fbpx

Mutluluk Gelecekte Değilse Nerede?

İnsanlara mutlu olup olmadığı sorulduğunda genelde pozitif cevaplar vermezler. Ancak gerçek şudur ki asıl mutluluk bugün yaşadığımız andadır. Çünkü geçmiş günler yaşadıklarımız geride kaldı, gelecek günler ise henüz gelmedi.

Böyle düşünmek önemlidir. Farkına varmadığımız şey; sürekli bir şeylerin gelmesini bekleyerek geçiriyoruz günlerimizi. Mükemmel işi, gelecek yaz yapacağımız tatili, alacağımız büyük evi veya skinny jean pantolonu bekliyoruz. Bazen geleceği (ya da geçmişi) düşünerek o anın tadını çıkarmayı unutuyoruz ve aslında farkında bile olmadan böyle yetişmişiz.

Koşulların mükemmel olmasını beklemekten vazgeçmeniz ve hayatın tadını çıkarmanız için size ilham vermesi için bazı ipuçları paylaşalım sizlerle:

Şu Anda Hayattan En İyi Şekilde Yararlanmak İstediğinize Karar Verin

https://giphy.com/gifs/beautybrands-beauty-brands-liter-sale-laney-3o7budPMOMXVyvzolO

Gelecek için planlar yapmak sizin için kötü değil tabi ki. Ama şu anı yaşamayı unutup sadece gelecekte olmasını istediğiniz bir şeyi beklerseniz hayatınızda problemler oluşabilir.

5 – 10 yıl sonra yaşamak istediğiniz hayatı bekleyene kadar şu an sahip olduğunuz hayatın, bugünün kıymetini bilseniz çok daha mutlu olmaz mısınız?

Evet istekleriniz hayalleriniz olabilir ve bunlara kavuşunca çok daha mutlu olabileceğiniz düşünebilirsiniz. Fakat mutluluğun anahtarı ev, araba, eş, arkadaş veya her ne istiyorsanız o olmamalı, aksine yaşamınızda var olan mutlulukların tamamlayıcısı olmalıdır. Mutluluğun anahtarı sizin ellerinizde ve şu an sahip olduklarınızda unutmayın.

Ya da Abraham Hicks’in dediği gibi:

Hayatınız şu an yaşadıklarınız. Emeklilik zamanınızda değil, sevgiliniz yanınıza geldiğinde değil, yeni bir araba aldığınızda değil. Hayatınız şu an yaşadıklarınız ve hep öyle kalacak… Şu an mutlu olmayı tercih edebilirsiniz çünkü şu andan daha mutlu olmazsanız, hiçbir zaman bugünden daha mutlu olamazsınız.

Eğlenmek İçin Kendinize Zaman Ayırın

https://giphy.com/gifs/funny-lol-fun-4pxKXmQtanbiM

Beklemeyi bırakmanın bir yolu daha çok eğlenmeye başlamaktır. Bu tekrar tekrar yaptıkça öğrenilebilen bir davranıştır. İnsanlar sık sık kendileri için büyük hedefler koyarlar ve onlara ulaşana kadar durmazlar. Bu da onları davetleri reddetmeme, parkta yürüyüş yapmama ya da sevdikleriyle zaman geçirememelerine neden olur. Ama asıl yapılması gereken, insanların kendilerine eğlenmek için ayırdıkları zamanda ne kadar eğlenirlerse, kendilerine eğlenceyi çekerler ve hayatları o kadar eğlenceli olur.

Büyük hedefleri, gerçekleşmesi biraz zaman alan hedefleri hala dört gözle bekleyebilirsiniz, sadece“bekleme süresinin” de tadını çıkarmaya bakın. İnanın daha çok keyif alacaksınız.

Eğlenceyi Planlayın

https://giphy.com/gifs/bath-gorilla-DKCNQcgbdekrC

Eğlenceli şeyler her zaman öylece karşınıza çıkmaz. Bunu sizin ortaya çıkartmanız gerekir. Bavulumuzda yer açmalıyız ki uçuşun tadını çıkarabilelim. Bu yüzden sadece eğlenceyi planlamak için bile özel bir takvim kullanabilirsiniz.

Eğlenceli aktiviteler planlamak rutin yaşamlarımızda taze bir esinti gibidir. İşte takviminizi doldurmanıza yardımcı olacak bazı istekler:

– Her zaman ziyaret etmek istediğiniz bir yere gidin.

– Uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınızla görüşün.

– Yeni bir yemek tarifi deneyin.

– Eşinizle bir gece geçirin.

– Bir aşçılık kulübüne katılın.

– Spa günü rezervasyonu yapın.

– Bir gün / hafta sonu geziye gidin.

– Bir konsere gidin.

Yeni bir yetenek öğrenin.

– Kendi şehrinizi keşfedin.

Fikirlerinizi yazmayı unutmayın. Ve unutmayın, planlanmadıysanız o aktivite gerçekleşmeyecektir.

***

Beklemeyi bırakıp yaşamaya başlamanın zamanı geldi! İlginç fikirlerin var mı? Lütfen onları aşağıdaki yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,954BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,366TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...