Kariyerinde İlerlemek İsteyen Herkese İlham Verecek 15 Film

Kariyer yapmak isteyen herkesin izlemesi gereken filmler nelerdir? Eğer hayatınızda yüksek bir kariyer istiyorsanız, film önerileri kişisel gelişiminiz için paha biçilemezdir. Filmlerde kendi hayatınızdan kesitler bulursunuz. Kahramanlarını içselleştirir ve onlardan ilham alırsınız.

Hayat, karşımıza zorluklarla gelir. Herkesin kendi hayatının bir zorluğu vardır. Ve bunun yanında yine herkesin umutsuz hissettiği ya da kendini geliştirmek, ilerletmek istediği anlar da vardır. Eğer hayatınızda bu gibi durumlar yaşamışsanız kendinize bir ilham bulmanız gerekir. Motivasyonunuz da siz oturarak size gelmez. Bir şey yapmalısınız. Bu gibi durumlarda en iyi önerilerden biri de film izlemektir. İşte size ilham ve motivasyon verecek film önerilerimiz. İçeceklerinizi ve mısırınızı yanınıza almayı unutmayın. İyi eğlenceler!

Film Önerileri – Kariyer yapmak isteyen herkesin izlemesi gereken ilham verici 15 film

Günümüze kadar vizyonda yer edinmiş iş hayatını anlatan filmlere birlikte göz atalım istedik. İş hayatını anlatan başarı konulu bu 15 film hepinize ilham verecek. Filmlerde çalışkanlık, hırs, sürekli ilerleme, çaba, yenilgi, pes etmeme ruhu, birlik olma, istikrar gibi özelliklerin her birinin konu alındığı en az bir yapıma yer vermeye özen gösterdik.

Genç Çıraklar / The Internship (2013)

Film önerileri - Billy (Vince Vaughn) ve Nick (Owen Wilson), kariyerleri dijital dünya tarafından torpidolanmış olan satıcılardır.

Yapımı : 2013 – ABD
Süre: 89 dakika
Yönetmen : Shawn Levy
IMDB Puanı: 6,3

Billy (Vince Vaughn) ve Nick (Owen Wilson), kariyerleri dijital dünya tarafından torpidolanmış olan satıcılardır. Eski olmadıklarını ispat etmeye çalışırken, Google’da imrenilen bir stajyerlik yoluna giderken, bir kolej öğrencisi olan bir taburun öğrencisi olurlar. Ancak bu ütopyaya girişi kazanmak savaşın sadece yarısı. Şimdi, gereksinimin gerçekten yeniden icatın annesi olduğunu kanıtlamak için ulusun en seçkin, teknoloji meraklısı dahilerinden oluşan bir grupla rekabet etmek zorundalar.

Gerçek Hayat Hikayelerine Dayalı 17 Film >>


Stajyer / The Intern (2015)

Yapımı : 2015 – ABD
Süre: 121 dakika
Yönetmen: Nancy Meyers
IMDB Puanı: 7,1

70 yaşındaki emekli bir dul Ben (Robert De Niro tarafından oynanan), emekli hayatındann sıkılıyor. Çevrimiçi bir moda perakendecisinde kıdemli bir stajyer olmak için başvuruyor ve pozisyon alıyor. Şirketin kurucusu, yorulmaz, tahrikli, talepkar, dinamik bir işkolik olan Jules Ostin’dir (Anne Hathaway). Bu nbaskın karakterli patron Ben’e iş vermeye niyetli değil.. Bununla birlikte, Ben oldukça faydalı olduğunu ve bundan daha çok destek ve bilgelik kaynağı olduğunu kanıtladı.


Steve Jobs (2015)

Film önerileri - Steve Jobs, merkezindeki adamın portresini çizmek için bizi dijital devrim sahnelerinin arkasına götürüyor.

Yapımı : 2015 – ABD
Süre: 120 dakika
Yönetmen: Alex Gibney
IMDB Puanı: 7,2

Steve Jobs, merkezindeki adamın portresini çizmek için bizi dijital devrim sahnelerinin arkasına götürüyor. Hikaye, üç ikonik ürün tanıtımında sahne arkasını ortaya çıkarıyor ve 1998’de iMac’in ortaya çıkmasıyla sona eriyor. Tutku ve ustalık dijital çağın arkasındaki itici güç olmuştur. Ancak, teknolojide devrim yapma çabası fedakarlıktır. Sonuçta aile hayatını ve muhtemelen sağlığını etkiler. Bu açıklayıcı filmde, Apple Inc.’in geç CEO’su günümüz dehasının denemelerini ve zaferlerini bir kez daha görüyoruz.

Başarılı İnsanların Hayat Hikayelerini Anlatan Filmler >>


Yeni Bir Başlangıç / Jerry Maguire (1996)

Film önerileri - Jerry Maguire, Uluslararası Spor İdaresi'nin en üst temsilcisi olup, tüm dünya tarafından tanınmaktadır.

Yapımı : 1996 – ABD
Süre: 139 dakika
Yönetmen: Cameron Crowe
IMDB Puanı : 7,3

Jerry Maguire, Uluslararası Spor İdaresi’nin en üst temsilcisi olup, tüm dünya tarafından tanınmaktadır. Güzel nişanlısına sıkı sıkıya bağlı olan Maguire’ın gayet güzel bir ilişkisi vardır. “Düşündüklerimiz ve Söylemediklerimiz: İşimizin Geleceğidir.” adlı bir makale kaleme alır ve çok tepki çeker. İşten atılmış ve sokakta kalmıştır. Tüm kariyeri geride kalan Maguire, hayata sıfırdan başlayacaktır.


Limit Yok / Limitless (2011)

Film önerileri - Ya bir hap sizi daha zengin ve daha güçlü kılabilseydi?

Yapımı : 2011 – ABD
Süre: 105 dakika
Yönetmen: Neil Burger
IMDB Puanı: 7,4

Ya bir hap sizi daha zengin ve daha güçlü kılabilseydi? Eddie (Bradley Cooper) perişan halde yaşayan New York lu bir yazardır. Ancak günün birinde beyninin tüm kapasitesini kullanabileceği bir ilaçla tanışır. Bu sayede paraya, akla, çekiciliğe sahip olur. Fakat Eddie kısa bir süre sonra sonsuz güce bedelsiz sahip olunamayacağını anlar.

Girişimciyim Diyebilmen İçin İzlemen Gereken Filmler >>Sihirbaz / The Illusionist (2006)

Film önerileri - Ondokuzuncu yüzyılın sonlarında Viyana, ünlü illüzyonist Eisenheim, performanslarından biri sırasında bir illüzyona katılmak için izleyiciden gönüllü olduğunda Duchess von Teschen ile bir araya geldi.

Yapımı : 2006 – ABD
Süre: 110 dakika
Yönetmen: Neil Burger
IMDB Puanı: 7,6

Ondokuzuncu yüzyılın sonlarında Viyana, ünlü illüzyonist Eisenheim, performanslarından biri sırasında bir illüzyona katılmak için izleyiciden gönüllü olduğunda Duchess von Teschen ile bir araya geldi. Birbirlerini gençken onbeş yılda görmemiş olmalarına rağmen, neredeyse birbirlerini hemen Eduard Abramovich ve Sophie von Teschen olarak tanıyorlardı, o sırada sınıflarındaki farklılıklar nedeniyle mahkum bir romantizm yaşadılar.

Düşes yakında Prens Prens Leopold’a, onun için yalnızca iktidar peşinde bir evlilik olacak olan evlenecek: babası, İmparator Leopold’u devirmek, imparatorluğun Macar tarafını ele geçirmek. Kraliyet Prensi, ihtiyaçlarına veya amaçlarına uygun olması durumunda kadına yönelik şiddet kullandığı bilinmektedir. Bu haliyle, hala Eisenheim’ı ve onun kendisini sevdiğini farkeden Düşes, hayatını tehlikeye atmadan asla Kraliyet Prensi’nden çıkamaz.


Sosyal Ağ / The Social Network (2010)

Film önerileri - 2003 sonbahar gecesi, Harvard undergrad ve bilgisayar programlama dehası Mark Zuckerberg bilgisayarına oturur ve ısıtmalı yeni bir fikir üzerinde çalışmaya başlar.

Yapımı : 2010 – ABD
Süre: 120 dakika
Yönetmen: David Fincher
IMDB Puanı: 7,7

2003 sonbahar gecesi, Harvard undergrad ve bilgisayar programlama dehası Mark Zuckerberg bilgisayarına oturur ve ısıtmalı yeni bir fikir üzerinde çalışmaya başlar. Blog ve programlama konusunda çok az bilgiye sahip olan yurt odasında başlayanlar, kısa sürede küresel bir sosyal ağ ve iletişimde bir devrim haline gelir. Yalnızca altı yıl sonra 500 milyon arkadaş ağı olan Mark Zuckerberg, tarihteki en genç milyarderdir … ancak bu girişimci için başarı hem kişisel hem de yasal komplikasyonlara yol açmaktadır.

Networkte Takım Ruhunu Anlatan Filmler >>


Amerikan Gangsteri / American Gangster (2007)

Film önerileri - İşvereninin ve akıl hocası Bumpy Johnson'ın ölümünün ardından Frank Lucas, kendisini Manhattan'ın Harlem bölgesinde bir numaralı eroin ithalatçısı olarak görüyor.

Yapımı : 2007 – ABD
Süre: 176 dakika
Yönetmen: Ridley Scott
IMDB Puanı: 7,8

İşvereninin ve akıl hocası Bumpy Johnson’ın ölümünün ardından Frank Lucas, kendisini Manhattan’ın Harlem bölgesinde bir numaralı eroin ithalatçısı olarak görüyor. Doğrudan Güneydoğu Asya’daki kaynaktan eroin alarak ve ilaçları ABD’ye ithal etmenin benzersiz bir yolunu buluyor. Sonuç olarak, ürünü şu anda sokakta mevcut olanlardan daha üstün ve fiyatları daha düşük. New York Mafyasıyla olan ittifakı pozisyonunu garanti ediyor. Aynı zamanda Federal hükümetle ortak bir narkotik görev kuvveti yöneten, özel ve dürüst bir polis memuru Richie Roberts’ın hikayesidir. Gerçek hikayeye dayalıdır.


Cinderella Man (2005)

Film önerileri - Derin bir yoksulluk hakimdir. James J. Braddock, ünlü bir boksördür.

Yapımı: 2005
Süre: 144 dakika
Yönetmen: Ron Howard
IMDB Puanı: 8,0 

1930 yıllarda Amerika’da yaşanan ekonomik buhran toplumun her kesimini derinden etkilemiştir. Derin bir yoksulluk hakimdir. James J. Braddock, ünlü bir boksördür. Ancak yaşanan ekonomik buhran, kariyerini yerlebir etmiş ve artık limanda günlük işler ile kendisi ve ailesinin geçimini sağlamaya çalışmaktadır. Karşısına bir fırsat gelir. Bu fırsat göründüğü gibi değildir. Dünyanın bir numarası ile kozlarını paylaşacaktır. Sonunda ölüm ihtimali olan bir boks maçına çıkacaktır. Ancak ne olursa olsun eşi buna karşı çıkmaktadır. Acaba hangisini seçecek?

Kitap Önerileri – Milyoner Aklın Sırları >>


Umudunu Kaybetme / The Pursuit of Happyness (2006)

Film önerileri - Christopher Gardner adında bir adam hakkında gerçek bir hikayeye dayanır.

Yapımı : 2006 – ABD
Süre: 117 dakika
Yönetmen: Gabriele Muccino
IMDB Puanı: 8,0

Christopher Gardner adında bir adam hakkında gerçek bir hikayeye dayanır. Gardner, “kemik yoğunluğu tarayıcısı” olarak bilinen bir cihaza büyük yatırım yaptı. Bu cihazları satarak geçimini sağlamaya çalışıyor. Bununla birlikte, çok daha yüksek bir fiyata x-ışından marjinal oldukları için iyi satmıyorlar. Gardner çözüm bulmaya bulmaya çalışırken, karısı onu terk eder ve evini kaybeder. Oğluyla birlikte sokaklarda yaşamaya zorlanan Gardner, aynı zamanda borsacı olarak ücretsiz stajyerlik yaparken, ücretli bir pozisyonda ilerlemek için çalışırken, eş zamanlı olarak borsacı olarak kemik yoğunluğu tarayıcıları satmaya devam eder. Ücretini almadan önce, 6 aylık eğitim boyunca rekabeti gölgede bırakması ve ayakta kalabilmek için cihazlarını satması gerekiyor.


Sıkıysa Yakala / Catch Me If You Can (2002)

1960'larda New Rochelle. Lise sahibi Frank Abagnale Jr., IRS ile dertte olan babasını putlaştırıyor.

Yapımı : 2002 – ABD
Süre: 141 dakika
Yönetmen: Steven Spielberg
IMDB Puanı: 8,0

1960’larda New Rochelle. Lise sahibi Frank Abagnale Jr., IRS ile dertte olan babasını putlaştırıyor. Ebeveynleri ayrılınca Frank, çek hesabındaki 25 dolar ile Manhattan’a kaçtı, babanın zararlarını geri almaya ve ailesini bir araya getirmeye yemin etti. Sadece birkaç yıl sonra, FBI onu Fransa’da izler; 4.000.000 dolardan fazla kötü çekle geçtiği için iade edildi, yargılandı ve hapse atıldı. Yol boyunca bir Pan Am pilotu, bir çocuk doktoru ve bir avukat olarak poz verdi. Neredeyse bu suç hayatının başından beri, bir FBI ajanı olan Carl Hanratty tarafından takip edildi.

Başarı Ve İlham Konulu Filmler >>


Para Avcısı / The Wolf of Wall Street (2013)

Jordan Belfort, 1990'lardaki büyük menkul kıymetler dolandırıcılığındaki yatırımcıları dolandırmak için 22 ay hapis cezasına çarptırılan Long Island kuruş borsacıdır.

Yapımı : 2013 – ABD, İngiltere
Süre: 180 dakika
Yönetmen: Martin Scorsese
IMDB Puanı: 8,2

Jordan Belfort, 1990’lardaki büyük menkul kıymetler dolandırıcılığındaki yatırımcıları dolandırmak için 22 ay hapis cezasına çarptırılan Long Island kuruş borsacıdır. Onun bu aksiyonlu yolculuğunu konu alan film sizleri saracaktır.


Whiplash (2014)

Film öerileri - İkisi, öğrencinin mükemmelliğe ulaşmak istediği gibi garip bir ilişki oluşturur ve profesör onu çalışması için sürekli zorlar.

Yapımı : 2014 – ABD
Süre: 105 dakika
Yönetmen: Damien Chazelle
IMDB Puanı: 8,5

Prestijli bir müzik akademisine katılan genç ve yetenekli bir davulcu, kendisini okuldaki en saygın profesörün kanatları altında bulur; öğrencilerine yönelik tacizi geri tutmayan bir kişidir bu profesör. İkisi, öğrencinin mükemmelliğe ulaşmak istediği gibi garip bir ilişki oluşturur ve profesör onu çalışması için sürekli zorlar.

Satış Ve Pazarlama İle İlgilenen Herkesin İzlemesi Gereken Filmler >>


Gladyatör / Gladiator (2000)

Film önerileri - Maximus, halk ve yaşlanan İmparator Marcus Aurelius tarafından sevilen güçlü bir Roma generalidir.

Yapımı : 2000 – ABD
Süre: 155 dakika
Yönetmen: Ridley Scott
IMDB Puanı: 8,5

Maximus, halk ve yaşlanan İmparator Marcus Aurelius tarafından sevilen güçlü bir Roma generalidir. Ölümünden önce, İmparator, Maximus’u kendi oğlu Commodus’un varisi olarak seçti ve bir güç mücadelesi Maximus’u ve ailesini ölümüne mahkum etti. Güçlü general ailesini kurtaramaz, irade kaybı ise ölene dek yakalanıp Gladyatör oyunlarına girmesine izin verir. Şimdi onu besleyen tek arzu, intikamını alacak olan adamın gözlerine bakabilmesi için zirveye çıkma şansı yakalamış olmasıdır.


Prestij / The Prestige (2006)

Film önerileri - Alfred başarılı bir numara yaptığında, Robert rakibinin sırrını trajik sonuçlarla ifşa etmeye çalışırken saplantılı olur.

Yapımı : 2006 – ABD
Süre: 130 dakika
Yönetmen: Christopher Nolan
IMDB Puanı: 8,5

On dokuzuncu yüzyılın sonunda Londra’da, Robert Angier, sevgili karısı Julia McCullough ve Alfred Borden Bir sihirbazın arkadaşları ve yardımcıları. Julia bir performans sırasında kazara öldüğünde, Robert Alfred’i ölümünden suçluyor ve düşman haline geliyorlar. Her ikisi de ünlü ve rakip sihirbazlar olur ve sahnede diğerinin performansını sabote eder. Alfred başarılı bir numara yaptığında, Robert rakibinin sırrını trajik sonuçlarla ifşa etmeye çalışırken saplantılı olur.

Trajik bir kazadan sonra, iki aşamalı sihirbaz birbirlerini atlatmak zorunda oldukları her şeyi feda ederken en büyük yanılsamayı yaratma mücadelesine giriyorlar.

Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek 21 Film >>