Atılım yapmak ve kendi işinizi kurmak için çok bir nedeniniz olmasa da, yapmanız için aslında bir çok sebep var

Kendi İşine Başlaman İçin 20 Sebep

Eğer bir girişimciyseniz, size işe girmemeniz için milyonlarca sebep sunulur; Çok riskli, uyku düzeniniz berbat bir hale gelir, sosyal hayatınız berbat olur vesaire. Tüm bu belirsizliklerde bile insanlara başlangıç dünyası hala çekici geliyor. Atılım yapmak ve kendi işinizi kurmak için çok bir nedeniniz olmasa da, yapmanız için aslında bir çok sebep var. İşte bunlardan birkaçı:

1. Zaman harcamak

Bu biraz zaman alabilir. Başlangıçta uzun saatler için çok az paralar kazanabilirsiniz ama eğer programınıza hakim olursanız ve bir şeyleri doğru yapmaya başladığınızda girişimci olmanın verdiği özgürlük inanın ki harika olacaktır.

2. Anlatabileceğiniz bir hikaye

Ne zaman birisine kendi işimin patronu olduğumu söylesem bana bunu nasıl yaptığımı ve nasıl başardığımı soruyorlar. Ve ben de her zaman bir ya da iki masal anlatabilirim. Ve bu işin en iyi yanı, hikayenin bölümlerini kendim belirliyor olmam.

3.Vergi avantajları

Girişimcilerin her zaman güzel vergi avantajlarından faydalanma imkanı vardır. Kimisi seyahat, yiyecek, telefon faturası, araç ödemelerinin bir kısmı gibi masraflar yazabilir ve liste devam eder. Buna ek olarak bazı girişimler devlet teşvikleri için çok uygundur.(Türkiye’de bu durum aşırı kısıtlıdır.) Mutlaka muhasebecinize hangi vergilerden fayda sağlayabileceğinizi sorun.

4. Gurur duymak

Bir şeyleri başardığınızı hissettiğinizde duyduğunuz haz. Bir amacınız var, bunun için çalıştınız , çabaladınız ve yaptınız. Ve bu başarı hissini tatmanıza yardımcı olur. Bir diğer yandan patronunuz için doldurduğunuz öneri talebinden gurur duymak çok ama çok zordur.

5. Miras

Eğer bir doktor , tesisatçı ya da otobüs şoförüyseniz; kariyerinizi ailenize göre planlamanız gerekecektir. Ama kendi işinize sahipseniz, bunu miras olarak aile üyelerine kolaylıkla bırakabilirsiniz. İnanın ki bu da kendinizle gurur duymanız için yeterli bir sebep olacaktır.

6.İş garantisi

Hiç işten atıldın veya patronun sana bir sebepten ötürü bağırıp çağırdı mı? Girişimcilik ile iş garantisi, kendi patronunuz olma gerçeğinde yatmaktadır. Olup biteni gören, izleyen ve yöneten sensin. Her şey senin kontrolünde!

7. Ağ kurma

Girişimciler ortak duygulara sahiptir. Birbirimizle tanışmayı, birbirimize bir şeyler anlatmayı ve birbirimizin deneyimlerini öğrenmeyi seviyoruz. Bir girişimci olduğunuzda çevreniz genişlemeye başlar.

8. İyi ve güzel şeyler yapmak

Kazancınızı artırır ve kontrol edersiniz. Ve isterseniz, kazancınızı bir hayır kurumuna, kar amacı gütmeyen bir kuruluşa veya  başka kaynaklara aktarabilirsiniz.

9. Yenilik

Bizler yeni deneyimleri keşfetmeyi severiz. Kendi işinizi kurmak, her zaman yeni bir zorlukla karşı karşıya kalmanızı ve yeni bir şey yaşamanızı sağlayacaktır.

10. Mentörlük(Liderlik)

Akıl hocanızdan öğrenmek ve sizden daha az deneyimli olanlara bir şeyleri öğretmek, muazzam bir memnuniyet duygusu verir. İstatistiklere göre, girişimciler birilerine yardım etmeye her zaman açık ve yakın davranmaktadır.

11. Ustalaşmak

Bu nokta, mentörlük ile devam ediyor. Girişimci olarak ne yaptığınızdan bağımsız olarak, buna bağlı kalırsanız, muhtemelen bu konuda çok iyi olursunuz. Uzmanlığınız için röportaj yapma şansınız olacak, bunun hakkında yazacak ve mesajınızı yaymaya başlayacaksınız.(Benim gibi :))

12. Beceriler

İnsanlar bana pazarlama tekniklerini nasıl öğrendiğimi soruyorlar. Onlara öğrenmeye mecbur kaldığımı söyledim.Yeni beceriler kazanmak zahmetli olabilir ve zaman alabilir, ama emin olun ki bir gün bu yeteneklerinizin karşılığını kat kat alırsınız.

13. Tespit ve Gözlem

Girişimcilik kişisel hayatımı fazlasıyla etkiledi. Değişiklik yapma konusunda dar düşünceliydim. Ancak uzun süredir girişimci olmak beni kararlı olmaya sürükledi.

14. Tanınma

Hemen hemen her sektörde girişimcileri ödüllendiren bir çok ödül vardır. Ekstrası, herkes tarafından bilinmeye başlamanız. Ve bu duygu paha biçilemezdir.

15. Finansal Özgürlük

Dürüst olmak gerekirse bu madde, insanların kendi işini kurmasının en büyük sebebidir. Her zaman bu özgürlüğü istemelisin ve onu almalısın!!! Girişimcilik bunu sağlamanıza fazlasıyla yardımcı olabilir.

“Para mutluluğu satın almaz ama mutluluğa ulaşmayı kolaylaştırır.”

16. Yaratıcı düşünme

Kariyerim boyunca birkaç tane şirket kurdum ve sattım. Ne zaman şirketimi satsam, yeni bir şeyler kurmaya olanak buldum. Bu beni yaratıcı düşünmeye itti. Bir diğer yandan iktisat diplomamı almış olsaydım ve iş arasaydım, muhtemelen bankacı olacaktım. Ama bir girişimci olarak, her zaman kendi yolumu kendim çiziyorum.

17. Dünyayı değiştir

Her girişimci, dünyayı değiştirebilme yetisine sahiptir. Ve bu konuda başarılı olan sayısız isimler var. Hepsi kendi yolundan gitmeyi seçtiler. Elon Musk, Bill Gates, Sergey Brin dünyayı gerçekten büyük bir şekilde değiştiren sayısız girişimcilerden sadece birkaçı.

18. İş yaratın!

Çalışanlarınızın başarısından sorumlu olduğunuzu bilmenin tatmini gibi bir şey yoktur. Fikirleriniz onlara geçimlerini sağlama ve kendi hayallerini gerçekleştirme fırsatı verir. Steve Jobs bu konuda oldukça başarılıdır.

19. Marka olun!

İsimden ziyade bir marka olarak akıllarda kalmanız her zaman sizi ön plana çıkarır.  İnsanlar size pazarlama yöneticisi veya perakende satıcı veya yazılım uzmanı olarak atıfta bulunabilir. Her ne şekilde tanınırsanız, o markayı oluşturmak ve o tanınırlığı kazanmak sizi tatmin eder.

20. Sebep

Kendi işinizi kurmanız gerektiğinin bir sebebi var mı? Kendi sebebinizi bulun! Ve bunun için çabalayın. Bu sebep aynı zamanda sizin amacınız olsun!

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın