fbpx

Network Marketing Herkes İçin Değil

Kendi işini kurmak, ek gelir sağlamak, girişimci olmak söz konusu olduğu zaman, herkes cesaret edemez. Kabul edelim ki network marketing de herkes için değil. Bazı insanlar, bırakın doğrudan satışta kendi işlerini başlatma ve büyütme arzusuna, becerilerine, tutumuna, cesaretine veya azmine sahip değildir. Ve ne var biliyor musunuz? Bunda yanlış bir şey yok.

Çoğu insanın hayatları boyunca bir iş sahibi olmak için bağlı olduğunu hatırlamalısınız. Küçük bir çocukluktan itibaren ebeveynleri onlara iyi notlar almalarını, üniversiteye gitmelerini ve büyük bir şirkette iyi bir iş bulmalarını, böylece güvenli bir emeklilik alabilmelerini söyledi.

Dolayısıyla, farklı bir şey yapmalarını önerdiğinizde, radarları yükselir ve fikri araştırmadan bile REDDEDER. Böyle insanlarla tanıştığınızda ve onlardan birçoğuyla tanıştığınızda, bir sonraki kişiye geçmek dışında yapabileceğiniz çok az şey vardır. Vaktinizi, sahip olduklarınızın iyi olduğuna onları ikna etmeye harcamayın.

Network Marketingde Satış Ve Danışmanlık Arası Farklar >>

Network Marketing Herkes İçin Değil

Network marketingde başarının anahtarı, açık fikirli ve daha iyi bir yaşam arayan insanlar bulmaktır.

Evet, network marketing herkes için değil. Birine bir iş sunumu gösterdiğinizde veya kaldıraçlı gelir fikrini açıkladığınızda sizi bu rahatsız edebilir. İnsanlar bunu anlamaz. Tabi bu süreç devam ettiği zaman, o kadar da rahatsız etmediğini göreceksiniz. Bunun oyunun bir parçası olduğunun farkına varacaksınız.

Gerçekten başka bir şey satmaktan farklı değil. Sonuçta, bir vejeteryana biftek satmayacaksınız ve işsiz, evsiz bir kişiye bir milyon dolarlık mülk satmayacaksınız, bu yüzden denemeyi bırakın!

Network marketingde başarının anahtarı, açık fikirli ve daha iyi bir yaşam arayan insanlar bulmaktır. Seçeneklerini açık tutan ve statükoya karşı çıkmaya istekli insanlar istiyorsunuz. Gerçekten yapmanız gereken tek şey bunun gibi birkaç kişi bulmaktır. Böylece MLM’de başarıya giden yolda çok iyi olacaksınız.

Dahası, birçok insan doğrudan satışa dahil oluyor ve bunun kendileri için olmadığına karar veriyor. Bunda da yanlış bir şey yok. Hepimiz kendi kararlarımızı verme ve hayatımızda istediğimizi yapma hakkına sahibiz. Yapmanız gereken son şey, işi bırakmak isteyen birini işte kalmaya ikna etmeye çalışmaktır. Yapabileceğiniz en iyi şey, onları bir iş kurmak İSTEYEN biriyle değiştirmektir.

Doğrudan Satışta Karşılaşacağınız 10 Farklı İnsan Tipi >>

Başarı Değil, Piyango Zihniyeti Var

Network marketingi bırakan insanların çoğunun, hepsinin değil, başlamak için hiçbir zaman o kadar ciddi olmadığını anlayacaksınız. Bırakanların çoğu kimseye sponsor olmadı, ürünleri hiç satın almadı ve hiç müşterisi olmadı. Bu insanların çoğu işlerine asla gerçek bir iş gibi davranmadı. Sanki piyango zihniyetine sahipler ve MLM’nin hiçbir iş yapmadan yemek bileti olacağını umuyorlardı!

Günün sonunda unutmayın, network marketing herkes için değil. Başarının anahtarı, sunduklarınızı arayan insanları bulana kadar insanları incelemek ve sıralamaktır. Zamanınızı insanları kovalamak, rahatsız etmek, sinirlendirmek, satmak, ikna etmek veya ekibinize katılmaya zorlamak için harcamayın. Bu stres ve başarısızlık için bir reçete.

Sizce network marketingi herkes yapabilir mi? Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıya bir yorum bırakın.

Doğrudan Satışta En İyi Distribütör Kimdir? >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Öğrenciler Nasıl Verimli Bir Tatil Geçirebilir? Tatilde Neler Yapmalı?

Yarı yıl tatili veya hafta sonu tatili olsun, öğrenciler nasıl verimli bir tatil geçirebilir? Eğitim, öğrenciler için sadece okulda olmaz. Okul dışındaki sürelerde de...

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler

Doğrudan satışta iş planı yoksa yapmanız gerekenler nelerdir? İster küçük bir işletme kuruyor olun, ister mevcut işinizi yeniden keşfetmek istiyor olun, bir iş planı...

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....