Doğrudan Satışta Kontrol Edebileceğiniz Tek Şey

Ağ pazarlama işinizde kontrol edebileceğiniz tek şey, SİZ ve ne yaptığınızdır.

Doğrudan satışta kontrol edebileceğiniz tek şey nedir biliyor musunuz? Gerek ticari hayatta gerekse günlük hayatta insanlar birçok şeyi kontrol etmeye çalışırlar. Ancak çok az şeyi kontrol edebiliriz. Peki kontrol edebileceğimiz tek şey nedir?

Doğrudan satışta finansal özgürlük peşindeyseniz ve başkaları için değer üretiyorsanız, başarıyı kovalıyorsunuz demektir. Başarı için yaptığınız bazı eylemler var demektir. Hiçbir şey yapmamak kadar insanı gerileten başka bir şey daha yoktur. Çünkü fizikçilere göre bir fidan büyümüyorsa kesinlikle ölüyor demektir. Sürekli olarak iyiye doğru bir gelişim gerekir. Peki bu süreç içerisinde  kontrol edebileceğiniz tek şey nedir?

Doğrudan Satışta Kontrol Edebileceğiniz Tek Şey

Ağ pazarlama işinizde kontrol edebileceğiniz tek şey, SİZ ve ne yaptığınızdır. Bu kadar. Diğer insanlara kendi işlerinde başarılı olmak için yapmaları gereken şeyleri “yapabilecek” olsak da yapamayız.

Bu ticaret gönüllü bir ordudur ve her insan kendi CEO’sudur. Her insan kendi başarısından sorumludur. Başkasını başarılı hale getiremez VEYA bitiş çizgisine sürükleyemezsiniz. Bu makaleden başka bir şey almazsanız şunu unutmayın: “Neleri kontrol edebileceğinize odaklanın ve başka bir şey için endişelenmeyin.” Bu zihniyetin benimsenmesi işinizi eğlenceli hale getirecek ve stresinizi azaltmaya yardımcı olacaktır.

Ağ pazarlamacılığında başarılı olabilmek için, ilk çemberinizin çalışması GEREKİR. Ekibinizin yapmasını istediğiniz şeyleri yapmalısınız. Örnek olmalısınız. Mesela, sürekli perakende satış yapmalı ve yeni referanslar peşinde olmalısınız. Peki bu nasıl olacak?

1. Kendinizin En İyi Müşterisi Olun

Öncelikle, kendi en iyi müşteriniz olmalısınız.

Öncelikle, kendi en iyi müşteriniz olmalısınız. Eğer ağ pazarlama şirketinizin ürünlerini kendiniz kullanacak kadar inanmıyorsanız, neden başka biri kullansın ki? Ya da neden başka biri sizin ürünlerinize inansın?  Asla, bir rakibin ürününü asla kullanmayın. ASLA. Şirketinizin TÜM ürünlerini kullanın. Güçlü bir ürün hikayesi geliştirin. Kişisel ürün hikayeniz en iyi işe alım ve perakende satış aracınız olacaktır. Ürünleri kullanmak inancınızı artıracak ve size ürün bilgisi verecektir.

Kendi ürünlerinize bunları kullanacak kadar inanmıyorsanız, başkalarıyla konuşurken asla sesinizde inanç duymayacaksınız. Tıpkı bir köpeğin korkuyu koklayabileceği gibi, beklentileriniz de sizin aracılığınızı görecek. Bu yüzden,% 100 tutkulu olduğunuz ürün veya hizmetlere sahip bir şirket seçmenin hayati önem taşıdığını unutmayın. Bir Ford bayisine sahip olup bir Chevy kullanır mısınız? Kullanmamalısınız. Akıllı işletme sahipleri, işletmelerinin sunduğu ürün ve hizmetleri kullanır.

2. 5-10 Aylık Müşteriler Oluşturun

İlk çemberinizin çalışması için yapmanız gereken ikinci şey, küçük bir müşteri tabanı oluşturmaktır.Perakendecilik makinesi olmanıza gerek yok, ancak kişisel olarak her ağ pazarlamacısının her zaman en az 5 ila 10 kişisel müşteriye sahip olması gereklidir. Bu işinizi meşrulaştırır, sizi kârlı hale getirir. Ve ekibinizin sizi takip etmesi için iyi bir örnek oluşturur. Ayrıca işinizi finanse etmek için yeterli kaynağınız olmalıdır.

Düşünecek bir şey var. Kendiniz para kazanmıyorsanız, dürüstçe, birisine nasıl para kazanma fikri sunabilirsiniz? Bunu zor yaparsınız. Distribütörlere sponsor olmaya çalışmadan önce beş ila on müşteri kazanmaya çalışabilirsiniz. Para kazanacaksınız. Ve sonra bu basit hikayeyi  potansiyel iş ortaklarınızla paylaşabilirsiniz.

Her distribütörün beş ila on müşterisi olsaydı ekibiniz şu anda nasıl olurdu? Güzel bir ek geliriniz olurdu dimi? Şimdi, nasıl satılacağını bilmiyorsanız veya satmayı sevmiyorsanız, üstesinden gelmeniz gerekir. Satış ile ilgili bazı kitapları okuyun. Bazı filmleri izleyin. Birkaç satış seminerine katılın. Satış konusunda yararlı YouTube videolarını izleyin. Size cömertçe ödeme yapabilen bir yetenek kazanmanızı sağlayacaktır.

Satış Konusunda Süper Star Olmak İster Misiniz? >>

3. Her Etkinliğe Katılın

Biz, etkinlik odaklı bir ticari sektör içerisindeyiz. İşletmenizin çalışması için etkinliklere katılmanız gerekir. Her ay bir ev partisi yapmanıza gerek yoktur. Ancak şirketinizin etkinliklerine ve ekibinizin etkinliklerine katılmanız gerekir. Bu, şirkete, kendinize, ürün grubuna ve sektöre olan inancınızı artırmanıza yardımcı olur.

Daha önce etkinliklerin bütçesi için çalışma yapabilirsiniz. Böylece gitmeyi göze alabilirsiniz. Para biraz fazla ise, bazı ürünler satmayı deneyin. Size yeterli bütçe oluşturacaktır. Ayrıca gününüzü planlayıcınızdaki yaklaşan olayları önceden yazın. Böylece onları unutmaz ve katılabilirsiniz.

4. Sisteme Takılı Kalın ve Tekerleği Yeniden Keşfetmeyin

Sponsorunuz veya üst hattınız hangi sistemi kullanırsa kullansın o sistemi kullanın.

İlk basamaklarınızın çalışmasını sağlamanın bir sonraki adımı, doğru işleyen bir sisteme geçmektir. Sponsorunuz veya üst hattınız hangi sistemi kullanırsa kullansın o sistemi kullanın. İşletmenin öğrencisi olun. Tüm etkinliklere, web seminerine ve eğitim çağrılarına katılın. Sundukları iş araçlarını kullanın. Açık fikirli olun ve yapabileceğiniz her şeyi öğrenin.

Üst sıralarınızda, işte zaten başarılı olan birini takip edebilecek kadar cana yakın ve alçakgönüllü olmalısınız. İşlerini nasıl kurduklarını öğrenin ve liderliklerini takip edin. Uzun vadeli başarının anahtarı çoğaltmaktır. 8 yaşında bir çocuğun bile yapabileceği gibi işinizi, çok basit tutun. Ne yaparsanız yapın, tekerleği yeniden icat etmeyin! Ayrıca, çapraz görüşmelerden kaçının. BİR MENTOR bulun ve sadece liderlerinizi takip edin.

Mentor Nedir? Ne İş Yapar? >>

5. Potansiyel İş Ortakları Edinin ve Günlük İşe Alım Yapın

Başlangıçta yarı zamanlı olarak bile, günde en az BEŞ kişiyle ilişkinizi ilerletiyor olmalısınız. Bu sizin listenizi artırmanızı, yeni müşteriler edinmenizi sağlar. Doğrudan satış, ilişkiler üzerine kurulu bir sektördür.

Bazı liderlere göre tam zamanlı bir ağ pazarlamacısı olarak günde en az otuz kişiyle bağlantı kurmanız gerekir. Part-time olarak her ay en az 10 sunum yapmalı veya hangisi önce gelirse İKİ iş kurucuya sponsor olmalısınız. Tam zamanlı olarak, hangisi önce gelirse, ayda en az 50 ila 100 sunum göstermeli veya ayda 10 kişiye sponsor olmalısınız.

Bu bazılarınız için aşırı gelebilir, ancak bu işin bir sayılar ortalaması oyunu olduğunu unutmayın. Anahtar insanlarınızı bulmak için geniş bir potansiyel havuzda elemek ve sıralamak zorundasınız. İşe devam edin ve asla durmayın. Yeni kan, işinizin can damarıdır. Yeni işe alımlar tüm iş sorunlarını çözecektir.

Ayrıca, işletme sunumunu sürekli kendiniz yapmak zorunda değilsiniz. Üçüncü taraf bir araç kullanmanız gerektiğini lütfen unutmayın. Web seminerlerinden ve konferans çağrılarından mümkün olduğunca yararlanın. Sonuçta, günlük alışkanlıklarımız ve günlük rutinimiz, işteki başarımızı (veya başarısızlığımızı) belirleyecektir.

6. Bir İşletme Sahibi Gibi Çalışın

İlk basamağınıza örnek olmanın yolu, işinizi yapmanın bir sonraki adımı, işinizi bir iş sahibi gibi yürütmektir. Bu:

  • Bir işletme kontrol hesabınız olduğu anlamına gelir.
  • Yazılı bir iş planı oluşturduğunuz anlamına gelir.
  • Kartvizitler veya kart bırakma anlamına gelir.
  • Doğrudan satış işiniz için belirlenmiş bir ofis alanı kurduğunuz anlamına gelir.
  • Bir gün planlayıcısı alıp her gün gününüzü planladığınız anlamına gelir.
  • En önemlisi, çalışma saatlerini ayarladığınız ve işinizi her hafta çalıştığınız anlamına gelir. Bir çalışma programı oluşturup buna bağlı kalırsınız.
  • Ayrıca, geçen haftaya bakarak ve üzerinde iyileştirebileceğiniz alanlar aramak için haftada 20 dakika geçirmek de iyi bir fikir olacaktır.

Eğer, doğrudan satışa bir iş gibi davranırsanız size bir iş gibi ödeme yapılmasını sağlayacaktır. Bir hobi gibi davranırsanız, bir hobi gibi ödeme alacaksınız.

7. Kişisel Olarak Gelişin

Tutum, zihniyet, inanç ve becerileriniz üzerinde çalışmak için her gün zaman ayırmanız gerekir.

Doğrudan satışta başarı için kontrol edebileceğiniz tek şey kendinizsiniz. Yapabileceklerinizdir. Ve başarınız için ilk basamaklarınıza yaptıklarınızla örnek olmalısınız. Bunu için de son adım, günlük kişisel gelişiminiz üzerinde çalışmaktır. İşiniz yalnızca sizin kadar büyüyecektir. Tutum, zihniyet, inanç ve becerileriniz üzerinde çalışmak için her gün zaman ayırmanız gerekir. En azından günlük:

  • 10 sayfa kitap okuyun,
  • İşe gidip gelirken günde bir CD dinleyin,
  • Günde bir ilham verici video izleyin

Çoğumuz, izlediğimiz medya ve zamanımızın çoğunu birlikte geçirdiğimiz insanlar nedeniyle negatifiz. Tutumunuzu ve enerji seviyenizi gerçekten “korumanız” gerekir. İşletmenizin büyümesi için büyümelisiniz. Yeni beceriler öğrendikçe ve geliştirdikçe, işinize daha kaliteli beklentiler çekeceksiniz. Sektörümüzle ilgili en büyük şeyin kişisel gelişim olduğuna inanmalısınız. Unutmayın, size, piyasaya verdiğiniz değer üzerinden ödeme yapılır. Ücretlerinizi artırmanın tek yolu değerinizi artırmaktır.

Her Networkerin Okuması Gereken Kitap Listesi 1 >>

Son düşünceler

Burada bahsettiklerimiz doğrudan satışta başarı için ilk çemberinizin çalışması konusunda, yapabileceğiniz temel şeylerden bazılarıdır. Bu işte kontrol edebileceğiniz tek şey yaptığınız şeylerdir. İlk çemberinizle çalışın ve ekibinizin takip etmesi için iyi bir örnek oluşturun. Neleri kontrol edebileceğinize odaklanın ve diğer her şeyi göz ardı edin.