fbpx

Sıradan İnsanları, Başarılı İnsanlara Dönüştüren 5 Saatlik Kural

Her gün sıkı çalışırsınız, ancak uzun vadeli bir gelişme göremezsiniz. Şu anki seviyenizde mahsur kalmış hissediyorsunuz veya ilerleyemiyorsunuz. Arkadaşların ve meslektaşların yoluna devam ettiğini ve terfi ettiğini görüyorsun ve senin için neyin farklı olduğunu merak ediyorsun. Bu durum size benziyorsa, 5 saatlik kuralı kullanmaya başlamanız gerekir. Bill Gates, Oprah Winfrey ve Mark Zuckerberg gibi dünyanın dört bir yanındaki başarılı insanlar tarafından takip edilen bu basit kural, sıradandan başarılıya geçmenize yardımcı olabilir.

Kuralın tam olarak ne içerdiğini ve bunu kendi yaşamınızda nasıl uygulayabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin;

Kasten Öğrenmeye Haftada 5 Saat Harcayın

5 saatlik kural haftada beş saat ya da kasıtlı öğrenmeye odaklanan her iş gününde bir saat geçirmeyi içerir. Bu, diğer çalışmaların dikkatini dağıtmadan, öğrenme ve gelişiminize tam dikkat göstermeniz için zaman ayırmanız anlamına gelir. Bu öğrenme farklı biçimler alabilir ve bunlardan oluşan bir karışım size en kapsamlı deneyimi verecektir.

Okuma

Okuma, birçok başarılı insanın alışkanlığıdır ve öğrenmenin kolay ve rahat bir yoludur. Her zaman çantanızda bir kitap tutmaya çalışın ve her hafta okuma hedefleri ile kendinizi hazırlayın. Günde bir bölüm veya her ay belirli sayıda kitap okumayı hedefleyebilirsiniz.

E-Kitapların geniş kullanılabilirliği, nerede olursanız olun neredeyse her konuyla ilgili okuma yapmanızı sağlar. Bill Gates, ünlü bir okuma savunucusu ve her yıl yaklaşık 50 kitap okuyor ve bunu öğrendiği ana yollardan biri olarak kabul ediyor.

Yansıma

Yansıtma, öğrenmenin önemli bir parçasıdır. Üzerinde fazla düşünmeden çok fazla bilgi tüketmeye çalışmak sizi bunalmış hissetmenize ve yeni beceriler edinmenize engel olabilir. Yansıma sürenizin yapılandırılmış olması veya dikkatinizin dağılması için önemlidir.

Bir dergi tutmaya çalışın, okurken öğrendiklerinizi yansıtmanıza izin verecektir. Aynı zamanda size iş sırasında yakın zamanda öğrendiğiniz dersleri düşünme ve gelecek için sahip olduğunuz fikirleri geliştirme şansı verecektir.

Deneme

Hayatta ilerlemek istiyorsanız deneme esastır. Ne kadar çılgınca olursa olsun, yeni teorileri veya fikirleri test etmek için her hafta biraz zaman ayırın. Dünyadaki en başarılı ürünlerden bazıları deneme sonucunda ortaya çıkmıştır. İnovasyon asla aynı şeyi tekrar tekrar yapmaktan kaynaklanmaz. Denemeniz başarısız olsa bile, değerli dersler almışsınızdır.

Öğrenmeyle Çalışmayı Şaşırtmayın

Öğrenmeyle çalışmanın kafasını karıştırmak kolaydır ve bu şekilde sıkışıp kalmanıza neden olabilir. Haftada 40 saat çalışmanın iyileşmeyi görmeniz için yeterli olması gerektiğini düşünebilirsiniz, ancak bu nadiren olur. Gündelik problemlere odaklanırken, kendinizi geliştirmek ve büyütmek için kendinize zaman vermeyeceksiniz.

5 saatlik kural, kasıtlı öğrenme ile ilgilidir, her gün işe gitmekle ve bir şeyler öğrenmeyi ummakla ilgili değildir. Kendinize özel öğrenme hedefleri belirleyin ve bu hedeflere ulaşmak için kendinize zaman verin; gözle görülebilir miktarda gelişme göreceksiniz.

Sadece Verimliliğe Değil İyileştirmeye De Odaklanın

Ne kadar verimli olursanız, o kadar başarılı olacağınıza inanabilirsiniz. Verimlilik başarıda bir rol oynar, ancak yaşam boyu öğrenme olmadan bir şey değildir. Sürekli olarak uzun vadeli kişisel gelişimden ziyade mevcut işinize odaklanırsanız, asla fazla gelişme görmeyeceksiniz.

Anında bir ödül ile gelmeyen öğrenme için haftada beş saat kendinize izin vermek zor olabilir. Ancak uzun vadede bunun için kendinize teşekkür edersiniz. Günlük maaşınızın ötesine bakmaya çalışın ve bunun yerine mümkün olan en iyi versiyon haline gelmeye zaman ayırın.

Dünyanın en başarılı girişimcilerinden ilham alın ve haftanın 5 saatini kasıtlı öğrenme için geçirin. Yakında arkadaşlarınızdan ve meslektaşlarınızdan yıllar önce öğrenmeye başlayacak ve başarı yolunda ilerleyeceksiniz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,668BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
2,028TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Kötü Alışkanlıkları Bırakmanın Bu Kadar Zor Olmasının 10 Nedeni

Kişisel gelişim için iyi alışkanlıklar bizim için çok önemlidir. Ancak kötü alışkanlıklar da bir o kadar negatif etkilemektedir. Kötü alışkanlıkları bırakmak aslında göründüğü kadar...

8 Yapı Taşı İle Kendi Markanızda Fark Yaratın

Kurumsal kimlik oluşturmak için marka kavramı olmazsa olmazdır. Sizin kalitelinizi, tanınırlığınızı ortaya koyan bir değer olan markanızla fark yaratmak için dikkat etmeniz gereken bazı...

Her Ciddi Distribütörün Anlaması Gereken 10 Şey

Her ciddi pazarlama ağı temsilcisinin bilmesi gereken en iyi doğrudan satış sırlarını paylaşmak istiyoruz. Distribütörler, doğrudan satış başarısı için bazı noktaları kesinlikle anlamaları gerekmektedir....

Hedeflere Ulaşmak İçin Yapmanız Gerekenler

Hedeflerin sağlanması, genellikle insanlar düşündüğünden daha zor olabilir. Bu nedenle hedeflere ulaşmak için yapmanız gerekenler vardır. Hayatlarımızdaki değişiklikleri görmek umulmaz bir şekilde çalışmamız ve...

Girişimcilerin Elon Musk’tan Öğrenebileceği 8 Ders

Tesla Motors ve Space X CEO'su Elon Musk, 2011 yılında Forbes'ın “Amerika'nın 40 yaş ve altı en güçlü 20 CEO'su” listesinde yer aldı. 2013...

Burç Yorumları; Girişimciler İçin 2020 Ağustos Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için ağustos ayı burç yorumlarında neler var? Ağustos ayında girişimcileri ilişkiler, para, kişisel gelişim, sağlık ve kariyer alanında neler bekliyor? Aylık burç yorumları...