fbpx

Einstein’ın Başarı Formülü

Dünyaca ünlü teorik fizikçi Albert Einstein, çalışmaları sayesinde 1921 yılında, Nobel Fizik Ödülü’ne layık görülmüştür. Einstein’ın başarı için bir formülü vardı. Buna inanabiliyor musunuz? Tüm zamanların en büyük beyinlerinden biri, başarı için bir matematik formülü geliştirdi! Bunu dikkatlice okumanızı öneririz. Çünkü bu şimdiye kadar göreceğiniz en önemli matematik denklemi olabilir.

Einstein’ın Başarı Formülü

Einstein'a göre, eğer A, başarıya eşitse, formül şu şekildedir: A = X + Y + Z.

Einstein’ın başarı formülü aslında çok basitti. Yaşamı boyunca tüm insanlığa önemli bir adım attıran nadir insanlardan olan ünlü bilim adamı, başarı konusunda da bir formül bulmuştu. Einstein’a göre, eğer A, başarıya eşitse, formül şu şekildedir: A = X + Y + Z.

  • X, iştir.
  • Y, oyundur.
  • Z, çeneni kapalı tutmaktır.

Einstein’ın şüphesiz mükemmel bir mizah anlayışı vardı. Bu denklemdeki 3 değişkene bakalım. Bunlar: Çalışmak, Oynamak, Çenenizi kapalı tutmak!

Kısa Zamanda Nasıl Daha Fazla Başarı Elde Edersiniz? >>

1. Çalışmak

Albert Einstein, muazzam bir iş ahlakına sahipti. Ve bu nedenle topluma ve modern bilime son zamanlarda herkesten daha fazlasını verdi. Başarı formülü, ne kadar basit görünürse görünsün, içerisinde muaazzam bir çalışmayı da beraberinde getirir.

2. Oyun

Ancak Einstein, günün 24 saati çalışmadı ve eğlence, rahatlama için zaman yarattı. Onun eğlence fikri sizinkinden farklı olabilir. Ancak bu onun hala oyun oynamadığı anlamına gelmez.

3. Çeneni kapalı tutmak

Son olarak, onun başarı formülü için, belki de en önemli yanının, çenenizi kapalı tutmak olduğunu söyleyebiliriz. Bir kişi ne kadar çok konuşursa, onun aslında yaptığı şey, kendini duyurmaya çalışmaktır. İşiniz hakkında sürekli konuşmayı bir kenara bırakın. Eylemleriniz sizi açıklasın. Yaptığınız işler sizi açıklasın. Sadece konuşan bir insanın üretecek pek fazla bir şeyi de yoktur.

Öte yandan Albert Einstein’ın kanıtlayacak hiçbir şeyi yoktu. Bilgisiyle olabileceği “Geveze Adam” olmaya hiç gerek duymadı. IQ’sunu göstermek için tanıştığı herkesle konuşmak ve kafalarının üzerinden konuşmak onun için önemli değildi. Bunun yerine sessizliğin ve yalnızlığın değerini öğrendi.

Zihninizi konuşmacıdan, dinleyiciye dönüştürün. Başkalarıyla ilgilenerek, başkalarının sizinle ilgilenmesini sağlamak için beş yılda kazanabileceğinizden daha fazla arkadaş edinebileceğinizi biliyor musunuz? Başkalarıyla nasıl ilgilenirsiniz? Sorular sorarsınız ve sonra çenenizi kapalı tutarsınız!

Dale Carnegie, adlı çok satan bir kitap yazdı. Bu kitabın temel önermelerinden biri, herkesin en sevdiği konunun aslında kendileri olduğu ve kulaklarına en tatlı sesin kendi adlarının sesi olduğuydu. Einstein bunu biliyordu ve başkalarını konuşmak için seçip başkalarını dinleme nezaketini genişleterek, onları onaylayarak etkileyebileceğini fark etti. Sizler de bu başarı formülü hakkında geniş çapta düşünmeye başlayabilirsiniz.

Başarılı İnsanlar Stres Altında Nasıl Çalışırlar? >>

Birol Ateş
Birol Ateş
Own dreams follower Electrical Engineer / Social Media Manager Networker and Learner

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....

Sizi Başarılı Kılacak 15 Basit Yararlı Alışkanlık

İrade, motivasyon ve değişimi gerektiren geleneksel başarı bilgeliği, yararlı alışkanlıklar konusunu temel alır. Hayatında başarı kovalamayan insanlar için kolay olan zararlı alışkanlıklar, aslında onların...

Yeşil Rengin Anlamı Ve Psikolojik Etkileri

Yeşil rengin anlamı ve psikolojik etkileri nelerdir? Bir önceki yazımızda sarı, kırmızı ve mavi renge yer vermiştik. Bu yazımızda da tıpkı mavi gibi sakinleştirici...

Pazarlama Nedir?

Pazarlama denilen olay, Hizmetlerin veya ürünlerin, tüketici isteği ve ihtiyaçlarına göre organize edilip, tüketiciye ulaştırılmasıdır. Ayrıca, bu ulaştırma süresince en yüksek verim hedeflenir. Son...

İşinizi Ve İşyerinizi Seviyor Musunuz?

İşinizi ve iş yerinizi seviyor musunuz? Yapılan işle, çalışılan iş yeri ayrı kavramlar gibi görünüyor. Birbirinden farklılıkları var elbet! Yapılan işin doğru iş, çalışılan...