fbpx

İş Hayatında Ayrıntıların Farkında Olmak

İş hayatında farkındalık size ne gibi yarar sağlar? Çünkü farkındalık fark yaratır. Çalışma hayatı içerisinde başarılı bir kariyer elde etmek, işletmenize değer katmak tamamen sizin elinizdedir. Peki bu nasıl oluyor?

İş Hayatında Ayrıntıların Farkında Olmak

Devir değişti artık. Her şey eskisi gibi olmuyor veya öyle değerlendirilmiyor. İnsanlar, anlayışlar, işletmeler, yapılar ve kurgular çok değişiyor. Farklılıklar oluşturuluyor. Ayrıntılar aranıyor. Farkındalıklar farka sebep oluyor.

İşletmeler kendi yapılarını sorgulamaya başlıyor. İşletme yapılarını değiştirmeye ve yeni anlayışlar tesis etmeye çalışan bir gelişim yaşanıyor. Yapılarını sorgulamayan ve değişikliğe direnen anlayışlar birer birer çökmeye ve yok olmaya başlıyor.

  • Büyümenin , bütünleşmenin , birleşmenin ve dışa açılmanın gelecekte ayakta kalmak için hayati öneme sahip olduğuna inanan ve bunun gereklerini yapanlar, işletme yapılarını korumuş oluyor.

Neden Marka Olunmalıdır? >>

İş Hayatında Farkındalık

Müşterisinin ayağına giden, müşterisinin sosyal parçası olan, müşterisine güvenen işletmelerin üretimlerinin ve hizmetlerinin de dinamik yapı sergilediği görülüyor.

İş hayatında farkındalık konusunda geleceğini bugünden görmeyen işletmelerin, körleşip değişen durumlara uyum sağlayamadıkları gözleniyor. Dış çevre şartlarını ve gelecekte karşılayabilecek güçlerini artırabilecekleri izleniyor.

Müşterisinin ayağına giden, müşterisinin sosyal parçası olan, müşterisine güvenen işletmelerin üretimlerinin ve hizmetlerinin de dinamik yapı sergilediği görülüyor.

Müşterisini takip eden, müşterisinin arzusuna göre üretim ve hizmete yönelen müşterisinin üzerine titreyen, müşterisine adanan anlayışlar yükseliyor, kalıcı oluyor.

Çalışanları ile sürekli bir araya gelen yöneticilerin çalışanlarına hayatları ve uygulamaları ile çok büyük değer kattıkları ve olumlu sinerjiye sebep oldukları aşikar hale geliyor. Çalışanlarını eğiten ve eğitimli yöneticiler oluşturan işletmelerin dışarıya yönetici yetiştirmeleri olumlu değerler katıyor. Eğitimli insanlar, kendi işletmelerine maddi – manevi katma değer oluşturuyor.

Çalışanlarına yetki verip kontrol edebilmeyi ihmal etmeyenlerin işletme yapıları gevşemiyor. Çalışanlarına güvenmenin yanında hesap sormanın güvene mani  olmayacağı bir yapı gelişiyor. Güven vermeden güven beklemenin fayda etmediği anlaşılıyor. Çalışanlarına her konuda görüşlerine başvurarak değer verildiği hissettiriliyor, güven verilerek de güvenildiği hissiyle güveni yaşamak mümkün oluyor.

Churn Nedir? Tüm Bilinmesi Gerekenler >>

İşletmenin Dinamiklerinde Durum Nasıl?

Kurumsal denetim mekanizmalarının işletmelerinin dinamiklerinden olduğu bir gerçek olarak kabul görüyor. Okumayı, öğrenmeyi bir hayat tarzına dönüştüren işletme yapılarıyla çalışanlar öğrenen, gelişen  ve geliştiren dokuyu oluşturuyor.

Şirketlerinde kişisel gelişim, mesleki bilgi, beceri, yönetim ve organizasyon, insan kaynakları, iş yönetimi, pazarlama – satış vs. konularında sürekli eğitimler oluşturan işletmeler Türkiye’nin ve değişen dünyanın gerçeklerinden haberli donanımlı hale geliyor. Her iş birimini hizmete yönelik kar merkezlerine dönüştüren anlayışlar kazandırıyor.

İşletmeler birçok özellikleriyle birbirlerine benziyorlar. Her birisini de birbirinden ayıran çok özel farklılıkları oluşuyor. Aynı hizmeti, aynı ürünü her yer vermeye başlıyor. Böyle olunca da farkındalık oluşturanlar, ayrıntıyı yakalayabilenler ve farklılık hissettiren işletmeler başarılı oluyor. İşletmelerimiz için ve iş hayatında farkındalık için günümüzün en önemli sorusu galiba bu olsa gerek : Farkınız ne ?

Farkınızı; üretiminiz, hizmetiniz ve anlayışınızla konuşturabiliyorsanız ve insan merkezli – müşteri odaklı’ olabiliyorsanız  -yaşamak ve ayakta kalmak için çok önemli bir nedeniniz olduğu –  harika bir gerçek olarak size sunuluyor.

E-ticaret Sektöründe Yeni Satış Pazarlama Teknikleri >>

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,634BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,565TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Nisan Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Nisan ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Strateji Ne Demek? Stratejik Düşünme Nedir?

Strateji ne demek? Stratejik liderlik için gerekli olan stratejik düşünme ve stratejik bakış açısı nasıl geliştirilebilir? Perspektif geliştirmek liderlik konumu için son derece önemlidir....

Benlik Nedir? Yüksek Benlik Saygısı Neden Önemlidir?

Benlik nedir? Benlik saygısı nasıl nedir? Yüksek özgüvene sahip olmanın önemini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü kendinize olan saygınız, sizin hayattaki konumunuzu belirleyecektir. Peki özgüven...