Yaşamda ve Kariyerde Başarılı Olmanıza Yardımcı Olan 7 Davranış

Bu makalede, sizi başarı yoluna götürürken hayatınızı ve kariyerinizi dönüştürebilecek yedi davranış hakkında bilgi edineceksiniz.

Hayal etmeye cesaret edebileceğimiz şey, başarabileceğimiz bir şeydir. Yaşamda ve kariyerde başarılı olmak için geliştireceğimiz bazı beceriler, bizleri daha da ileriye götürecektir. Bu beceriler için de yeni alışkanlıklar, davranışlar gerekmektedir. Birçok insan hayal güçlerinden yoksun yaşıyorlar. Bu yüzden sadece birkaçı yıldızları hedeflemeyi ve yaşam ve kariyerde başarıya ulaşmayı amaçlıyor.

“Hayal edebiliyorsanız, başarabilirsiniz. Hayal edebiliyorsanız, olabilirsiniz.”- William Arthur Ward

Yaşamda ve Kariyerde Başarılı Olmanıza Yardımcı Olan 7 Davranış

Bu makalede, sizi başarı yoluna götürürken hayatınızı ve kariyerinizi dönüştürebilecek yedi davranış hakkında bilgi edineceksiniz. Bu yedi davranışa bağlı kalırsanız, düşünce gücünüzün mükemmelliğine şahit olacaksınız:

  1. İddialı Hedefler Belirleyin

Yaşamda ve kariyerde başarılı olmak için iddialı hedefleriniz olmalıdır. Her başarı öyküsü bir amaç, amaç veya hedefle başlar, değil mi? Hedef belirlerken, asla yükseklere nişan almaktan çekinmemelisiniz. Norman Vincent Peale’ın dediği gibi, “Ay için vur. Kaçırsanız bile, yıldızların arasına ineceksiniz.”

İnsanlar neden iddialı hedefler belirleyerek böyle bir puan belirliyor? Napoleon Hill bu soruyu “Düşün Ve Zengin Ol” adlı kitabında şöyle yazıyor: “Arzu, tüm başarının başlangıç ​​noktasıdır, bir umut değil, bir dilek değil, her şeyi aşan keskin titreşimli arzudur.” Unutmayın, hedeflerinize özünde motive olduklarında ulaşabilirsiniz. Sizi yeteneklerinizden en iyi şekilde yararlanabilmeleri için zamana bağlı hedefler belirleyin. Bu, daha yaratıcı düşünmenize ve sıra dışı olana ulaşmanıza yardımcı olur.

Hayatta Başarılı Olmak İçin 6 Adım >>

  1. Zihninizi Bilgi Edinmek İçin Dönüştürün

Bu yüzden Albert Einstein bir keresinde “Bilinçaltınızın zihnine başvurmadan asla uyumayın” demiştir.

En çok satan kendi kendine yardım kılavuzlarından biri olan “Bilinçaltının Gücü ”, Dr Joseph Murphy bunu zekice özetliyor: “Bilinçaltında etkilenen şey ifade ediliyor.” Bu, bilinçaltı zihnimize çarpan her şeyin nihayetinde dudaklarımızdan bir yol bulacağını ve eylemlerimize ve davranışlarımıza yansıtıldığını gösterir. Birlikte çalışmak yerine, bilinçli ve bilinçaltı zihinlerimiz birbiriyle sürekli zıttır.

Bu yüzden Albert Einstein bir keresinde “Bilinçaltınızın zihnine başvurmadan asla uyumayın” demiştir. Başarılı girişimcilerin tümü, yansıtmak, görselleştirmek ve hatta yüksek sesle konuşmak için yatmadan önce biraz zaman ayırır. Başarıya ulaşmak için zaferin tadını hissetmeli ve görselleştirmelisiniz. Bilinçaltı zihninize sayısız yolla ulaşmak istediğiniz hedefleri anlatmaya devam edin ve sonunda bu hedefe düşündüğünüzden daha çabuk ulaşacaksınız.

  1. Sürece Odaklanın

Yaşamda ve kariyerde başarılı olmak için aynı zamanda sürece odaklanmalısınız. Hepimiz sonuçlara daha fazla odaklanma eğilimindeyiz ve zihinlerimiz çok hassas bir yaştan itibaren bunu yapmak için iyi delinmiştir. Her ne kadar bir dereceye kadar işe yarayabilirse de, ancak asıl değişiklik, odak noktanızı sonuçlardan istenen görüntüye ulaşmak için uygulamanız gereken gerçek sürece kaydırdığınızda gerçekleşir.

Jim Rohn’un dediği gibi, “Başarı ipuçları bırakıyor.” ve süreci tekrarlamak için bu ipuçlarını aramalısınız. Herhangi bir alanda başarı elde etmek istiyorsanız, başarılı kişilerin takip ettikleri süreci tekrarlamak yerine başarılı bir şekilde takip etmelerini şiddetle tavsiye ederiz. Kısacası, kendinizi gelecekteki yarışmacıların ayakkabılarına istekli bir şekilde tasavvur etmek ve başarılarına sallamak yerine, oraya ulaşmak için benimsedikleri yollardan ilham almayı denemelisiniz.

Başarılı İnsanları Diğer İnsanlardan Ayıran Özellikler >>

  1. Başkasının Yapmadığı Gibi Çalışın

“Her zaman yaptığınızı yaparsanız, her zaman, her zaman sahip olduklarınızı alacaksınız” —Mark Twain

Kimsenin başaramadığı bir şeyi başarmak istiyorsanız, cam tavanı kırmanız ve sıradan farklı bir şey yapmanız gerekecek. Sizden en iyisini alabilecek, sezgisel bir ortamda çalışarak kendinize sorun. Bu sezgisel ortamlar, benzersiz bir yaratılışın yolunu açabilecek tek bir şeye birçok farklı açıdan ve açıdan bakmanıza yardımcı olur. Einstein’ın modern fiziği dönüştüren araştırma belgesinin akademik bir ortamda değil, bir İsviçre Patent Ofisinde yazıldığını biliyor muydunuz?

  1. Kendinizi Doğru İnsanlarla Çevirin

Henüz fark etmemiş olabilirsiniz, ancak insanların sizin hakkınızda ne düşündükleri ve sizi nasıl algıladıkları, performansınızı etkilemede çok yol kat eder.

Yaşamda ve kariyerde başarılı olmak demek, doğru insanlarla çevrelenmiş olmak demektir. Henüz fark etmemiş olabilirsiniz, ancak insanların sizin hakkınızda ne düşündükleri ve sizi nasıl algıladıkları, performansınızı etkilemede çok yol kat eder. Bir çocuğun neden ebeveynleri için aynı beklentileri geliştirdiğini merak etmişsinizdir. Sizi motive etmekten özel bir zevk alan ve verimliliğinizde yer alan olumsuz bir hava yaratan insanlar yerine kendinizi motive eden ve ilham kaynağı olarak hareket eden insanlarla çevreleyin. Kendinizi başarılı insanlarla kuşatırsanız, daha üretken olabilirsiniz.

Kendini Geliştiren Başarılı İnsanlardan Tavsiyeler >>

  1. Miktar İle Başlayın ve Kalite İle Bitirin

Adam Grant, “Orijinaller: Konformistlerin dünyayı nasıl hareket ettirdiğini ” anlatan kitaplarında Adam Grant, şaşırtıcı bir gerçeği ortaya çıkarıyor. Ona göre, yenilikçi ve benzersiz eserler üreten insanlar güvenilir değildir. Ürettikleri her şey şaşırtıcı değil.

Şimdiye kadar yaşamış en büyük ressam Pablo Picasso, binlerce sanat eserini modaya uygun hale getirdi. Benzer şekilde, Mozart ve Beethoven aralarında 1200’den fazla şarkıya sahiptir, ancak sadece bir avuç tanınırlık kazanmıştır. Kendiniz için bir niş oluşturmaya çalıştığınızda, kaliteye değil, miktara odaklanın. Ne kadar çok üretirseniz, zamanla o kadar iyi alırsınız. Düşündüğünüzden daha kısa sürede, sadece benzersiz, aynı zamanda yüksek kalitede işler üretebileceksiniz.

  1. Genişletin ve Uyarlayın

Etrafımızdaki şeylerin değişme hızı ezicidir. Eğer ayak uydurmazsanız, hızlı bir şekilde yarışın gerisine düşecek ve mevcut ortam için yavaş yavaş uyumsuz olacaksınız. İnsanlar değişen durumlara uyum sağlama konusunda inanılmaz bir yeteneğe sahiptir ve bunu başarılı bir şekilde yapan insanlar başarılı olanlardır.

Victor E. Frankl, ünlü “İnsanın Anlam Arayışı” adlı kitabında şöyle yazıyor: “Bir kişi her şeye alışabilir, bize nasıl olduğunu sorma.” Bir yetenek, bir kazananı kaybedenden ayırt eder. Kazanan takımda olmak istiyorsanız, hem profesyonel hem de kişi olarak uyum sağlamayı ve sürekli büyümeyi öğrenmelisiniz.

Sonuç

Yaşamda ve kariyerde başarılı olmak için bu davranışları hayatınıza entegre ederseniz, hayatınızda olumlu bir değişim görmeye başlayacaksınız. Hırslı hedefler koymaya başlayın, beyninizi eğitin, kendinizi doğru insanlarla kuşatın ve değişen zamanlarla büyümeye ve gelişmeye devam edin. Kişisel ve profesyonel yaşamınızı değiştirebilecek bu tür davranışları biliyorsanız, aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Hedeflere Ulaşmak İçin Yapmanız Gerekenler Bunlar >>