fbpx

Kalbe Endeksli Yönetim

İç’te ve İş’te başarılı ve mutlu olmanın yolu; kalbe endeksli yönetimin model alınmasından geçiyor. Liderlik yolunda, başarılı bir yönetici olma konusunda, üretkenliğiniz, verimliliğiniz ve daha birçok konuda başarılı olmak istiyorsanız size bir önerimiz var. 

İş dünyası, insan hayatının vazgeçilmezlerinden. Hayatın önemli bir kesitinde işle meşgul olan insanın iş yapısının imarı bu açıdan çok değerli! İçinde bulunan hayatı daha yaşanılır kılmak sağlam temellere oturtulmuş yapılarla mümkün. Çünkü işletme yapıları değişmeye başlıyor.

  • Avrupa’da işletme çalışanlarının onda sekizi işe isteyerek ve mutlu bir şekilde gelmiyor. Sadece onda ikisi, işyerine mutlak bağlı geliyor. Makineleşmiş, kurallarla sınırlandırılmış, cezalarla daraltılmış, yaptırımlarla sıkılaştırılmış, iş süreci tamamen sığ bir hale getirilmiş işletme yapılarının geleceği sınır noktayı Avrupa yakalamış bulunmaktadır. Bugün, Avrupa’nın iş yapısı üzerinde arayışa girmesinin temelinde bu “ mutsuzluk” yatmaktadır.

Dışsal Motivasyonu Nasıl Sağlarız? >>

Neden böyle olmaktadır? İnsanlar işe yoğun bir şekilde neden verememektedir? Çalışanların mutluluğu için ne yapılmalıdır?  Neden bu iş yerinde çalışırken ikinci bir iş arayışı içerisinde bulunmaktadırlar? Bu insanlara veremediğimiz ne vardır? Eksik olan, yolunda gitmeyen ve aksayan bir şeyler var ama nedir?

Kalbe Endeksli Yönetim

Toplum içerisinde iş değiştirenlere de farklı gözlerle bakılması da çok manidar gelmiştir.

Bütün bu soruların cevabını arayan Avrupa, cevabını uzak doğuda bulmuştur. Bugün Japonya, Güney Kore gibi ülkelerde çalışma şekli Avrupa’dakinden çok farklı gelmiştir Avrupalılara! Ne yapmışlar uzak doğu ülkeleri? Nasıl bir çalışma şekli meydana getirmişlerde insanlar çalıştıkları işten emekli olmayı düşünür hale gelmişlerdir? Ne olmuştur da insanlar ikinci bir iş yerine çıkmayı doğru bulmamaktadırlar ve bu arayışı içlerinde taşımamaktadırlar?

Toplum içerisinde iş değiştirenlere de farklı gözlerle bakılması da çok manidar gelmiştir. Avrupalılara ve Amerikalılara!! Amerikalılar da bu işe şaşıp kalmıştır. Kendilerinde olmayan ve yapılarına oluşturamadıkları bu başarının kaynağında Uzak Doğu Ülkeleri ne yapmışlarda çalışanlarına bunu işlemiştir?

İşte Size Çarpıcı Sonuçlar

Çalışanlar ve şirketleri mutlu ve başarılıdırlar. İşe katılımları ‘bağlılık’ derecesindedir. Formalitelerin tamamlanması gibi bir dertleri yoktur.

  • İşe nitelik katma uğraşındadırlar ve hep üretmektedirler. Bu insanlar ‘kalbe endeksli çalışmayı’ keşfetmişledir.
  • İşe yüreklerini koyan insanların işlerinde kendilerine ve şirketlerine büyük katkı sağlayacakları aşikar olmuştur. Şirketin en başından en son noktasında çalışan bireyine kadar tamamıyla aynı amaç için çalışmaları işletmelerin kazançlı olmalarını sağlamıştır.

Enflasyon Nedir? >>

Neden Kalbe Endeksli Yönetim?

Nasıl bir çalışma şekli sunmuştu ki, insanlar bu denli ‘bağlılık ve özveri’ içerisine girmişlerdir? Aslında ülkemizde de yeni yeni bazı işletmelerimizde ulaşmasını, filizlenmesini gördüğümüz bu tarz çalışma kültürümüze de yabancı olmadığımız bir yapıyı işaret etmektedir.

  • Ahilik’le başlayan ‘işe kendini katma’ anlayışı günümüzde ‘işe gönülden katılım’ şeklinde güçlük tezahür etmiştir.
  • İşe gönülden katılım!’ Batılıların tıkandıkları ve anlamakta güçlük çektikleri durum işte tam anlamıyla budur.

Çalışanlar işe gönülden nasıl katılabileceklerdir? İşletmeler çalışanlarına bu anlayışı nasıl işleyebileceklerdir? Şirketler çalışanlarının özverisi ile nasıl başarılı sonuçlara ulaşabileceklerdir? Daha iyi satışları sağlamak, daha verimli üretimlere ulaşmak ve her şeyden daha iyi sonuçlar almak nasıl mümkün olabileceklerdir? Cevabı içinde gizli olan ve millet olarak hiç de yabancı olmadığımız bir kavram var; “gönül”. Hiçbir dilde doğudan karşılığını bulamazsınız.

Mutluluğu Tatile Göndermek >>

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
137,511TakipçilerTakip Et
4,495TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Empati Kurmada 7 Altın Kural

Nasıl empati kurulur? Etkili iletişim kurmak için empati kavramı son derece önemlidir. Çünkü insan, varlığı özünden önce gelen, öze ulaştığı ölçüde kendini gerçekleştiren psişik...

Doğrudan Satış – Az Para Kazanma Sendromu

Doğrudan satışta az para kazanma sendromu hakkında bilginiz var mı? En kolay para kazanma yöntemleri arasındaki ek gelir imkanı sunan bu ticari sektörde sınırsız...

Mutluluğu Tatile Göndermek

Mutluluğu tatile göndermiş olabilir misiniz? İş hayatınızda daha verimli bir süreç, kariyer basamakları aşmak için nasıl yönetilmeli? İnsanlar, gelecek adımlarını içinde bulundukları zaman dilimindeki...

Network Marketing Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Network marketing firmaları sayısı gittikçe artmaktadır. Bu nedenle Network Okulu'na gelen soruların başında; "Network marketing'de firma seçerken nelere dikkat etmeliyiz?" gelmektedir. Peki nedir bu...

Hatalarımız Ve Başarılarımız

Kişisel gelişim köşemizde bu defa hatalar yapılmasına rağmen tekrar tekrar denemenin bize olan faydalarından ve bizi nasıl başarıya ulaştırdığından bahsedeceğiz. Hata yapmanın, aslında bir...

Kişisel Gelişim Kitabı Önerileri – Vazgeçebilmek’ten Ufkunuzu Açacak Alıntılar

Dünyanın en çok satan kişisel gelişim kitapları arasında (The Secret Of Letting Go) olan Vazgeçebilmek, Guy Finley’in kaleme aldığı bir kişisel gelişim kitabıdır. Bu...