fbpx

Yabancı Dil Öğrenmenin Önemi

Yabancı dil öğrenmek sizi, rakiplerinizin önünde bir sıfır öne geçirir. Bu nedenle özellikle iş ve eğitim alanlarında önemi büyüktür. Elbette, yabancı dil öğrenmenin faydaları sadece eğitim ve iş ile ile sınırlı değildirdir. Çok daha geniş alanlarda da etkilidir.

Küreselleşen dünya ile birlikte ‘tek dil’, ‘tek kültür’ durumuna doğru hızlıca ilerliyoruz. Bunun diğer bir ismi ise ‘sekülerleşme’ dir. Bu durum, zamanla yerelleşmeyi azaltacak ve giderek tekleşmeye doğru gidecek. Buradaki tekleşen dünyanın dili ise ‘İngilizce’dir. Tüm yabancı dilleri öğrenmek elbetteki faydalıdır. Fakat ‘İngilizce’nin ayrı bir önemi vardır.

Yabancı dil öğrenmenin faydaları, insanlara geri kalan yaşamlarında rahatlık sunabilir. Bu nedenle önemle okunmalıdır. Yabancı dil öğrenimi insanların, ikinci plana attığı hatta bazen hiç umursamadığı bir şey. Bu tarz insanlar genelde yereldir. Bu nedenle de ulaşabileceği kitle sınırlıdır.

Kitap Okumanın 20 Faydası >>

Yabancı Dil Öğrenmenin Faydaları

Yabancı dil öğrenmek sizin, yabancı kişiler ile tanışıp, geniş bir network kurmanıza sebep olabilir.

Yabancı dil öğrenmek sizin, yabancı kişiler ile tanışıp, geniş bir network kurmanıza sebep olabilir. Kuracağınız bu network çerçevesinde de ilişkileriniz gelişebilir.

Seyahat problemini Türkiye halkı olarak biliyoruz. Yabancı bir dil öğrendiğinizde seyahat şansınız kolaylaşır. Daha çok yer görürsünüz ve yanınızda kimseye ihtiyaç duymadan kolayca gezebilirsiniz.

İş bulma şansınız kesinlikle artacaktır. Günümüzde şirketler, yerellikten çıkıp küreselleşmeye başladı. Tabi bunun sonucunda da yabancı dilin önemi, hiç olmadığı kadar arttı. Bunun sonucunda da işverenler, en az iki dil bilen elemanlara öncelik veriyor. Eğer, Cv’nizde yabancı bir dil var ise büyük ihtimal ile seçilecek olacak sizsiniz.

Yeni bir dil öğrenmek, ufkunuzu genişletecektir. Yeni bir kültür ve yeni insanlarla muhattap olacağınızdan dolayı, tüm önyargılarınız yıkılacaktır. Ayrıca, alışkanlıklarınızın dışına çıkmış olacaksınız. Böylelikle, duvarlarınızı yıkıp, ufkunuzu genişletmiş olacaksınız.

Yabancı dil öğrenmenin faydaları, sadece network açısından düşünülmemelidir. Yabancı dil öğrenmek, özellikle sanat alanında bireylere, büyük bir avantaj sağlamaktadır. Film, dizi, müzik gibi alanlarda literatürünüzü genişletip, entelektüel bir kimliğe kavuşabilirsiniz.

Fazla dil öğrenmek sizi çok yönlü kılar. Her türlü görevde yer alabilirsiniz. Yerellikten çıkıp, uluslararası işlerde de görev yapmanız mümkün hale gelebilir.

Kitap Önerileri – Kişisel Gelişim Kitapları >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,433BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,553TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Doğrudan Satış Çok Zor!

Doğrudan satış ticaretini yapmak çok zor! Çok az insan size bunu söyleyecektir, ama bu doğru. Evet, çok basit. Başarının adımları berrak. Ancak bu adımları...

Müşteri Odaklı Örgüt Kültürü Nedir?

Müşteri odaklı örgüt kültürü nedir? İşletmelerin, müşteri ilişkilerini başarılı bir şekilde uygulayabilmesi için müşteri odaklı bir örgüt kültürüne sahip olması gerekir. Müşteri odağı, müşteriler için...

Doğrudan Satışta Kişisel Markanızı Nasıl Oluşturursunuz?

Doğrudan satışta kişisel markanızı nasıl oluşturursunuz? Doğrudan satışta, şirketinizin markasını tanıtmak için bir sürü yol vardır. Ancak, şirketinizin markasını, kendinize ait hale getirmekten ve...

Doğrudan Satışın Avantajları – İşinizi Ucuza Nasıl Kurabilirsiniz?

Doğrudan satışın avantajları girişimcilik fikrine sahip olanların planlarında yer etmektedir. E-ticaretin gelişmesi de bu sektöre inanılmaz katkılar, avantajlar sağlamaktadır. Özellikle geleneksel işlerde bir başlangıç...

Super Bowl’a Damga Vuran Tom Brady Kimdir?

Tom Brady kimdir? Dünyaca ünlü sporcu dünyada en çok izlenen spor müsabakalarından Super Bowl tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dünyanın en başarılı sporcuları arasındaki...

Instagramda Satış – Instagram İşletme Hesabı İçin İpuçları

Facebook'a bağlı sosyal medya araçlarından olan Instagram, instagram işletme hesabı ile instagramda satış yapmak isteyen girişimcilerin gözdesi olmuş durumda. E ticaret sektöründe satış pazarlama...