fbpx

Düzenli Spor Yapmak İçin 13 Neden

Her dönem çoğu kişinin aklına düzenli spor yapmak geliyordur. Cümlede de bahsettiğimiz gibi sadece geliyordur, uygulaması yapılmıyordur. Biz de bu durumu bildiğimiz için sizlere düzenli spor yapmanın faydaları çerçevesinde bilgiler hazırladık. Bu bilgiler ile düzenli spor yapmanın önemini anlayacak, hayatınızda bir adım atacaksınız.

Düzenli spor yapmak doktorlar tarafından sürekli önerilir. Fakat önemi tam olarak açıklanmaz. Çünkü önemini açıklayacak süre doktorlara verilmez. Sizler için düzenli sporun önemini derledik. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

Spor Yaparken Bunlara Dikkat Edin! >>

Düzenli Spor Yapmanın Faydaları

Düzenli spor yapmak, fiziken ve ruhen yararlıdır.

 1. Düzenli spor yapmak, fiziken ve ruhen yararlıdır. Bu başlığı sadece fiziksel fayda olarak düşünmeyin. Yaşadığınız depresif halleri, stresli halleri spor ile atlatmanız mümkün.
 2. Hafif tempoda yapacağınız uzun veya kısa süreli spor, meditasyon özelliği sağlayarak sizi negatif enerjiden kurtarabilir.
 3. Spor yapanlarda endorfin adında bir hormon salgılanır. Bu hormon, mutluluğu arttırdığı gibi cinsel güç ve arzuyu da arttır. Bu nedenle yaptığınız spor ile orantılı olarak cinsel performans ve istekleriniz artabilir.
 4. Düzenli olarak spor yaptığınızda vücudunuz daha dayanıklı olur. Bu sayede bağışıklık sisteminiz güçlenir.
 5. Spor yapmanın en bilindik özelliklerinden biriside kas, kemik ve iskelet sistemini güçlendirmesidir. Bu nedenle düzenli spot yaptığınızda hayatın yorucu temposundan daha az etkilenebilirsiniz.
 6. Spor yapmak, sindirim sisteminize oldukça yararlıdır. Ayrıca, bağırsak hastalıklarına da yakalanma şansınızı düşürür.
 7. Unutkanlık, Alzheimer gibi hastalıkların yaşanma oranını azaltır.
 8. Spor ile sosyalleşebilirsiniz. Arkadaş çevreniz genişleyebilir.
 9. Düzenli spor yapmak, kendinizi güçlü hissettirebilir. Bu sayede de motivasyonnunuzu arttırıcı etkisi vardır. Güçlü bir bireyin yapamayacağı çok az sayıda iş vardır.
 10. Sırt ve bel bölgelerinde ağrı yaşıyorsanız ilacınız; düzenli spor yapmak. Çünkü, düzenli spor yaptığınızda kas ve eklemleriniz güçlenir. Bu sayede ağrınız azalır.
 11. Düzenli olarak spor yapan kişiler toksinleri kolayca atabilir. Tabi bu sayede hem zararlı toksinler gidiyor hem de kilo verme kolaylaşıyor.
 12. Düzenli ve belirli periyotlarla yapılan sporda yağ kütlesi gittikçe azalır ve kas kütlesi artmaya başlar. Tabi böylelikle daha fit bir vücut mümkün hale gelir.
 13. Spor yaparak fit bir vücuda sahip olacağınız için buna paralel olarak özgüveniniz de artacaktır. Bu nedenle de sporun özgüven arttırıcı bir etkisi de vardır.

Özgüveninizi Artırmak İçin Bunları Yapın >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,953BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,354TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...