fbpx

İnsanlar Fırsatınızı Ve Ürünlerinizi Neden Satın Alır?

İnsanlar neden satın alır? Başarılı satış elemanları ve girişimciler, insanların NEDEN satın aldığını bilirler. Satın alma davranışlarını incelerler. Böylece reklamcılık, pazarlama ve genel müşteri edinme stratejilerini daha fazla insana hitap edecek ve daha fazla satış elde edecek şekilde odaklayabilirler.

Potansiyel müşterinize ürünleriniz ve iş fırsatınız hakkında bilgi verirken bu dersler çok faydalıdır. Bilgiler gerçekten sadece MLM, doğrudan satış veya network marketing için değil, herhangi bir işletme sahibi veya herhangi bir meslek için de geçerlidir. Aşağıdaki paragraflarda,insanların neden satın aldığına dair önemli birkaç şeyi paylaşmak istiyoruz.

İnsanlar Neden Satın Alırlar?

Her şeyden önce, satın alma mantıklı değil duygusal bir karardır.

Peki insanlar neden satın alır? Her şeyden önce, satın alma mantıklı değil duygusal bir karardır. İnsanlar duygusal kararlar verirler ve sonra kararlarını mantıkla gerekçelendirirler; tersi değil. Bunu asla unutmayın. Bu milyon dolarlık bir ders. Bu nedenle, potansiyel müşterinizin mantığına hitap etmektense duygularına hitap etmeye çalışmanız daha mantıklı olacaktır.  İnsanların mantığına hitap ederseniz açlıktan ölürsünüz. İnsanların duygularına hitap ederseniz zengin olabilirsiniz.

Doğrudan Satışta Başarı Nedir? >>

Örneğin;

  •  Zayıflama ürününüzün bileşenleri (özellikleri), fiyatı (özellikleri) ve kalitesi (özellikleri) hakkında konuşmak yerine, kişinin ne kadar kilo verebileceği (faydalar) hakkında konuşun.
  • Günde iki öğün bir shake (faydalar) ile değiştirmenin ne kadar kolay olduğu hakkında konuşun. Kilo verdiklerinde ne kadar iyi görüneceklerinden bahsedin (faydalar). Ne kadar enerjiye sahip olacaklarından bahsedin (faydalar).
  • Ürünü sipariş etmenin ve evlerine göndermesinin ne kadar kolay olduğu hakkında konuşun (faydalar). Marketten satın almak yerine shake alarak market faturalarından ne kadar tasarruf edebileceklerini konuşun (avantajlar).
  • Onların sağlığı nasıl olacağınız hakkında konuşun. Tüm süreç boyunca onları yönlendirin ve motive edin (faydalar). Sunumunuzdaki bu küçük değişikliği yapmanız bile daha fazla satış sağlayacaktır.

Ve iş fırsatınız hakkında konuşurken, gerçekten rüyayı satmanız gerekir!  Fırsatınızı insanların sorunlarına, ÇÖZÜM olarak konumlandırın. Finansal bağımsızlık hayalini sat, patronunu işten at, gelirlerini artırma veya kişiye hitap eden başka şeyler. Kişinin finansal olarak ne istediğini öğrenin ve onlara iş fırsatınızın sorunlarını çözmelerine ve finansal hedeflerine ulaşmalarına nasıl yardımcı olabileceğini gösterin. Bunu yapabilirseniz, potansiyel müşterilerinizin büyük bir kısmına sponsor olursunuz.

Network Marketingde Başarısız Olmanın 9 Nedeni >>

Distribütörlerin Yaptıkları Hatalar Neler?

İnsanlar neden satın alır? Sorusu üzerine çok düşünülmediği kesindir. Çoğu distribütörün yaptığı şeyi yaparsanız ve ÖZELLİKLER (mantık) üzerine odaklanırsanız, olasılığınızı ölene kadar sıkarsınız. Ürünlerinizi satın almayacaklar ve ekibinize katılmayacaklar. İnsanlar duygusaldır, bu yüzden duygularına hitap edin. Onları heyecanlandırın. Onlara ürününüzün veya iş fırsatınızın onlara nasıl YARDIMCI olabileceğini gösterin.

Satış uzmanlarının bahsettiği bir diğer önemli nokta da “insanlar matkap almak istedikleri için değil, delik istedikleri için matkap almalarıdır.” Düşünmeye zaman ayırdığınızda bu çok mantıklı geliyor. Öyleyse, bir matkap üreticisinin nasıl delik açacaklarının reklamını yapmaları gerektiğinde matkapların reklamını yapması gerçekten aptalca olurdu! Ve tüm zamanınızı şirket liderliği, şirket geçmişi, şirket büyümesi vb. hakkında konuşarak geçirmek gerçekten aptalca olurdu. Bir kez daha bilmelisiniz ki, sunumunuzu şirketin ve / veya ürünlerin kişinin istediklerini elde etmesine nasıl yardımcı olabileceğine odaklanmalısınız. Kişinin şirkete nasıl yardımcı olabileceği üzerine değil değil.

Son düşünceler

Özetlemek gerekirse, insanlar mantıklı değil, duygusaldır. Bu nedenle insanlar neden satın alır? konusu üzerine düşünmeniz gerekir. Duygusal kararlar veririz ve bunu mantıkla gerekçelendiririz. İnsanların NEDEN satın aldığını bilmek, pazarlama ağı işinizde size gerçekten yardımcı olabilir. İnsanlarla konuşurken, sunduğunuz şeylerin faydalarına odaklanın ve onlara sunmanız gerekenin bir sorunu çözmelerine veya istediklerini elde etmelerine nasıl yardımcı olabileceğini gösterdiğinizden emin olun. Bu gerçekten başarının anahtarıdır.

Network Marketingde Aşırı Bilgi Yüklemesini Durdurun >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Öğrenciler Nasıl Verimli Bir Tatil Geçirebilir? Tatilde Neler Yapmalı?

Yarı yıl tatili veya hafta sonu tatili olsun, öğrenciler nasıl verimli bir tatil geçirebilir? Eğitim, öğrenciler için sadece okulda olmaz. Okul dışındaki sürelerde de...

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler

Doğrudan satışta iş planı yoksa yapmanız gerekenler nelerdir? İster küçük bir işletme kuruyor olun, ister mevcut işinizi yeniden keşfetmek istiyor olun, bir iş planı...

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....