fbpx

Gerçek Başarı İçin Okumanız Gereken 8 Temel Hayat Dersi

İnsanların veya kendi hayatınıza baktığınızda, öğreneceğiniz birçok hayat dersi var. Bazıları zor deneyimlerin meyveleridir. Bazıları bilge insanlardan alınan tavsiyeler. Farklı kaynaklardan geldiler ama hepsinin ortak bir yanı var: Hayatınızı geleceğe yönlendirmek için hepsinin faydası var.

Burada hayatınızı önemli ölçüde etkileyecek 8 yaşam dersini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Gerçek başarıya ulaşmak için bunları uygulayın.

Minnettar Ol

https://giphy.com/gifs/goldenglobes-3o7TKBSCzfO1h1hrVu

Minnettar olmak, belki de mutlu bir yaşam sürmeniz için gereken en önemli tutumdur. Etrafınızdaki durumlar ne kadar kötü olursa olsun, her zaman olumlu yanıt vermeyi seçebilirsiniz. Minnettar olmak, dünyaya pozitif bir mercekle bakmanızı ve hayatınızı güçlendirmenizi sağlar. Basit şeyler için bile minnettar olun.

Kalbinin Sesini Dinle

https://giphy.com/gifs/heart-GxhFMsvZf0WNG

Kalbinizden geçene kulak vermek gibisi yoktur. İnsanlar size yapacak en doğru şeyi veya sizden ne beklediklerini söyleyebilir, ama sonunda, bu sizin hayatınız. Kendi hayatınızı yaşamıyorsanız onu kim yaşayacak?

Bu yüzden yavaşlayın ve kalbinizi dinleyin. Kariyeriniz hakkında sana ne söylüyor? İlişkileriniz hakkında size ne anlatıyor? Kalbinizi dinleyin ve onu takip etme cesaretini bulun.

Büyük Düşün

https://giphy.com/gifs/got-big-think-X9BCdhXZX7wL6

Ne kadar ilerlediğiniz, hayalinizin ne kadar büyük olduğuna göre belirlenir. Küçük bir hayale sahip olmak, kendinizi küçük bir kutuya koymak gibidir. Hayatınızı potansiyelinizin altında yaşamayın.

Tabii ki, büyük hayal etmek kolay değildir. Belki geçmişte yaşanan başarısızlıklarınız sizi korkutuyor. Belki de hayalinizi gerçekleştirmek için gerekenlere sahip olduğunu düşünmüyorsunuz. Ancak olumsuzluğunuzun sizi aşağı çekmesine izin vermeyin. Büyük hayaller kurmaya cesaret edin.

”Hayallerinizin peşinden gidin, her şeyin bir fare ile başladığını hiç unutmayın.”   – Walt Disney

En İyinin En Büyük Düşmanı; İyi

https://giphy.com/gifs/play-ad-associate-JRnAMRLTXEP5K

Yeterince iyi bir pozisyona ulaştığınızda, rahat olabilir ve en iyisi için savaşmaya devam etmenin artık buna değmeyeceğini düşünebilirsiniz. İşte bu yüzden iyi olan, en iyinin en büyük düşmanıdır: Tam potansiyelinize ulaşmadan önce durmanızı sağlar. En yüksek hayallerinizi takip etmekten sizi alıkoyar. Sahip olduğunuz şey için minnettar olun, ancak önünüzde hala çok şey olduğunu anlayın.

Kendinle Yarış

Yolculuğunuz diğer insanların yolculuklarından farklı. Bunun farkına varmak özgürleştirici çünkü sizi kıskançlıktan kurtarır. Diğer insanların başarılı olduğunu duyduğunuzda, onlarla rekabet etmediğiniz için içtenlikle minnettar olabilirsiniz. Aynı zamanda, sizi, hayatınızı en iyi şekilde yaşamaya zorlar. Niye peki? Çünkü kendinize karşı yarışıyorsunuz.

”Ben diğerlerinden daha iyi dans etmeye çalışmıyorum. Sadece kendimden daha iyi dans etmeye çalışıyorum.”   – Mikhail Baryshnikov

Kontrol Edebileceğin Şeylere Odaklan

https://giphy.com/gifs/cxg-ceg-cxg403-1WbJnEhCpZTThmzFTz

Bazen elinizden hiçbir şey gelmeyen kötü deneyimleriniz olabilir. Bu olursa, üzerinde durmayın. Eğer durursanız da çok fazla zihinsel enerji harcarsınız. Devam edip kontrol edebileceğiniz şeylere odaklanın. Bunu uygulamak sizin birçok stresten kurtulmanızı sağlar.

Bu ilkenin bir uygulaması insanları değiştirmektir. Hangisini değiştirebileceğinizi düşünüyorsunuz: Kendinizi mi diğerlerini mi? Başka insanları değiştiremezsiniz ama kendinizi değiştirebilirsiniz. O yüzden kendinizi değiştirmeye odaklanın.

Başarısızlık Senin Arkadaşın

https://giphy.com/gifs/afv-birthday-blow-caldles-9rrpYTBRmC7VtcWlJF

Başarısızlıkla arkadaşlık kurmak sizi yeni şeyler denemeye cesaretlendirir. Sizi icatların, atılımların ve yeniliklerin peşine düşürür. Başarısızlık genellikle ilerlemenin bedelidir.

”Size başarı için bir formül vermemi ister misiniz? Gerçekten çok basit. Başarısızlık oranınızı ikiye katlayın.”   – Thomas J. Watson

İlişkiler Senin En Büyük Hazinen

https://giphy.com/gifs/airport-gentleman-chocolates-bl3ojZO6nRveo

Sonunda hayatta neye ulaşmak istiyorsunuz? İlişkileri koparırsanız çok para kazanmanız anlamlı olur mu? Sevgiyi kaybederseniz ünlü olmak anlamlı olur mu? İlişkileriniz en büyük hazinenizdir. Çok geç olmadan anlayın.

 

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,546BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
1,100TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Elektrikçi Çıraklığından Efsane Olmaya Giden Yol: Kemal Sunal

Elektrikçi çıraklığından, Türk Sinema tarihine adını efsaneler arasına yazdıran Kemal Sunal kimdir? Hababam Sınıfı, Kibar Feyzo, Çöpçüler Kralı, İnek Şaban, Salako ve daha nice...

Liderlerin Yaptıkları 13 İletişim Hatası

Liderlerin yaptıkları 13 iletişim hatası nedir? Bunlar nasıl düzeltilebilir? İletişim bir sanattır. Tarihin en büyük liderlerinden bazıları, sadece sözleriyle başkalarına ilham verme yeteneklerini değil,...

Burç Yorumları; Girişimciler İçin 2020 Temmuz Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için temmuz ayı burç yorumlarında neler var? Temmuz ayında girişimcileri ilişkiler, para, kişisel gelişim, sağlık ve kariyer alanında neler bekliyor? Aylık burç yorumları...

Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin 8 Ders

Doğrudan satışta ilk yılınız için almanız gereken 8 ders üzerinde duracağız. Başarı kovalayacağınız bir şey değil, kendinize doğru çekebileceğiniz bir şeydir. Bu nedenle işinizde...

Çocuklara Tasarruf Yapmayı Nasıl Öğretebiliriz?

Çocuklara tasarruf öğretmenin yolları nelerdir? Çocuklar için gerekli eğitimlerden biri de finansal eğitimdir. Para yönetimi hayatın kendisidir. Genç yaşlardan itibaren geliştirilen beceriler, ileride çocuklarınız...

Liderlik Sırları: Asla Söylenmeyecek 9 Şey

Liderlik sırları içerisinde asla söylenmeyecek 9 şey hakkında bilginiz var mı? Etkili bir iletişim için, söyleyecekleriniz gibi söylemeyecekleriniz de önemlidir. Konuşmadan önce düşünmelisiniz. Hepimiz...