Doğrudan Satışta Depresyon Yaşıyorsanız Bunları Yapın

Doğrudan satışta depresyon yaşıyorsanız, hayal kırıklıklarınız varsa, yalnız değilsiniz.

Doğrudan satışta depresyon yaşıyorsanız yapmanız gerekenleri biliyor musunuz? Doğrudan satışta çöküş yaşadığımız zamanlar olur. Vizyon ve hedeflerimiz bu gibi durumlarda bizim işimize bağlılığımızı sağlar. Ancak kısa vadede yapmamız gerekenler nelerdir gelin birlikte inceleyelim.

Doğrudan satışta depresyon yaşıyorsanız, hayal kırıklıklarınız varsa, yalnız değilsiniz. Ancak doğrudan satış ve gerçek bir depresyon arasında bir bağlantı yoktur. Bu sadece işinizdeki çöküş hakkında genel bir bilgi içermektedir. Finansal hedeflerinize ulaşmanız için, tekrar ayağa kalkmanız için gerekli püf noktaları içermektedir.

Doğrudan Satışta Depresyon Yaşıyorsanız Bunları Yapın

Doğrudan satışta depresyon halindeyseniz yapmanız gereken şeyler var. Ancak size herhangi bir tıbbi tavsiye vermiyoruz. Bunun yerine, bugünkü amacımız, ağ pazarlaması işinizle ilgili umutsuzluk hissinizin “üstesinden gelmenize” yardımcı olmaktır. Başka şeyler için moraliniz bozuksa, elbette doktorunuzu arayın ve biraz yardım alın!

 • Depresyon “şiddetli umutsuzluk ve kederli hissetme” olarak tanımlanmaktadır. Sık rastlanan bazı depresyon semptomları şunlardır: 

  Çaresizlik hissi,
  Günlük aktivitelere ilgi kaybı,
  Öfke veya sinirlilik,
  Kendinden nefret eden,
  Enerji kaybı,
  Ve daha fazlası!

 • Herhangi bir 100 distribütör ile konuşun. Çoğunun şu semptomlara sahip olduğunu keşfedeceksiniz: 

  İşlerinde başarısızlık yaşıyor gibi hissediyorlar.
  İşlerini kurma konusundaki ilgilerini kaybetmişlerdir.
  Sinirlenirler, sinirlenirler veya üzülürler.
  Performans yetersizlikleri yüzünden kendilerini döverler.

Siz de bu duyguları yaşıyorsanız panik yapmayın. Bunları ortadan kaldırmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Bugünkü amacımız, bu şeylerden bazılarını sizinle paylaşmak olacak. Siz de böylece işiniz hakkında daha iyi hissedebileceksiniz. Doğrudan satış işinizde depresyon halindeyseniz, işte yapmanız gerekenler:

Yeni Distribütörlere Öğretilecek 12 Konu >>

1. Bir iş bulun

Doğrudan satış, HEMEN TAM ZAMANLI GELİR sağlamak için tasarlanmamıştır.

Doğrudan satış, HEMEN TAM ZAMANLI GELİR sağlamak için tasarlanmamıştır. Özellikle yeni yeni başlıyorsanız, tam zamanlı bir gelir sağlamak için tasarlanmadığını bilin. En azından başlangıç için geçerli bir konudur bu. İşsizseniz, iflas etmiş ya da parasal sıkıntıdaysanız, dışarı çıkıp tam zamanlı ya da yarı zamanlı bir iş bulun. Bir işe sahip olmak size anında gelir sağlayacaktır; böylece faturalarınızı ödeyebilir, finansal baskıdan kurtulabilir, işinize para yatırabilir ve eşinizi mutlu edebilirsiniz.

Hemen doğrudan satışta “tam zamanlı” olmak normalde çok büyük bir hata olabilir. Çünkü HERHANGİ BİR TÜR iş ile istikrarlı ve tam zamanlı bir gelir elde etmek genellikle birkaç yıl alır.

2. İşletmeniz için bir oyun planı geliştirin

Doğrudan satışta depresyon halinden kurtulmak için yapmanız gereken bir sonraki şey, işiniz için bir oyun planı geliştirmektir. Her gün takip edebileceğiniz basit bir stratejiye ve günlük eylem planına sahip yazılı bir iş planına ihtiyacınız var. Ne yapılacağını bilmek savaşın yarısından fazlasını yapmak demektir. Bir plana sahip olmak harika bir başlangıç ​​noktasıdır.

3. Gerçekçi beklentiler oluşturun

Doğrudan satışta depresyonun en büyük nedeninin gerçekçi olmayan beklentiler olduğunu anlamalısınız. Birçok insan pazarlama ağına katılır. Her şeyin hızlı ve kolay olmasını bekler. Piyango zihniyetleri var. Sadece birkaç ay içinde, az miktarda çalışma ile karlı ve başarılı bir işletme kurabileceklerini düşünüyorlar.

Gerçek şu ki, çoğu işletme sorunsuz bir şekilde kalkıp çalışmaya devam etmek için 3 ila 5 yıl alıyor. Evet, ilk ayınızda doğrudan satışta para kazanabilirsiniz. Ancak çoğu insanın işindeki temel bilgileri öğrenmek için 6 ila 12 ay geçmesi gerekecek. Sonuç olarak, gerçekçi beklentilere sahip olmanız gerekir. Böylece ilk günden itibaren başarı için kendinizi hazırlayabilirsiniz.

20 ile 30 yıldır klasik işlerin iş gücünde olan kişiler, işlerinde ayda 4.000 ila 6.000 $ kazanıyor olabilirler. Aklınızda bulundurun, birçoğu üniversite derecesi, uzmanlık eğitimi var ve kariyerlerini 20 ila 30 yıldır FULL-TIME olarak sürdürüyorlar. Yine de, bu aynı kişilerin çoğu sektörümüze katılıyor. Haftada 5 saat (çok yarı zamanlı) ağ pazarlama işlerinde çalışabileceklerini ve gündelik işlerinde olduğu gibi aynı miktarda para kazanabileceklerini düşünüyor. Ancak takımınızdaki bu insanlara anlatmanız gerekiyor. Bunlar gerçekçi olmayan beklentilerdir.

Network Marketingde Para Kazandıran Aktiviteler >>

4. Büyük bir adım atın

Dr. David Schwartz tarafından yazılan “Büyük Düşünmenin Büyüsü” adlı kitapta onun ifadesi ile şöyle bahsediliyor “Eylem korkuyu iyileştirir!”.

Dr. David Schwartz tarafından yazılan “Büyük Düşünmenin Büyüsü” adlı kitapta onun ifadesi ile şöyle bahsediliyor “Eylem, korkuyu iyileştirir!”. Başka bir deyişle, harekete geçtiğimizde korkumuz kayboluyor. Harekete geçmek, korkularınızı gidermenin en iyi yoludur.

Eğer bunalmışsanız ve pazarlama ağı işinizle ilgili endişeleriniz varsa, bugün işinizi büyütmek için bir şeyler yapın. Harekete geçin. Çabucak işe başladığın zaman, korkularının ortadan kalkmaya başlayacağını çabucak keşfedeceksin!

5. Kişisel gelişiminiz için çalışın

Doğrudan satışta depresyon halindeyseniz kişisel gelişiminiz için çalışın. Jim Rohn’un bir keresinde dediği gibi, “Daha ​​iyi olması için daha iyi olmalısın.”

 1. Kendi kendinize yardım edin. İş kitaplarınızı veya kişisel gelişim kitaplarını okumak için en az yirmi veya otuz dakika harcayın. Harcayın ki her gün belli bir miktar ilerleyebilesiniz.
 2. Bazı ses eğitim programlarını dinleyin.
 3. Birkaç ilham verici video izleyin.
 4. Kişisel imajınız ve tutumunuz üzerinde çalışın.

Bunlar sizi geliştirecek. Sadece kendinizi daha iyi hissetmekle kalmayacaksınız. Aynı zamanda işinizi büyütmenize de yardımcı olacak.

6. Bir mentor ile konuşun

Üst basamağınız size yardım etmek için orada duruyor. Tek yapmanız gereken onları arayarak yardım istemek. Ne zaman işinizde hayal kırıklığına uğrarsanız, uzman danışmanınızı arayın. Sorularınızı, endişelerinizi veya sıkıntılarınızı onlarla paylaşın. Sorularınızın cevaplarını alın. Çoğu durumda, işinizi ilerletmek ve ihtiyacınız olan güvenceyi sağlamak için size bazı somut fikirler sağlayabilirler. Mentorlar önemlidir. Size bakış açısı verirler.

Network Marketingde Tanıtımı Öğrenmek Neden Önemlidir? >>

7. Duygularınızı kenara bırakın

Doğrudan satışta depresyon halinden çıkmanız için en önemli konulardan biri de duygularınızla ilgilidir.

Doğrudan satışta depresyon halinden çıkmanız için en önemli konulardan biri de duygularınızla ilgilidir. Pazarlama kariyerinizin ilk yıllarındaki en büyük zorluklardan biri, duygusal bir süreç sizi etkileyebilir. Duygularınız, beklentilerinizin size söylediği veya yaptırdığı şey tarafından belirlenir. Birisi ekibinize katılırsa, heyecanlanırsınız. Biri hayır dese veya işi bırakırsa, harap olursunuz. Dünya başınıza yıkılır.

Doğrudan satış içerisinde duygularınızı, kontrol edemediğiniz şeylerden ayırmayı öğrenmelisiniz. Beklentilerinizin ne söylediği veya ne yaptığı hakkında endişelenmek yerine, kontrol edebileceğiniz tek şeyin eylemleriniz ve sonuçlarınız olduğunu fark etmelisiniz. Beklentileriniz hakkında endişelenmeyi bırakın. Faaliyetlerinize odaklanmalısınız.

Son düşünceler

Özet olarak, doğrudan satışta depresyon belirtileri varsa, bunun hakkında bir şeyler yapın! “Çıkmak” için yukarıda belirtilen yedi ipucundan herhangi birini takip edin ve işinizi ileriye götürün. Diğer yandan, düzenli bir “depresyon” haliniz olduğunu düşünüyorsanız, ihtiyacınız olan yardımı almak için lütfen eğitimli bir tıp uzmanına danışın.

Sizin bu konuda düşünceleriniz nelerdir? Doğrudan satışta depresyon hakkında ne düşünüyorsunuz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yasal Uyarı: Doktor tavsiyesi değildir. Bu makale sadece eğitim amaçlıdır. Eğer depresyondan muzdarip iseniz ya da öyle olduğunuzu düşünüyorsanız, lütfen bir doktora danışın ve yardım alın.

Tanıtım Yaptığınız İnsanların Çoğuna Nasıl Evet Dedirtirsiniz? >>