fbpx

Derin Konsantrasyon Nedir?

Bir konuya odaklanmak bize başarı getirir. Ama derin odak bunun ötesindedir. Derin bir konsantrasyon ve odaklanma yaşadığınızda, zihniniz de ruhsal enerjinize odaklanır. Tüm benliğiniz o şeye odaklanır ve enerji akışı gerçekleşir. Bunu genellikle kötü bir olay olduğunda yaparız. Kötü şeylere o kadar çok odaklanıyoruz ki kendimize olumsuz şeyler çekiyoruz.

İyi olayları çekmek için derin odaklanmayı kullanabiliriz. Hayat döngüsü bununla ilgilidir. Odağımızı hangi olaylara daha çok verirsek, o olayların gerçekleşmesi de normal olacaktır. Negatiflere odaklanmak negatif sonuçları, pozitif şeylere odaklanmak da pozitif olayları ve sonuçları beraberinde getirmektedir. Peki bu konsantrasyonu sağlamak için izlememiz gereken adımlar nelerdir gelin  birlikte bakalım:

Derin konsantrasyon için 5 adım

Derin konsantrasyon için izleyeceğiniz bu 5 adım, hayatınızı düzene sokmak konusunda yardımcı olacak.

Derin konsantrasyon için izleyeceğiniz bu 5 adım, hayatınızı düzene sokmak konusunda yardımcı olacak. Unutmamak gerekir ki her iş’te süreklilik önemlidir. Öğrendikten sonra, hayatınızın bir parçası haline getirin. Ve şimdi, konsantrasyonumuzu sağlamak için yapmamız gereken 5 adıma birlikte bakalım.

“İnsan bir şeyi ciddi olarak istemeye görsün, hiçbir şey erişilemeyecek kadar yükseklerde değildir.” – Hans C. Andersen

Meditasyon ile başlangıç yapın.

Günde 5 dakika bile ayrılırsanız, bu odaklanmanızı artıracaktır. Ayrılırsanız diyoruz, çünkü zihninizi temizlemenin yollarından biri budur. Hiçbir şey düşünmemeyi öğrenin. Bu süreyi yarım saate yükselterek odağınızı artırmalısınız. Kendinizi daha dinç hissedeceksiniz.

Pozitif Düşünce İle Mutluluğa Ulaşmak Mümkün >>

Kendinizi zorlayarak değil, zihninizi rahatlatarak deneyin.

Huzurunuzu ve güveninizi hissederek, zihninizi zorlayarak değil, odağınızı artırabilirsiniz. Bu konsantrasyon yeteneğinizi geliştirecek bir şeydir. Vücudunuzu gevşeterek vücudunuzu ona hazır hale getirebilirsiniz. Beden zihinde rahatlayacak ve rahatlayacaktır.

Neleri değiştirebileceğinize odaklanın

İmkansız olarak gördüğünüz şeye odaklanmak çok daha iyidir. Çünkü zihnin bir sınırı vardır. Belirlenen sınırları kolayca aşamaz. Sürekli denemeniz gerekmektedir. Yıllar içerisinde oluşmuş zihin sınırlarını bir anda kıramazsınız. Bu nedenle ilk başta neleri değiştirebileceğinize odaklanın.

İç Sesinizi Kontrol Edin >>

Süreci takip etmeyi öğrenin

Kendinize bir program yapın ve onu takip edin. Bu programa odaklanmak için adımlar var. Meditasyon ve farkındalık çalışmaları önde gelen çalışmalardır. Konsantrasyon egzersizleri ve zihninizi temizlemeyi, kontrol etmeyi ve yönetmeyi öğrenin.

Yaşam akışında zihninizi serbest bırakın.

Düşüncelerinizi serbest bırakın ve zihninizi özgür bırakın. Zihin bir noktada takılı kalabilir ve öfkelenmenize neden olabilir. Bunun olmasına izin vermeyin. Duygularınızın sizi köleleştirmesine izin vermeyin. Tek yapmanız gereken zihninizi serbest bırakmak ve düşüncelerinizi istediğiniz yere odaklamaktır.

Derin odak sadece zihinle ilgili değildir. Bu manevi bir adımdır ve anlaşılması çok kolaydır. O, zaman alır. Derin bir odakta, birçok şey gerçeklik haline gelir. Ruhunuz huzurlu olmalı ve zihniniz su kadar şeffaf olmalıdır.

İnanmak Üzerine Söylenmiş 21 Harika Söz >>

Barış BOZ
Barış BOZ
Network Okulu Editörü - Girişimci - Avukat

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....

Sizi Başarılı Kılacak 15 Basit Yararlı Alışkanlık

İrade, motivasyon ve değişimi gerektiren geleneksel başarı bilgeliği, yararlı alışkanlıklar konusunu temel alır. Hayatında başarı kovalamayan insanlar için kolay olan zararlı alışkanlıklar, aslında onların...

Yeşil Rengin Anlamı Ve Psikolojik Etkileri

Yeşil rengin anlamı ve psikolojik etkileri nelerdir? Bir önceki yazımızda sarı, kırmızı ve mavi renge yer vermiştik. Bu yazımızda da tıpkı mavi gibi sakinleştirici...