Liderlikte Olumlu Tutum Neden Önemlidir?

Olumlu tutumu, iyi şeylerin genel olarak gerçekleşeceğine dair bir beklenti ve iyimserlik olarak tanımlayabiliriz; ekibiniz, kendiniz ve genel olarak yaşamınız için.

Olumlu tutum, liderlikte neden önemlidir? Liderlik rolüne sahip olmak için birçok beceriye sahip olmanıza gerek yok. Liderlik etmek için buna sahip olmak zorunda bile değilsiniz. Ancak uzun bir süre başarılı bir şekilde liderlik etmek istiyorsanız kesinlikle olumlu bir tavır sergilemelisiniz.

Liderin Olumlu Bir Tutuma Sahip Olmasının Üç Nedeni

Olumlu tutumu, iyi şeylerin genel olarak gerçekleşeceğine dair bir beklenti ve iyimserlik olarak tanımlayabiliriz; ekibiniz, kendiniz ve genel olarak yaşamınız için.

Burada şunu da not etmek önemlidir! – Olumlu bir tavrın sizi zorlukları görmezden gelen ve bu tavrınızın günü tek başına taşıyacağını düşünen, her zaman gülümseyen bir Pollyanna olmanızı gerektirdiğini söylemiyoruz. Bu konuda daha derin bir şeyden bahsediyoruz. Bu başlangıç ​​noktasıyla birlikte, bir lider olarak sizin için olumlu bir tutuma sahip olmanın önemli olmasının üç ana nedeni vardır.

Başarılı İnsanlar Neleri Farklı Yaparlar? >>

1.Enerjiniz Sizin Her Şeyiniz

Liderlikte Olumlu Tutum - Kişisel tavrınız, ekibinize ve organizasyonunuza enjekte ettiğiniz enerjinin büyük bir parçasıdır.

Liderlikte olumlu tutum neden önemlidir? – Lider olarak, hangi sektörde olursanız olun, siz de enerji sektöründesiniz. İşinize getirdiğiniz enerjinin fark edileceğini ve çoğaltılacağını unutmayın. Kişisel tavrınız, ekibinize ve organizasyonunuza enjekte ettiğiniz enerjinin büyük bir parçasıdır. İş yerine olumlu, destekleyici ve teşvik edici düşünceler ve eylemler enjekte etmiyorsanız, takımınızdaki insanlardan bunu yapmasını bekleyemezsiniz. Başkasının bunu sizin için yapacağına inanmamalısınız, çünkü siz bir lidersiniz.

2.Olumlu Tutum İnsanları Çeker

Liderlik etmek istiyorsanız ya da insanları yönetmeniz gerekiyorsa, başkalarının da sizi takip etmesini sağlamalısınız. Lider olduğunuzu sanıyorsanız, ancak kimse sizi takip etmiyorsa, sadece yürüyüşe çıkmışsınız demektir. Çevrenizde olmak istediğiniz, ilgilendiğiniz insanları düşünün:

  • Bu insanlar daha olumlu mu yoksa olumsuz mu?
  • Geleceğin karanlık veya parlak göründüğünü düşünen insanlarla zaman geçirmeyi seçmek ister misiniz?
  • Teşvik eden ve proaktif olan mı? Ya da olumsuza odaklanan, geleceği “karanlık ve kıyamet” yaklaşımıyla düşünenlerin etrafında olmayı mı tercih edersiniz?

Olumlu tutum ve enerji, insanları kendine çeker. Büyük liderler bunu bilir ve bu onların çevresindeki insanlara başarılı bir şekilde liderlik etmelerinin başlıca nedenidir.

Zor Zamanlarda Dayanıklılığınızı Nasıl Artırırsınız? >>

3.Olumlu Tutum Üretkenlik Yaratır

Negatif bir ortamda mı yoksa pozitif bir ortamda mı daha üretkensiniz? Hangi atmosferde daha yaratıcı, daha meşgul olacak ve daha çok iş yapacaksınız? Organizasyonunuzda olumlu bir tutumun neden önemli olduğuna dair rakamlara dayalı bir sonuç arıyorsanız, üretkenlikten başka bir yere bakmanıza gerek yok. İnsanlar olumlu bir ortamda daha fazlasını yapacaklardır.

  • Bir kişinin bir organizasyondaki tutumunu, ortamı değiştirmesinin mümkün olup olmadığını ve dolayısıyla anlattığımız etkiye sahip olup olmadığını merak ediyorsanız, şunu unutmayın: Coşku bulaşıcıdır ve birisi bu enerjiyi bir gruba, takıma veya bir gruba enjekte etmelidir. Bu organizasyonun büyümesi için gereklidir. Pozitif enerji otomatik olarak oluşmaz. Birinin başlaması gerekir. Diğer birçok yönden olduğu gibi, liderler önce gitmelidir.

Önce sen gitmelisin. Daha başarılı bir lider olmak, yönettiğiniz ve hizmet ettiğiniz kişiler üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olmak istiyorsanız, tutumunuza odaklanın. Düşüncelerinizi ve tutumunuzu değiştirdikçe eylemlerinizin işinizi, ekibinizi ve sizi değiştirmeye başlayacağını bilin.

Liderlikte olumlu tutum konusunda siz neler düşünüyorsunuz? Sizce bir liderin olmazsa olmaz özelliği nedir? Düşüncelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.