fbpx

Einstein’ın Başarı Formülü

Dünyaca ünlü teorik fizikçi Albert Einstein, çalışmaları sayesinde 1921 yılında, Nobel Fizik Ödülü’ne layık görülmüştür. Einstein’ın başarı için bir formülü vardı. Buna inanabiliyor musunuz? Tüm zamanların en büyük beyinlerinden biri, başarı için bir matematik formülü geliştirdi! Bunu dikkatlice okumanızı öneririz. Çünkü bu şimdiye kadar göreceğiniz en önemli matematik denklemi olabilir.

Einstein’ın Başarı Formülü

Einstein'a göre, eğer A, başarıya eşitse, formül şu şekildedir: A = X + Y + Z.

Einstein’ın başarı formülü aslında çok basitti. Yaşamı boyunca tüm insanlığa önemli bir adım attıran nadir insanlardan olan ünlü bilim adamı, başarı konusunda da bir formül bulmuştu. Einstein’a göre, eğer A, başarıya eşitse, formül şu şekildedir: A = X + Y + Z.

  • X, iştir.
  • Y, oyundur.
  • Z, çeneni kapalı tutmaktır.

Einstein’ın şüphesiz mükemmel bir mizah anlayışı vardı. Bu denklemdeki 3 değişkene bakalım. Bunlar: Çalışmak, Oynamak, Çenenizi kapalı tutmak!

Kısa Zamanda Nasıl Daha Fazla Başarı Elde Edersiniz? >>

1. Çalışmak

Albert Einstein, muazzam bir iş ahlakına sahipti. Ve bu nedenle topluma ve modern bilime son zamanlarda herkesten daha fazlasını verdi. Başarı formülü, ne kadar basit görünürse görünsün, içerisinde muaazzam bir çalışmayı da beraberinde getirir.

2. Oyun

Ancak Einstein, günün 24 saati çalışmadı ve eğlence, rahatlama için zaman yarattı. Onun eğlence fikri sizinkinden farklı olabilir. Ancak bu onun hala oyun oynamadığı anlamına gelmez.

3. Çeneni kapalı tutmak

Son olarak, onun başarı formülü için, belki de en önemli yanının, çenenizi kapalı tutmak olduğunu söyleyebiliriz. Bir kişi ne kadar çok konuşursa, onun aslında yaptığı şey, kendini duyurmaya çalışmaktır. İşiniz hakkında sürekli konuşmayı bir kenara bırakın. Eylemleriniz sizi açıklasın. Yaptığınız işler sizi açıklasın. Sadece konuşan bir insanın üretecek pek fazla bir şeyi de yoktur.

Öte yandan Albert Einstein’ın kanıtlayacak hiçbir şeyi yoktu. Bilgisiyle olabileceği “Geveze Adam” olmaya hiç gerek duymadı. IQ’sunu göstermek için tanıştığı herkesle konuşmak ve kafalarının üzerinden konuşmak onun için önemli değildi. Bunun yerine sessizliğin ve yalnızlığın değerini öğrendi.

Zihninizi konuşmacıdan, dinleyiciye dönüştürün. Başkalarıyla ilgilenerek, başkalarının sizinle ilgilenmesini sağlamak için beş yılda kazanabileceğinizden daha fazla arkadaş edinebileceğinizi biliyor musunuz? Başkalarıyla nasıl ilgilenirsiniz? Sorular sorarsınız ve sonra çenenizi kapalı tutarsınız!

Dale Carnegie, adlı çok satan bir kitap yazdı. Bu kitabın temel önermelerinden biri, herkesin en sevdiği konunun aslında kendileri olduğu ve kulaklarına en tatlı sesin kendi adlarının sesi olduğuydu. Einstein bunu biliyordu ve başkalarını konuşmak için seçip başkalarını dinleme nezaketini genişleterek, onları onaylayarak etkileyebileceğini fark etti. Sizler de bu başarı formülü hakkında geniş çapta düşünmeye başlayabilirsiniz.

Başarılı İnsanlar Stres Altında Nasıl Çalışırlar? >>

Birol Ateş
Birol Ateş
Own dreams follower Electrical Engineer / Social Media Manager Networker and Learner

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,961BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,373TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...