fbpx

Mutluluk Gelecekte Değilse Nerede?

İnsanlara mutlu olup olmadığı sorulduğunda genelde pozitif cevaplar vermezler. Ancak gerçek şudur ki asıl mutluluk bugün yaşadığımız andadır. Çünkü geçmiş günler yaşadıklarımız geride kaldı, gelecek günler ise henüz gelmedi.

Böyle düşünmek önemlidir. Farkına varmadığımız şey; sürekli bir şeylerin gelmesini bekleyerek geçiriyoruz günlerimizi. Mükemmel işi, gelecek yaz yapacağımız tatili, alacağımız büyük evi veya skinny jean pantolonu bekliyoruz. Bazen geleceği (ya da geçmişi) düşünerek o anın tadını çıkarmayı unutuyoruz ve aslında farkında bile olmadan böyle yetişmişiz.

Koşulların mükemmel olmasını beklemekten vazgeçmeniz ve hayatın tadını çıkarmanız için size ilham vermesi için bazı ipuçları paylaşalım sizlerle:

Şu Anda Hayattan En İyi Şekilde Yararlanmak İstediğinize Karar Verin

https://giphy.com/gifs/beautybrands-beauty-brands-liter-sale-laney-3o7budPMOMXVyvzolO

Gelecek için planlar yapmak sizin için kötü değil tabi ki. Ama şu anı yaşamayı unutup sadece gelecekte olmasını istediğiniz bir şeyi beklerseniz hayatınızda problemler oluşabilir.

5 – 10 yıl sonra yaşamak istediğiniz hayatı bekleyene kadar şu an sahip olduğunuz hayatın, bugünün kıymetini bilseniz çok daha mutlu olmaz mısınız?

Evet istekleriniz hayalleriniz olabilir ve bunlara kavuşunca çok daha mutlu olabileceğiniz düşünebilirsiniz. Fakat mutluluğun anahtarı ev, araba, eş, arkadaş veya her ne istiyorsanız o olmamalı, aksine yaşamınızda var olan mutlulukların tamamlayıcısı olmalıdır. Mutluluğun anahtarı sizin ellerinizde ve şu an sahip olduklarınızda unutmayın.

Ya da Abraham Hicks’in dediği gibi:

Hayatınız şu an yaşadıklarınız. Emeklilik zamanınızda değil, sevgiliniz yanınıza geldiğinde değil, yeni bir araba aldığınızda değil. Hayatınız şu an yaşadıklarınız ve hep öyle kalacak… Şu an mutlu olmayı tercih edebilirsiniz çünkü şu andan daha mutlu olmazsanız, hiçbir zaman bugünden daha mutlu olamazsınız.

Eğlenmek İçin Kendinize Zaman Ayırın

https://giphy.com/gifs/funny-lol-fun-4pxKXmQtanbiM

Beklemeyi bırakmanın bir yolu daha çok eğlenmeye başlamaktır. Bu tekrar tekrar yaptıkça öğrenilebilen bir davranıştır. İnsanlar sık sık kendileri için büyük hedefler koyarlar ve onlara ulaşana kadar durmazlar. Bu da onları davetleri reddetmeme, parkta yürüyüş yapmama ya da sevdikleriyle zaman geçirememelerine neden olur. Ama asıl yapılması gereken, insanların kendilerine eğlenmek için ayırdıkları zamanda ne kadar eğlenirlerse, kendilerine eğlenceyi çekerler ve hayatları o kadar eğlenceli olur.

Büyük hedefleri, gerçekleşmesi biraz zaman alan hedefleri hala dört gözle bekleyebilirsiniz, sadece“bekleme süresinin” de tadını çıkarmaya bakın. İnanın daha çok keyif alacaksınız.

Eğlenceyi Planlayın

https://giphy.com/gifs/bath-gorilla-DKCNQcgbdekrC

Eğlenceli şeyler her zaman öylece karşınıza çıkmaz. Bunu sizin ortaya çıkartmanız gerekir. Bavulumuzda yer açmalıyız ki uçuşun tadını çıkarabilelim. Bu yüzden sadece eğlenceyi planlamak için bile özel bir takvim kullanabilirsiniz.

Eğlenceli aktiviteler planlamak rutin yaşamlarımızda taze bir esinti gibidir. İşte takviminizi doldurmanıza yardımcı olacak bazı istekler:

– Her zaman ziyaret etmek istediğiniz bir yere gidin.

– Uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınızla görüşün.

– Yeni bir yemek tarifi deneyin.

– Eşinizle bir gece geçirin.

– Bir aşçılık kulübüne katılın.

– Spa günü rezervasyonu yapın.

– Bir gün / hafta sonu geziye gidin.

– Bir konsere gidin.

Yeni bir yetenek öğrenin.

– Kendi şehrinizi keşfedin.

Fikirlerinizi yazmayı unutmayın. Ve unutmayın, planlanmadıysanız o aktivite gerçekleşmeyecektir.

***

Beklemeyi bırakıp yaşamaya başlamanın zamanı geldi! İlginç fikirlerin var mı? Lütfen onları aşağıdaki yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Öğrenciler Nasıl Verimli Bir Tatil Geçirebilir? Tatilde Neler Yapmalı?

Yarı yıl tatili veya hafta sonu tatili olsun, öğrenciler nasıl verimli bir tatil geçirebilir? Eğitim, öğrenciler için sadece okulda olmaz. Okul dışındaki sürelerde de...

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler

Doğrudan satışta iş planı yoksa yapmanız gerekenler nelerdir? İster küçük bir işletme kuruyor olun, ister mevcut işinizi yeniden keşfetmek istiyor olun, bir iş planı...

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....