Kısa Zamanda Daha Fazla Başarı Elde Etmenin 4 Etkili Yolu

Kısa zamanda çok şey başarmak: Plan hakkında başarısız olmak, nakit para kaybetmek, barikatta tökezlemek veya bağlılık eksikliği gibi proje hakkındaki ilk hevesinizi kaybetmenizin birçok nedeni olabilir.

Projelere başlayan ve bitirmeden onları terk eden insanlardan biri misiniz? Evet ise, bu blog tam size göre. Birçoğumuz projelere başlamaya ve onları harekete geçirmeye hevesliyiz. Yeni bir zanaat, bir iş fikri veya ev geliştirmeleri gibi ‘Bir şeyler başlatma’ kavramını seviyoruz ama ne yazık ki çoğumuz projeyi bitiremiyoruz. Yeterince istekli olmadığımız için değil, etrafımızdaki fikirler, insanlar ve koşullar yüzünden bunaldığımız için.

Plan hakkında başarısız olmak, nakit para kaybetmek, barikatta tökezlemek veya bağlılık eksikliği gibi proje hakkındaki ilk hevesinizi kaybetmenizin birçok nedeni olabilir. Projeyi tamamen bırakmak yerine, her geçen gün, her gün, her hafta ve her ay, her şeyi beklemek için çok geç olana kadar bekliyoruz. Peki ya sorun ortaya çıkmadan önce ilgilenirsek…

Hepimiz bunu bilerek yaptığımızı biliyoruz ve bu kötü alışkanlığın üstesinden gelmek için bu yıkıcı sonuçtan kaçınmamıza yardımcı olabilecek bazı stratejiler benimseyebiliriz.

Daha Az Zamanda Daha Fazla Başarı Elde Etmenin 4 Etkili Yolu

Hepimizin bildiği gibi, atıl bir projenin boşa harcanan zamanı, kaynakları ve enerjiyi ifade ettiği ve hatta enerjinizi çok fazla emdiği anlamına gelir.

Hepimizin bildiği gibi, atıl bir projenin boşa harcanan zamanı, kaynakları ve enerjiyi ifade ettiği ve hatta enerjinizi çok fazla emdiği anlamına gelir. Fakat tüm enerjinizi bir göreve döktüğünüzde, sihir gerçekleşir. İşte daha kısa zamanda çok şey başarmak için 4 basit yol.

Yaşamda Ve Kariyerde Başarılı Olmanız İçin 7 Davranış >>

1) Her seferinde bir şeye odaklanın

Herhangi bir şeye girmeden önce, tamamlanmamış tüm projelere bakın. Önemli ve acil olanlara öncelik verin. Hangi görevler size gerçek zarar verebilir? Neredeyse yapılanlar hangileri? Peki, uzunca bir süredir bıraktığınız hiç bitmeyen tekliflere ne dersiniz?

Çoğunlukla, boş kaynaklara görev atamadığınızda işler bitime gider. İşin püf noktası, en acil görevlerinizin ne olduğunu bulmak ve daha hızlı işlem için, daha az önemli onları devretmektir.

2) İşleri ayrıntılı olarak planlayın

İşleri daha hızlı yapmak için bir eylem planı hazırladığınızdan emin olun. Her proje için kategoriler oluşturun ve bunları gerçekleştirmek için gerekli adımları listeleyin. Projeleri kağıda dökmeksizin, görevleriniz zihninizde tökezleyecektir. Yazmayı basit tutun. Uzun süreleri en baştan listelemek için günlükler veya karatahtalar oluşturmaya gerek yoktur.

İlk an için fikirlerinizi düz kağıda döktünüz. Bu fikirleri ayrıntılı olarak planlayın. İşleri ayrıntılı olarak planlarken tembel davranmaya gerek yok. Burada başlangıç ​​tarihi, bitiş tarihi ayarlayabilirsiniz. Her görev için gerekli tüm ayrıntıları tek bir yerde listelediğinizden emin olun. Notlar, videolar, görüntüler ve içindeki her şeyi ekleyin.

Kendini Geliştiren Başarılı İnsanlardan 7 Tavsiye >>

3) Önce çirkin kurbağayı yiyin

“Sabah canlı bir kurbağa yiyin. Emin olun, günün geri kalanında size daha kötü bir şey olmayacak.” – Mark Twain.

Birçoğu için bu basit bir teklif gibi görünebilir. Ancak kısa zamanda çok şey başarmak için gerçekte bu sağlam bir tavsiyedir. Herhangi bir proje için diğerlerinden daha önemli görevler vardır. Kurbağanız ise, tabağınızdaki en büyük, en çirkin ve en zor görevdir. Bu, size en fazla baskı yapan şeydir. Sonuç olarak, bu aynı zamanda yapılacaklar listenize basmaya devam edeceğiniz listenizin başıdır.

Öncelik vermek yapmanız gereken bir şeydir. Öncelik vermezseniz fazla bir şey yapmazsınız. Görevlerinize öncelik vererek zaman kazanın. Neyin acil ve önemli olduğunu anlayın ve önce bunu yapın.

4) Bağlılık anahtardır

Son olarak, kısa zamanda çok şey başarmak için görevlerinize bağlı kalmanız gerekir. Bir şeye başladığınızda, onu da iyi bitirdiğinizden emin olmanız gerekir. Hepimiz çok heyecanlı ve lezzet dolu bir projeye başlamanın nasıl bir his olduğunu biliyoruz. Ancak yoğunluğa girdikten sonra coşkumuzun kaybolmasını da.

Bağlılığın başarınızın temel bileşeni olduğunu kendinize hatırlatmaya değer. Proje süreleriniz hakkında çok net olmanız ve tüm kalbiniz ve beyninizle bunlara bağlı kalmanız gerekir. Kendinizi ne zaman uzaklaşırken hissettiğinizde, tekrar yola çıkmanız gerektiğini hatırlatın. Merak etmek kolaydır, gerçek işi yapmak ve işleri halletmek zordur. Kalıcı olun ve proje başarısını kutlamanız çok uzun sürmeyecek.

Sonuç olarak. Bu dünyada sınırlı vaktiniz olduğunu kendinize hatırlatın. Bu hayattaki tüm işleri yapmanız gerekiyor. Bu nedenle, kısa zamanda çok şey başarmak için bu blogda belirtilen ipuçlarını izlemeniz gerekiyor.

Hayallerinizi Gerçekleştirmek İçin 15 Muhteşem Fikir >>