fbpx

Sağlık İçin Yeşil Çay

Yeşil çayın faydaları, halk arasında dilden dile dolaşmakta. Fakat, dilden dile dolaşan bu söylemler genelde yarım kalmaktaktadır. Bu yayınımızda Hindistan ve Çin’e özel olan yeşil çayın yararları konusuna detaylıca değineceğiz. Aklınızda kalan soruları yorum bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Dünyada en çok tüketilen 2. içecek olan yeşil çay, gezegen üzerinde bulunan en sağlıklı çay türleri arasında bulunuyor. Dilerseniz, sağlık için önemli bir konumda olan yeşil çayın ayrıntılarına inelim.

Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir?

Yeşil çay, eski zamanlarda geleneksel olarak kullanılmıştır. Genelekselden kasıt nedir? Yeşil çay, Hindistan ve Çin’e özel bir bitki olduğu için ilk zamanlarda geleneksel olarak yapılan tedavi yöntemlerinde kullanılmıştır. Eski dönemde yaralara sürülmüş, vücut ısısını dengeye getirmiş, akıl ve kalp sağlığı üzerinde olumlu etkiler bırakmıştır. Geleneksellikten farklı olarak son zamanlarda yapılan araştırmalarda yeşil çayın faydaları konusu daha da genişletilmiş ve kamuoyuna sunulmuştur.

Genç Ve Diri Kalmanızı Sağlayacak Protein >>

Yeşil Çayın Kanseri Önleme Gücü Vardır

Ayrıca, Güneş’ten gelen zararlı ışınların (ultraviyole) insan bedeni üzerindeki bıraktığı etkiyi azaltabileceği görülmüştür.

Ulusal Kanser Enstitüsü’nde yapılan çalışmalar bağlamında yapılan açıklamaya göre, çay içerisinde bulunan polifenollerin, hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalarda tümör büyümesini aza indirdiği görülmüştür. Ayrıca, Güneş’ten gelen zararlı ışınların (ultraviyole) insan bedeni üzerindeki bıraktığı etkiyi azaltabileceği görülmüştür.

Yapılan araştırmalar sonucunda günde 2-3 bardak yeşil çay tüketildiği taktirde vücutta bulunan antioksidan seviyesini arttığı görülmüştür. Antioksidan seviyesinin artmasıyla da birlikte kansere karşı olumlu bir etki yarattığı ortaya çıkmıştır.

Aloe Vera Nedir? Faydaları Nelerdir? >>

Alzheimer ve Parkinson Hastalıklarının Düşmanıdır

İnsanlarda en fazla görülen, nörolojik rahatsızlıklardan birisi alzheimerdir. Parkinson ise nörolojik anlamda görülen 2.hastalıktır. Bu hastalıklar, beyin sağlığı açısından çok tehlikeli olmakla birlikte yaşamanı çıkmaza sokabilir. Yeşil çayın faydaları bu konuda da insanlara kolaylık sağlamaktadır. Detaylı bilgiler için uzmanınıza danışabilirsiniz.

Fakat, yeşil çay içerisinde var olan bileşenlerin nöronları koruduğu görülmüştür. Bu sebepten dolayı da beyin hastalıklarına karşı nöronları koruyarak, önlem aldığı düşünülmektedir.

Yeşil Çay Kalp Sağlığına İyi Gelir

Yapılan araştırmalarda görülüyor ki; yeşil çay, kötü kolesterol seviyesini düşürmektedir.

Yapılan araştırmalarda görülüyor ki; yeşil çay, kötü kolesterol seviyesini düşürmektedir. Kan içerisindeki antioksidan seviyesini arttırdığı bilinmektedir. Bu sebepten dolayı da kalp krizi tehlikesini en aza indirdiği düşünülmektedir. Şunu belirtmekte fayda var; yapılan çoğu araştırma yeşil çay kapsülleri üzerinden yapılmıştır. Doğal yeşil çay değildir.

Su Deyip Geçme >>

Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Yeşil çay faydaları ile her alanda kendini gösteriyor. Bilindik son faydası ile kilo vermeyi kolaylaştırmasıdır. Yeşil çay içerisinde bolca antioksidan bulunmaktadır. Bulunan bu antioksidanlar metobolizmayı hızlandırmaktadır. Ayrıca, yeşil çayda bulunan bazı aktif bileşikler, yağ yakma konusunda potansiyeli arttırıcı özellik taşımaktadır.

Yeşil Çay Çeşitleri

Popüler anlamda dünyada yaygın olan yeşil çay türleri vardır. Bu türler, aşağıda listelenmiştir.

  • Fas nane yeşili çay
  • Dragonwell yeşil çay
  • Genmaicha yeşil çay
  • yasemin yeşili çay
  • Houjicha yeşil çay
  • Sencha yeşil çay
  • Matcha yeşil çay
  • Bi luo chun yeşil çayı
Yeşil Çay Nasıl Demlenir?

Yeşil çay demleme mantığı, normal çay ile aynıdır. Boş bir çaydanlığa çay yapraklarını atın ve üstüne sıcak su dökün. Demini alana kadar bekletin ve ardından afiyetle için.

Ramazan’da Sindirim Problemi Yaşıyorsanız Bunları Yapın >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,945BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,357TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...

Network Marketing Kariyerinizde Sürdürülebilir Bir Başarı İçin 9 Kural

Network marketingde kariyer yapmaya karar verdiyseniz, sürdürülebilir bir başarı yakalamayı hedefleriz. Network marketingde sürdürülebilir başarı sırrını sorduğumuzda ise birçok konudan bahsedilebilir. Başarılı olmak için genelin...

Başarılı Ve Mutlu Yönetici Olmanın 17 Sırrı

Başarılı ve mutlu bir yönetici nasıl olunur? Eğer iş dünyası içerisinde iseniz ve kariyer basamaklarını kovalıyorsanız, üretkenlik, verimlilik, liderlik gibi konularda kesinlikle kendinizi geliştirmeniz...

Network Marketingde Başkalarını Nasıl Başarıya Ulaştırabilirsiniz?

Network marketingde başarı için başkalarının başarısına nasıl katkıda bulunabilirsiniz? Bu büyük sektörde üstesinden gelmeniz gereken en büyük zorluklardan biri, başkaları için kendileri için istediklerinden...