İşinizde Saygı Nasıl Kazanılır? En Saygın İnsanlardan Öğrenebileceğiniz 7 Şey

Doğrudan satış içerisinde de insanları etkilemek istiyorsanız, yapmacık tavırları bir kenara bırakmalısınız.

İşinizde saygı nasıl kazanılır? Saygı duyulan etkili bir insan olmak için nelere dikkat etmelisiniz? Doğrudan satış, bir yaşam tarzıdır. Ve hayatınızı daha iyi hale getirmek, işinizi de daha iyi hale getirmek demek olacaktır. Peki ama nasıl?

 • İş arkadaşlarınızı nezaketle koruyan insanların neden farklı olduğunu merak ediyor musunuz?
 • Sizden farklı olarak ne yapıyorlar?
 • Auraları küçümsemeden veya otoriter görünmeden nasıl saygı gösterirler?

İşinizde Saygı Nasıl Kazanılır? En Saygın İnsanlardan Öğrenebileceğiniz 7 Şey

Güçlü bir iletişim, en etkili ikna sanatıdır. Doğrudan satış içerisinde de insanları etkilemek istiyorsanız, yapmacık tavırları bir kenara bırakmalısınız. Herkes manipülasyon tekniklerini öğrenmek ister. İnsanları kukla gibi yönetmek, düşüncelerini değiştirmek ister. Ancak insanları aptal yerine koymak en büyük aptallıktır. Gerçekten hayatınızda büyük bir saygınlık kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken şeyler var. İşte en saygın insanlardan öğrenebileceğiniz yedi şey ve işte nasıl saygı kazanırsınız?

Her İşte Yardımcı Olacak 7 Beceri >>

 1. Birinin söyleyecek bir şeyi olduğunda, kulaklarınızı anlattıklarına ödünç verin

“En içten saygı biçimlerinden biri aslında başkalarının söyleyeceklerini dinlemektir.” - Bryant H. McGill

“En içten saygı biçimlerinden biri aslında başkalarının söyleyeceklerini dinlemektir.” – Bryant H. McGill

Birini dinlemeye ve kalplerini dökmelerine izin vermeye zaman ayırdığınızda, onlara değer verdiğinizi düşünmeye başlar ve saygıyı karşılık vermeye çalışırlar. Ne söylediklerini dinleyin ve onlara samimi cevaplar sağlamaya çalışın. Onları cümlenin ortasında kesmekten kaçının ve konuşmanın gerçekten gerekli olduğunu hissedene kadar hoparlörün monologlarına devam etmesine izin verin.

Konuşmadan önce düşünün, çünkü söylediğiniz her şey dinleyicinin düşünce süreçlerini tetikleyebilir ve üzerinde geniş kapsamlı yansımalar olabilir. Bir sonraki soruyu yalnızca bir öncekine cevap verdikten sonra çeken bir görüşmeciye benzer şekilde, konuşmadan önce kelimelerinizi tartmalısınız.

 • Doğrudan satış içerisinde de takımınıza karşı dürüst olmalısınız. Takımınızdaki insanları dinlemeden, onlara nasıl yardımcı olabileceğinizi düşünüyorsunuz? Ya da yeni insanlarla tanıştığınız zaman onlar üzerinde etki bırakmak istiyorsanız, kulaklarınızı kullanmalısınız. 
 1. Ne ekersen onu biçersin

“Saygı iki yönlü bir sokaktır, eğer almak istiyorsanız, vermelisiniz.” – RG Risch

Başkalarına sert davranır ve katkılarını küçümserseniz, şapkalarını size tam olarak çıkarmaya meyilli olmayacaklardır. Dönüşümler sırasında başkalarını kesintiye uğratırsanız, başkalarının önünde eksikliklerini küçümseyen bir şekilde vurgularsanız veya sırtlarının arkasında zararlı bir şekilde konuşursanız, sadece ağızlarında kötü bir tat bırakmaz, aynı zamanda sizi şeytani bir ışıkta görmelerini sağlar.

Saygı nasıl kazanılır? Sorusunun cevaplarından biridir, ne ekersen onu biçersin! Bu durum işinizde, işyeri çatışmalarına ve düşmanlığa da yol açabilir. Ayrıca, intikam alabilirler ve aldıkları herhangi bir şansı azaltmanın yollarını arayabilirler. Bunun yerine, onlarla aynı fikirde olmasanız bile herkese saygılı davranmalısınız. Bu, başkalarından iş yerinde saygı kazanmanıza yardımcı olacaktır. Sonuçta, herkes kendi görüş ve görüşlerine sahiptir ve onları yargılamak sizin işiniz değildir.

 • Network marketingde de ne ekerseniz, onu biçersiniz. Eğer çalışkanlık, sabır, alçakgönüllülük ekerseniz, karşılığını alırsınız. Aynı şey madalyonun diğer yüzü için de geçerlidir. 

Kırmızı Rengin Anlamı Ve Psikolojik Etkileri >>

 1. Öfkeyi çözün

Sabah uyanırsınız, arabanız bozulur, sabah kahveniz soğur, eşinizle hararetli bir tartışmaya girersiniz, çocuklarınız ofis ayakkabılarınızı çiğneme oyuncağı yapar; Kısacası, evi öfke halinde terk ediyorsunuz. İş yerinize ulaşıyorsunuz ve tüm bunlarla hiçbir ilgisi olmayan bir iş arkadaşınıza, bıktığınız tüm bu şeyleri anlatıyorsunuz. Bunu kaç kez yaptınız ve bunu kaç kez aldınız?

Günlük işleriniz için kanal bulmayı bırakmanız gerekir, çünkü bunu yapmak sadece sizi değil, etrafınızdakileri de olumsuz etkiler. Yanlışlıkla öfkenizi aktardığınız kişi, yüksek boyunuz nedeniyle yanıt veremeyebilir, ancak bu, tüm bu karanlık duyguları başka bir ruhta aktarmanıza ve kısır bir döngüye başlamanıza neden olur. Öfkenizi kontrol edin ve yolda pişman olacağınız her şeyi söylemekten kaçının. Affet, unut ve devam et.

 • Takımınızda nasıl liderleriniz olsun isterdiniz? İnsanlar sizin sürekli sinirli olduğunuzu görürse size bir şey danışmak istemezler. Sizinle korkularını, çekincelerini veya neşelerini paylaşmazlar. Network marketingde yaptığınız her şey kopyalanacaktır

Stratejik Ağ Pazarlama Uzmanı Nasıl Olunur? >>

 1. Değişimi kucaklayan ilk siz olun

“ Dünyada görmek istediğiniz değişim olun! ” —Mahatma Gandhi

“ Dünyada görmek istediğiniz değişim olun! ” —Mahatma Gandhi

Eylemler sözlerden daha yüksek sesle konuşur. Kuruluşunuzda değişiklik uygulama konusunda ön plandaysanız, onu benimseyen ilk kişi siz olmalısınız. Diğerleri, düşüncelerinizi başkalarına dayatmadığınızı gördüklerinde, ancak önce örneği belirlediklerinde, ayak izlerinizde takip etmeye istekli olmayacaklardır. Yalnızca değişikliği uygulamaktan bahsediyorsanız ve eylemleriniz bunu desteklemiyorsa, değişiklik yönetimi sizin için bir gül yatağı olmayacaktır.

 • İnsanlar gözleriyle düşünür. Doğrudan satışta saygı nasıl kazanılır? Diye soruyorsanız, değişimi ilk kucaklayan siz olmalısınız. “Ben buyum!” düşüncesi tamamen geride kalmış olmalıdır. 
 1. Yardım elini uzatın

Dost kara günde belli olur. Bu atasözünü sayısız kez duymuş olabilirsiniz, ama ya tam bir yabancının sıcak sulardan çıkmasına yardımcı olursanız. Size teşekkür edecekler, ama daha da iyisi, çok uzun bir süre hatırlayacak ve size saygı duyacaklar. Bir ömür boyu ne zaman yeni bir arkadaş edinebileceğini asla bilemezsin. Başkalarına yardım etme ve iyi kitaplarına girme fırsatlarını arayın, bu da size otomatik olarak işlerine güven ve saygı gösterecektir.

 • Sinirli olmak genelde iyi bir şey değildir. İnsanlar dingin, onlara bakış açısı veren kişiler ile muhabbet etmeyi severler. Sizce iyi biri olmadan network marketingde saygı nasıl kazanılır? 

Kısa Hikayeler – Etkili İletişim İçin Bu Önemli >>

 1. Eylemleriniz için asla başkalarını suçlamayın

Eylemleriniz için başkalarını suçlamaya devam ederseniz ve başarısızlıklarınızı onlarla anlaşmak yerine her seferinde haklı çıkarırsanız, işyerinde asla saygı göremezsiniz. Bu iki şey geçit töreninin üzerine yağmur yağdırabilir ve sizi sert düşürebilir. Saygı kaybettiğinizde, geri kazanmak zor. Hareketlerinize sahip olmayı öğrenin ve her uğraştığınızda mazeret bulmaktan kaçının.

 • Doğrudan satışta güçlü bir lider olmak istiyorsanız, sorumluluk almayı bilmelisiniz. Sorumlukluk almadan, insanlar sizi takip etmeyecektir. Eylemlerinizden siz sorumlusunuz. 

“İyi bir lider suçlamadaki payından biraz daha fazla, kredi payından biraz daha az alır.” – Arnold H Glasow

Network Marketing Eğitimi – 21 Önemli Ders >>

 1. Kibarlığı, arkadaşınız yapın

Mümkün olduğunca kibar olmaya çalışın çünkü tonunuz ve tavrınız insanların sizi nasıl gördüğünü değiştirme gücüne sahiptir.

Aynı mesajı birçok şekilde iletebilirsiniz ve her birinin dinleyici üzerinde farklı bir etkisi vardır. Mümkün olduğunca kibar olmaya çalışın çünkü tonunuz ve tavrınız insanların sizi nasıl gördüğünü değiştirme gücüne sahiptir.

Uğursuz bir haberin taşıyıcısı olsanız bile, alıcı taraftaki kişiye zarar vermemek için tonunuzu mümkün olduğunca rahatsız edici tutmamaya çalışın. Bir kafede iş arkadaşlarınız için kapıları açmak, önce otomatı kullanmalarına izin vermek veya öğle yemeğinde beklemek gibi küçük eylemler, başkalarıyla olan ilişkinizi güçlendirmek için uzun bir yol kat edebilir.

 • Ciddi olmak demek, çatık kaşlı olmak demek değildir. Kibarlık bir eksiklik değildir. Tatlı dil ile iletişiminizi kuvvetlendireceğinizden emin olun. Takımınıza, organizasyonunuza karşı bu duruşunuzdan asla taviz vermeyin.Olumlu sonuçlarını göreceksiniz. 

Sonuç

Başkalarına yardım etmek, onları dinlemek ve öfkenizi kontrol altında tutmak gibi bebek adımları atarak işte ” Saygı nasıl kazanılır?” Sorusuna cevap buldunuz. İnsanlar onlara söylediklerini hatırlamıyorlar, ama her zaman nasıl söylediğini hatırlıyorlar. Ayrıca en çok ihtiyaç duyduklarında yardım eli uzatan insanları da hatırlıyorlar. Sadece iyi bir insan olmak, hak ettiğiniz saygıyı kazanmanıza bir adım daha yaklaşabilir.

Size göre işte saygı nasıl kazanılır? Organizasyonunuza neleri kopyalıyorsunuz? Tecrübelerinizi ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Network Marketing Eğitimi – Ürünlerine Aşık Bir Takım Oluşturun! >>