fbpx

Yabancı Dil Öğrenmenin Önemi

Yabancı dil öğrenmek sizi, rakiplerinizin önünde bir sıfır öne geçirir. Bu nedenle özellikle iş ve eğitim alanlarında önemi büyüktür. Elbette, yabancı dil öğrenmenin faydaları sadece eğitim ve iş ile ile sınırlı değildirdir. Çok daha geniş alanlarda da etkilidir.

Küreselleşen dünya ile birlikte ‘tek dil’, ‘tek kültür’ durumuna doğru hızlıca ilerliyoruz. Bunun diğer bir ismi ise ‘sekülerleşme’ dir. Bu durum, zamanla yerelleşmeyi azaltacak ve giderek tekleşmeye doğru gidecek. Buradaki tekleşen dünyanın dili ise ‘İngilizce’dir. Tüm yabancı dilleri öğrenmek elbetteki faydalıdır. Fakat ‘İngilizce’nin ayrı bir önemi vardır.

Yabancı dil öğrenmenin faydaları, insanlara geri kalan yaşamlarında rahatlık sunabilir. Bu nedenle önemle okunmalıdır. Yabancı dil öğrenimi insanların, ikinci plana attığı hatta bazen hiç umursamadığı bir şey. Bu tarz insanlar genelde yereldir. Bu nedenle de ulaşabileceği kitle sınırlıdır.

Kitap Okumanın 20 Faydası >>

Yabancı Dil Öğrenmenin Faydaları

Yabancı dil öğrenmek sizin, yabancı kişiler ile tanışıp, geniş bir network kurmanıza sebep olabilir.

Yabancı dil öğrenmek sizin, yabancı kişiler ile tanışıp, geniş bir network kurmanıza sebep olabilir. Kuracağınız bu network çerçevesinde de ilişkileriniz gelişebilir.

Seyahat problemini Türkiye halkı olarak biliyoruz. Yabancı bir dil öğrendiğinizde seyahat şansınız kolaylaşır. Daha çok yer görürsünüz ve yanınızda kimseye ihtiyaç duymadan kolayca gezebilirsiniz.

İş bulma şansınız kesinlikle artacaktır. Günümüzde şirketler, yerellikten çıkıp küreselleşmeye başladı. Tabi bunun sonucunda da yabancı dilin önemi, hiç olmadığı kadar arttı. Bunun sonucunda da işverenler, en az iki dil bilen elemanlara öncelik veriyor. Eğer, Cv’nizde yabancı bir dil var ise büyük ihtimal ile seçilecek olacak sizsiniz.

Yeni bir dil öğrenmek, ufkunuzu genişletecektir. Yeni bir kültür ve yeni insanlarla muhattap olacağınızdan dolayı, tüm önyargılarınız yıkılacaktır. Ayrıca, alışkanlıklarınızın dışına çıkmış olacaksınız. Böylelikle, duvarlarınızı yıkıp, ufkunuzu genişletmiş olacaksınız.

Yabancı dil öğrenmenin faydaları, sadece network açısından düşünülmemelidir. Yabancı dil öğrenmek, özellikle sanat alanında bireylere, büyük bir avantaj sağlamaktadır. Film, dizi, müzik gibi alanlarda literatürünüzü genişletip, entelektüel bir kimliğe kavuşabilirsiniz.

Fazla dil öğrenmek sizi çok yönlü kılar. Her türlü görevde yer alabilirsiniz. Yerellikten çıkıp, uluslararası işlerde de görev yapmanız mümkün hale gelebilir.

Kitap Önerileri – Kişisel Gelişim Kitapları >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,948BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,353TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...

Network Marketing Kariyerinizde Sürdürülebilir Bir Başarı İçin 9 Kural

Network marketingde kariyer yapmaya karar verdiyseniz, sürdürülebilir bir başarı yakalamayı hedefleriz. Network marketingde sürdürülebilir başarı sırrını sorduğumuzda ise birçok konudan bahsedilebilir. Başarılı olmak için genelin...