler? Girişimciler için 2021 Mart ayı burç yorumları nasıl geçecek? Burç yorumlarınızda sizleri bu ay neler bekliyor? Para, kişisel gelişim, sağlık...

Güneşi Uyandıralım

Güneşi Uyandıralım adlı kitabı daha önce hiç okudunuz mu? Jose Mauro De Vasconcelos tarafından yazılan bu eşsiz kitabın, hayatınıza olan etkisini okuduktan sonra fark...

Yeni Tanıştığınız Birini İşe Almak İçin 3 Önemli Kural

Network marketing takımınıza yeni tanıştığınız birini almak için neler yapmalısınız? Eric Worre tarafından da şiddetle tavsiye edilen bu yöntemi işinizde mutlaka kullanmaya özen göstermelisiniz....