İnsanlar her gün işte çok fazla zaman harcarlar.

İşinizi Değiştirmeniz Gerektiğini Gösteren 5 İşaret

Uygun Olmayan Bir Kariyerin Tehlikeleri

Bu hayatta çok az şey sizin için uygun olmayan bir işte dikiş tutturamamaktan daha rahatsız edici olabilir. Yaptığınız iş zaman ve enerjinizin çoğunu tekeli altına alır. İnsanlar her gün işte çok fazla zaman harcarlar. İlgi alanlarınız, tutkularınız ve becerilerinizle tamamen uyumlu olmayan bir işiniz varsa, bu sizi gerçekten mutsuz hissettirir.Ayrıca, her sabah uyanmanın pratikte dayanılmaz hissettirmesine de neden olabilir. Kişiliğinize ve hedeflerinize uygun olmayan bir işiniz varsa, bu işaretler sizin için gerçek bir uyarı alarmı niteliği taşıyor.

1-) İşinizde doğal değilseniz;

İşinizde kendini doğal hissetmiyorsanız, bu duruma dikkat etmeli ve yeniden değerlendirmelisiniz. Kendilerine uygun işleri yapan insanlar, işlerini kolaylıkla ve güvenle idare edebilirler. Bunun aksine, konumunuzla ilgili her şey garip ve zor görünüyorsa, bu muhtemelen bir uyarı işaretidir. ‘Şu anda başka bir şeyi daha iyi yapıyor olabilirdin’ demektir. Eğer bir iş sizin için uygunsa, muhtemelen bu konuda doğal olursunuz. Aksine, her şey her zaman zoraki ve karmaşık görünüyorsa, diğer seçeneklere bir göz atmalısınız.

2-) Düzenli olarak eleştiri alıyorsanız;

Work Criticize GIF - Find & Share on GIPHY

İşlerinde uzman olan insanlar tutarlı övgüler alma eğilimindedir. Profesyoneller parladığında diğer insanlar bunu farkeder. Ancak, profesyonellerin düzenli olarak başarısız oldukları zamanı da fark ederler. İş performansınızla ilgili sürekli olarak kötü şeyler duyuyorsanız, vakit durumunuzu ve konumunuzu değerlendirme vakti olabilir. Kendinize bulunduğunuz yere ait olmadığınızı itiraf etmenin zamanı belki gelmiştir. Eğer kendiniz için uygun olmayan bir pozisyonda kalmayı sürdürürseniz, kendinizi ve ayrıca şirketinizi de  hafife almış olursunuz. Bu şartlar altında kimse kazanamaz.

3-) Tek umrunuzda olan şey maaşınız ise;

Funny Cat GIF - Find & Share on GIPHY

İşiniz sizin için bir maaştan başka bir şey değilse, bu kalbinizin içinde olmadığının açık bir işaretidir. Amacınız, hayatta bir çağrı bulmak olmalıdır. Amacınız, hayatta kalmak ve faturaları ödemekten daha fazlası olmalıdır. Sizi kasvetli hissettiren ve tatmin etmeyen bir işi sürdürmenin bir anlamı yoktur. Size neşe getiren bir pozisyon bulmanız gerekir. Her sabah attığınız adımla birlikte size ferah bir baharın eşlik ettiği bir dünyada yaşamanız gerekir. Aksi halde, kendinizi monotonluğun ve manevi tatminsizliğin hüküm sürdüğü bir kafese hapsetmiş olursunuz.

4-) Mesleğinizi tartışmayı sevmiyorsanız;

Bernie Sanders Debate GIF - Find & Share on GIPHY

Kariyerlerine tutkulu insanlar, onlar hakkında konuşmaktan zevk alırlar. Ne var ki, kariyerlerinden hoşnut olmayan insanlar sık sık konuyu değiştirmeye çalışırlar. Birisi size kariyerinizi sorduğunda içinize kapanıyorsanız, bu genellikle bir şeylerin yanlış gittiği anlamına gelir. İnsanlar kendilerini başarılı hissettiren kariyeri bulmak için ellerinden geleni yapmalılar ve kendilerini iyi hissettirecek işleri karaya çıkarmaya çalışmalılardır. İşiniz sizin için bir utanç kaynağından başka bir şey değilse, mümkün olan en kısa zamanda ondan uzaklaşmanız gerekir.

5-) Bu işte ilerleyemeyeceğinizi fark ediyorsanız;

Rabbit Obstacle GIF - Find & Share on GIPHY

Hedefler, profesyoneller için harika motivasyon kaynaklarıdır. Ancak, size sıfır büyüme potansiyeli sunan bir işte sıkışıp kaldıysanız, bu coşkunuza gölge düşürebilir. Kendinizi bir rutine çakılı kalmış ve kariyeriniz hakkında başınıza gelecek iyi bir şey kalmamış gibi hissetmenize neden olabilir. Eğer işiniz hayatınızda tam bir çıkmaz sokak gibi görünüyorsa, diğer kariyer yollarını incelemelisiniz. Harika haber şu ki, dışarıda sizi bekleyen birçok insan var.

Mert Hançer

Mert Hançer

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın