Doğrudan Satışta Kadınların Az Bilinen 10 Avantajı

Doğrudan satış da konuşmak, iletişim kurmak üzerine kuruludur.

Doğrudan satışta kadınların az bilinen avantajları nelerdir? Dünya Doğrudan Satış Dernekleri resmi verilerine göre, sektörümüzün %70’inden fazlasını oluşturan kadıların bu denli başarılı olmasının altında yatan nedenler neleri inceleyeceğiz.

Çok değil, 50 sene evvel işler çok daha farklı yürüyordu. Meslekler cinsiyete özeldi ve kızlar genellikle büyüdüklerinde hangi kariyeri seçebilecekleriyle sınırlı olduklarını biliyorlardı. Ancak zamanla işler değişmeye başladı. Yeni meslekler ortaya çıktı. İletişim çağı hiç olmadığı kadar insanlara özgürlük ve eşitlik getirdi. Bu durum ticaret hayatında da köklü değişikliklere yol açtı. Peki ama nasıl?

Doğrudan Satışta Kadınların Az Bilinen 10 Avantajı

Doğrudan satış yeni bir sektördür. Yeni bir sektör olmasına rağmen dünya çapında yüz milyondan fazla insanın hayatına dokunmuştur. Artık 21. yüzyılda bir mesleğin cinsiyete özgü olduğunu iddia ederseniz insanlar size gülerler. Bir kadın veya erkek olmanın avantajları vardır. Ancak bu blog yazısı ağ pazarlama mesleğinde bir kadın olmanın avantajları ile ilgilidir. Düşüncelerinizi yorumlarda bizlere ulaştırmaktan çekinmeyin.

Kadınlar Büyük Birer İletişimcidir

Doğrudan satışta kadınların avantajları arasında ilk sıra iletişimdir. Kadınlar konuşmayı severler… Doğrudan satış da konuşmak, iletişim kurmak üzerine kuruludur. Neler olup bittiğini bilmek konusunda kadınlar erkeklere oranla çok meraklıdır. Soru sormaktan ve bir şeyin daha derin anlamlarına ulaşmaktan korkmazlar. Ayrıntıları bilmek istediğinizde, her zaman bir kadına sorun. Dinleme becerisi, yani iletişim becerisi öğrenilebilir, ancak başarı için gerekli bir konudur.

Kadınlar Olaylara Yaklaşımda Daha Hassastır

Doğrudan satışta kadınların ikinci avantajı, hassas olmalarıdır.

Doğrudan satışta kadınların ikinci avantajı, hassas olmalarıdır. Tipik olarak kadınlar başkalarına zorla bir şey satmaya çalışmazlar. Bazı kadınlar ağ pazarlama ürün veya hizmetlerini paylaşmak için bir parti vermek veya bir araya gelmek konusunda kendilerini daha rahat hissederler. Kadınlar başka bir kişiyi uzman yapma konusunda çok başarılıdırlar.

Kadınlar İş Yapma Konusunda Daha Teşvik Edicidir

İnsanlar genellikle başkaları için kendilerinden daha fazlasını yaparlar. Doğal bir içgüdü ile, çoğu kadın başkalarını teşvik etmeyi ve bunu kolayca yapmayı sever. Kadınlar genellikle organizasyonlarını coşku ve heyecan uyandıracak şekilde teşvik ediyorlar.

Kadınlar Başkalarını Düşünme Konusunda Daha Tecrübelidir

Hayat her zaman adil değildir. Ancak bir şans verilirse bir kadın genellikle ilgili diğer insanları düşünür. Organizasyonundaki insanları ön planda tutar. Doğrudan satışta kadınların avantajları konusunda en büyük handikaplardan biridir bu. İşlerine gereken hassasiyeti gösterirler. Takımlarındaki insanlarla iletişim kurmayı çok severler. Diğerlerinin sorunlarını çözme konusunda isteklidirler.

Network Marketingde İnternetin Önemi >>

Kadınlar Kişisel Olarak Gelişmeye Daha Açıktır

Kadınlara erken yaşta kendilerini geliştirmeleri öğretilir.

Kadınlara erken yaşta kendilerini geliştirmeleri öğretilir. Önemli olaylara hazırlanırken ailelerindeki kadınları izlediler. En önemlisi, olabilecek en iyi kişi olmak için kendi üzerine çalışarak düşünmeye zaman ayırmışlardır. Bu nedenle kadınlar kişisel gelişim olarak gelişmeye daha açıktırlar.

Kadınlar İlişki Kurmada Daha İyidir

Sosyal medya insanların birbirleriyle iletişim kurma biçimlerini değiştirdi. İster iş ister eğlence için olsun, birçok insan için yepyeni bir dünya açtı. Bir araştırmada erkekler iş yapmak için sosyal medyayı kullanırken, kadınların daha çok ilişki kurmak ve sürdürmek için kullandıklarını ortaya koymuştur.

Networkerler, Sosyal Medyada Bunları Yapmayın! >> 

Kadınların Organize Etme Becerileri Gelişmiştir

Network Marketing Pro’nun kurucusu Eric Worre, son zamanlarda yoğun çalışanların, çalışma hayatında etkili olabilmesi için 15 dakikalık zaman aralıklarında çalışması gerektiğini paylaşan bir eğitim paylaşmıştır. Zaman değerlidir, bu nedenle çoklu görev yapabilmek önemli bir beceridir. Bir listede, her şeyin yapılması söz konusu olduğunda,bu biraz çoklu görev gerektirir. Yemek hazırlarken ya da eğitim sürecinde, çocukları okuldan alırken, kadınların birden çok görevi nasıl hallettiğini görebilirsiniz.

Kadınlar İnatçıdır

Kadınların doğrudan satışta avantajlarından biri de inatçı olmalarıdır.

Kadınların doğrudan satışta avantajlarından biri de inatçı olmalarıdır. Çoğu kadın rüyalarından vazgeçmeyecek kadar hırslıdırlar. İstediklerinden daha yavaş gitmeleri gerekse bile vazgeçmeden devam edeceklerdir. Bu, kadınlarda en çok hayran olunası özelliklerden biridir. Bir kadının vazgeçemeyeceği bir arzusu söz konusu olduğunda, o kadını geride tutacak hiçbir şey yoktur.

Doğrudan Satışta Kontrol Edebileceğiniz Tek Şey Nedir? >>

Kadınlar Çok Rahat Topluluk Oluşturabilir

İlişki kurma gibi, kadınlar topluluklar inşa etmeyi severler. Sadece iş hayatı olarak algılamayın. Misafirlikleri bir düşünün. Partileri veya piknikleri. Kadınlar hemen bir organizasyon oluşturmak konusunda çok becerilidirler.

Kadınların Cesaretlendirme Özellikleri Vardır

Doğrudan satışta kadınların avantajları konusunda son nokta cesaretlendirme özellikleridir. Diğer kadınlarla ortaklık kurarak birbirlerini olabileceklerin en iyi olması için güçlendirebilirler. Çoğu zaman kadınlar, diğer başarılı kadınların yanında olana kadar değerlerini fark etmezler. Ancak daha sonra bu özelliklerini hemen fark edebilirler.

Adil olmak gerekirse, doğrudan satışta kadınların bazı dezavantajları da vardır:

  • Kadınlar genellikle zayıf cinsiyet olarak görülür, çünkü duygusaldırlar.
  • Gece işlerin devamlılığı konusunda erkekler kadar rahat değillerdir.
  •  Erkekler kadar rahat seyahat edemezler.
  • Toplum genelinde kadınların çalışmalarına yönelik önyargılar tamamen yıkılmış değildir.
  • Erkekler ile işleri hakkında bir konu başlatmış olsalar, onlara yürüdüğünüzü düşünürler.
  • Kadınlar tipik olarak görünüşlerine biraz daha fazla çaba harcamak zorundadır.
  • Bazen, sınırları belirleme konusunda iyi olmazlarsa, yaşam çok bunaltıcı olabilir. Sürekli başkalarını düşünmek sizi yorabilir.
  • Erkekler kadar çok rol modelleri yoktur. Ancak kadın rol modellerin sayıları her geçen gün artmaktadır.

Son düşünceler

Doğrudan satışta başarının gerçek anahtarı, ister erkek ister kadın olun, profesyonel olmaktır. Tam zamanlı çalışmak zorunda değilsiniz. Ancak çalışmanızı sağlamak için tamamen kararlı olmalısınız. Becerileri öğrenmek için zaman ayırmaya, ne kadar yatırım yapmanız gerektiğine ve başarılı olmak için ne yapmak istediğinize karar vermeye istekli olmalısınız. Ağ pazarlaması basit ancak kolay değildir; ancak, her zaman yatırım yaptığınız zamana değecektir.

Doğrudan Satışta Depresyon Yaşıyorsanız Neler Yapmalısınız? >>