Network Marketingde Başkalarını Nasıl Başarıya Ulaştırabilirsiniz?

Siz network marketingde başarı için çalışsanız bile yaptıklarınız diğerleri için hiçbir işe yaramayabilir.

Network marketingde başarı için başkalarının başarısına nasıl katkıda bulunabilirsiniz? Bu büyük sektörde üstesinden gelmeniz gereken en büyük zorluklardan biri, başkaları için kendileri için istediklerinden daha çok başarı istemek.Başarılı networkerler arasına girmeleri için onlara onulmaz bir destek içerisinde bulunmaktır. Peki bu nasıl olabilir?

Doğal olarak insanlar, yardım etmeyi severler. Başkalarının sahip oldukları en iyilerini görmeyi ve yapabilecekleri olasılıklara odaklanmayı severler. Hatta bazen hayattaki görevlerinin diğer insanları “kurtarmak” olduğunu bile hissediyor olabilirler.

Ancak bunu ne zaman pazarlama ağı işinde yapmaya çalışsanız, bazen veya genellikle geri tepebilir. Siz network marketingde başarı için çalışsanız bile yaptıklarınız diğerleri için hiçbir işe yaramayabilir. Takımınızdaki birinin başarılı olmasına yardımcı olmak için zamanınızın, paranızın ve kaynağınızın çoğunu harcarsınız. Onlarla her gün telefonda konuşursunuz. Onlara postayla eğitim materyalleri gönderirsiniz ve hatta insanları onlar için takımlarına yerleştirirsiniz.

Bu insana olan bağlılığınıza rağmen, çoğu durumda, bu insanlar birkaç aydan daha kısa bir süre içinde sönerler. İşi bırakırlar ve sihirli tozu bulmak için bir sonraki fırsatlarını aramaya başlarlar. Daha da kötüsü, ortalıkta dolaşıyorlar, ancak işlerini kurmak için HİÇBİR ŞEY YAPMAYA devam ediyorlar. Hatta bazıları büyük bir oyundan bile bahsediyor ama hepsinin ortak noktası, işi yapmamaları. Dudakları saatte 180 mil hızla hareket ediyor ama ayakları hala donmuş durumda. Bu nasıl oluyor?

Network Marketingde Neden Başarılı Olmanız Gerektiğini Anlamalısınız >>

Network Marketingde Başkalarını Nasıl Başarıya Ulaştırabilirsiniz?

Network marketingde başarı için bazen diğer insanları hayatta başarılı kılamayacağınızı anlamak yıllarınızı alabilir.

Network marketingde başarı için bazen diğer insanları hayatta başarılı kılamayacağınızı anlamak yıllarınızı alabilir. Ve insanları ağ pazarlamasında da başarılı kılamazsınız. Başarı, içeriden gelir ve insanlar, eğer başaracaklarsa, bir şeyi yapmak için ARZU ve ÇALIŞMA ETİK’lerine sahip olmalıdır. Birini bitiş çizgisine sürükleyemezsiniz. Yapabilirsiniz, ama bu hiç eğlenceli olmaz.

Geri çekilip işinize objektif bir şekilde baktığınızda, en başarılı insanların, en az zaman harcadığınız insanlar olduklarını göreceksiniz! Başarılı olan insanlar, boğayı boynuzlarından yakalayan ve işlerini sahiplenen kişilerdir.

Evet, bazılarına yol boyunca rehberlik edebilirsiniz. Ancak çoğu durumda, network marketing işlerinin sahipliğini ilk günden alırlar ve işlerini ilerletmek için yapmaları gereken şeyleri yaparlar. Liderler ve bu yüzden başarılı oluyorlar.

Sizi Harika Bir Ditribütör Yapacak Özellikler İşte Bunlar >>

Network Marketing Ve Gerçekler

Gerçek şu ki, ekibinizin % 95’inin yoğun bir şekilde el tutmaya ihtiyacı olacak. Yine de, çok az zaman ayırdığınız % 5, ekibinizin büyümesinin en az % 95’inden sorumlu olacaktır.  Bunu hazmetmelisiniz! Bu gönderiden başka bir şey alamazsanız, o dersi unutmayın.

Bugünden itibaren, umarız zamanınızın % 95’ini diğer yollardan ziyade takımınızın % 5’iyle geçirirsiniz. Elbette herkese yardım edin. Yardımcı olun. Ama asla birileri için, kendileri için yapmak istediklerinden fazlasını yapmayın. İnsanların çabalarını eşleştirin, ancak işlerini onlar için kurmayın. Ve zamanınızı çalışmayan insanlarla boşa harcamayın!

  • Çoğu insanın, büyük bir şekilde başarılı olma arzusu, liderlik nitelikleri veya çalışma etiğine sahip olmadığını kabul edin. Bu sadece insan doğası. Bunu bilerek, keskin insanlar için gözlerinizi ve kulaklarınızı açık tutun. İşletmenizde sponsorluk yapacak liderleri ve yapıcıları arayın.
  • Derinlemesine bir lider bulduğunuzda, onlarla kişisel olarak çalışın. Unutmayın, sadece 2 ila 5 kilit lider bir hanedanlık kurmanıza, network marketingde başarı konusunda yardımcı olabilir.
  • Kiminle çalıştığına veya zamanını nasıl harcadığına bakılmaksızın, ilişkinin alıp vermediğinden emin olun. İstekli ile çalışın. Her kişiye bir görev verin. Bunu yaparlarsa, onlarla çalışmaya devam edin. Yapmazlarsa, onları rahat bırakın ve bunu yapacak birini arayın!
  • İnsanların eylemlerini izleyin, size söylediklerini değil.

Ve unutmayın, network marketingde birini başarılı kılmak sizin işiniz değil. Bunun yerine, başarılı olmak isteyen insanları (eylemleriyle) belirlemek ve onlarla çalışmak sizin işiniz. Umarız bu size yardımcı olur.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Kariyerinizde Sürdürülebilir Bir Başarı İçin 9 Kural >>