Türkiyede faaliyet gösteren Network Marketing firmaları

Network marketing ilk ortaya çıktığı andan itibaren gerek insanların hayatlarını gerekse insanların ticari bakış açısını değiştirmiştir. Otoritelerin deyimiyle, ürün dağıtım devrimi niteliğinde bir gelişme olarak karşımıza çıkmaktadır.

Neredeyse bir asırlık geçmişe sahip olan bu sektör dünya çapında 130 milyona yakın insanın hayatını doğrudan etkilemiş ve yüzbinlerce dolar milyoneri çıkartmıştır. Orta gelirli insanlar için daha çok ek gelir, dar gelirli insanlar içinse cüzi miktarlara kendi işlerini kurabilme fırsatı tanıyan network marketing, 2018 resmi verilerine göre 185 milyar doları aşkın bir büyüklüğe ulaşmıştır.

Bu sektörün bu kadar büyümesi, özellikle gelişmekte olan ülkeler bakımından bulunmaz bir nimet niteliği taşımaktadır. Çünkü ülke içerisinde faaliyet gösteren, yasalara uygun olarak kurulmuş yerli veya yabancı network marketing şirketleri ülke ekonomilerine ciddi katkıda bulunmaktadırlar.

Ülkemiz de gelişmekte olan ülkeler arasında olup, gerek sosyo-kültürel gerekse coğrafi konumu itibari ile yabancı network şirketlerinin iştahını kabarttığı kadar, %100 yerli sermaye ile network şirketi kurmak isteyen girişimcilerin de ilgi odağı haline gelmiştir. Yerli network marketing firmalarının kurulmasının özellikle istihdam, insanlar için ek gelir oluşturması, hem KDV hem de gelir vergisi alınması gibi başlıca konularda ülke ekonomisi için ciddi manada avantajları vardır. Ülkemiz sınırları içerisinde kurulmuş bu firmalar içerisinde ciddi manada vizyon sahibi olan ve yurt dışı başarılarını gittikçe artıran, böylesine büyük bir arenada seslerini duyurmaya başlayan firmaların da sayısı artmaktadır.

Networkokulu.net olarak, ülkemizde faaliyet gösteren yerli network marketing firmalarını sizler için araştırdık. Bu araştırma sonucunda, yaptığımız sıralama hiçbir özelliğe dayanmayıp tamamen alfabetik sıraya göre düzenlemiştir. Türkiye’de bulunan yerli sermaye ile kurulmuş bu firmaları birlikte inceleyelim;

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

AKASYA NETWORK

Tekstil alanında hizmet vermeye başlayan firmanın son dönemde yaptığı başarılı çalışmaları dikkat çekmektedir. Genişleyen ürün gamı ve karlı satışları ile en çok tercih edilen şirketlerden biridir.

AKASYA NETWORK hakkında daha ayrıntılı içerik için >>

ALLYMİNA

Yerli network marketing firmalarından olan AllyMina, 2016 yılında kurulmuştur. Gülben Pehlivan tarafından kurulan şirket, yapmış olduğu açıklamada doğrudan satış sektöründe iddialı bir konuma gelmeyi hedeflediklerini belirtmiştir.

ALLYMİNA hakkında daha ayrıntılı içerik için >>

ANATOLIAN NETWORK

İçerisinde birçok firmayı barından, Anatolian Group bünyesinde kurulmuş olan Anatolian Network şirketi, yerli bir Network Marketing şirketi olup, yaptığı AR-GE çalışmalalarından sonra 2017 yılında faaliyetlerine başlamıştır. “Her geçen gün daha iyiye, daha yüksek hedeflere” sloganıyla hareket eden firmanın merkezi Ankara’dadır.

ANATOLIAN NETWORK hakkında daha ayrıntılı içerik için >>

ARLEVA

Güzellik ve kişisel bakım sektörüne yeni bir anlayış getirme konusunda iddialı olan Arleva network firması, iki genç girişimci tarafından 2017 yılında Arleva Kozmetik San. ve Tic. A.Ş adıyla kurulmuştur. Kısa süre içerisinde bir çok ürün satış noktasına ulaştıklarını belirten Arleva şirketi, yerli Network Marketing şirketleri arasındaki yerini almıştır.

ARLEVA hakkında daha ayrıntılı içerik için >>

AYMNET

Kendisini beslenme ve ek gıda takviyesi dünyasındaki yeniliklerin öncüsü olarak tanıtan Aymnet network şirketi, yerli network şirketlerindendir. 2009 yılında faaliyete geçen AYM danışmanlık firması, 2015 yılı itibari ile yeni iş ortaklarının katılımı ve sermaye artışı ile AYMNET adı altında çalışmalarını ve hedeflerini büyütmüştür.

AYMNET hakkında daha ayrıntılı içerik için >>

BAYANCA

Byanca Network adıyla da bilinen Bayanca Network firması,  iç giyimden makyaj ve cilt bakımına, fonksiyonel ev gereçlerinden mutfak ürünlerine, evin ve aile fertlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak pek çok farklı ürünü tek bir katalogda bir araya gertirmiş, yerli bir Network Marketing şirketidir.

BAYANCA NETWORK hakkında daha ayrıntılı içerik için >>

BELİZYA

Yerli Network Marketing şirketlerinden olan Belizya firması, “Türkiye’de özellikle kadınların ayaklarının üzerine sağlam basmalarını ve kendi gelirlerini elde etmelerine” yardım etmeyi amaç edinmiştir.

BELİZYA hakkında daha ayrıntılı içerik için >>

BESTTEM

Temizlik ve kozmetik ürünleri imalatında sentetik kimyasallardan çok, doğal içerikler kullanmaya özen gösteren BESTTEM firması, 2011 yılında 9 ürünle faaliyetlerine başlamıştır. Konya merkezli kurulan BESTTEM network şirketi, geniş ürün yelpazesi ile dikkat çekmekte olup, 2018 yılı itibariyle 72 ürün gamına ulaşmıştır.

BESTTEM hakkında daha ayrıntılı içerik için >>

BİOBELLİNDA

BioBellinda Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Pazarlama A.Ş adıyla, SÜHEYLA& HÜSEYİN KULLEMCİ tarafından 2005 yılında kurulmuş yerli Network Marketing şirketidir. BioBellinda A.Ş,  2013 yılında BioBellinda GMBH’ı kurarak Avrupa temellerini atmış, 2015 yılı itibari ile Belçika,Fransa,Danimarka,Hollanda,İsviçre ve Avusturya ülkelerinde faaliyet göstermeye başlamıştır.

BİOBELLİNDA hakkında daha ayrıntılı içerik için >>

ELITE GLOBAL

Türkiye’de bir üniversite içerisinde ‘’Bitkisel Takviye Edici Gıdalar’’ ve ‘’Bitkisel Kozmetik’’ alanında ürün geliştirme ve üretim yapan tek tesis olan Naturmed ilaç ile çalışan Elite Global network şirketi, 2017 yılında Antlaya’da kurulmuştur. Yerli Network Marketing firmalarından olan firma, medikal, kozmetik ve gıda takviyelerinden oluşan ürün kategorisine sahiptir.

ELITE GLOBAL hakkında daha ayrıntılı içerik için >>

ERSAĞ

200’ün üzerinde ürün çeşidi, 15 şirketi ile Türkiye’de 54 büro KKTC, Avrupa Ülkeleri ve Orta Asya’da faaliyetlerini yürütmektedir. Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünleri firmasının,  temizlik, kozmetik, gıda takviyeleri ve saklama kapları kategorilerinde ürünleri bulunmaktadır.

ERSAĞ hakkında daha ayrıntılı içerik için >>

FARMASİ

Avrupa’nın en büyük entegre kozmetik tesisine sahip olduklarını belirten Farmasi network firması, 5 kıtada ve 125 ülkede faaliyetlerine devam etmektedir. Farmasi şirketi, Tan-Alize Kozmetik firması bünyesinde 2003 yılında doğmuş bir markadır. 2010 yılında doğrudan satış sistemine geçen Farmasi network firması, bugün 2000’in üzerinde ürün çeşidine sahiptir ve ürünlerini İstanbul Ömerli’de bulunan 100.000 m² büyüklüğü olan ve yıllık 500 milyon üretim kapasitesi bulunan tesislerinde üretmektedir.

FARMASİ hakkında daha ayrıntılı içerik için >>

GNET NATURAL

Kale Elektronik firmasının bir iştireki olan Gnet Natural firması, yerel Network Marketing şirketlerindendir. Bünyesinde Goldmaster, Medisana, Monetto Philips gibi güçlü markaları barındırmaktadır.

GNET NATURAL hakkında ayrıntılı içerik için >>

GÖKÇEK NETWORK

Günden güne gelişen bitkisel ilaçlar sektöründe Türkiye’nin öncü firması olduğunu belirten Gökçek Network, İbrahim Gökçek tarafından, Gökçek Gıda İlaç adı altında kurulmuştur.

GÖKÇEK NETWORK hakkında daha ayrıntılı içerik için >>

HOMM COSMETIC

Kendisini “Yıllardır, en güvenilir firmalar arasında bulunan ve satışa sunulan her üründe daima kaliteyi öncelik edinmiş firma” olarak tanıtan Homm Cosmetic network şirketi, yerli Network Marketing şirketlerindendir. Firmanın, kozmetik, temizlik ve hijyen, parfümeri, beslenme ve gıda ile makyaj malzemeleri kategorilerinde ürün çeşitleri bulunmaktadır.

HOMM COSMETIC hakkında ayrıntılı içerik için >>

HUNCALIFE

Hunca Kozmetik 1950 yılında kurulmuştur. 1978 yılında Türkiye’nin ilk yerli erkek parfümü ve aftershave serisi Madigan ile yolculuğuna başlayan Hunca Kozmetik, She, Caldion, Jagler, Viva Cappio gibi markaları ile hem Dünyada hem de Türkiye’de büyük ilgi görmektedir. 2011 yılında doğrudan satış sektöründeki yerini Huncalife adı ile alan firma, yerli Network Marketing şirketlerindendir.

HUNCALIFE hakkında ayrıntılı içerik için >>

KARİALIFE

Yerel Network Marketing şirketleri arasında olan firma, Karialife International Elektronik Tic. A.Ş bünyesinde kurulmuştur. Firma 2017 yılında network alanında faaliyetlerine başlamıştır.

KARİALIFE INTERNATIONAL hakkında ayrıntılı içerik için >>

LEA

İstanbul merkezli olarak kurulmuş olan LEA, 2006 yılında kurulmuş Giz Cosmetics bünyesinde faaliyet gösteren, yerli Network Marketing firmaları arasındadır.

LEA hakkında ayrıntılı içerik için >>

MADAM NETWORKING

İstanbul merkezli olarak hizmet veren Madam Network, iç giyim ile tekstil sektöründe uzun süre edindikleri deneyimi birleştirerek 2017 yılında kurulmuştur. Ev giyimi ve iç giyim sektöründe önemli bir marka haline gelen Madam Network, kaliteli ürünlerini uygun fiyata temsilcilerine ve müşterilerine ulaştırmaktadır.

MADAM NETWORKING hakkında ayrıntılı içerik için >>

MEDİREVO

Türkiye merkezli kurulan Medirevo firmasının kurucusu, Devrim Hamaratlar’dır. Doğrudan satış sektöründe bir numaralı olmayı vizyon edinen firma, 2019 senesinde bu sektördeki yerini almıştır.

MEDİREVO hakkında daha ayrıntılı içerik için >>

MİKROTEM

2004 yılından beri İzmir’deki fabrikamızda %100 yerli üretim yapmakta olan Mikrotem şirketi kendilerini, “Türkiye’nin ilk yerli Network Marketing firmasıyız.” şeklinde tanıtmaktadır. Ürünleri arasında kişisel bakım ve temizlik malzemeleri bulunmaktadır.

MİKROTEM hakkında ayrıntılı içerik için >>

MİSEDOR

Akerman Temizlik Kozmetik San.Tic Ltd. Şti. ;2007 senesinde % 100 Türk Sermayesi ile kurulmuş, bir aile şirketidir. “MİSEDOR” bu Aile şirketinin bünyesinde oluşturulmuş Özel Ürünler üreten bir marka olup Network Marketing pazarlama yöntemini de kullanmaktadır. Yerli Network Marketing şirketlerindendir.

MİSEDOR hakkında ayrıntılı içerik için >>

MODELLIFE

Türkiye’de doğrudan satış sektöründe “iç giyim ve ev giyimi” ilk ve tek firma olan Modellife, 2010 yılında kurulan bir yerli Network Marketing firmaları arasındadır. Modellife network şirketi, 9 yıl gibi bir sürede 250 bin kişiye ulaştıklarını belirtmiştir.

MODELLIFE hakkında ayrıntılı bilgi için >>

NATURALIS

Naturalis Medikal Kozmetik ve Bitkisel Ürünler San. Tic. Ltd. Şti, (Naturalis adını kullanacaklarını belirtmişlerdir), “Sağlıklı Kazanç” ilkesiyle hareket etmeyi amaçlayan yerli Network Marketing firmalarındandır. Beden sağlığı, güzellik ve bakım ile genel sağlık kategorilerinde ürün çeşitleri bulunan firma, 2015 yılında kurulmuştur. Merkezi Bursa’dır.

NATURALIS hakkında ayrıntılı içerik için >>

NERİSSA NETWORKING

Kendisini Türkiye’nin ilk yerli tekstil satışı yapan Network Marketing firması olarak tanıtan Nerissa Networking şirketi, 2009 yılında kurulmuştur.

NERİSSA NETWORKING hakkında ayrıntılı içerik için >>

NWORK

Ana ürün grubu olarak “Çörekotu (NIGELLA)”‘dan faydalandıklarını açıklayan Nwork International, 2016 senesinde kurulan yerli Network Marketing şirketidir.

NWORK INTERNATIONAL hakkında ayrıntılı içerik için >>

OGANSIA

Ogansia İç ve Dış Tic. A.Ş, 2015 yılında Bursa’da kurulmuş yerli Network Marketing şirketlerindendir. İçecek, gıda takviyeleri ve kişisel bakım kategorilerinde ürünleri vardır.

OGANSIA hakkında ayrıntılı içerik için >>

ONE MORE INTERNATIONAL

Kendi sitesindeki açıklamaya göre One More Medikal San. Ve Dış Ticaret A.Ş. & OneMore Europe B.V., bundan sonra tek şirket adı altında One More International adıyla anılacaktır diye bilirtilen şirket, yerli Network Marketing şirketlerindendir. Merkezi İstanbul’dadır.

ONE MORE INTERNATIONAL hakkında ayrıntılı içerik için >>

ONLIFE

ONlife, yerli Network Marketing firmaları arasındadır.

ONLIFE hakkında ayrıntılı içerik için >>

PARVEGA INTERNATIONAL

Parvega International firması, Osman Yıldız tarafından kurulmuştur ve yerli network marketing şirketleri arasındadır. Doğrudan satış sektörü içerisindeki yerini 2018 senesinde almıştır.

PARVEGA hakkında ayrıntılı içerik için >>

PROPA

1993 yılında Hakan Gülgün tarafından temizlik ve kozmetik alanında kurulan PH firması, ürün yelpazesini arttırmış ve sonucunda 2007 yılında”Benimpropam” adı altında Network Marketing sektörüne giriş yapmıştır. Yerli Network Marketing şirketlerindendir.

PROPA hakkında ayrıntılı içerik için >>

PETRA

1993 yılında üretim ve pazarlama faaliyetlerini “Petra” markası adı altına yeniden tanımlayan Petra network şirketi, Network Marketing pazarına VMS adı ile 1983 yılında başlamıştır. Kendisini Türkiye’de doğrudan satış sektörünün ilk temsilciliklerinden biri olarak tanımlayan firma, Türkiye merkezli kurulmuş yerli Network Marketing şirketlerindendir.

PETRA hakkında ayrıntılı içerik için >>

PİAFF

1980 yılında kurulan Anıl İç Giyim markası olan Piaff, Network Marketing sektörüne 2011 yılında girmiştir. Yerli Network Marketing firması olan Piaff Networking bugün, Ukrayna, Eski Sovyet Ülkeleri (Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan vb) İran, Irak, Azerbeycan, Cezayir, Fas,  Mısır, Yunanistan, Rusya, Tunus, Körfez Ülkeleri ( Kuveyt, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar,) pazarlarında faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtmiştir.

PİAFF NETWORKING hakkında ayrıntılı içerik için >>

POXY

2008 yılından bu yana network marketing hizmeti veren firmanın temizlik ürünleri alanında başarılı çalışmaları vardır. % 100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmada yüksek karlar elde etmeniz mümkündür. Firma 300 binden fazla tüketici kapasitesine sahiptir.

POXY hakkında ayrıntılı içerik için >>

REDPLUS

2015 yılında kurulmuş olan RedPlus, yerli Network Marketing firmalarından olup, merkezi İzmir’dedir.

REDPLUS hakkında ayrıntılı içerik için >>

SİLVA NETWORK

İstanbul merkezli olarak kurulan yerli bir Network Marketing şirketi olan Silva Network, daha önce 20 sene boyunca tekstil üzerinde tecrübesi bulunan bir firmadır.

SİLVA NETWORK hakkında ayrıntılı içerik için >>

TEKNETWORKING

Yerli Network Marketing şirketlerinden olan Teknetworking, 2006 yılında kurulmuştur.

TEKNETWORKING hakkında ayrıntılı içerik için >>

TÜRKOBİR

Türkobir şirketi, 50 firmanın ürünlerini, Network Marketing pazarlama yöntemiyle satmak için bir araya getiren getiren Türkiye Kobiler Birliği’ne bağlı bir oluşumdur. Bu 50 firmanın oluşturduğu platform bugün yaklaşık 5 milyon kişiye ulaşmıştır.

TÜRKOBİR hakkında ayrıntılı içerik için >>

TUBALIFE

Yerli sermaye ile kurulmuş olan Tubalife, 19 Mart 2015 tarihinde Bilecik merkezli olarak kurulmuş yerli Network Marketin firmalarındandır.

TUBALIFE hakkında ayrıntılı içerik için >>

VALENT TOUCH

Valent Touch,  1990 yılında kurulmuş olan Baki Durak Kuyumculuk’a bağlı, yerli bir Network Marketing firmasıdır.

VALENT TOUCH hakkında ayrıntılı içerik için >>

VİZYON VİTAL

Merkezi İstanbul’da olan Vizyon Vital, yerli Network Marketing şirketlerindendir.

VİZYON VİTAL hakkında ayrıntılı içerik için >>

VIAVETA

2018 yılı itibariyle Türkiye’deki faaliyetlerine başlayan Viaveta, global Network Marketing firmaları arasındadır. 54 ülkede 100 binden fazla bağımsız temsilciye sahiptir.

VIAVETA hakkında ayrıntılı içerik için >>

Önemli Not:

Network Marketing, diğer mesleklere nazaran, insanlara kazandırdıkları bakımından daha avantajlıdır. Ve insanların sosyo-ekonomik açıdan özgürlüğüne ulaşmalarında yasal ve ahlaklı tek yol olması nedeniyle dolandırıcılığa daha açık konumdadır. Bu nedenle, networke başlayacaksanız, düşündüğünüz firmayı; eğer başlamış iseniz, girmiş olduğunuz olduğunuz firmanızı çok iyi araştırmanızı öneriyoruz.

Networkokulu.net platformunda paylaşılan network marketing şirketlerinin illegal yapılanma içinde olması, iflas etmesi veya Türkiye pazarından çekilmesi networkokulu.net sorumluluğunda değildir.Burada yer alan hiçbir firma, networkokulu.net’in tavsiyesi değildir.Mağduriyet yaşamamak adına, müşteri veya temsilci olarak katılmak istediğiniz firmayı araştırırken ilgili içerikleri de okumanızı tavsiye ederiz.

Network Marketing Türkiye 2018 Verileri >>