Network Marketing Şirketleri: TEKNETWORKING

Network Marketing Firmaları Tek Networking

Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (WFDSA) 2018 resmi verilerine göre Network Marketing sektörü, 200 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmıştır. Farklı gelir gruplarından insanlar için ek gelir, finansal özgürlük ve kendi işini kurabilme gibi başlıca konularda bir umut ışığı olmuştur. Bu sektörün bu kadar büyümesi aynı zamanda şirket açmak isteyen girişimciler için de büyük fırsat oluşturmuştur. Bu şirketler insanların gelir elde etmesinin yanında, müşterilerin de kaliteli ürünlere daha uygun fiyatlarla ulaşmasına imkan tanımaktadır. Resmi verilere göre her sene %10 gibi muazzam bir büyüme ivmesine sahip olan bu sektör içerisinde, her geçen gün legal/illegal bir çok firma açılmakta, aynı zamanda da kapanmaktadır.

Networkokulu.net olarak Türkiye’de çalışan hem yerli hem de uluslararası firmaların kurumsal kimliklerini, ürünlerini, kazanç planlarını ve firma hakkındaki sıkça sorulan soruları, “tarafsız” olarak derledik.

Network Marketing Şirketleri İncelemesi: TEKNETWORKING

1 – Kurumsal Kimlik;

Teknetworking, Türkiye merkezli olarak kurulan yerli bir network marketing firmasıdır.

Teknetworking, Türkiye merkezli olarak kurulan yerli bir network marketing firmasıdır.

Resmi sitesinde, firma hakkında; “2006 yılından bu yana sektörde ciddi saha çalışmaları yapmış,bu doğrultuda 81 ilde çok geniş kitlelere ulaşarak,insani davranış sıfatlarıyla saygınlık kazanmış,herşeyden önce anne olduğu için bu sektörde var olan,bu işi yapmak isteyen her bireye hikayesiyle ışık tutacak,geçmişte sayısını hatırlayamadığımız onlarca bireye büyük liderlik sıfatları kazandırarak,sektörde isimlerinin duyulmasına öncülük etmiş ”önce insan”kavramını benimsemiş gelecekle ilgili çok büyük hedef ve düşünceleri olan sizin içinizden gelen biridir  Teknetworking..

Bugünün koşullarında insanların hayal ve umutlarını kullanarak amaçları sadece kendi finanslarını büyütmak ,nakit akışlarını sağlamak adına,sırf maddi güçleri doğrultusunda network kurup,biz networkçüyüz diyen üretici firmalara;

1-Network’ün ne olduğunu,

2-İnsanlara değer vermenin nasıl olduğunu,

3-Sözünde durmanın ne demek olduğunu,

4-Hakedene hakettiğini vermeyi ve

5-Yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişmemenin bu sektörde ne kadar önem taşıdığını göstermekle beraber bu yolda örnek teşkil edecek güçlü liderler yetiştirerek insanlara hayallerini gerçekleştirme imkanı sunmak Teknetworking’in birinci vazifesidir.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Network aşktır,network sosyal çevre ve iletişimdir,network kazançtır..

Son olarak tek network ,  ”TEKNETWORKİNG” tir.

Çalışanlarına, serbest girişimcilerine ve müşterilerine saygılı ve samimi  davranmak, onların fikirlerini önemsemek

İstek ve talepleri dikkate alarak en profosyenel haliyle sunmak

Hayal ve umutlara ışık tutmak

Zirve plan ve programlarını tekil değil,çoğul düşünmek

Ben değil biz olmak

Networkün bir aşk olduğunu herkese göstermek

Çalışma prensibi ve samimiyetiyle adına yakışır ” TEK” sistem olmak

Umudu olanlara umut  olmak

Serbest Girişimcileri ile güven ve karşılıklı kazan-kazandır  prensibine dayanan bir ilişki kurmak

Müşterilerine üstün nitelikli, güvenli ürünler sağlamak

Eğitim, tecrübe, yaş, cinsiyet vb ayrımlar gözetmeksizin herkesin eşit desteklenmesini sağlamak

İyi düzenlenmiş iş planları ile serbest girişimcileri devamlı desteklemek

Herkese eşit şartlar altında esnek modelde gelir elde etme fırsatı sunmak

Serbest girişimcileri, çalışanları ve müşteri ile birlikte büyüme felsefesi

Sürekli değişen değil,sürekli gelişen bir yapı ve düşünce felsefesi“şekilde açıklama yapılmaktadır.

2 – Ürün Kategorisi;

network marketing ürünleri

BAYAN

Sütyen, Fantezi Gecelik, Atlet, Bikini, Pijama Takım, Çıtçıtlı Body, Şortlu Takım, Kapri Takım, Elbise, Hamile Set, Tayt, Korse, Tişört, Tesettür, Çorap

ERKEK

Atlet, Tişört, Boxer, Çorap, Pijama Takımı

ÇOCUK

İç Giyim, Çorap, Pijama Takımı

EV&TEKSTİL

Havlu, Çarşaf Grubu

KOZMETİK

DOĞAL ÜRÜNLER

3 – Kazanç Planı;

en çok kazandıran network marketing firmaları

Alt Üyelik Nasıl Oluyor?

‘Tek Networking’ satış sistemine üye olarak, çevrenizdeki müşterilerinize satış yapmanın yanı sıra sisteme kazandıracağınız yeni üyeliklerle de tamamen kendinize ait olan bir satış ağına sahip oluyorsunuz. Bu satış ağında bulunan üyeleriniz, sizin 1.kademe satış ağınızı oluşturuyor. Daha sonra bu kişiler de kendi satış ağlarına alt üyeler kaydederek,  kendilerine özel bir satış ağı oluşturuyorlar. Onların oluşturdukları bu yeni satış ağı, sizin 2.kademe satış ağınız oluyor.

2.alt ekibinde kendilerine yeni üyeler ekleyerek oluşturdukları satış ağı sizin 3. kademeniz oluyor ve bu sistem böyle devam ederek 5 kademeye kadar yükseliyor.

5 KADEMELİ ÜYE SATIŞ PRİMLERİ

1.kademedeki alt üyelerinizin her bir satışından %5 prim,

1.kademedeki alt üyelerinizin oluşturduğu 2.kademe alt üyelerinizin satışlarından %4 prim,

2.kademedeki alt üyelerinizin oluşturduğu 3.kademe alt üyelerinizin satışlarından %3 prim,

3.kademedeki alt üyelerinizin oluşturduğu 4.kademe alt üyelerinizin satışlarından %2 prim,

4.kademedeki alt üyelerinizin oluşturduğu 5.kademe alt üyelerinizin satışlarından %1 prim ,

Bu oranlar en alt seviye olan asistan takım öncülüğüne göredir. Takım öncülüğü seviyeniz yükseldikçe prim oranlarınızda %12 lere kadar yükselecektir. Bu konuyla ilgili detaylı bilgi edinmek için Takım öncülüğü bölümüne bakabilirsiniz.

ALT ÜYE MÜŞTERİ SİSTEMİ

Üyeliğini gerçekleştirmek istediğiniz kişilerin bir kısmı satış yapmakla uğraşmak istemeyebilirler ancak yine de müşteri olmayı kabul eden kişiler de olacaktır. Çünkü çevremizdeki insanların her biri aslında potansiyel birer müşteridir. Kataloglarımızda yer alan ve satışını gerçekleştirdiğimiz tüm ürünler, günlük hayatta sıkça kullanılan ve ihtiyaç duyduklarında çarşıya gidip aldıkları ürünlerdir. Bu noktada size düşen sadece bu kişilerin alışveriş yapmalarını sağlamak olacaktır. Bunun için de öncelikli olarak ‘Tek Networking’ sistemine kendi üyeliğinizle giriş yapmanız ve bu kişileri alt üyeniz olarak kaydetmeniz gerekiyor. Unutmayın ki;  sisteme kaydettiğiniz müşterileriniz her alışveriş yaptığında siz para kazanacaksınız. Yine bunun yanı sıra; sizin müşteriniz olan kişiler de bu sistemi başkalarına tavsiye edecek ve kendilerine alt üye müşteri kaydederek, sizin yapılan bütün alt üyeliklerden ve yaptıkları alışverişlerden, sürekli büyümekte olan bir gelir elde etmenizi sağlayacaklar.

Aylık Kazancım Ne Olur?

1 yıl gibi kısa bir sürede aylık 5.000 TL üzerinde bir gelire rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

12 AY ÜZERİNDEN AYLIK KAZANCINIZI HESAPLAYALIM:

Örneğin siz kendi satış ağınıza 10 yeni üye yaptınız;

Birinci seviyedeki alt üyenizin de her biri minimum 100 TL satış yaptığında 100x%5=5 TL. Her bir üyenin satışından 5 TL kazanmış olursunuz. 10×5=50 TL. Toplam 10 üyeden 50 TL kazanmış olursunuz.

Birinci seviyedeki 10 alt üyenizin de her biri onar üye yaptığında, 100 üye olur. Bu 100 üyeninde her biri minimum 100 TL satış yaptığında 100x%4=4 TL. Her bir üyenin satışından 4 TL kazanmış olursunuz. 100×4=400 TL. Toplam 100 üyeden 400 TL kazanmış olursunuz.

İkinci seviyedeki 100 alt üyenizin de her biri onar üye yaptığında, 1000 üye olur. Bu 1000 üyeninde her biri minimum 100 TL satış yaptığında 100x%3=3 TL. Her bir üyenin satışından 3 TL kazanmış olursunuz. 1000×3=3.000 TL. Toplam 1000 üyeden 3.000 TL kazanmış olursunuz.

Üçüncü seviyedeki 1000 alt üyenizin de her biri onar üye yaptığında, 10.000 üye olur. Bu 10.000 üyeninde her biri minimum 100 TL satış yaptığında 100x%2=2 TL. Her bir üyenin satışından 2 TL kazanmış olursunuz. 10.000×2=20.000 TL. Toplam 10.000 üyeden 10.000 TL kazanmış olursunuz.

Dördüncü seviyedeki 10.000 alt üyenizin de her biri onar üye yaptığında, 100.000 üye olur. Bu 100.000 üyeninde her biri minimum 100 TL satış yaptığında 100x%1=1TL Her bir üyenin satışından 1TL kazanmış olursunuz. 100.000x1TL=100.000 TL. Toplam 100.000 üyeden 100.000 TL kazanmış olursunuz.

Yukarıdaki gibi bir alt üyelik ağı oluşturmak ortalama 36 aylık bir süreçte tamamlanabilmektedir. Özetle gelir tablosu şöyle oluşmaktadır :

Seviyeler

Toplam Alt Üye Geliriniz

Birinci Seviye = 50 TL

İkinci Seviye = 400 TL

Üçüncü Seviye =3.000 TL

Dördüncü Seviye = 20.000 TL

Beşinci Seviye = 100.000 TL

36 Ayda Elde Edilebilecek TOPLAM Gelir = 123.500 TL

36 Ay üzerinden Hesaplanan Aylık Ortalama Gelir

(123.450 TL / 36 Ay) = 3.429 TL

YAPILAN ALT ÜYE KAYIT İSTATİSTİĞİ

Bu hesaplamada sürekli sabit tutulan ‘10 üye’ ortalama bir sayı olup, sistemimizdeki kayıtları incelediğimizde bir üyenin 500 alt üyesi de olabildiğini görmekteyiz. Yine bunun yanında kayıt istatistiklerine baktığımızda sadece üç-beş alt üyesi olan üyelerde var. Genel üyeler üzerinden yaptığımız hesaplamalarda, alt üye sayısını üst üyelerin sayısına böldüğümüzde kesin ve net olarak her üyenin ortalama 10 üye kaydettiğini söyleyebiliriz. Bu da sizin yapacağınız alt üyelerin, ortalama da 10 üyeyi kesin olarak çok rahat bir şekilde yapabileceklerini göstermektedir.

ÖNEMLİ NOT

Belirttiğimiz kazançlar, sadece alt ekip satış primlerinden elde edeceğiniz kazançlar olup; kendi satışlarınızdan elde edeceğiniz kazançlar dâhil değildir. Alt üyelerinizin satışlarından elde edeceğiniz gelirlerin hesaplandığı tablo aşağıda sunulmuştur.

Primlerimi Nasıl Alıyorum?

Primleriniz her ayın 16sında hesaplanıp cari hesabınıza talebiniz doğrultusunda aktarılır ancak prim hasabınıza aktarılan alacaklarınızı siparişlerinizde kullanabilmek için alışverişe aktarmanız gerekmektedir. 100 tl ve üzeri bir miktara ulaşan primleriniz talebiniz doğrultusunda her ayın 25 inde  banka hesabınıza nakit olarak yatırılır. 100 tl’ye ulaşmaması durumunda prim havuzunuzda birikir. Bu kazançlardan  100tl  aylık aktifliğini sağlayan üyelerimiz faydalanabilir. Aylık aktiflik şartı sistemde KDV dahil 100’TL alışveriş cirosu yaparak sağlanır.aktiflik sağlamak için gerekli olan bir diğer unsur ise aynı ay içerisinde 1.kademesine 3 üye eklemek ve bunları aynı ay içerisinde en az 100 er tl ile aktif ederek 3 yeni aktif üyelik sağlamaktır.

4 – Sıkça Sorulan Sorular;

network marketing firma soruları

Nasıl Bir İş ?

TEK NETWORKING SİSTEMİNİN DAR GELİRLİ İNSANLARA SUNDUĞU KAZANÇ KAPISININ İŞLEYİŞ ŞEKLİ

Sabit geliri yeterli gelmeyip ek kazanç elde etmek isteyen ya da sabit bir işte çalışmadan nasıl para kazanabilirim düşüncesiyle gelir elde etmek isteyen tüm girişimci adaylarına; İçerisinde yüzlerce çeşit ürün bulunan 1 adet satış kataloğunu ücretsiz gönderiyoruz. Gönderdiğimiz bu kataloğu ile çevrenizdeki potansiyel müşterilerinize satış yapıyorsunuz. Katalogların içerisindeki ürünlerin üzerinde sizin müşterinize satacağınız fiyatlar yer alıyor. Ancak ürünler size gönderilirken katalog üzerindeki fiyatların %30 altında bir değerle gönderiliyor. Böylelikle sizler ürünlerin satışı esnasında %30’luk bir kazanç sağlamış oluyorsunuz. Sistemimizde satılan ürünleri imalat fiyatlarından aldığınız için mağaza satış fiyatlarının çok altındadır.

Primleriniz her ayın sonunda hesaplanıp cari hesabınıza aktarılır ancak cari hasabınıza aktarılan primlerinizi siparişlerinizde kullanamazsınız 100 tl ve üzeri bir miktara ulaştığında banka hesabınıza nakit olarak yatırılırveyahut siparişinizde kullanabilirsiniz 100 tl’ye ulaşmaması durumunda bir sonraki aya devreder.

Bu İşi Kimler Yapabilir?

Başta Ev hanımları olmak üzere emekliler, memurlar, çalışanlar, öğrenciler ve aile bütçesine ek gelir sağlamak isteyen tüm dar gelirli insanlar… Kısacası “bu iş tam benlik ve ben bu işten para kazanmak istiyorum” diyen tüm dar gelirli insanlar sistemimize üye olabilir.  Kendinizin belirleyeceği zamanlarda, kendi işiniz rahatlığında çok az bir zaman ayırarak cep harçlığınızı çıkarabilir, mutfağınızın ihtiyaçlarını giderebilir, faturalarınızı ödeyebilir, çocuklarınızın servis giderini karşılayabilirsiniz. Daha fazla zaman ayırarak ise ev kiranızı karşılayabilir daha da azmederek belki ev kredinizi belki de araba taksitinizi bile ödeyebilecek güçlü kazanç kapılarını aralayabilirsiniz.

Kime Satacağım?

Başta kendi yakın çevreniz olmak üzere toplumun her kesiminden, herkes sizin potansiyel müşteriniz olabilir. Ev hanımıysanız; komşularınız, gün arkadaşlarınız, okula giden çocuklarınız varsa onların arkadaşlarının anneleri, kuaförde tanıdığınız arkadaşlarınız ve daha aklınıza gelebilecek herkes… Sabit bir işte çalışıp ek gelir sağlamak adına sistemimize üyeyseniz; çalışma arkadaşlarınız, servis-yolculuk arkadaşlarınız ve tabii ki yakın çevreniz, dostlarınız, aileniz, komşularınız…

Kısacası; Özellikle iç giyim ve çorap her insanın en temel giyim ihtiyacıdır. Bu temel ihtiyaçlara çözüm sunmak ve kaliteli ürünlerle çevrenizdekileri buluşturmak size hem mutluluk verecek en mühimi de cebinizi şenlendirecek.

Nasıl Başlayacağım?

‘Tek Networking’ satış ve üyelik ağına ilk adımı atıp, kazanç kapılarını aralamak için izleyeceğiz yol çok basit.

Önce sitemizde bulunan “Üye Ol” sayfasına giriyor ve karşınıza çıkan kayıt formunu dolduruyorsunuz. Sonrasında formun alt kısmında bulunan Katalog Talebi Seçeneğinden” Katalogİstiyorum ya daİstemiyorum ” Seçeneğini işaretliyorsunuz. Böylelikle artık siz de sistemin bir üyesi oluyorsunuz ve Akabinde Satış Kataloğumuz çok kısa bir süre içinde kargoyla adresinize teslim ediliyor.

Üyelik sonrası aklınıza takılabilecek soruları sizler için kısaca cevaplayalım;

Soru: Ürün siparişlerimde de aynı şekilde mi ödeme yapacağım?

Cevap: Ürün siparişlerinizi katalog sayesinde satışını gerçekleştireceğiniz ürünlere göre siz belirliyorsunuz ve ürünler elinize geçip teslim aldıktan sonra kargoya ödüyorsunuz.

Soru: Sipariş verip elimde kalan, satamadığım ya da her hangi bir sebeple elimde kalan ürünleri geri iade edebiliyor muyum?

Cevap: Elbette, tene direk temas eden iç giyim ürünlerinin dışında satın aldığınız fakat iade etmek istediğiniz ürünler var ise denenmemesi ve giyilmemesi durumunda 15 günlük iade sürecini aşmaması kaydı ile iade edebilirsiniz,hijyen açısından iç giyim ,fantazi ve korse gruplarında iade yada değişim söz konusu değildir.

Soru: Satış ve Sipariş verme şekli nasıl olacak?

Cevap: Katalogla sipariş aldıktan sonra sitemize giriyorsunuz ve üye girişi menüsünden kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek siparişlerinizi tek tek sepete atıyorsunuz. Yine aynı sistemle alt üyelerinizin de verdiği siparişleri, sattığı ürünleri ve kaydını gerçekleştirdikleri yeni üyeleri takip edebiliyorsunuz. Unutmayın ki sisteme kaydettiğiniz her üye ve onların gerçekleştireceği her satıştan siz de pirim kazanıyorsunuz. Kazandığınız primleri de bu sayfadan görebileceksiniz.

Teslimat Nasıl Oluyor?

Sepette belirli tutar ve üzeri vermiş olduğunuz siparişleriniz anlaşmalı olduğumuz süat korgo  ile kapınıza kadar teslim ediliyor.sipariş verilip ürünler şirketten çıktıktan sonra çağrı merkezimiz tarafından ürünleriniz çıkartılmıştır bilgisi tarafınıza verilir akabinde bulunduğunuz kargo şubesine ulaşan kargolarınız kargo şirketi tarafından sms ile sizlere bilgi verir.Kargo şirketimizle sizlerin memnuniyeti açısından yapmış olduğumuz sms anlaşması mevcuttur.

Ödeme Nasıl Yapılıyor?

Her ayın 16sında devir işlemi yapılır. Aylık 100 TL aktiflik şartını yerine getirenlerin primleri prim havuzuna aktarılır.

Kazançlarınız prim gelirleri bölümünde kullanılabilir olarak gözükür.

Ayın 25ine kadar ödenmesini istediğiniz primlerinizi prim talebi ekranından talep edebilirsiniz.

Ayın 25inden sonra 3 iş günü içerisinde talep edilen prim alacaklarınız banka hesabınıza yatırılır.

Talep edilmeyen primler prim havuzunuzda birikir.

ÖNEMLİ:PRİM TALEBİNİZ İLE İLGİLİ YAPAMADIĞINIZ BİR İŞLEM OLUR İSE ÇAĞRI MERKEZİMİZE ULAŞIP PRİMİNİZİN TALEB EDİLMESİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ.

Önemli not:

Teknetworking hakkında paylaşmış olduğumuz bilgilerin tamamı, firmanın kendi resmi internet adresinden edindiğimiz bilgilerdir.  Firma hakkında eksik paylaştığımız veya değişmiş bilgiler varsa bunları veya diğer firma/firmalar hakkında düşüncelerinizi, önerilerinizi ve şikayetlerinizi yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

***

Networkokulu.net platformunda paylaşılan network marketing şirketlerinin illegal yapılanma içinde olması, iflas etmesi veya Türkiye pazarından çekilmesi networkokulu.net sorumluluğunda değildir.Burada yer alan hiçbir firma, networkokulu.net’in tavsiyesi değildir.Mağduriyet yaşamamak adına, müşteri veya temsilci olarak katılmak istediğiniz firmayı araştırırken ilgili içerikleri de okumanızı tavsiye ederiz.

Network Marketing Nedir?

Network Marketing Firmasının Saadet Zinciri Olmadığını Nasıl Anlarız?

Network Marketing Şirketleri Hakkında Merak Edilen Sorular

Yasal Bir Network Marketing Firmasını Nasıl Ayırt Edebilirsiniz?

Harika Bir Network Marketing Şirketi Seçmenin 5 Yolu

Network Marketing Ekşi ve Forum Sitelerindeki Yorumlar

Network Marketing Nasıl Yapılır?