fbpx

Super Bowl’a Damga Vuran Tom Brady Kimdir?

Tom Brady kimdir? Dünyaca ünlü sporcu dünyada en çok izlenen spor müsabakalarından Super Bowl tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dünyanın en başarılı sporcuları arasındaki yerini daha şimdiden almış olan ünlü sporcunun hayatı, başarı yolunda insanlara motivasyon sağlamaya devam ediyor. Peki Tom Brady kimdir? Gelin başarılı hayat hikayesine birlilkte bakalım.

Dünyanın en başarılı insanlarının her zaman ilham alınacak bir öyküsü olduğuna inanıyoruz. Hiçbir başarı tesadüf eseri elde edilmemiştir. Tutku vardır. Başarılı olma isteği, hayaller vardır. Tabii ki tüm bunların yanında bedel ödemek gerekir.

Amerikan Futbolu Tarihine Kazınan Tom Brady Kimdir?

Quarterback mevkiinde (oyun kurucu) oynayan Tom Brady, 1,93 metre boyunda profesyonel Amerikan Futbolu oyuncusudur. Özellikle 2019 Super Bowl finalinin en dikkat çeken oyuncusu olmuştur. Bu onuru 41 yaşında başaran Tom Brady, Kareem Abdul-jabbar, Magic Johnson ve LeBron James’in ardından kariyerinde kendi dalında 9’uncu kez final oynamış 4’üncü sporcu olarak tarihe geçti.

3 Ağustos 1977 tarihinde, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde dünyaya gelen ünlü oyun kurucunun hayatı başarı yolunda insanlar için ilham kaynağıdır. Öyle ki 2000 senesinde 23 yaşındayken New England tarafından 250 kişilik listenin 199’uncu sırasından draft edildi. Bu sıralama aslında ortalama bir oyuncu olacağının işaretiydi. Ancak o bunu tam aksine başarısı için bir kamçı olarak kullanmıştır. Ve ileride adını Amerikan Futbol tarihine altın harflerle yazdıracaktır.

Dünyanın En Zengin İnsanı Jeff Bezos’tan Girişimcilere Tavsiyeler >>

Amerikan Futbol Kariyerinde Başka Bir Sayfa Açılıyor

Tom Brady, 2000 senesinde draft edildikten sonra, uzun süre forma şansı bulamamıştır.

Tom Brady, 2000 senesinde draft edildikten sonra, uzun süre forma şansı bulamamıştır. Ancak New England takımı 2001 senesinde sakatlıklarla boğuşurken forma şansı bulan Brady, takımın kurtarıcılarından olmuştu. Önce yedek oyuncu daha sonra da as kadroya giren ünlü oyuncu takımın vazgeçilmezleri arasındaki yerini almıştı.

İnsanların beklentilerinden çok da etkili bir çıkış yapan ünlü sporcu, 2002 senesinde bu başarısını, şampiyonluk ile taçlandırmıştı. Tom Brady, bu şampiyonluklardan sonra durmadı. New England takımının kozu haline gelen ünlü oyun kurucu, 2004 ve 2005 sezonlarında üst üste şampiyonluk yaşadı.

Bir Sanatçıdan Daha Fazlası: Will.i.am Kimdir? >>

Uzun Süren Başarısızlık Süreci

Tom Brady bu başarılarından sonra New England takımında uzun süre şampiyonluk yaşayamadı.2008 ve 2012 yıllarındaki final oynadılar ancak, bu finallerde kaybettiler. 2008 sezonunun büyük bir bölümünü sakatlıklarla geçiren Brady, o yıl ki finalin kaybedilmesinin ana nedeni olarak gösterildi. Ancak ünlü oyun kurucunun hırsı vardı. İnancını kaybetmeden çalışmaya devam etti.

2011-2012 sezonunda takımını tekrardan sırtlayan Tom Brady, her ne kadar takımını finale kadar getirse de yine finalde New York Giants’a kaybettiler. Ünlü sporcu bir diğer şampiyonluğu için 2015 senesine kadar bekleyecekti. Tom Brady, 2015 yılına gelindiğinde Patriots forması ile bu onura 4. kez ulaştı.

Ünlü futbolcu 2017, 2018 ve 2019 senelerinde takımı ile birlikte finale çıktı. Nitekim bunlardan  2017 ve 2019 senelerindeki finalleri de kazandı. Kariyerinde toplam 6 kez Super Bowl finalini kazanmış oluyordu. Bu başarı Tom Brady’iyi yaşayan efsaneler arasına sokmuştu. Tarihte kendi dalında 9 kez final oynayan 4’üncü sporcu oldu. Yine kendi dalında 4 defa Super Bowl MVP’si seçildi. Ünlü oyuncu halen birçok spor otoritesi tarafından NFL’in gelmiş geçmiş en iyi quarterback’i olarak gösteriliyor.

Kobe Bryant’ın Hafızalara Kazınmış Sözleri >>
Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,506TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2020 Aralık Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için aylık burç yorumları. Aralık ayında kişisel gelişim, para, sağlık, kariyer ve daha bir çok alanda bizi neler bekliyor? Aya 30 Kasım İkizler burcunda...

Başarıya Giden Yolun Şaşmaz Haritası

Yaşadığımız hemen her şey bizle ilgilidir. Sanılanın aksine, sahip olduğumuz ekonomik koşullardan tutalım da çözümsüz gelen sorunlarımıza hatta sağlık problemlerimize kadar biz belirleriz yaşadığımız...

Analiz Derdi Geride Bırakır

Kişisel gelişim bölümümüzde bu kez analiz etmek üzerine kafa yoracağız. İnsanları geride bırakan, gelişmesini ve değişmesini engelleyen bir düşünce yapısını inceleyeceğiz. Nedir bu analizci...

Kısa Hikayeler – Değerli Yüzük Hikayesi

Kısa hikayeler bölümümüzde bu defa bir şeyin değerini nasıl bileceğimiz üzerinde duracağız. Değerli yüzük hikayesi, bize bilginin önemini anlatır. Çünkü bilginin, insanı farklı kılan...

Girişimcilerin Michael Phelps’ten Öğrenebilecekleri 7 Ders

Tüm zamanların en büyük Olimpiyat sporcularından biri olan Michael Phelps, bireyin çok genç yaşta neler başarabileceğini yeniden tanımladı. Sadece beş Olimpiyat Oyunu'nda kemerinin altında...

Neden Marka Olunmalı?

Neden markalar bizim hayatımızda bu kadar önemli bir yer tutuyor? Neden bazı markalar bizim için birer “arzu nesnesi” olmuş durumda? Neden çok beğendiğimiz markalarla...