fbpx

Yabancı Dil Öğrenmenin Önemi

Yabancı dil öğrenmek sizi, rakiplerinizin önünde bir sıfır öne geçirir. Bu nedenle özellikle iş ve eğitim alanlarında önemi büyüktür. Elbette, yabancı dil öğrenmenin faydaları sadece eğitim ve iş ile ile sınırlı değildirdir. Çok daha geniş alanlarda da etkilidir.

Küreselleşen dünya ile birlikte ‘tek dil’, ‘tek kültür’ durumuna doğru hızlıca ilerliyoruz. Bunun diğer bir ismi ise ‘sekülerleşme’ dir. Bu durum, zamanla yerelleşmeyi azaltacak ve giderek tekleşmeye doğru gidecek. Buradaki tekleşen dünyanın dili ise ‘İngilizce’dir. Tüm yabancı dilleri öğrenmek elbetteki faydalıdır. Fakat ‘İngilizce’nin ayrı bir önemi vardır.

Yabancı dil öğrenmenin faydaları, insanlara geri kalan yaşamlarında rahatlık sunabilir. Bu nedenle önemle okunmalıdır. Yabancı dil öğrenimi insanların, ikinci plana attığı hatta bazen hiç umursamadığı bir şey. Bu tarz insanlar genelde yereldir. Bu nedenle de ulaşabileceği kitle sınırlıdır.

Kitap Okumanın 20 Faydası >>

Yabancı Dil Öğrenmenin Faydaları

Yabancı dil öğrenmek sizin, yabancı kişiler ile tanışıp, geniş bir network kurmanıza sebep olabilir.

Yabancı dil öğrenmek sizin, yabancı kişiler ile tanışıp, geniş bir network kurmanıza sebep olabilir. Kuracağınız bu network çerçevesinde de ilişkileriniz gelişebilir.

Seyahat problemini Türkiye halkı olarak biliyoruz. Yabancı bir dil öğrendiğinizde seyahat şansınız kolaylaşır. Daha çok yer görürsünüz ve yanınızda kimseye ihtiyaç duymadan kolayca gezebilirsiniz.

İş bulma şansınız kesinlikle artacaktır. Günümüzde şirketler, yerellikten çıkıp küreselleşmeye başladı. Tabi bunun sonucunda da yabancı dilin önemi, hiç olmadığı kadar arttı. Bunun sonucunda da işverenler, en az iki dil bilen elemanlara öncelik veriyor. Eğer, Cv’nizde yabancı bir dil var ise büyük ihtimal ile seçilecek olacak sizsiniz.

Yeni bir dil öğrenmek, ufkunuzu genişletecektir. Yeni bir kültür ve yeni insanlarla muhattap olacağınızdan dolayı, tüm önyargılarınız yıkılacaktır. Ayrıca, alışkanlıklarınızın dışına çıkmış olacaksınız. Böylelikle, duvarlarınızı yıkıp, ufkunuzu genişletmiş olacaksınız.

Yabancı dil öğrenmenin faydaları, sadece network açısından düşünülmemelidir. Yabancı dil öğrenmek, özellikle sanat alanında bireylere, büyük bir avantaj sağlamaktadır. Film, dizi, müzik gibi alanlarda literatürünüzü genişletip, entelektüel bir kimliğe kavuşabilirsiniz.

Fazla dil öğrenmek sizi çok yönlü kılar. Her türlü görevde yer alabilirsiniz. Yerellikten çıkıp, uluslararası işlerde de görev yapmanız mümkün hale gelebilir.

Kitap Önerileri – Kişisel Gelişim Kitapları >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,459BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,566TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Başarılı İnsanlar Neleri Farklı Yaparlar?

Başarılı insanlar neleri farklı yaparlar? Sıradan insanlardan farklı düşündükleri noktalar nelerdir? Başarılı insanlar hayatın her kesiminde karşımıza çıkarlar. Ancak hepsinin ortak bir yanı vardır:...

Liderlikte Tutumun Etkisi Nedir?

Liderlikte tutumun etkisi nedir? Bugün sizinle çalışmak için nasıl bir tavır sergilediniz? Ne yazık ki, çok az lider hayatın herhangi bir anında tutumlarının farkındadır....

Doğrudan Satışa Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Doğrudan satışa başlamadan önce bilmeniz gerekenler nelerdir? Para kazanma, ek gelir imkanı, iş fırsatı... Bu bakış açılarından hangisi ile ticarete başladığınız son derece önem...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Mart Ayı Nasıl Geçecek?

Aylık burç yorumları neler? Girişimciler için 2021 Mart ayı burç yorumları nasıl geçecek? Burç yorumlarınızda sizleri bu ay neler bekliyor? Para, kişisel gelişim, sağlık...

Güneşi Uyandıralım

Güneşi Uyandıralım adlı kitabı daha önce hiç okudunuz mu? Jose Mauro De Vasconcelos tarafından yazılan bu eşsiz kitabın, hayatınıza olan etkisini okuduktan sonra fark...

Yeni Tanıştığınız Birini İşe Almak İçin 3 Önemli Kural

Network marketing takımınıza yeni tanıştığınız birini almak için neler yapmalısınız? Eric Worre tarafından da şiddetle tavsiye edilen bu yöntemi işinizde mutlaka kullanmaya özen göstermelisiniz....