fbpx

Super Bowl’a Damga Vuran Tom Brady Kimdir?

Tom Brady kimdir? Dünyaca ünlü sporcu dünyada en çok izlenen spor müsabakalarından Super Bowl tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dünyanın en başarılı sporcuları arasındaki yerini daha şimdiden almış olan ünlü sporcunun hayatı, başarı yolunda insanlara motivasyon sağlamaya devam ediyor. Peki Tom Brady kimdir? Gelin başarılı hayat hikayesine birlilkte bakalım.

Dünyanın en başarılı insanlarının her zaman ilham alınacak bir öyküsü olduğuna inanıyoruz. Hiçbir başarı tesadüf eseri elde edilmemiştir. Tutku vardır. Başarılı olma isteği, hayaller vardır. Tabii ki tüm bunların yanında bedel ödemek gerekir.

Amerikan Futbolu Tarihine Kazınan Tom Brady Kimdir?

Quarterback mevkiinde (oyun kurucu) oynayan Tom Brady, 1,93 metre boyunda profesyonel Amerikan Futbolu oyuncusudur. Özellikle 2019 Super Bowl finalinin en dikkat çeken oyuncusu olmuştur. Bu onuru 41 yaşında başaran Tom Brady, Kareem Abdul-jabbar, Magic Johnson ve LeBron James’in ardından kariyerinde kendi dalında 9’uncu kez final oynamış 4’üncü sporcu olarak tarihe geçti.

3 Ağustos 1977 tarihinde, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde dünyaya gelen ünlü oyun kurucunun hayatı başarı yolunda insanlar için ilham kaynağıdır. Öyle ki 2000 senesinde 23 yaşındayken New England tarafından 250 kişilik listenin 199’uncu sırasından draft edildi. Bu sıralama aslında ortalama bir oyuncu olacağının işaretiydi. Ancak o bunu tam aksine başarısı için bir kamçı olarak kullanmıştır. Ve ileride adını Amerikan Futbol tarihine altın harflerle yazdıracaktır.

Dünyanın En Zengin İnsanı Jeff Bezos’tan Girişimcilere Tavsiyeler >>

Amerikan Futbol Kariyerinde Başka Bir Sayfa Açılıyor

Tom Brady, 2000 senesinde draft edildikten sonra, uzun süre forma şansı bulamamıştır.

Tom Brady, 2000 senesinde draft edildikten sonra, uzun süre forma şansı bulamamıştır. Ancak New England takımı 2001 senesinde sakatlıklarla boğuşurken forma şansı bulan Brady, takımın kurtarıcılarından olmuştu. Önce yedek oyuncu daha sonra da as kadroya giren ünlü oyuncu takımın vazgeçilmezleri arasındaki yerini almıştı.

İnsanların beklentilerinden çok da etkili bir çıkış yapan ünlü sporcu, 2002 senesinde bu başarısını, şampiyonluk ile taçlandırmıştı. Tom Brady, bu şampiyonluklardan sonra durmadı. New England takımının kozu haline gelen ünlü oyun kurucu, 2004 ve 2005 sezonlarında üst üste şampiyonluk yaşadı.

Bir Sanatçıdan Daha Fazlası: Will.i.am Kimdir? >>

Uzun Süren Başarısızlık Süreci

Tom Brady bu başarılarından sonra New England takımında uzun süre şampiyonluk yaşayamadı.2008 ve 2012 yıllarındaki final oynadılar ancak, bu finallerde kaybettiler. 2008 sezonunun büyük bir bölümünü sakatlıklarla geçiren Brady, o yıl ki finalin kaybedilmesinin ana nedeni olarak gösterildi. Ancak ünlü oyun kurucunun hırsı vardı. İnancını kaybetmeden çalışmaya devam etti.

2011-2012 sezonunda takımını tekrardan sırtlayan Tom Brady, her ne kadar takımını finale kadar getirse de yine finalde New York Giants’a kaybettiler. Ünlü sporcu bir diğer şampiyonluğu için 2015 senesine kadar bekleyecekti. Tom Brady, 2015 yılına gelindiğinde Patriots forması ile bu onura 4. kez ulaştı.

Ünlü futbolcu 2017, 2018 ve 2019 senelerinde takımı ile birlikte finale çıktı. Nitekim bunlardan  2017 ve 2019 senelerindeki finalleri de kazandı. Son olarak geçtiğimiz günlerde son zaferini ilan eden Brady, kendi rekorunu da geliştirmiş oldu. Kariyerinde toplam 7 kez Super Bowl finalini kazanmış oldu. Bu başarı Tom Brady’iyi yaşayan efsaneler arasına soktu. Tarihte kendi dalında 10 kez final oynayan 4’üncü sporcu oldu. Yine kendi dalında 4 defa Super Bowl MVP’si seçildi. Ünlü oyuncu halen birçok spor otoritesi tarafından NFL’in gelmiş geçmiş en iyi quarterback’i olarak gösteriliyor.

Kobe Bryant’ın Hafızalara Kazınmış Sözleri >>
Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,459BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,565TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Satış Yeteneği Nasıl Geliştirilebilir?

Doğrudan satışta, satış yeteneği geliştirilebilir bir kavramdır. Daha önce ek gelir getirecek bir iş yapmamış veya kendi işinizi kurmamış olabilirsiniz. Takım yönetimi, insanlarla konuşma,...

Baskı Altında Çalışma Yeteneğinizi Nasıl Geliştirirsiniz?

Baskı altında çalışmak zordur. Ancak bu yeteneği edinmeniz, stres varlığında bile görevlerinizi iyi bir şekilde yerine getirebileceğiniz anlamına gelir. Peki baskı altında çalışma yeteneğinizi...

Pomodoro Tekniği İle Verimli Çalışarak Performansınızı Katlayın

Pomodoro tekniği nedir? Pomodoro tekniği ile verimli çalışarak performansınızı nasıl katlayabilirsiniz? Francesco Cirillo adlı bir İtalyan tarafından 1980'li yıllarda bulunan Pomodoro verimli çalışma metodu...

Başarılı İnsanlar Neleri Farklı Yaparlar?

Başarılı insanlar neleri farklı yaparlar? Sıradan insanlardan farklı düşündükleri noktalar nelerdir? Başarılı insanlar hayatın her kesiminde karşımıza çıkarlar. Ancak hepsinin ortak bir yanı vardır:...

Liderlikte Tutumun Etkisi Nedir?

Liderlikte tutumun etkisi nedir? Bugün sizinle çalışmak için nasıl bir tavır sergilediniz? Ne yazık ki, çok az lider hayatın herhangi bir anında tutumlarının farkındadır....

Doğrudan Satışa Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Doğrudan satışa başlamadan önce bilmeniz gerekenler nelerdir? Para kazanma, ek gelir imkanı, iş fırsatı... Bu bakış açılarından hangisi ile ticarete başladığınız son derece önem...