Derin Konsantrasyon Nedir?

Bir konuya odaklanmak bize başarı getirir. Ama derin odak bunun ötesindedir. Derin bir konsantrasyon ve odaklanma yaşadığınızda, zihniniz de ruhsal enerjinize odaklanır. Tüm benliğiniz o şeye odaklanır ve enerji akışı gerçekleşir. Bunu genellikle kötü bir olay olduğunda yaparız. Kötü şeylere o kadar çok odaklanıyoruz ki kendimize olumsuz şeyler çekiyoruz.

İyi olayları çekmek için derin odaklanmayı kullanabiliriz. Hayat döngüsü bununla ilgilidir. Odağımızı hangi olaylara daha çok verirsek, o olayların gerçekleşmesi de normal olacaktır. Negatiflere odaklanmak negatif sonuçları, pozitif şeylere odaklanmak da pozitif olayları ve sonuçları beraberinde getirmektedir. Peki bu konsantrasyonu sağlamak için izlememiz gereken adımlar nelerdir gelin  birlikte bakalım:

Derin konsantrasyon için 5 adım

Derin konsantrasyon için izleyeceğiniz bu 5 adım, hayatınızı düzene sokmak konusunda yardımcı olacak.

Derin konsantrasyon için izleyeceğiniz bu 5 adım, hayatınızı düzene sokmak konusunda yardımcı olacak. Unutmamak gerekir ki her iş’te süreklilik önemlidir. Öğrendikten sonra, hayatınızın bir parçası haline getirin. Ve şimdi, konsantrasyonumuzu sağlamak için yapmamız gereken 5 adıma birlikte bakalım.

“İnsan bir şeyi ciddi olarak istemeye görsün, hiçbir şey erişilemeyecek kadar yükseklerde değildir.” – Hans C. Andersen

Meditasyon ile başlangıç yapın.

Günde 5 dakika bile ayrılırsanız, bu odaklanmanızı artıracaktır. Ayrılırsanız diyoruz, çünkü zihninizi temizlemenin yollarından biri budur. Hiçbir şey düşünmemeyi öğrenin. Bu süreyi yarım saate yükselterek odağınızı artırmalısınız. Kendinizi daha dinç hissedeceksiniz.

Pozitif Düşünce İle Mutluluğa Ulaşmak Mümkün >>

Kendinizi zorlayarak değil, zihninizi rahatlatarak deneyin.

Huzurunuzu ve güveninizi hissederek, zihninizi zorlayarak değil, odağınızı artırabilirsiniz. Bu konsantrasyon yeteneğinizi geliştirecek bir şeydir. Vücudunuzu gevşeterek vücudunuzu ona hazır hale getirebilirsiniz. Beden zihinde rahatlayacak ve rahatlayacaktır.

Neleri değiştirebileceğinize odaklanın

İmkansız olarak gördüğünüz şeye odaklanmak çok daha iyidir. Çünkü zihnin bir sınırı vardır. Belirlenen sınırları kolayca aşamaz. Sürekli denemeniz gerekmektedir. Yıllar içerisinde oluşmuş zihin sınırlarını bir anda kıramazsınız. Bu nedenle ilk başta neleri değiştirebileceğinize odaklanın.

İç Sesinizi Kontrol Edin >>

Süreci takip etmeyi öğrenin

Kendinize bir program yapın ve onu takip edin. Bu programa odaklanmak için adımlar var. Meditasyon ve farkındalık çalışmaları önde gelen çalışmalardır. Konsantrasyon egzersizleri ve zihninizi temizlemeyi, kontrol etmeyi ve yönetmeyi öğrenin.

Yaşam akışında zihninizi serbest bırakın.

Düşüncelerinizi serbest bırakın ve zihninizi özgür bırakın. Zihin bir noktada takılı kalabilir ve öfkelenmenize neden olabilir. Bunun olmasına izin vermeyin. Duygularınızın sizi köleleştirmesine izin vermeyin. Tek yapmanız gereken zihninizi serbest bırakmak ve düşüncelerinizi istediğiniz yere odaklamaktır.

Derin odak sadece zihinle ilgili değildir. Bu manevi bir adımdır ve anlaşılması çok kolaydır. O, zaman alır. Derin bir odakta, birçok şey gerçeklik haline gelir. Ruhunuz huzurlu olmalı ve zihniniz su kadar şeffaf olmalıdır.

İnanmak Üzerine Söylenmiş 21 Harika Söz >>

Barış BOZ
Barış BOZ
Avukat/Girişimci/Network Okulu Editörü

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,427BeğenenlerBeğen
78,027TakipçilerTakip Et
554TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Doğrudan Satışta Dürüstlük

Doğrudan satışta dürüstlük ne demektir? Dürüst ticaret yapmak bize neyi anlatıyor? Profesyonel iş adamı nasıl olur? Girişimciliğinizde dikkat etmeniz gereken önemli noktalar nelerdir? Bugünkü...

Çörek Otu Nedir? Çörek Otu Faydaları Nelerdir?

Çörek otu, alternatif tıpta önemli bir konuma sahiptir. Kış aylarında hastalıklara karşı kalkan olan çörek otu, kanser gibi ağır hastalıklara da şifa olmaktadır. Peki,...

Hayatınızda Gerçek Mutluluğu Geliştirmenin 16 Yolu

Gerçek mutluluğu yakalamak için yollar nelerdir? Onu bulabilir miyiz? Mutlulukta sadece stresin yokluğundan daha fazlası olsa da, stres giderici faaliyetler ve mutluluk arasında ilişkiler...

Müşteri Tutma Programlarınızı Nasıl Geliştirirsiniz?

Müşteri tutma programları boşlukta gelişmez. Tüm çalışmaların pazarlama şemsiyesi altında ve rehberliğinde yapılması gerekir. Böylece yapılanların belirlenmesi ve ölçülmesi söz konusu olabilmektedir. Müşteri tutma...

Konuşmadan Önce Nasıl Düşünmelisiniz? Yardımcı Olacak 7 Şey

Konuşmadan önce düşünmek bize ne kazandırır? İletişim esnasında önce nasıl düşünmeliyiz? Daha etkili bir konuşma yapmak, iletişimimizi kuvvetlendirmek için gelişmeliyiz. Etkili konuşmak konusunda kendimizi...

Doğruda Satışta Perakende Müşteri Bulmanın 10 Yolu

Bugün, daha fazla doğrudan satış perakende müşterisi bulmak konusunda bazı basit ipuçlarını paylaşmak istiyoruz. Size, müşterilerin doğrudan satış işinizin can damarı olduğunu söyleyerek başlamamıza...