fbpx

Takım Yönetimi – Başlamadan Önce

Takım yönetimi, bir yöneticide gerekli olan en temel becerilerden biridir. Bugün, her takımın çok çeşitli ekip üyeleriyle dolu olduğu bir zamandır. Etkin ekip yönetimi, bir ekibin bu karma potunu son derece kolay ve incelikli bir şekilde ele alma becerisi ile ilgili hale gelir. Takım yönetimi becerileri, iç ağ oluşturma, iletişim, ödüllendirme sistemi ve daha fazlası… Bazıları oldukça açık ve bazıları oldukça şaşırtıcı olan birçok yetenek içerir.

Takım Yönetimi – Başlamadan Önce

Takımınızı yönetmeye başlamadan önce bu noktalara dikkat etmekte fayda var. Çünkü bir işe nasıl başlarsanız o iş o şekilde devam edecektir. İlk başta araştırmacı kimliğiminizi takınmalısınız. Daha önce takım yönetimi, ekip liderliği veya bir iş kurma süreci yaşamadıysanız, takım yönetimi konusunda çuvallayabilirsiniz. Bu nedenle aşağıda bahsedeceğimiz noktalar çok önemlidir.

Tatilinizi Verimli Geçirmek İçin Tavsiyeler >>

Takımını oluşturmak

Takım üyelerinizin çok farklı bir zihniyet ve bakış açısına sahip bireyler olacağı bir gerçektir.

Bir ekibi yönetmeden önce, ekibinizi hazırlamak çok önemlidir. Çünkü niyet olmadan bir takım oluşturamazsınız. Takım üyelerinizin çok farklı bir zihniyet ve bakış açısına sahip bireyler olacağı bir gerçektir. Ancak ekibinizin her üyesinin iyi bir şekilde oturmasını ve başkalarıyla iyi çalışabilmesini sağlamak sizin için çok önemlidir.

Uygun delegasyon için takımını tanımak

Bir yöneticinin ilk ve en önemli görevi, bir takımdaki görevleri devretmektir. Sürekli olarak siz çalışmazsınız. İşinizin başında sürekli duramazsınız. Yetkin insanların sorumluluk almasını sağlamalısınız.

Gerçek: Kaç yeteneğiniz olursa olsun, her şeyi kendi başınıza yapamazsınız. Bir takıma sahip olmak işleri kolaylaştırır ve daha verimli şekilde gerçekleştirir. Görev delegasyonu, görevi belirttiğiniz ve birinin seçmesini beklemeniz, anlamına gelmez. Ekibiniz hakkında bilmeniz gereken her şeyi bilmeniz gerekir. Ardından ekibinizdeki becerileri, deneyimi ve yetkinlikleri düşünün ve insanları görevlerle eşleştirmeye başlayın.

Ekibinizin Sorumluluk Almasını Sağlamak İçin 6 Adım >>

Takımını motive etmek

Motivasyon, takım yönetiminde önemli bir faktördür.

Takımın yerinde ve üyelere atanmış görevlerin var. Bir sonraki bölüm gerçek uygulamadır. Motivasyon, takım yönetiminde önemli bir faktördür. Motivasyon söz konusu olduğunda, farklı insanların farklı ihtiyaçlara sahip olduğunu aklınızda bulundurmanız gerekir.

Bazı bireyler yüksek derecede öz motivasyona sahipken, diğerleri yönetimsel destek olmadan düşük performans gösterecektir. Bu, yine ekibinizi tanımanız ve girdilerinizin en çok ihtiyaç duyulan yerlere akmasına karar vermeniz gereken kısmı getirir.

Sosyal Mesafe Sırasında Ekibinizi Etkili Yönetmek İçin 6 Taktik >>

Takımını geliştirmek

Bir ekibin farklı bakış açıları ve yetenekleri olan kişilerden oluştuğunu zaten belirledik. Aynı kişiler aynı zamanda kariyerlerinde çoğunlukla farklı aşamalardadır. Bazıları görevlerini zorlayıcı bulabilir, bazıları ise görevlerinde iyi uygulanabilir. Durum ne olursa olsun, bir yönetici olarak, ekip üyelerinin becerilerini daha da geliştirmelerine yardımcı olma sorumluluğu size aittir.

Ekip üyelerinizin becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak sizi harika ve talebe bağlı bir yönetici yapar. Sadece organizasyona yardımcı olmakla kalmaz, ekibiniz için de kişisel bir gelişim ve değişimdir. Düzenli geri bildirimler, insanların gelişmesine yardımcı olmak için iyi bir yoldur.

Şimdi kendilerine verilen görevlerde mükemmelliği ve eğlenceyi amaçlayacak ekibi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Balık Kılçığı Tekniği Nedir? >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,433BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,553TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Doğrudan Satış Çok Zor!

Doğrudan satış ticaretini yapmak çok zor! Çok az insan size bunu söyleyecektir, ama bu doğru. Evet, çok basit. Başarının adımları berrak. Ancak bu adımları...

Müşteri Odaklı Örgüt Kültürü Nedir?

Müşteri odaklı örgüt kültürü nedir? İşletmelerin, müşteri ilişkilerini başarılı bir şekilde uygulayabilmesi için müşteri odaklı bir örgüt kültürüne sahip olması gerekir. Müşteri odağı, müşteriler için...

Doğrudan Satışta Kişisel Markanızı Nasıl Oluşturursunuz?

Doğrudan satışta kişisel markanızı nasıl oluşturursunuz? Doğrudan satışta, şirketinizin markasını tanıtmak için bir sürü yol vardır. Ancak, şirketinizin markasını, kendinize ait hale getirmekten ve...

Doğrudan Satışın Avantajları – İşinizi Ucuza Nasıl Kurabilirsiniz?

Doğrudan satışın avantajları girişimcilik fikrine sahip olanların planlarında yer etmektedir. E-ticaretin gelişmesi de bu sektöre inanılmaz katkılar, avantajlar sağlamaktadır. Özellikle geleneksel işlerde bir başlangıç...

Super Bowl’a Damga Vuran Tom Brady Kimdir?

Tom Brady kimdir? Dünyaca ünlü sporcu dünyada en çok izlenen spor müsabakalarından Super Bowl tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dünyanın en başarılı sporcuları arasındaki...

Instagramda Satış – Instagram İşletme Hesabı İçin İpuçları

Facebook'a bağlı sosyal medya araçlarından olan Instagram, instagram işletme hesabı ile instagramda satış yapmak isteyen girişimcilerin gözdesi olmuş durumda. E ticaret sektöründe satış pazarlama...