fbpx

Düzenli Spor Yapmak İçin 13 Neden

Her dönem çoğu kişinin aklına düzenli spor yapmak geliyordur. Cümlede de bahsettiğimiz gibi sadece geliyordur, uygulaması yapılmıyordur. Biz de bu durumu bildiğimiz için sizlere düzenli spor yapmanın faydaları çerçevesinde bilgiler hazırladık. Bu bilgiler ile düzenli spor yapmanın önemini anlayacak, hayatınızda bir adım atacaksınız.

Düzenli spor yapmak doktorlar tarafından sürekli önerilir. Fakat önemi tam olarak açıklanmaz. Çünkü önemini açıklayacak süre doktorlara verilmez. Sizler için düzenli sporun önemini derledik. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

Spor Yaparken Bunlara Dikkat Edin! >>

Düzenli Spor Yapmanın Faydaları

Düzenli spor yapmak, fiziken ve ruhen yararlıdır.

 1. Düzenli spor yapmak, fiziken ve ruhen yararlıdır. Bu başlığı sadece fiziksel fayda olarak düşünmeyin. Yaşadığınız depresif halleri, stresli halleri spor ile atlatmanız mümkün.
 2. Hafif tempoda yapacağınız uzun veya kısa süreli spor, meditasyon özelliği sağlayarak sizi negatif enerjiden kurtarabilir.
 3. Spor yapanlarda endorfin adında bir hormon salgılanır. Bu hormon, mutluluğu arttırdığı gibi cinsel güç ve arzuyu da arttır. Bu nedenle yaptığınız spor ile orantılı olarak cinsel performans ve istekleriniz artabilir.
 4. Düzenli olarak spor yaptığınızda vücudunuz daha dayanıklı olur. Bu sayede bağışıklık sisteminiz güçlenir.
 5. Spor yapmanın en bilindik özelliklerinden biriside kas, kemik ve iskelet sistemini güçlendirmesidir. Bu nedenle düzenli spot yaptığınızda hayatın yorucu temposundan daha az etkilenebilirsiniz.
 6. Spor yapmak, sindirim sisteminize oldukça yararlıdır. Ayrıca, bağırsak hastalıklarına da yakalanma şansınızı düşürür.
 7. Unutkanlık, Alzheimer gibi hastalıkların yaşanma oranını azaltır.
 8. Spor ile sosyalleşebilirsiniz. Arkadaş çevreniz genişleyebilir.
 9. Düzenli spor yapmak, kendinizi güçlü hissettirebilir. Bu sayede de motivasyonnunuzu arttırıcı etkisi vardır. Güçlü bir bireyin yapamayacağı çok az sayıda iş vardır.
 10. Sırt ve bel bölgelerinde ağrı yaşıyorsanız ilacınız; düzenli spor yapmak. Çünkü, düzenli spor yaptığınızda kas ve eklemleriniz güçlenir. Bu sayede ağrınız azalır.
 11. Düzenli olarak spor yapan kişiler toksinleri kolayca atabilir. Tabi bu sayede hem zararlı toksinler gidiyor hem de kilo verme kolaylaşıyor.
 12. Düzenli ve belirli periyotlarla yapılan sporda yağ kütlesi gittikçe azalır ve kas kütlesi artmaya başlar. Tabi böylelikle daha fit bir vücut mümkün hale gelir.
 13. Spor yaparak fit bir vücuda sahip olacağınız için buna paralel olarak özgüveniniz de artacaktır. Bu nedenle de sporun özgüven arttırıcı bir etkisi de vardır.

Özgüveninizi Artırmak İçin Bunları Yapın >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,507TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2020 Aralık Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için aylık burç yorumları. Aralık ayında kişisel gelişim, para, sağlık, kariyer ve daha bir çok alanda bizi neler bekliyor? Aya 30 Kasım İkizler burcunda...

Başarıya Giden Yolun Şaşmaz Haritası

Yaşadığımız hemen her şey bizle ilgilidir. Sanılanın aksine, sahip olduğumuz ekonomik koşullardan tutalım da çözümsüz gelen sorunlarımıza hatta sağlık problemlerimize kadar biz belirleriz yaşadığımız...

Analiz Derdi Geride Bırakır

Kişisel gelişim bölümümüzde bu kez analiz etmek üzerine kafa yoracağız. İnsanları geride bırakan, gelişmesini ve değişmesini engelleyen bir düşünce yapısını inceleyeceğiz. Nedir bu analizci...

Kısa Hikayeler – Değerli Yüzük Hikayesi

Kısa hikayeler bölümümüzde bu defa bir şeyin değerini nasıl bileceğimiz üzerinde duracağız. Değerli yüzük hikayesi, bize bilginin önemini anlatır. Çünkü bilginin, insanı farklı kılan...

Girişimcilerin Michael Phelps’ten Öğrenebilecekleri 7 Ders

Tüm zamanların en büyük Olimpiyat sporcularından biri olan Michael Phelps, bireyin çok genç yaşta neler başarabileceğini yeniden tanımladı. Sadece beş Olimpiyat Oyunu'nda kemerinin altında...

Neden Marka Olunmalı?

Neden markalar bizim hayatımızda bu kadar önemli bir yer tutuyor? Neden bazı markalar bizim için birer “arzu nesnesi” olmuş durumda? Neden çok beğendiğimiz markalarla...