fbpx

Sağlık İçin Yeşil Çay

Yeşil çayın faydaları, halk arasında dilden dile dolaşmakta. Fakat, dilden dile dolaşan bu söylemler genelde yarım kalmaktaktadır. Bu yayınımızda Hindistan ve Çin’e özel olan yeşil çayın yararları konusuna detaylıca değineceğiz. Aklınızda kalan soruları yorum bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Dünyada en çok tüketilen 2. içecek olan yeşil çay, gezegen üzerinde bulunan en sağlıklı çay türleri arasında bulunuyor. Dilerseniz, sağlık için önemli bir konumda olan yeşil çayın ayrıntılarına inelim.

Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir?

Yeşil çay, eski zamanlarda geleneksel olarak kullanılmıştır. Genelekselden kasıt nedir? Yeşil çay, Hindistan ve Çin’e özel bir bitki olduğu için ilk zamanlarda geleneksel olarak yapılan tedavi yöntemlerinde kullanılmıştır. Eski dönemde yaralara sürülmüş, vücut ısısını dengeye getirmiş, akıl ve kalp sağlığı üzerinde olumlu etkiler bırakmıştır. Geleneksellikten farklı olarak son zamanlarda yapılan araştırmalarda yeşil çayın faydaları konusu daha da genişletilmiş ve kamuoyuna sunulmuştur.

Genç Ve Diri Kalmanızı Sağlayacak Protein >>

Yeşil Çayın Kanseri Önleme Gücü Vardır

Ayrıca, Güneş’ten gelen zararlı ışınların (ultraviyole) insan bedeni üzerindeki bıraktığı etkiyi azaltabileceği görülmüştür.

Ulusal Kanser Enstitüsü’nde yapılan çalışmalar bağlamında yapılan açıklamaya göre, çay içerisinde bulunan polifenollerin, hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalarda tümör büyümesini aza indirdiği görülmüştür. Ayrıca, Güneş’ten gelen zararlı ışınların (ultraviyole) insan bedeni üzerindeki bıraktığı etkiyi azaltabileceği görülmüştür.

Yapılan araştırmalar sonucunda günde 2-3 bardak yeşil çay tüketildiği taktirde vücutta bulunan antioksidan seviyesini arttığı görülmüştür. Antioksidan seviyesinin artmasıyla da birlikte kansere karşı olumlu bir etki yarattığı ortaya çıkmıştır.

Aloe Vera Nedir? Faydaları Nelerdir? >>

Alzheimer ve Parkinson Hastalıklarının Düşmanıdır

İnsanlarda en fazla görülen, nörolojik rahatsızlıklardan birisi alzheimerdir. Parkinson ise nörolojik anlamda görülen 2.hastalıktır. Bu hastalıklar, beyin sağlığı açısından çok tehlikeli olmakla birlikte yaşamanı çıkmaza sokabilir. Yeşil çayın faydaları bu konuda da insanlara kolaylık sağlamaktadır. Detaylı bilgiler için uzmanınıza danışabilirsiniz.

Fakat, yeşil çay içerisinde var olan bileşenlerin nöronları koruduğu görülmüştür. Bu sebepten dolayı da beyin hastalıklarına karşı nöronları koruyarak, önlem aldığı düşünülmektedir.

Yeşil Çay Kalp Sağlığına İyi Gelir

Yapılan araştırmalarda görülüyor ki; yeşil çay, kötü kolesterol seviyesini düşürmektedir.

Yapılan araştırmalarda görülüyor ki; yeşil çay, kötü kolesterol seviyesini düşürmektedir. Kan içerisindeki antioksidan seviyesini arttırdığı bilinmektedir. Bu sebepten dolayı da kalp krizi tehlikesini en aza indirdiği düşünülmektedir. Şunu belirtmekte fayda var; yapılan çoğu araştırma yeşil çay kapsülleri üzerinden yapılmıştır. Doğal yeşil çay değildir.

Su Deyip Geçme >>

Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Yeşil çay faydaları ile her alanda kendini gösteriyor. Bilindik son faydası ile kilo vermeyi kolaylaştırmasıdır. Yeşil çay içerisinde bolca antioksidan bulunmaktadır. Bulunan bu antioksidanlar metobolizmayı hızlandırmaktadır. Ayrıca, yeşil çayda bulunan bazı aktif bileşikler, yağ yakma konusunda potansiyeli arttırıcı özellik taşımaktadır.

Yeşil Çay Çeşitleri

Popüler anlamda dünyada yaygın olan yeşil çay türleri vardır. Bu türler, aşağıda listelenmiştir.

  • Fas nane yeşili çay
  • Dragonwell yeşil çay
  • Genmaicha yeşil çay
  • yasemin yeşili çay
  • Houjicha yeşil çay
  • Sencha yeşil çay
  • Matcha yeşil çay
  • Bi luo chun yeşil çayı
Yeşil Çay Nasıl Demlenir?

Yeşil çay demleme mantığı, normal çay ile aynıdır. Boş bir çaydanlığa çay yapraklarını atın ve üstüne sıcak su dökün. Demini alana kadar bekletin ve ardından afiyetle için.

Ramazan’da Sindirim Problemi Yaşıyorsanız Bunları Yapın >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,452BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,564TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Güneşi Uyandıralım

Güneşi Uyandıralım adlı kitabı daha önce hiç okudunuz mu? Jose Mauro De Vasconcelos tarafından yazılan bu eşsiz kitabın, hayatınıza olan etkisini okuduktan sonra fark...

Doğrudan Satış Çok Zor!

Doğrudan satış ticaretini yapmak çok zor! Çok az insan size bunu söyleyecektir, ama bu doğru. Evet, çok basit. Başarının adımları berrak. Ancak bu adımları...

Müşteri Odaklı Örgüt Kültürü Nedir?

Müşteri odaklı örgüt kültürü nedir? İşletmelerin, müşteri ilişkilerini başarılı bir şekilde uygulayabilmesi için müşteri odaklı bir örgüt kültürüne sahip olması gerekir. Müşteri odağı, müşteriler için...

Doğrudan Satışta Kişisel Markanızı Nasıl Oluşturursunuz?

Doğrudan satışta kişisel markanızı nasıl oluşturursunuz? Doğrudan satışta, şirketinizin markasını tanıtmak için bir sürü yol vardır. Ancak, şirketinizin markasını, kendinize ait hale getirmekten ve...

Doğrudan Satışın Avantajları – İşinizi Ucuza Nasıl Kurabilirsiniz?

Doğrudan satışın avantajları girişimcilik fikrine sahip olanların planlarında yer etmektedir. E-ticaretin gelişmesi de bu sektöre inanılmaz katkılar, avantajlar sağlamaktadır. Özellikle geleneksel işlerde bir başlangıç...

Super Bowl’a Damga Vuran Tom Brady Kimdir?

Tom Brady kimdir? Dünyaca ünlü sporcu dünyada en çok izlenen spor müsabakalarından Super Bowl tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dünyanın en başarılı sporcuları arasındaki...