Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 21.Hafta

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir.

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir.Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

21.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Türk network firmalarını nasıl görüyorsunuz?

Son yıllarda kaliteyi önemsemeyen, uzun vadeli planı olan firmalar çıktı Türkiye’den 2-3 tanesi gayet başarılı. Yerli firmaları bilmeyenler için sitemize ekledik.. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2 ) Merhaba.. Çok güzel paylaşımlarda bulunuyorsunuz.. Satışı bağlama ile ilgili kendimi nasıl geliştirebilirim?

Teşekkürler. Satış kapama ya da bağlama ne diyorsanız artık salında bir süreç olarak görmek gerekir. Hayır duymak bu sürecin bir parçasıdır ve bu nihai karar değildir. Yani insanların bakış açısı değiştikçe kararları da değişir. Bu sebeple sürekli iletişimde kalmak önemlidir hayırdan sonra.. Takip ile ilgili yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

3 ) Motivasyonumuz düştüğünde ne yapmalıyız? Eski heyecanı tekrar yakalamak için?

Motivasyon konusunu çok abartmamak gerekir  diye düşünüyorum. Nasıl bir gün yemek yiyoruz, motivasyonda her gün arttırılmalı.. Bir kere kaybedilince tekrar ger, gelmez gibi bakmayın. Nasıl arttırılır dersek, bir çok yol var ama bunları youtube da anlatacağım. En önemlisi, negatif insanlardan uzaklaşın.

Günlük küçük hedefler belirleyin ve onları gerçekleştirin. Başarma hissi, daha büyük hedefler için motivasyon kazandıracaktır. Size bir de siteden yazı ekliyorum. En güçlü motivasyon kaynağı nedir? 

4 ) Network Marketing dolandırıcılık diyenlere kısa ve net ne diyebiliriz?

Ne kadar sinirlenmezseniz ve laf sokmadan, empati yaparak karşıdan değilde yanından cevap verirseniz o kadar etkili olur. Soruya karşı soru sormak da etkilidir. Mesela neden dolandırıcılık olduğunu düşünüyorsunuz? Gibi

5 ) Network Marketing’de maddi sıkıntı varken ve aşırı düşünen bir insan eylem planına geçiş için nasıl bir strateji önerirsiniz?

Network marketing zaten maddi sıkıntısı olan insanlar için.. O yüzden maddi  sıkıntının olması bir bahane olmamalı. İkincisi, aşırı düşünmek ve girişimcilik ters orantılıdır. Füze fırlatmıyoruz ki.. Düşünmeyi bırakın ve tanıtım yapın. Acele edenlerin neden kazandığına dair yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

6 ) Bu sektörde sabreden ve çalışan herkes bir gün zengin olur mu?

Öyle diyorlar.. Ama benim tecrübe ettiğim, insanlar sabretmeyi beklemekle karıştırıyor.. 5 yıldır sabrediyorum diyo ama benim 2 ayda yaptığım tanıtımı 5 yılda yapmamış.. Mesela bu 50 yılda da zengin olamaz.

7 ) Daha sağlam adım atmak için Türk firması yerine global ve Top 10 da olan şirkette çalışmak iyi olmaz mı?

İkisininde avantajları ve dezavantajları var. Tabii ki tecrübeli ve güçlü bir firmada çalışmak çok önemli.. Ama ürüne, firmaya, eşit bir planı olduğuna, güçlü olduğuna ve sağlam bir destek verdiğine inanıyorsan Türk firması da olur Bangladeş firması da..

8 ) Hiçbir vasfı olmayan bir kişi network yapabilir mi?

Vasfı olmayanlar bazen vasfı olanlardan daha çok öğrenmeye açık ve aç oluyor. Benim için tek kriter bu..

9 ) Hep erteliyorum nasıl başaçıkıcam bu durumla?

Daha yeni yazdık bak sıcak sıcak. 🙂 Erteleme hastalığından nasıl kurtuluruz?

10 ) Networkte sürekli yanlış bir şey yapacam endişesi var sürekli soruyorum hiçbir şey yapamıyorum?

İki nedeni olabilir. Ya üst levellerin çok baskıcı, ki öyleyse onlarla konuşmamalısın.. İkincisi ki inanların çoğu böyle.. Başarısızlık korkusu.. Başarısızlık korkusu, ölüm korkusundan sonra 2. sırada gelir.. Bu da tabii ki yine egomuzla alakalı.. Bunu aşmak için başarısız olmayı istemelisin. Başarısız ol ki tecrübe kazan. Tecrübe kazan ki başarılı ol.. Bak Randy Gage inançlarla ilgili ne diyor.. Merak edenler buraya tıklayabilir.

11 ) İnsanlara Network Marketing’in bilgi kirliliğinden nasıl kurtarabiliriz onlara bu işe güvenebileceklerini nasıl anlatabiliriz?

Bunun için çok güzel bir site yapmışlar.. Adı;

networkokulu.net

Bence takip edebilirler ve inceleyebilirler.. Bilgi kirliliği yok. Aa bir de yakında youtube videoları gelecek. Tam da tanıtım sonrası izletmeniz için.

12 ) Öz güvenilir bir tanıtım için nasıl çalışma yapmamızı önerirsiniz?

Özgüven, inançtan, inanç da bilgiden gelir.. İnancınızı dolayısıyla bilginizi arttırın.. ve yapamıyorum demeden, saçmalasanız bile bol bol tanıtım yapın. Basit ve kısa tutun.

13 ) Merhaba sizi severek takip ediyorum amam anlamadığım şu biz 2 bulduk alt takım olarak ondan sonra şimdi hiçbir şey yapmazsak para kazanabiliyor muyuz?

Ah be babacım, ne yiğitler böyle harcandı.. hiçbir şey yapmadan para kazanmak hırsı zaten bu sektörü böyle kirletti.. hiçbir şey yapma bak bakalım noluyor 🙂

Öyle bir dünya yok maalesef.

14 ) Merhaba ekibi motive etmek için ve canlı tutmak için sürekli etkinlik gerekir mi ve yeni, kişiler az ise?

 

Tabii ki.

“Topluluğun enerjisi bir kitabın enerjisinden daha yüksektir.” diye bir söz var.. pozitif insanların bir arada olması enerjiyi arttırır.. ama bir süre sonra etkisi azalacaktır.. o zaman enerjiyi arttıracak şey, gelişme hissi ve kazanılan para..

15 ) İşler kötü gidiyor ama ben başarmak zorundayım napıcam?

Sorularınıza cevap vermekte bazen zorlanıyorum.

16 ) Peki bu işe girdik ama. Yapamadık veya yapmadık bize bir yaptırım uygulanır mı?

Hangi işe girdiğinizi bilmiyorum ama illegal bir şeyler yoksan neden uygulansın? Network Marketing firmaları kaliteli ürünler üretir. Siz bu ürünleri kullanırsınız ve tavsiye edersiniz. Tavsiye ettiğiniz insanlarda memnunsa onlarda tavsiye eder. Bu şekilde firmanın ürünü satmış olursunuz ve firmayla karı paylaşırsınız. Tavsiye etmediniz diye hapse atmazlar.

***

21. Hafta için herkese teşekkürler.. Yine çok eğlendik umarım sizler için de bir renk oluyordur bu soru cevap. Dolandırıcılık ile ilgili size bıraktığım storye cevaplar geliyor ama genel olarak çok sinirlisiniz ben daha cool (rahat, dingin) cevaplar bekliyorum hadiii bakalım. Bir de yazılarımızı ya da sayfamızı kendi lider gruplarınızda paylaştığınız fotoğrafların ekran görüntüsünü atarsanız biz de storyde paylaşırız. Haftaya görüşmek üzere, gönlünüzden geçeni yaşadığınız bir hafta olması dileğiyle..

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>