Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network Marketingde Etkili Liderlik - Doğrudan satışta etkili liderlik için öğrenmeniz gereken temel beceriler bulunmaktadır.

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır. Yani ekiplerini geri plana atarak çalışmalarıdır. Böyle devam ederseniz, organizasyonunuz bir süre sonra sizi takip etmeyi bırakacaktır. Siz de sadece yürüyüşe çıkmış olacaksınız. Peki kendi işinizi kurduğunuz bu süreçte, etkili liderlik için yapabileceğiniz şeyler nelerdir?

Her şeyden önce bilmek gerekir ki, lider olmak, kendinizle ilgili değil, ekibinizle ilgili yaptığınız şeylerden gelir. Bazı liderlerin ay boyunca başarısız olduğunu görürsünüz. Ve sadece geçen hafta kaç satış yaptıklarını öğrenmek için ekip üyeleriyle iletişime geçerler. Peki bu doğru bir yaklaşım mı?

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Doğrudan satışta etkili liderlik için öğrenmeniz gereken temel beceriler bulunmaktadır. Bildiğiniz gibi network marketing bir planlama üzerine kuruludur. Bu yüzden bir liderin bu şekilde çalışmasını izlemek herkesi her yerde kaşındırıyor.

Ancak en kötüsü, ay sonunda yapılan görüşmenin o ekip üyelerine bir fayda sağlamamasıdır. Ve o insanlar da aptal olmadıkları için bunu biliyorlar. Bu yüzden bugün sizlerle besleyici ve ilham verici bir lider olma konusunda 8 tavsiyeyi paylaşmak istiyoruz.

Stratejik Ağ Pazarlama Uzmanı Nasıl Olunur? >>

1. Daha az konuşun ve daha çok dinleyin.

Etkili Dinleme - Biraz klişe olduğunu biliyoruz ama burada bir gerçek var.

Biraz klişe olduğunu biliyoruz ama burada bir gerçek var. Onlar hakkında konuşmalısınız, onlar konuşmalı. Ekip üyelerinizi gerçekten dinleyin.

  • Sorunları neler?
  • Nerelerde takılıp kalıyorlar? 
  • Öne çıkan özellikleri var mı? 
  • Hedeflerini tutturabilmeleri için neler yapabilirsiniz?
  • Hangi konularda eğitebilirsiniz?

2. Her şeyi düzeltmeye çalışmayı bırakın.

Bazı şeyler kontrolünüz dışında gelişecektir. Süper kadın veya erkek olmanıza gerek yok – sadece sempatik (ve cesaret verici) bir kulak sahibi olmanız yeterli olacaktır. Sorunlar ayrıntılarda gizlidir.

Etkili Liderlik İçin İletişim Sırları >>

3. Ekip üyenizin kendisi için doğru cevaba sahip olduğunu bilin.

Network marketingde etkili liderlik için cevaplar aslında çok açıktır. Ekip üyelerinizin harika niteliklerini görmeyi öğrenin. Ekiplerimizde geniş bir kişilik yelpazesine sahibiz ve her bireyin farklı bir çalışma ve iletişim şekli var. Bir lider olarak, takımlarınızda daima en iyiyi arayın. Bazen onlara olan inancımız, kendileri hakkında harika şeyler keşfetmelerine yol açar!

4. Nedenlerini veya amaçlarını bilin.

Onlara düzenli olarak neden doğrudan satışta olduklarını veya hangi hedefe ulaşmak için çabaladıklarını hatırlatın. Bazen hayat araya giriyor ya da konfor alanlarının çok dışına çıkıp işlerini ilerletmeyecek alışkanlıklara geri dönüyorlar. Sizden gelen nazik hatırlatmalar ve cesaretlendirmeler, onların tekrar adım atmalarına yardımcı olacaktır.

Doğrudan Satışta İşinizi Nasıl Basit Tutarsınız? >>

5. Atacakları eylem adımlarını seçmelerine izin verin.

Etkili Liderlik - Doğrudan satışta etkili liderlik, takımınızdaki insanların seçim yapmalarına izin vermenizi gerektirir.

Doğrudan satışta etkili liderlik, takımınızdaki insanların seçim yapmalarına izin vermenizi gerektirir. Onlarla seçenekleri tartışabilir, deneyimlerinizi ve ipuçlarınızı paylaşabilirsiniz. Ancak sonunda başarıya giden kendi yollarında yürümeleri gerekir. Kendi hedeflerini ve eylem adımlarını belirlemelerine izin vererek, sürecin sahipliğini üstlenirler ve işi gerçekten yapma olasılıkları çok daha yüksektir.

6. Takım üyelerinizin kendilerini başarılı hissetmelerine yardımcı olun.

Ekip üyelerinizin kendilerini başarılı hissetmelerine yardımcı olmak, başarılı olmalarına yardımcı olacaktır. Yol boyunca küçük kazançları ne kadar çok tanır ve kutlarsanız, o kadar iyi hissederler. Başarı başarıyı doğurur.

Doğrudan Satışta En İyi Distribütör Kimdir? >>

7. İlginizi orantılı dağıtın.

Ekip üyeleri üzerinde baskı olmadan kendi doğrudan satış işiniz için sorumluluk alın, kendi hedeflerinizi kenara bırakmayın. İlham verici, teşvik edici, besleyici ve yardımcı olun. Daima onlar hakkında konuşun –  sadece kendi işinizle veya hedeflerinizle ilgili değil.

8. Sonucu bırakın ve sürecin tadını çıkarın.

Sanırız bu biraz Zen, sonuçtan kopmak için. Hedef belirlemek önemlidir, elbette, ancak sonunda sürecin tadını çıkarmak istersiniz. Ekibinizle bu şekilde çalışmak bir zevk. Onları gelişirken görmek, büyük ve de sağlam bir organizasyon olduğunu görmek hem sizi hem onları mutlu edecektir.

Network Okulu Kampüs Açıldı! – Network Marketing Eğitimleri İçin Tıklayın >>

Bonus: Düzenli eğitim aldıklarından emin olun.

Network marketingde etkili liderlik için kendi gelişiminiz de son derece önemlidir. İnsanlar sürekli olarak sizi izlediği için, kendiniz üzerine çalışmalısınız. Ticaretiniz için gerekli olan becerileri, püf noktaları öğrenmelisiniz. Sizi takip eden, örnek alan insanlar da aynı sürece gireceklerdir.

Bu yüzden Network Okulu ailesi olarak, yıllar içerisinde edindiğimiz tecrübeleri, tarafsız bir şekilde insanlara sunuyoruz. Sizler de püf noktaları öğrenmek, kaldıraçlı bir gelir elde etmek ve liderlik yeteneklerinizi geliştirmek istiyorsanız, networkokulu.online adlı sitemizi hemen ziyaret edebilirsiniz. Ve kendiniz için en uygun fırsatlar hakkında anında bilgi edinebilirsiniz.

Network marketingde etkili liderlik ile ilgili yazımızı okudunuz. Sizce bu sektörde etkili liderlik için yapılması gerekenler nelerdir? Bu maddelere eklemek istediğiniz noktalar var mı? Bilgi ve düşüncelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Network Marketingde Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Nasıl Oluşturulur? >>