fbpx

Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 28. Hafta

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir.Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

28.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Aynı anda birden fazla kişiye tanıtım vermek işleri zorlaştırır mı? Yoksa genelde birebir mi iyidir?

Eğer yeteri kadar tecrübeniz yoksa grup tanıtımları etkili olmayabilir. İnsanların farklı soruları ve fikirleri olabilir bu da sizi zorlayacaktır. O yüzden birebir tanıtım, hem o kişinin sorularına odaklanmak gem de kişiye özel anlatmak için daha etkilidir. Doğru tanıtım için bu yazıyı okuyabilirsiniz.

2 ) Takiplerimin ilk odak noktasını networka nasıl çekebilirim?

İnsanlar kendilerine bir şey satılmasından hoşlanmazlar ama alışveriş yapmayı severler..! Bu yüzden onlara, bir şeyi satmaya çalışmak yerine, ürününüzün ya da fırsatınızın avantajlarını, ona ne değer katacağını ve nasıl faydalanacaklarını anlatmanız dikkatlerini çekecektir. Kıyas yapabilmek için “Mükemmel değil ama en iyi işi buldum” yazısını okuyabilirsiniz.

3 ) Davet edeceğim kişinin hayata dair hiç bir hayal ve hedefi yok! Ne yapmayalım?

Bunun gerçekçi olma ihtimali yok gibi açıkcası.. Herkesin istediği bir şeyler vardır. İtiraf etmese bile! Bu parayla ilgili olmasa da sosyalleşmek, kendini geliştirmek, ailesi için bir şeyler yapmak gibi de olabilir.

Ayrıca Network Marketing’i hayatından  memnun, gelirinden memnun, standartlarından memnun, kendine ve ailesine ayırabildiği zamandan memnun ve geleceğinden endişelenmeyen insanlara sunmamak lazım!!! (Eğer varsa böyle biri tabii) Doğru davet zihniyeti yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.

4 ) Bu soru belki bir çok defa gelmiş olabilir ama ben atlamış olabilirim, ürünler çok pahalı bunun satışı asla yapamıyorum?

Pahalı göreceli bir kavramdır. Size pahalı gelen, başkasına gelmeyebilir. 1 milyon tl’ye de araba var 10 bin tl’ye de.. Fiyatının “ucuz” olması tüketicinin ilk tercihi olmaz. Bu arada önemli olan o fiyata DEĞER olup olmadığıdır.

5 ) Yaşadığım şehirde bir seminer yapmayı planlıyorum içeriği nasıl olmalı? İlk olacak?

Öncelikle sizden önce yapan tecrübeli liderlerinizden yardım alın.. Kendi hikayenizi(eğer varsa) anlatın. Tanıtımı basit ve kısa tutun. Ayrıntılara girmeyin. İnsanlara neden katılmalılar ve onlara ne gibi bir değer katılacağını örneklerle anlatın.

6 ) Neden pes etmemeliyiz?

Güzel bir söz; “Acı geçicidir ama vazgeçmek ömür boyu sürer” Pes edip daha iyi yapabilecek bir şeyiniz yoksa neden pesedesini ki? “Büyük hedefler inanç gerektirir” adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

7 ) Lokasyon olmadan hayatın içinde network yapmak mümkün mü?

Soruyu anlamadım o yüzden daha net sorun lütfen.. Loksayon olmadan ne demek? Uzayda mı yaşıyorsunuz 🙂 Ayrıca network hayatın içinde yapılır mı demek? Hayatın dışında yapan var mı ki..

8 ) Herkes bir gün networkte olacak mı?

Hayır tabii ki olmayacak.. Her zaman bana göre değil diyenler, başka planları olanlar, korkanlar, istemeyenler olacaktır. Ama; Okuduğum bir kitapta 2100 yılında insanların %50’sinin network marketing şirketlerinden alışveriş yapacağını belirtiyor. Düşün ki daha 80 sene sonra bile sadece %50 öngörülüyor. Bu da temsilci değil, ürün alan sadece.

9 ) Bu paylaşımlarla insanlar senden ne kadar destek görüyor, ve toplum olarak bunlara ne kadar uyuyoruz?

8 Ayda yüzlerce olumlu geri bildirim, teşekkür mesajı aldık.. Toplumu yönlendirmek gibi bir hedefimiz yok ama en azından doğru bilgiyi arayan, biraz motivasyon ihtiyacı olan, farklı bakış açıları kazanmak isteyen “azınlık” kitleye yardımcı olduğumuzu düşünüyoruz.. Zamanla, yeni projelerimizle daha fazla insanın hayatına dokunacağımızı ümit ediyoruz:)

10 ) Davet edebileceğim dükkan veya ofis tarzı bir yerim olmadan network yapabilir miyim?

Tabii ki yapabilirsiniz. Bir nesil kafelerde, mcdonalslarda ömürünü geçirdi network kurmak için. Ofis olması tabi iyidir. Ama self servis kahve dükkanları da oldukça maliyetsiz olabilir başlangıçta..(kahve ısmarlamak zorunda kalmazsın 🙂 ) Bir çok insan özellikle ev hanımları, evlerinde büyük organizasyonlar kuruyor.

11 ) İnsanlar beni kendilerine ürün satma niyetiyle görüyor! Bu önyargıyı nasıl kırabilirim?

İlişki kurmaktan ziyade, pazarlamacı olarak gidiyor olabilirsiniz. Samimi olmak önemli, avcı gibi yaklaşıyorsanız, onalrda kendilerini av gibi hissederler. Bu yüzden yakın çevrenizle (ilişkiniz olan) insanlarla çalışmanız daha etkilidir. “Sağlam ilişki kurmak neden önemli?” adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

12 ) Network Marketing vergi nasıl oluyor?

Buarada iki farklı vergi türü vardır. Bunlardan Kdv olarak bildiğimiz Katma Değer Vergisi açısından firmalar arasında bir farklılık olmayıp %18 KDV oranı sabittir.

Gelir Vergisi Kanunu uyarınca, Network Marketing şirketlerine kayıtlı distribütörlerden alınan gelir vergisi, gerek şirketlerin ödeme planları, gerekse sözleşme akdi olup olmaması açısından farklılıklar göstermektedir. “Network Marketing yasal mı?” adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

13) 23 aydır network marketing yapıyorum. Çok korkuyorum sahalara çıkamıyorum?

23 ay mı? Neden bu kadar korkuyorsunuz? Sizi döverler mi? Küfür ederler mi? En fazla hayır duyarsınız.. Bu korkunuzun üzerine gitmezseniz, kafanızda büyütüp, bu ticarette kaybolanlar arasına katılacaksınız.. Korku ve cesaret yazısını okuyun.

14 ) İnsanların kendilerinin değil de başkalarının düşüncesiyle bu işte fikir değiştiriyorlar. Ne etmeliyim?

Bu normal.. Hepimiz etkilenmeye açık varlıklarız, özellikle olumsuz düşüncelerden! Bu sebeple iş ortaklarınızı bilgi ve inanç yönünden güçlendirmeli ve onlarla vakit geçirmelisiniz. Güçlendikçe, etkilenmeleri zorlaşacaktır.

15 ) İyi bir liste nasıl yapılmalı!?

Ünlem niye 🙂 !!! İyi bir liste nasıl yapılmalı yazısını okuyabilirsiniz.

***

28. hafta için herkese teşekkürler.. Yine çok eğlendik umarım sizler için de bir renk oluyordur bu soru cevap. Haftaya görüşmek üzere, gönlünüzden geçeni yaşadığınız bir hafta olması dileğiyle…

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,952BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,352TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...