fbpx

Başarılı Takım Olmak İçin Gerekli 5 Özellik

Başarılı takım olmak için gereken bazı özellikler vardır. Her zaman bir menajerin beklentilerini aşan başarılı bir takım oluşturmak ancak takım sonuçlarını şansa bırakmazsanız mümkün olacaktır. Hayatın her alanında ekip çalışması en önemli şeydir. Yönetim kurulunda veya bir tarlada olsanız da, insanlarla etkileşime giriyor ve her görevi yerine getirmek için onlara güveniyorsunuz.

Hepimiz işlerin yapılması için ekiplere yoğun bir şekilde bağlı olduğumuzdan, bunları oluşturmak ve yönetmek için şansa bırakmak istemiyoruz. Şirketlerin yeni başarı yüksekliklerine ulaşmasına yardımcı olan en yüksek performanslı ekipleri oluşturma sürecini damıtan birçok araştırmacı ve girişimci var.

Başarılı Takım Olmak İçin Gerekli 5 Özellik

Ekibinizde bu özellikleri oluşturmak şirketinizi büyük bir başarıya götürebilir.

Bu blogda, yüksek performanslı ekiplerin beş önemli özelliğini bulacaksınız. Ekibinizde bu özellikleri oluşturmak şirketinizi büyük bir başarıya götürebilir. Başarılı takım olmak için yapmanız gereken, oluşturmanız gereken ortamda şunlara dikkat etmelisiniz.

Yüksek Performanslı Takımların Özellikleri >>

  1. Açık bir vizyona sahip olmalısınız

Net bir vizyona sahip olmak ekibinizin oyunu kazanması için önemlidir. Ekip, her bireyin şirketin başarısına nasıl benzersiz bir şekilde katkıda bulunabileceğini bilmelidir.Performans gösterdiklerinde, sadece görevi yerine getirmeyi amaçlamazlar – aslında her üyenin güçlü yönlerinin hedefi nasıl ilerlettiğine odaklanırlar.

En iyi takımlar bu şekilde işlev görürler, yeterince motive olurlar, akıllarında net hedefleri vardır ve bunları her ne pahasına olursa olsun karşılamaya çalışırlar. Ayrıca, her ekip üyesi şirketin misyonunu iyi bilir ve kişisel katkılarının büyük başarıya yol açabileceğini bilir. En iyi sonuçları vermeye odaklanan bir ekip en güçlü ve başarılı olanıdır.

  1. Takım işbirliği halinde olmalıdır

Büyük takımlar başarılı olmak için birbirleriyle nasıl iletişim kuracaklarını ve işbirliği yapacaklarını bilirler. Her takım üyesi rollerini ve herkesin güçlü yönlerinden nasıl yararlanacağını iyi bildiği zaman başarılı bir takım haline gelirler.

Ayrıca, birlikte çalışmayı ve projeyi nasıl bölüştüğünü bilen ekipler, gruplarının benzersiz teknik uzmanlık ve yetkinlik karışımından en iyi şekilde yararlanırlar.

  1. Açık iletişimi teşvik etmeniz gerekir

En iyi takımlar her zaman geri bildirime açıktır ve olumlu iletişimi aktif olarak teşvik eder. Büyük ekipler birbirlerine övgüde bulunur, birbirlerine tavsiyelerde bulunur, projeleri boyunca perspektif ve fikirler ister.

Başarılı takım olmak için açık bir iletişim olmazsa olmazlardandır. Geri bildirim isteme ve alma isteği, en iyi ekipleri oluşturur. Ekip üyelerinin birbirlerinin görüşlerine saygı duyduklarını ve daha verimli ve üretken olmak için çeşitli fikirleri birleştirmeye çalıştıklarını gösterir.

Şeffaf İletişim İle Takım Performansı Nasıl Artırılır? >>

  1. Etkili bir lider olmalıdır

Berbat bir menajer tarafından yönetilen en güçlü ve yüksek performanslı ekipleri gördünüz mü? Hayır — çünkü bir ekip sık sık uygulamalara geç kalan bir menajere takıldığında, bazen sonuçları gözden kaçırır ve gelişime odaklanmazsa, takım başarılı olmaz.

En iyi takımlar, vizyonu net bir şekilde ileten, alçakgönüllü davranan ve her zaman tavsiye ve eleştiriye açık olan büyük ve etkili liderler tarafından yönetilir. Çalışanların büyümesini ve gelişmesini sağlar ve teşvik ederler, her zaman açık kapı politikası izlerler ve tüm ekibe kredi vermekten korkmazlar. Eğer doğruyu söylemek gerekirse, etkili bir lider olmadan, takımlar büyük olmak için çok uğraşırlar.

  1. Birbirini tanıyan ve motive eden bir ortam olmalıdır

Yöneticinin takdiri daha önemli olsa da, büyük takımlar liderlerinin takdir etmesini beklemez. Büyük takımlar her takım üyesinin çabalarını düzenli olarak tanır ve küçük veya büyük zaferlerini kutlar.

Herkes çabalarının değerli olduğunu bildiğinde harika sonuçlar verir. Takdirden büyük işe, tekrar tanımaya kadar, büyük ekipler her gün birbirlerini güçlendirmek ve ilham vermek için kullanırlar.

Bunlar başarılı takımların en önemli özellikleridir. İster önde gelen bir Milenyum olsun, ister uzaktan çalışanlar ve projeler yönetiyor olun, ekibinizin bu harika özelliklere sahip olup olmadığını düşünün. Bu niteliklerden birine sahip değillerse, ekibinizi yeniden yapılandırmanın tam zamanı.

Sonuçta, takım başarısının anahtarı, takımınızı ve işinizi başarıya yönlendirebilecek bu önemli özelliklerdir. Bu niteliklerin, kesinlikle başarılı bir atılım yaratabilecek güçlü ekipler ürettiği kanıtlanmıştır. Bir sonraki takımınızı kurma veya yeniden şekillendirme konusunda bol şans!

İlham Verici Bir Lider Olmak İçin Gerekli 10 Nitelik >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,634BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,567TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Nisan Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Nisan ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Strateji Ne Demek? Stratejik Düşünme Nedir?

Strateji ne demek? Stratejik liderlik için gerekli olan stratejik düşünme ve stratejik bakış açısı nasıl geliştirilebilir? Perspektif geliştirmek liderlik konumu için son derece önemlidir....

Benlik Nedir? Yüksek Benlik Saygısı Neden Önemlidir?

Benlik nedir? Benlik saygısı nasıl nedir? Yüksek özgüvene sahip olmanın önemini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü kendinize olan saygınız, sizin hayattaki konumunuzu belirleyecektir. Peki özgüven...