Network Marketing Firmaları DXN Türkiye

Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (WFDSA) 2018 resmi verilerine göre Network Marketing sektörü, 200 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmıştır. Farklı gelir gruplarından insanlar için ek gelir, finansal özgürlük ve kendi işini kurabilme gibi başlıca konularda bir umut ışığı olmuştur. Bu sektörün bu kadar büyümesi aynı zamanda şirket açmak isteyen girişimciler için de büyük fırsat oluşturmuştur. Bu şirketler insanların gelir elde etmesinin yanında, müşterilerin de kaliteli ürünlere daha uygun fiyatlarla ulaşmasına imkan tanımaktadır. Resmi verilere göre her sene %10 gibi muazzam bir büyüme ivmesine sahip olan bu sektör içerisinde, her geçen gün legal/illegal bir çok firma açılmakta, aynı zamanda da kapanmaktadır.

Networkokulu.net olarak Türkiye’de çalışan hem yerli hem de uluslararası firmaların kurumsal kimliklerini, ürünlerini, kazanç planlarını ve firma hakkındaki sıkça sorulan soruları, “tarafsız” olarak derledik.

Network Marketing Şirketleri İncelemesi: DXN

1 – Kurumsal Kimlik;

DXN International olarak da bilinen DXN, Dato ‘Dr. Lim Siow Jin tarafından Malezya merkezli olarak kurulmuş  yabancı bir Network Marketing firmasıdır.

DXN, prestijli Indian Institute of Technology mezunu Dato' Dr. Lim Siow Jin tarafından kurulmuştur

Resmi sitesinde, firma hakkında;”DXN Şirket Geçmişi

DXN, prestijli Indian Institute of Technology mezunu Dato’ Dr. Lim Siow Jin tarafından kurulmuştur. Dato’ Dr. Lim mantarın insan sağlığı üzerindeki faydalarını araştırarak ticarete atıldı. Büyük ilgisi ve bitmez tükenmez çabaları Ganoderma veya Lingzhi’nin potansiyelini en yüksek seviyede kullanmaya motive ederken 1993 yılında DXN’in kuruluşu ile insan sağlığı ve refahı bakımından Bitkilerin Kralı olarak tanınmasına vesile olmuştur.

DXN’ nin temel faaliyetleri arasında gıda katkı maddelerinin yetiştirilmesi, üretimi ve pazarlanması gelmektedir. Merkezi Malezya’da olmasına karşın dünya çapında faaliyetleri olan şirket Ganoderma alanındaki faaliyetleri ile tanınmaktadır. Ürün grupları arasında beslenme katkı maddeleri, yiyecek ve içecekler, kişisel bakım ürünleri, cilt bakım ve kozmetik, ev ürünleri ile su arıtma sistemi yer almaktadır. 1993 yılında kurulduğundan bu yana, DXN ‘One Dragon One World One Market and One Mind’ (Tek Ejder Tek Dünya Tek Pazar ve Tek Zihin) konseptini sürdürmektedir. Bu güçlü konsept sayesinde, DXN yıllar içinde sürekli büyümeyi yakaladı. 30 Eylül 2003 tarihinde DXN Holdings Berhad Bursa Malaysia’nın ana kurulunda kote edildi. DXN 27 Aralık 2011 kurucunun devralma teklifi nedeniyle borsa kotundan çıkarıldı.

DXN Holdings Berhad, DXN Grup’un yatırım holdingi ve yönetim şirketidir. DXN’ nin kalite konusundaki büyük özeni çeşitli sağlık ve iş teşkilatından birçok sıra dışı ödül ve takdir kazanmasını sağladı. Sağlam temeli ve sürdürülebilir gelişmesinin yanında, DXN hızla emlak, bilgi teknolojisi, v.s. gibi başka ticari faaliyet alanlarına geçi yaptı . Ana işi olan ağ pazarlamada, DXN’ nin hızlı küresel büyümesi dünya çapındaki üyelerinde görülen muazzam artış ve kilit stratejik yerlerdeki ayak izinin büyümesi ile uluslararası anlamda takdir görmektedir. Dünya çapındaki 8 milyonu aşkın kayıtlı distribütörleri ile DXN Ganoderma ürünlerindeki dünya liderliği konumunu sağlamlaştırmaktadır.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

DXN Türkiye

1 Mart 2016 DXN tarihindeki yeni bir kilometre taşıdır. Türkiye’ deki resmi şube kapılarını açtı ve ürün alımı, üye kaydı ile iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesi bakımından distribütörlerine müthiş hizmetler sunma konusunda çok daha fazla çaba gösterme kararlılığıyla faaliyetlerine başladı.

DXN Türkiye, pazar payını güçlendirmeye, agresif şekilde pazara girmeye ve Güney Doğu Avrupa Ülkelerindeki iş fırsatını keşfetmeye devam edecektir.

FELSEFESİ

DÜŞÜK FİYAT, YÜKSEK KALİTE; DİKKAT ÇEKMEDEN, YÜKSEK GELİR.

Felsefemiz – düşük fiyatlı ve yüksek kaliteli ürünler sunmak, yüksek gelir elde ederken dikkat çekmemeye çalışmak – doğrudan satışta idealdir. Bu sistem her kesimden her insanın eşit olarak erişebileceği bir sistemdir. Ücretsiz işletme sistemimiz herkesin daha büyük maddi bağımsızlığın kapılarını açan kişisel başarıları elde etmelerini mümkün kılmaktadır. Daha da önemlisi, ürünlerimizi tüketerek sağlıklarını iyileştiren birçok insan ürünlerimizin faydalarına tanıklık etmektedir. Bizim felsefemiz ağ pazarlaması sektöründeki başarımızın üzerine bina edildiği temeldir.” şeklinde açıklama yapılmaktadır.

2 – Ürün Kategorisi;

network marketing ürünleri

YİYECEKLER VE İÇECEKLER, KİŞİSEL BAKIM, GIDA TAKVİYELERİ, CİLT BAKIM

3 – Kazanç Planı;

en çok kazandıran network marketing firmaları

Satış Kârı (>%15)

Distribütörlerin DXN üyesi olmayan kişilere yaptıkları DXN ürün satışlarından elde ettikleri kârdır. Satış kârı, distribütör fiyatı ile perakende fiyatı arasındaki farkı ifade eder.

Grup Bonusu (%6 – %21)

Bu Ekip Bonus’una hak kazanabilmek için o ay 100 PPV’ye ulaşmanız gereklidir

Star Grup Bonusu (%25 – %37)

Star Grup Bonus hakkı kazanabilmek için SA olmanız ve 100 PPV ile 300 PGPV** (QSA) seviyesine ulaşmanız gerekir.

Geliştirme Bonusu (%15)

Geliştirme Bonusu’na hak kazanabilmek için SA olmanız ve 100 PPV ve 300 PGPV** (QSA) seviyesine ulaşmanız gerekir

Uluslararası Kâr Payı (%2)

Uluslararası Kâr Payı’na (IPS) hak kazanabilmek için Kalifiye Star Diamond (QSD) olmanız gerekir

Liderlik Bonusu (%15)

Liderlik Bonusuna hak kazanabilmek için, Kalifiye Star Diamond (QSD) olmanız gerekir.

Seyahat Seminer Teşviki (%2)

Seyahat Seminer Teşviki (TSI), hak kazanan tarafından yalnızca DXN’in organize ettiği seyahat seminerleri için kullanılabilir. Nakde çevrilemez ve devredilemez. Teşvike hak kazanan kişi evli ise TSI’si karşılığında 2 kişi için en yüksek Seyahat Semineri tarifesini talep edebilir.

Cep Telefonu Nakit Teşviki (TRY 500) – Yalnızca Bir Seferlik

6000 GPV biriktirmiş 3 adet SA üyeniz olduğunda, 500 TL değerindeki bu Tek Seferlik Cep Telefonu Nakit Teşviki’ne hak kazanırsınız.

Yalnızca bireysel olarak sponsoru olduğunuz alt kollar dikkate alınır.

Denizaşırı Seyahat Nakit Teşviki (TRY 3.300) – Yalnızca Tek Seferlik

Cep Telefonu Nakit Teşviklerini elde etmiş 5 adet doğrudan alt kola sahipseniz, 3.300 TL değerindeki bu Tek Seferlik Denizaşırı Seyahat Nakit Teşviki’ne hak kazanırsınız.

Yalnızca bireysel olarak sponsor olunan alt kollar dikkate alınır.

4 – Sıkça Sorulan Sorular;

network marketing firma soruları

DXN Neden doğru tercih?

Dünyanın en büyük Ganoderma Şirketi

Düşük fiyat ama yüksek kaliteli ürünler sunar; Düşük bir profili korurken ve yüksek gelir elde edelir.

“Tek Dünya Tek Pazar” kavramını uygulayan ilk Doğrudan Satış Organizasyonu; Tek bir üyelikle, işinizi dünyanın herhangi bir ülkesinde yapabilir ve dünya çapında bonusdan yararlanabilirsiniz.

Kendi yetiştirme, üretim, pazarlama ve dağıtım.

Adil ve Kazan – Kazan Pazarlama Planı sunar; Alt ekip kazandıkça, daha iyi ödüller kazanacaksınız.

Dünyanın dört bir yanından tanınma ve ödüllendirme

Sağlık bakımını, finansal bağımsızlığı ve kişisel başarıyı sağlayan ve dolayısıyla kişinin yaşam kalitesini arttıran şirket.

DXN Üyesi olmanın faydaları

Periyodik bonuslara erişim, kar paylaşımları ve teşvikler.

Tek Dünya Tek Pazar felsefesi, tek bir üyelikle dünya çapında bonus elde etmenizi sağlar.

8 milyondan fazla kayıtlı üye ve 180’den fazla ülkede 70 DXN şubesiyle, dünyanın dört bir yanından sınırsız sayıda üye edinerek işinizi uluslararası alanlara taşıyabilirsiniz.

DXN ürünlerini Distribütör Fiyatıyla daha ekonomik olarak satın alın.

Dünyanın dört bir yanına seyahat edebilirsiniz.

Ücretsiz, sistematik eğitim modülleri, koçluk ve 24 saat destek.

DXN Üyesi olmak için kayıt olun

DXN Üyesi olmak için kayıt olun, DXN ailesinin bir parçası olun ve DXN ile işe başlayın ( 18 yaş ve üstünde olmanız ve sponsororunuz ile birlikte başvurmanız yeterli), yılda bir defa ürün alarak DXN ailesinin aktif bir üyesi olmaya devam edin.

DXN işimi nasıl nasıl büyütebilirim ?

İlk olarak DXN üyeliğinizi başlatın. En yakın DXN Şubesi veya Stokist’ten üyeliğinizi başlatabilirsiniz.

Yeni üyelere sponsor olun, alt ekibiniz sayesinde kariyerinizi geliştirin.

DXN Üyeleri ile bilgi alışverişinde bulunmak için DXN’nin seminerlerine ve liderlik kamplarına katılın.

Tüm DXN Ürünleri, faydaları ve DXN’nin Pazarlama Planı hakkında eksiksiz bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun.

İşletmenizi tanıtmak için etkinlik fotoğrafları ve videolar, ürün videoları, vb. gibi DXN’nin Pazarlama Araçlarının tümünü kullanın.

Yeni üye edinmek ve ürün satın almak için Web tabanlı Pazarlama Araçları ve Mobil Uygulamalar gibi gelişmiş DXN sistemlerini kullanın.

DXN Ürünleri satın alın ve PV’nizi yükseltin.

DXN eWorld ve DXN App gibi DXN araçları ile satışlarınızı, yeni üyelerinizi ve durumunuzu takip edin.

İşletmenizi tanıtmak ve büyütmek için sosyal medya, vb. gibi internetteki mevcut tüm ücretsiz araçları kullanın.

DXN ürünlerini tanıtmak ve işinizi büyütmek için periyodik toplantılar, vb. gibi pazarlama fikirlerini araştırın.

İşletmenizi iyileştirmek için kitap, dergi ve çevrimiçi web sitelerinden pazarlama teknikleri ve ipuçlarını okuyun.

Ekip çalışması anahtardır, çünkü alt hatlarınız terfi ettikçe siz de ilerleyeceksiniz.

Önemli not:

DXN hakkında paylaşmış olduğumuz bilgilerin tamamı, firmanın kendi resmi internet adresinden edindiğimiz bilgilerdir.  Firma hakkında eksik paylaştığımız veya değişmiş bilgiler varsa bunları veya diğer firma/firmalar hakkında düşüncelerinizi, önerilerinizi ve şikayetlerinizi yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

***

Networkokulu.net platformunda paylaşılan network marketing şirketlerinin illegal yapılanma içinde olması, iflas etmesi veya Türkiye pazarından çekilmesi networkokulu.net sorumluluğunda değildir.Burada yer alan hiçbir firma, networkokulu.net’in tavsiyesi değildir.Mağduriyet yaşamamak adına, müşteri veya temsilci olarak katılmak istediğiniz firmayı araştırırken ilgili içerikleri de okumanızı tavsiye ederiz.

Network Marketing Nedir?

Network Marketing Firmasının Saadet Zinciri Olmadığını Nasıl Anlarız?

Network Marketing Şirketleri Hakkında Merak Edilen Sorular

Yasal Bir Network Marketing Firmasını Nasıl Ayırt Edebilirsiniz?

Harika Bir Network Marketing Şirketi Seçmenin 5 Yolu

Network Marketing Ekşi ve Forum Sitelerindeki Yorumlar

Network Marketing Nasıl Yapılır?