Başarılı Olmak İstiyorsanız Bu Önerilerimizi Dikkate Alın

Ira Glass - Başarılı olmak, her bireyin istediği, uğruna zamanını hatta hayatını harcadığı bir olgudur.

Başarılı olmak, her bireyin istediği, uğruna zamanını hatta hayatını harcadığı bir olgudur. Bizler çoğu kez başarıyı elde etmek için daha önceden bir işte kendini kanıtlamış, başarılı olmuş kişilerin öğütlerinden faydalanmaya çalışırız. Belki de en büyük hatalarımızdan biri budur. Çünkü başarılı olmuş bir insan, başarının sırrını bilir fakat bunu doğrudan size söylemez. Başarının anahtarı belki de sizsinizdir. Neden olmayasınız? Onlardan ne farkınız var?

Başarı, genellikle düzenli çalışma, deneme yanılma yöntemi ve risk alma ile yakalanıyor. Bu nedenle siz başkalarını dinlemeden, çok çalışmalısınız. Unutmayın ki; çalışmadan başarılı olmak bir hayal olarak kalır.

Başarı Yakalamış İnsan Sırrını Size Asla Söylemez

Başarılı olmak için daha önceden o alanda çalışmış insanların deneyimlerinden faydalanmanızda elbet yarar var. Fakat, ‘ başarının sırrı bende’ gibi sloganlarla piyasaya çıkan kendini uzman olarak nitelendiren kişilerin sözlerine pek de kulak asmamanızda var fayda var.

Çünkü gerçekten başarıyı elde etmiş bir kişi, başarının ne kadar zor bir şey olduğunu bilir. O kişi, süreç içerisinde çok defa risk alıp, başarısız olduğu için sırlarını kolay kolay sizlerle paylaşmayacaktır. Yapacağı tek şey size bir başlangıç haritası çizmektir. Bu nedenle lütfen başarıyı başkalarının ağzından aramayın. Başarı dediğimiz şey, sizin içinizde zaten var. Siz yeter ki bunu keşfedin.

Kariyer Yapmak İsteyenlere Film Önerileri >>

Başarının Sırrı Ira Glass’ın Hikayesinde Olabilir

Ira Glass - Başarılı olmak için birçok insanın hayat hikayesini okumuşuzdur.

Başarılı olmak için birçok insanın hayat hikayesini okumuşuzdur. Bu hikayelerden kendimize pay çıkarıp başarıyı elde etmeye çalışmışızdır. Bazı zamanlar işe yarasa da çoğu zaman işe yaramıyor olabilir.

Sizler için bulduğumuz bir isim var: Ira Glass. Bu kişi 19 yaşında iken bir NPR’ye stajyer olarak giriyor. Çok fazla mesai harcamasına rağmen çok az ücret alıyor. Daha sonra muhabirliğe kadar yükseliyor fakat bu meslekte de emeğinin karşılığını alamıyor.

Ira Glass, kariyerinde 15.yıla geldiğinde bir girişim yaptı ve The Wild Room adında bir radyo programı başlattı. Bu program hakkında kötü eleştirilere maruz kaldı fakat bir süre devam etti. Nihayetinde deneme yanılma  yoluyla bu işin olmayacağını öğrendi. Daha sonra This American Life adında bir show programı başlattı ve buradan şu anki servetini kazandı. Umarız bu kısa başarı hikayesi size  başarı hakkında bir şeyleri düşündürmüştür.

Başarılı İnsanların Zaman Yönetim Sırları >>