fbpx

Liderlikte Olumlu Tutum Neden Önemlidir?

Olumlu tutum, liderlikte neden önemlidir? Liderlik rolüne sahip olmak için birçok beceriye sahip olmanıza gerek yok. Liderlik etmek için buna sahip olmak zorunda bile değilsiniz. Ancak uzun bir süre başarılı bir şekilde liderlik etmek istiyorsanız kesinlikle olumlu bir tavır sergilemelisiniz.

Liderin Olumlu Bir Tutuma Sahip Olmasının Üç Nedeni

Olumlu tutumu, iyi şeylerin genel olarak gerçekleşeceğine dair bir beklenti ve iyimserlik olarak tanımlayabiliriz; ekibiniz, kendiniz ve genel olarak yaşamınız için.

Burada şunu da not etmek önemlidir! – Olumlu bir tavrın sizi zorlukları görmezden gelen ve bu tavrınızın günü tek başına taşıyacağını düşünen, her zaman gülümseyen bir Pollyanna olmanızı gerektirdiğini söylemiyoruz. Bu konuda daha derin bir şeyden bahsediyoruz. Bu başlangıç ​​noktasıyla birlikte, bir lider olarak sizin için olumlu bir tutuma sahip olmanın önemli olmasının üç ana nedeni vardır.

Başarılı İnsanlar Neleri Farklı Yaparlar? >>

1.Enerjiniz Sizin Her Şeyiniz

Liderlikte Olumlu Tutum - Kişisel tavrınız, ekibinize ve organizasyonunuza enjekte ettiğiniz enerjinin büyük bir parçasıdır.

Liderlikte olumlu tutum neden önemlidir? – Lider olarak, hangi sektörde olursanız olun, siz de enerji sektöründesiniz. İşinize getirdiğiniz enerjinin fark edileceğini ve çoğaltılacağını unutmayın. Kişisel tavrınız, ekibinize ve organizasyonunuza enjekte ettiğiniz enerjinin büyük bir parçasıdır. İş yerine olumlu, destekleyici ve teşvik edici düşünceler ve eylemler enjekte etmiyorsanız, takımınızdaki insanlardan bunu yapmasını bekleyemezsiniz. Başkasının bunu sizin için yapacağına inanmamalısınız, çünkü siz bir lidersiniz.

2.Olumlu Tutum İnsanları Çeker

Liderlik etmek istiyorsanız ya da insanları yönetmeniz gerekiyorsa, başkalarının da sizi takip etmesini sağlamalısınız. Lider olduğunuzu sanıyorsanız, ancak kimse sizi takip etmiyorsa, sadece yürüyüşe çıkmışsınız demektir. Çevrenizde olmak istediğiniz, ilgilendiğiniz insanları düşünün:

  • Bu insanlar daha olumlu mu yoksa olumsuz mu?
  • Geleceğin karanlık veya parlak göründüğünü düşünen insanlarla zaman geçirmeyi seçmek ister misiniz?
  • Teşvik eden ve proaktif olan mı? Ya da olumsuza odaklanan, geleceği “karanlık ve kıyamet” yaklaşımıyla düşünenlerin etrafında olmayı mı tercih edersiniz?

Olumlu tutum ve enerji, insanları kendine çeker. Büyük liderler bunu bilir ve bu onların çevresindeki insanlara başarılı bir şekilde liderlik etmelerinin başlıca nedenidir.

Zor Zamanlarda Dayanıklılığınızı Nasıl Artırırsınız? >>

3.Olumlu Tutum Üretkenlik Yaratır

Negatif bir ortamda mı yoksa pozitif bir ortamda mı daha üretkensiniz? Hangi atmosferde daha yaratıcı, daha meşgul olacak ve daha çok iş yapacaksınız? Organizasyonunuzda olumlu bir tutumun neden önemli olduğuna dair rakamlara dayalı bir sonuç arıyorsanız, üretkenlikten başka bir yere bakmanıza gerek yok. İnsanlar olumlu bir ortamda daha fazlasını yapacaklardır.

  • Bir kişinin bir organizasyondaki tutumunu, ortamı değiştirmesinin mümkün olup olmadığını ve dolayısıyla anlattığımız etkiye sahip olup olmadığını merak ediyorsanız, şunu unutmayın: Coşku bulaşıcıdır ve birisi bu enerjiyi bir gruba, takıma veya bir gruba enjekte etmelidir. Bu organizasyonun büyümesi için gereklidir. Pozitif enerji otomatik olarak oluşmaz. Birinin başlaması gerekir. Diğer birçok yönden olduğu gibi, liderler önce gitmelidir.

Önce sen gitmelisin. Daha başarılı bir lider olmak, yönettiğiniz ve hizmet ettiğiniz kişiler üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olmak istiyorsanız, tutumunuza odaklanın. Düşüncelerinizi ve tutumunuzu değiştirdikçe eylemlerinizin işinizi, ekibinizi ve sizi değiştirmeye başlayacağını bilin.

Liderlikte olumlu tutum konusunda siz neler düşünüyorsunuz? Sizce bir liderin olmazsa olmaz özelliği nedir? Düşüncelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz. 

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,634BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,567TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Nisan Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Nisan ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Strateji Ne Demek? Stratejik Düşünme Nedir?

Strateji ne demek? Stratejik liderlik için gerekli olan stratejik düşünme ve stratejik bakış açısı nasıl geliştirilebilir? Perspektif geliştirmek liderlik konumu için son derece önemlidir....

Benlik Nedir? Yüksek Benlik Saygısı Neden Önemlidir?

Benlik nedir? Benlik saygısı nasıl nedir? Yüksek özgüvene sahip olmanın önemini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü kendinize olan saygınız, sizin hayattaki konumunuzu belirleyecektir. Peki özgüven...