network marketing firmaları

Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (WFDSA) 2018 resmi verilerine göre Network Marketing sektörü, 200 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmıştır. Farklı gelir gruplarından insanlar için ek gelir, finansal özgürlük ve kendi işini kurabilme gibi başlıca konularda bir umut ışığı olmuştur. Bu sektörün bu kadar büyümesi aynı zamanda şirket açmak isteyen girişimciler için de büyük fırsat oluşturmuştur. Bu şirketler insanların gelir elde etmesinin yanında, müşterilerin de kaliteli ürünlere daha uygun fiyatlarla ulaşmasına imkan tanımaktadır. Resmi verilere göre her sene %10 gibi muazzam bir büyüme ivmesine sahip olan bu sektör içerisinde, her geçen gün legal/illegal bir çok firma açılmakta, aynı zamanda da kapanmaktadır.

Networkokulu.net olarak Türkiye’de çalışan hem yerli hem de uluslararası firmaların kurumsal kimliklerini, ürünlerini, kazanç planlarını ve firma hakkındaki sıkça sorulan soruları, “tarafsız” olarak derledik.

Network Marketing Şirketleri İncelemesi: BESTTEM

1 – Kurumsal Kimlik;

BESTTEM, 2011 yılında kurulmuş, yerli bir Network Marketing firmasıdır.

BESTTEM, 2011 yılında kurulmuş, yerli bir Network Marketing firmasıdır.

Resmi sitesinde, firma hakkında;”Firmamız temizlik ve kozmetik ürünleri imalatında sentetik kimyasallardan çok, doğal içerikler kullanmaya özen gösteren BESTTEM faaliyetlerine 2011 yılında başlamıştır. Kendi ailesine ihtiyaç olan doğal içerikli kişisel bakım, ev temizliği ve sağlık ürünlerinin güvenilir bir şekilde piyasadan temin etmenin zorlukları sonucunda idealist bir yaklaşımla Konya’da kurulmuştur.

Türkiye’nin dört bir yanında oluşturduğu doğrudan satış ve bayilik ağı sistemiyle(NM) çalışmakta olup, Türkiye genelinde binlerce satıcı üyemiz ve tüketicimiz bulunmaktadır.

Alanında uzman teknik kadrosuyla “kaliteli ve müşteri odaklı” üretim anlayışını devam ettirmektedir. Firmamız çok katlı pazarlama (NM) sistemiyle faaliyet göstermektedir.

Doğaya ve tüketicilerine verdiği önemi, çevreye olan saygısını, teknoloji ile birleştirerek çalışmalarına devam eden BESTTEM, titiz laboratuar çalışmaları yapmaktadır. Bu çalışmalar ışığında “kaliteli ve doğaya saygılı üret, doğayı koru” prensibine sahip çıkmaktadır.

Titiz, özenli çalışmalarla üretilen temizlik ve kozmetik ürünlerimiz, tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek kalitede ve kapasitededir.

BESTTEM geniş ürün yelpazesi ile otel, hastane, fabrikalar gibi geniş kapsamlı kurum ve kuruluşların yanı sıra ev ve ofisler içinde çok çeşitli ürünler ve çözümler sunmaktadır.

2011 yılında 9 ürünle başladığı bu yolda 2018 yılında bu 72 ürün gamına ulaşmıştır.

BESTTEM sizlerden aldığı güç ve güvenle üretim kalitesini, ürün çeşidini ve kapasitesini her geçen gün artırmaktadır.

Besttem birçok dernek ve yardım kuruluşlarıyla gönüllü olarak sosyal yardım projelerinde bulunmuştur. Bunlar Türk Kızılayı , Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfının ortaklaşa yürüttüğü;

-Arakanlı üslümanlara gıda ve yardım projesi

-Afrika ülkelerine Kur’an-ı Kerim yardım projesi

-Filistinli gençleri evlendirelim projesi

Besttem ailesi, son 1 yılda başlatmış olduğu sosyal sorumluluk projelerine sizlerle birlikte 2018 yılından itibaren daha da fazla yer verecektir.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Temel Değerlerimiz:

-Kaliteli ve memnuniyet garantili hizmet vermek,

-Her türlü istek ve şikayetleri anında çözümlemek,

-BESTTEM olarak “Güven, saygı, inanç, azim ve dürüstlük” içerisinde ilerlemek,

-Müşterilerimize uygun sağlık koşullarında hazırlanmış ürünler sunmak.

Çevre Politikamız

Çevre etkilerini sürekli kontrol ederek kirliliği önlemek, doğal kaynakları verimli kullanmak, tüm proseslerinde belirlemiş olduğu çevreci programları uygulamak.

Çevre Yönetim Sisteminin belirlediği hedefleri belirli periyotlarda gözden geçirmek, izlemiş olduğu çevreci anlayışı diğer sektörlere ve geleceğe aktarmak; yürütülmesini desteklemek.”

Kalite Politikamız

Ar-Ge çalışmaları ve yeni teknolojik gelişmeler ile sürekli yenilenen ve gelişen bir firma olmayı benimsemek, var olanı ürünleri geliştiriken daha faydalı ürünler üretmek, kaliteli ve güvenli ürünler üretmek, müşteri istek ve beklentilerini ön planda tutarak, müşterilerimizin güvenini ve memnuniyetini sağlamak .

BESTTEM olarak amacımız; çevreye ve insana duyarlı, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmaktır.

MİSYONUMUZ

Besttem Şirketi olarak her insanın zehirlenmeden;evini temizlemeye, çocuklarıyla birlikte temiz bir çevrede yaşamaya hakkı olduğunu düşünüyoruz.

Bu ürünleri kullanmak; geleceğimize ve dünyamıza bırakacağımız en önemli mirastır.

Sosyal sorumluluk ilkesinden taviz vermeyen BESTTEM ailesi olarak; tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte bu amaç için çalışıyoruz.

BESTTEM ürünleri insanın doğal yapısı ile uyumlu olup, insan sağlını tehdit edebilecek kimyasal maddeler, ürün tasarımları içerisinde yer almaz.

Fitoterapi (Bitkilerle tedavi), Aromaterapi (Uçucu yağlarla tedavi) prensiplerinin araştırılması ve geliştirilmesini hedef alarak herkesin doğal yaşayabileceğini düşünmekteyiz.

Beden, zihin ve ruh sağlığını iyi etkileyen ürün tasarımları yaparak, çevreye saygı, insan sağlığına özen gösteren fitokozmetikler oluşturmak.

BESTTEM misyonunu daha ileri noktalara taşıyabilmek için; sizlere ve çevreye olan saygısını, kalite ve doğallıktan yana kullanarak üretimlerini sürdürmeye devam edecetir.

VİZYONUMUZ

Yenilikçi, akılcı, ilkeli, güvenli, sorumlu ve bilimsel yaklaşımımızla; çevreye ve sağlığa saygılı, güvenilir doğal içerikli temizlik-kozmetik sektörünün uluslar arası aktörlerinden olmak.

İnsanları mutlu eden ürünler sunarak tüm Türkiye’de BESTTEM kullanımını artırmak.“şeklinde açıklama yapılmaktadır.

2 – Ürün Kategorisi;

network marketing ürünleri

Kişisel Bakım, Temizlik Ürünleri, Sağlık Ürünleri

3 – Kazanç Planı;

en çok kazandıran network marketing firmaları

Besttem ürünlerini satın alırken, kullanırken tasarruf edebileceğiniz, satarken kazanç elde edebileceğiniz, kendi ekibinizi kurup daha çok kazanabileceğiniz, her şeyden önemlisi kendinizi geliştirebileceğiniz HARİKA BİR İŞ FIRSATI SUNUYOR.

Kazan-Kazan prensibiyle sektöre yeni bir soluk getiren BESTTEM, benzer firmalardan çok önemli farkları vardır. Her zaman üyelerinin yanında olan sistemiyle; birlikte kazanmayı kendine ilke edinmiştir.

 • Her ay ürün alma zorunluluğu yoktur.
 • Piyasadakilerin aksine üyelik ücreti yoktur, sadece kullanacağınız ürünleri alarak sisteme dahil olursunuz.
 • Ürün satın alınmasıyla sisteme dâhil olunur.
 • Belirli bir paket alma zorunluluğu yoktur, üye istediği üründen dilediği miktarda sipariş verebilir.

Size uygun olmayan ürünü almak zorunda kalmazsınız.

 • Yıllık aidat yoktur.
 • Kariyer sıfırlama yoktur. Üyelerimizin yorulduğu zaman dinlenebileceği kariyer planlaması vardır. Son 1 yıl içinde sipariş girmeyen üyelerin üyeliği pasife alınır.
 • Sürekli özel kampanyalarla daha çok kazanç fırsatları sağlanmaktadır.

Diğer firmaların aksine kariyer ardışık iki ay içinde gerçekleşir. Yani içinde bulunduğunuz ayın cirosu ve bir önceki ayın cirosu kariyerinizi belirler.

Liderlik primi hariç eşit kariyerler birbirinden prim alamaz.

Kişi kariyeri kadar iskonto yani peşin prim alır. Kariyeri yükseldikçe ürünlere ödeyeceği miktar azalır, alacağı prim miktarı çoğalır.

Prim hesaplamaları ürün üzerinden yapıldığı İçin; sisteme-ciroya aparatlar dahil olmaz.

Kariyer Basamaklar

0 – 120……………..Yeni Üye

121 – 1200……… %10 kariyer

1201-2400………%15 kariyer

2401-4500………%20 kariyer

4501-9000………%25 Lider

9001 sonrası……%30 Gümüş Lider

Liderlik Primleri

 1. Direk Bağlı %30’dan %4
 2. Direk Bağlı %30’dan %6
 3. Direk Bağlı %30’dan %1
 4. Direk Bağlı %30’dan %1

Kişi hak ettiği primi alabilmesi için yapması gereken kişisel aktifliği vardır. Kendi yaptığı siparişin yanında yeni yaptığı üyenin ilk 120 tl lik siparişi aktifliğe geçer.

Kişisel Aktiflikler

%10 _0

%15_90

%20_180

%25_210

%30_240

4 – Sıkça Sorulan Sorular;

network marketing firma soruları

Firmanın sitesinde “Sıkça Sorulan Sorular” ile ilgili bilgilendirme bulunmamaktadır.

Önemli not:

BESTTEM hakkında paylaşmış olduğumuz bilgilerin tamamı, firmanın kendi resmi internet adresinden edindiğimiz bilgilerdir.  Firma hakkında eksik paylaştığımız veya değişmiş bilgiler varsa bunları veya diğer firma/firmalar hakkında düşüncelerinizi, önerilerinizi ve şikayetlerinizi yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

***

Networkokulu.net platformunda paylaşılan network marketing şirketlerinin illegal yapılanma içinde olması, iflas etmesi veya Türkiye pazarından çekilmesi networkokulu.net sorumluluğunda değildir.Burada yer alan hiçbir firma, networkokulu.net’in tavsiyesi değildir.Mağduriyet yaşamamak adına, müşteri veya temsilci olarak katılmak istediğiniz firmayı araştırırken ilgili içerikleri de okumanızı tavsiye ederiz.

Network Marketing Nedir?

Network Marketing Firmasının Saadet Zinciri Olmadığını Nasıl Anlarız?

Network Marketing Şirketleri Hakkında Merak Edilen Sorular

Yasal Bir Network Marketing Firmasını Nasıl Ayırt Edebilirsiniz?

Harika Bir Network Marketing Şirketi Seçmenin 5 Yolu

Network Marketing Ekşi ve Forum Sitelerindeki Yorumlar

Network Marketing Nasıl Yapılır?