fbpx

İşinizde Zihinsel Hazırlık İçin Yapılması Gerekenler

Network marketingde zihinsel hazırlık nasıl olur? İşinizde zihin gücü neden önemlidir? Mental olarak güçlü insanlar, strese, zorluğa, engellere karşı daha dirençlidir. Herhangi bir zor görev veya projeyle uğraşırken, kendinizi zihinsel olarak hazırlamak, hedeflerinize ulaşmak için çok önemlidir.

Yeterli zihinsel hazırlık, yolda kalmanıza, ortaya çıkan engellerle başa çıkmanıza, motivasyonu sürdürmenize ve sonuna kadar takip etmenize olanak tanır. Bugünkü gönderide, kendinizi başarılı bir doğrudan satış ticaretine, zihinsel olarak hazırlamanız için birkaç yol öneriyoruz.

Network Marketingde Zihinsel Hazırlık Nasıl Olur?

Network marketingde zihinsel hazırlık, aynı zamanda başarıya da hazırlık demektir. Eğer kafanızda, bu iş içerisinde başarılı olabileceğinizi hayal edemiyorsanız, işiniz cidden zor. İnsanlar size olumsuz yanıt verecekler, sizi reddecekler. Telefonlarınıza cevap vermeyecekler. Sizden kaçacaklar. Sizi dolandırıcı ilan edecekler. Tüm bunlarla başa çıkmak için mental açıdan kuvvetli olmalısınız. Peki bu sürece nasıl hazırlanacaksınız?

Doğrudan Satışta Zihinsel Olarak Zorlanacağınız Noktalar Nelerdir? >>

Hedefinize ulaşacağınıza dair sarsılmaz bir güven oluşturun ve bunu dışarıya yansıtın.

Başlangıçta bu güveni gerçekten hissedemeyebilirsiniz.

Başlangıçta bu güveni gerçekten hissedemeyebilirsiniz. Ancak “başarana kadar taklit edin.” Hedefinize ulaşmak, söz konusu olmamalı; ne olursa olsun OLACAK bir şey olarak düşünün. Bu fikri başkalarına yansıtmak onların sizi takip etmek istemelerine neden olacaktır. Çünkü biz doğal olarak başarılı olanlara ilgi duyuyoruz.

  • Örneğin, ilk işe alımını imzalamaya hevesli, oldukça yeni bir doğrudan satış danışmanı, fırsatı sunmak için potansiyel müşterisine tanıtım yapıyor. Potansiyel müşteri para kazanmak hakkında bazı sorular soruyor. Danışman, şirketin rakamlarını paylaşıyor ve kendinden emin bir şekilde bunu dile getiriyor; “Bu yılki ulusal kongreye ücretsiz bir yolculuk kazanmak için ilk işe alma seviyesine (alt hattında 4 kişi) ulaşacağım.” Potansiyel müşteri, kesinliğinden etkilenir ve bu nedenle kendisine güvenir.

Rahatsız olmaya alışın.

Network marketingde zihinsel hazırlık nasıl olur? – Konfor bölgenizde kalmak ve her riskten uzaklaşmak sizi bir girişimci olarak çok ileriye götürmeyecektir. İşletmenizin size biraz rahatsızlık veren yönlerini kucaklayın. Tavsiye istemekten rahatsız mısınız? Bunu düşünebildiğiniz kadar çok şekilde, mümkün olduğunca sık yapın. Muhtemel bir iş ortağı ile görüşmek için telefon görüşmelerinden korktuğunuz oldu mu? Bu aramaları kendinize özgü hale getirin. Bir süre sonra, bu rahatsızlığı büyük başarı için bir fırsat olarak kabul edeceksiniz ve her zaman yeni şeyler denemekte başarılı olacaksınız.

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin İpuçları >>

Daima ilerlemeye devam edin ve asla pes etmeyin.

Aksaklıklar olacağı gerçeğini kabul edin, hayal kırıklıkları yaşarsınız ve hatta havlu atmayı bile düşünebilirsiniz.

Aksaklıklar olacağı gerçeğini kabul edin, hayal kırıklıkları yaşarsınız ve hatta havlu atmayı bile düşünebilirsiniz. Zor zamanlar kararlılığınızı gerçekten sınayabilir. Bu yüzden bir saniye bile vazgeçmeyi düşünmeyin. Bir hata yaparsanız düzeltin ve ondan öğrenin. Motivasyonunuzu kaybederseniz, hırsınızı yeniden canlandıran yeni hedefler belirleyin. İşinizi ileriye taşımak, bir profesyonel olarak öğrenmek ve büyümek için elinizdeki tüm kaynakları kullanın ve hedeflerinizin gerçekleştiğini görün.

Her şeyi % 100 olarak yapın.

İşinizde yaptığınız her şey, sahip olduğunuz her zerre çabayla yapılmalıdır. İster bu işi tam zamanlı bir gelire sahip işiniz yapmak isteyin, ister her ay faturalarınızı ödediğinizde fazladan biraz para kazanmak isteyin, kendinizi % 100 ortaya koyun. Sadece yarı yolda giderseniz ve bunun istediğiniz şekilde çalışmadığını anlarsanız, gerçek potansiyelinizin ne olduğunu asla bilemezsiniz.

Network marketingde zihinsel hazırlık nasıl olur? – Tüm bunları yapmaya kararlıysanız, başarılı bir iş kurmaya ve bununla birlikte gelen tüm iniş çıkışlara hazırsınız demektir. Bir sporcunun bir oyundan önce uzanması veya bir piyanistin konserden önce teraziyi çalıştırması gibi, işinizi yürütmek için gerekli hazırlığı yapmanız gerekir.

Başarıya zihinsel olarak hazırlanmak için gerekli olduğunu düşündüğünüz başka bir şey var mı? Lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın!

Hedeflerinizi Aşmak İçin Neler Yapmalısınız? – Eric Worre >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,634BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,568TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Nisan Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Nisan ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Strateji Ne Demek? Stratejik Düşünme Nedir?

Strateji ne demek? Stratejik liderlik için gerekli olan stratejik düşünme ve stratejik bakış açısı nasıl geliştirilebilir? Perspektif geliştirmek liderlik konumu için son derece önemlidir....

Benlik Nedir? Yüksek Benlik Saygısı Neden Önemlidir?

Benlik nedir? Benlik saygısı nasıl nedir? Yüksek özgüvene sahip olmanın önemini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü kendinize olan saygınız, sizin hayattaki konumunuzu belirleyecektir. Peki özgüven...