fbpx

Yabancı Dil Öğrenmenin Önemi

Yabancı dil öğrenmek sizi, rakiplerinizin önünde bir sıfır öne geçirir. Bu nedenle özellikle iş ve eğitim alanlarında önemi büyüktür. Elbette, yabancı dil öğrenmenin faydaları sadece eğitim ve iş ile ile sınırlı değildirdir. Çok daha geniş alanlarda da etkilidir.

Küreselleşen dünya ile birlikte ‘tek dil’, ‘tek kültür’ durumuna doğru hızlıca ilerliyoruz. Bunun diğer bir ismi ise ‘sekülerleşme’ dir. Bu durum, zamanla yerelleşmeyi azaltacak ve giderek tekleşmeye doğru gidecek. Buradaki tekleşen dünyanın dili ise ‘İngilizce’dir. Tüm yabancı dilleri öğrenmek elbetteki faydalıdır. Fakat ‘İngilizce’nin ayrı bir önemi vardır.

Yabancı dil öğrenmenin faydaları, insanlara geri kalan yaşamlarında rahatlık sunabilir. Bu nedenle önemle okunmalıdır. Yabancı dil öğrenimi insanların, ikinci plana attığı hatta bazen hiç umursamadığı bir şey. Bu tarz insanlar genelde yereldir. Bu nedenle de ulaşabileceği kitle sınırlıdır.

Kitap Okumanın 20 Faydası >>

Yabancı Dil Öğrenmenin Faydaları

Yabancı dil öğrenmek sizin, yabancı kişiler ile tanışıp, geniş bir network kurmanıza sebep olabilir.

Yabancı dil öğrenmek sizin, yabancı kişiler ile tanışıp, geniş bir network kurmanıza sebep olabilir. Kuracağınız bu network çerçevesinde de ilişkileriniz gelişebilir.

Seyahat problemini Türkiye halkı olarak biliyoruz. Yabancı bir dil öğrendiğinizde seyahat şansınız kolaylaşır. Daha çok yer görürsünüz ve yanınızda kimseye ihtiyaç duymadan kolayca gezebilirsiniz.

İş bulma şansınız kesinlikle artacaktır. Günümüzde şirketler, yerellikten çıkıp küreselleşmeye başladı. Tabi bunun sonucunda da yabancı dilin önemi, hiç olmadığı kadar arttı. Bunun sonucunda da işverenler, en az iki dil bilen elemanlara öncelik veriyor. Eğer, Cv’nizde yabancı bir dil var ise büyük ihtimal ile seçilecek olacak sizsiniz.

Yeni bir dil öğrenmek, ufkunuzu genişletecektir. Yeni bir kültür ve yeni insanlarla muhattap olacağınızdan dolayı, tüm önyargılarınız yıkılacaktır. Ayrıca, alışkanlıklarınızın dışına çıkmış olacaksınız. Böylelikle, duvarlarınızı yıkıp, ufkunuzu genişletmiş olacaksınız.

Yabancı dil öğrenmenin faydaları, sadece network açısından düşünülmemelidir. Yabancı dil öğrenmek, özellikle sanat alanında bireylere, büyük bir avantaj sağlamaktadır. Film, dizi, müzik gibi alanlarda literatürünüzü genişletip, entelektüel bir kimliğe kavuşabilirsiniz.

Fazla dil öğrenmek sizi çok yönlü kılar. Her türlü görevde yer alabilirsiniz. Yerellikten çıkıp, uluslararası işlerde de görev yapmanız mümkün hale gelebilir.

Kitap Önerileri – Kişisel Gelişim Kitapları >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,516TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Analiz Derdi Geride Bırakır

Kişisel gelişim bölümümüzde bu kez analiz etmek üzerine kafa yoracağız. İnsanları geride bırakan, gelişmesini ve değişmesini engelleyen bir düşünce yapısını inceleyeceğiz. Nedir bu analizci...

Kısa Hikayeler – Değerli Yüzük Hikayesi

Kısa hikayeler bölümümüzde bu defa bir şeyin değerini nasıl bileceğimiz üzerinde duracağız. Değerli yüzük hikayesi, bize bilginin önemini anlatır. Çünkü bilginin, insanı farklı kılan...

Girişimcilerin Michael Phelps’ten Öğrenebilecekleri 7 Ders

Tüm zamanların en büyük Olimpiyat sporcularından biri olan Michael Phelps, bireyin çok genç yaşta neler başarabileceğini yeniden tanımladı. Sadece beş Olimpiyat Oyunu'nda kemerinin altında...

Neden Marka Olunmalı?

Neden markalar bizim hayatımızda bu kadar önemli bir yer tutuyor? Neden bazı markalar bizim için birer “arzu nesnesi” olmuş durumda? Neden çok beğendiğimiz markalarla...

Hayatta Sahip Olmanız Gereken En Önemli 7 Öncelik Nedir?

Öncelik belirlemek, başarınızı artıracak en önemli etkendir diyebiliriz. Peki yapılacaklar listenizdeki her öğenin çok önemli olduğunu düşündüğünüz için her gün tüm görevlerinizi tamamlamaya mı...

Çevrimiçi Öğrenmenin Eğitimin Geleceği Olmasının 5 Nedeni

Geleneksel eğitim kavramı son birkaç yılda kökten değişti. Çevrimiçi öğrenme ya da uzaktan eğitim, öğrenci ve öğretmenlerde bakış açısını tamamen değiştirdi diyebiliriz. Bir sınıfta...