fbpx

Sizi Harika Bir Distribütör Yapacak Özellikler Nelerdir?

Sizi harika bir distribütör yapacak özellikler nelerdir? Doğrudan satış içerisinde de, satış ve pazarlama, insanları etkileme, liderlik, güçlü bir tutum gibi kişisel özellikler bazen ön plana çıkmaktadır. Bu özelliklerden hepsine sahip olmanız beklenemez. Moralinizi de bozmaya gerek yok çünkü hepsi sonradan öğrenebileceğiniz özelliklerdir.

Peki, birini harika bir ağ pazarlamacısı yapan nedir? Tüm dünyadaki başarılı ağ pazarlamacılarının ortak noktası nedir?

Sizi Harika Bir Distribütör Yapacak Özellikler Nelerdir?

Sektörümüzde pek çok başarılı insan üzerinde bir araştırma yapılacak olsa, hepsinin ortak bazı özellikleri olduğunu görebiliriz. Evet, her insan farklı bir kişiliğe, inanç sistemine, değerlere ve yetiştirilme tarzına sahip. Her insan benzersizdir. Ancak bu farklılıklara rağmen, ortak yönleri var. Aşağıdaki paragraflarda göreceğiniz şey, bunların bir listesidir.

1. Güçlü bir arzuya sahip olmak

Büyük ağ pazarlamacılarının işlerinde başarılı olmak için büyük ve yakıcı bir istekleri vardır.

Tüm başarı güçlü bir arzu ile başlar. Büyük ağ pazarlamacılarının işlerinde başarılı olmak için büyük ve yakıcı bir istekleri vardır. 7/24 işlerini düşünüyorlar. Onları tüketir. İşleri onlar için bir takıntıdır. Hayatlarında her şeyden çok işlerinde başarıyı istiyorlar.

Network Marketingde Neye Göre Para Kazanırsınız? >>

2. Mentor ile çalışmaya dikkat etmek

Büyük ağ pazarlamacıları, başarılı olan birini bulur ve liderlerini takip ederler. İstediklerine sahip birini dinleyecek kadar alçakgönüllü olurlar. Her zaman tekerleği yeniden icat etmeye veya işleri kendi yöntemleriyle yapmaya çalışmazlar.

3. Çalışmaya istekli olmak

Harika bir distribütör yapacak özellikler içerisinde üçüncü olarak çalışmak konusu gelmektedir. Çoğu insanın asgari ücret zihniyetine sahip olduğu ancak milyonlar kazanmak istediği bir toplumda yaşıyoruz. Bu zihniyetle hiçbir iş türünde asla başarılı olamazsınız. Büyük ağ pazarlamacıları çok çalışır. Özellikle iş hayatının ilk birkaç yılında, takımda herkesle çalışırlar. Her gün ve her hafta işleri için bir çalışma programları vardır.

4. Disiplin sahibi olmak

Disiplin, başarının temel bir özelliğidir. Disiplini, yapmaktan hoşlanmadığınızda bile yapılması gereken şeyleri yapmak olarak tanımlayabilirsiniz. Hayallerinize ve hedeflerinize ulaşmak için hiçbir şeyin yolunuza çıkmasına izin vermeme yeteneğidir. Duygularınız, tavrınız veya ruh haliniz ne olursa olsun yapmanız gerektiğini bildiğiniz şeyi yaparsınız. Harika distribütörler, tanışacağınız en disiplinli insanlardan bazılarıdır.

5. Tutarlı ve kalıcı bir karakter yapısı

Ancak harika ağ pazarlamacıları tutarlı ve kalıcıdır.

Bu kalitenin disiplinle el ele gittiğini söyleyebilirsiniz. Ancak harika ağ pazarlamacıları tutarlı ve kalıcıdır. Eldeki göreve odaklanırlar. Haftada en az altı gün işlerinde çalışıyorlar.Asla durmazlar. Sürekli olarak çalışırlar. Hiçbir şey onları aşağı tutmaz. İşlerini ileriye taşımak için HER GÜN bir şeyler yaparlar.

Bir Network Marketing Milyonerinden Öğrenmeniz Gereken 36 Ders >>

6. Olumlu düşünceye sahip olmak

Harika bir distribütör yapacak özellikler içerisinde olumlu düşünme tarzı sizi herkesten ileri götürecektir. Büyük ağ pazarlamacıları doğal olarak iyimserdirler. Evet, aynı zamanda gerçekçidirler, ancak olayların iyi taraflarını da görüyorlar. Her aksilik ve hayal kırıklığını bir öğrenme deneyimi ve geri dönüş fırsatı olarak görüyorlar. Mütevazı, nazik ve hoş kalıyorlar. İnsanlara iyi davranırlar ve kendilerini iyi düşünürler.

7. Etkili bir insan olmak

Büyük networkerlerin diğer insanlar üzerinde etkileri vardır. Diğer insanlar konuşurken dinlerler. Güvenilirlikleri vardır. İşlerine ilk başladıklarında zaman etkiye sahip değillerdir. Ancak bunu zamanla geliştiriyorlar. Bu sektörde etki önemlidir çünkü herkes gönüllüdür ve hiç kimse başkalarına ne yapacaklarını söyleyemez veya onlara patronluk taslayamaz.

8. Sosyal becerileri gelişmiştir

Harika bir distribütör yapacak özellikler içerisinde insani beceriler de önemlidir. Büyük ağ pazarlamacılarının harika insan becerileri vardır. Sevilirler. Genellikle konuları diğer kişinin bakış açısından düşünürler. Soru sormayı, dinlemeyi ve birçok farklı insan türüyle anlaşmayı bilirler.

9. Daima öğrenmeye açıktırlar

Büyük ağ pazarlamacıları her zaman öğrenmeye ve büyümeye çalışır.

Büyük ağ pazarlamacıları her zaman öğrenmeye ve büyümeye çalışır. Kişisel gelişimi severler. Sürekli, sürekli iyileştirmeye odaklanırlar. Her gün daha iyi olmayı hedef haline getiriyorlar. Kitap okurlar, kasetleri dinlerler, akıl hocalarıyla çalışırlar ve etkinliklere katılırlar.

Her Networkerin Okuması Gereken Kitaplar -1 >>

10. Hizmetçi Liderler

Büyük ağ pazarlamacıları hizmetkâr liderlerdir. Ne kadar çok kişiye hizmet ederlerse işlerinde o kadar çok para kazandıklarını anlarlar. Sürekli başkalarını ilk sıraya koyarlar. Takımlarını önemsiyorlar ve onlara yardım etmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Başarı için önemli nokta

Sektöre bu becerilerin tümü zaten yerinde olan çok az insan giriyor. Bunların hepsi öğrenilebilir özelliklerdir. Her büyük ağ pazarlamacısı yani distribütörün ilk başta berbat bir ağ pazarlamacı olduğunu unutmayın.

Son düşünceler

Bunlar sizi harika bir distribütör yapacak özellikler içerisinde dikkat etmeniz gereken şeylerdir. Bu on alanın her birinde kendinizi değerlendirmenizi ve kendinizi geliştirmenin yollarını bulmanızı tavsiye ederiz. Her alanda büyümek için basit bir plan yapın. Doğrudan satış içerisinde en çok kazananlar arasına gireceğinizden şüpheniz olmasın. Bol kazançlar…

Doğrudan Satışta 20/80 Kuralı Nedir? >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,506TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2020 Aralık Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için aylık burç yorumları. Aralık ayında kişisel gelişim, para, sağlık, kariyer ve daha bir çok alanda bizi neler bekliyor? Aya 30 Kasım İkizler burcunda...

Başarıya Giden Yolun Şaşmaz Haritası

Yaşadığımız hemen her şey bizle ilgilidir. Sanılanın aksine, sahip olduğumuz ekonomik koşullardan tutalım da çözümsüz gelen sorunlarımıza hatta sağlık problemlerimize kadar biz belirleriz yaşadığımız...

Analiz Derdi Geride Bırakır

Kişisel gelişim bölümümüzde bu kez analiz etmek üzerine kafa yoracağız. İnsanları geride bırakan, gelişmesini ve değişmesini engelleyen bir düşünce yapısını inceleyeceğiz. Nedir bu analizci...

Kısa Hikayeler – Değerli Yüzük Hikayesi

Kısa hikayeler bölümümüzde bu defa bir şeyin değerini nasıl bileceğimiz üzerinde duracağız. Değerli yüzük hikayesi, bize bilginin önemini anlatır. Çünkü bilginin, insanı farklı kılan...

Girişimcilerin Michael Phelps’ten Öğrenebilecekleri 7 Ders

Tüm zamanların en büyük Olimpiyat sporcularından biri olan Michael Phelps, bireyin çok genç yaşta neler başarabileceğini yeniden tanımladı. Sadece beş Olimpiyat Oyunu'nda kemerinin altında...

Neden Marka Olunmalı?

Neden markalar bizim hayatımızda bu kadar önemli bir yer tutuyor? Neden bazı markalar bizim için birer “arzu nesnesi” olmuş durumda? Neden çok beğendiğimiz markalarla...