Bir Sanatçıdan Daha Fazlası: Will.i.am Kimdir?

Will.i.am sahne adı ile bilinen ünlü müzisyen William James Adams Jr. 15 Mart  1975 senesinde Los Angeles, Kaliforniya'da doğmuştur.

William James Adams Jr. yani Will.i.am kimdir? Bir sanatçıdan daha fazlası olan Will.i.am hayatı, biyografisi, şarkıları… Ünlü müzisyen hakkında merak ettiğiniz her şey bu makalemizde olacak. Neden bir sanatçı tanıtıyoruz? İşte merak ettikleriniz.

Başarılı insanlar, hayatımızın her alanında kendilerini belli ederler. Ünlü olduktan sonra, parayı kazandıktan sonra karakterleri şekillenmez. Sıradan insanlar tarafından yanlış olarak bilinmektedir. Aksine ünlü olan, dünyanın en zengin insanları mutlaka insanlar için bir değer üretmişlerdir. Hayatın herhangi bir alanı için. Onları karakterleri, oldukları yere getirmiştir. Peki bu Will.i.am için ne anlama gelmektedir? Gelin ünlü sanatçıyı biraz daha yakından tanıyalım.

Will.i.am Kimdir? Hayatı Hakkında Merak Edilenler

Will.iam - Michael Jackson, Rihanna, Usher, Nicki Minaj, Britney Spears, David Guetta gibi isimlerle birlikte çalışmış, eserler ortaya çıkarmıştır.

Will.i.am sahne adı ile bilinen ünlü müzisyen William James Adams Jr. 15 Mart  1975 senesinde Los Angeles, Kaliforniya’da doğmuştur. Amerikalı ünlü müzisyen, hip hop dünyasında önde gelen isimler arasındadır. Aynı zamanda dansçı, söz yazarı ve Black Eyed Peas grubunun kurucusudur.

Will.i.am bestelemiş ve seslendirmiş olduğu dünya çapında rağbet görmüş eserlerinin yanında bambaşka bir kimlikle de tanınmaktadır. Başlatmış olduğu girişimler ile adından sıkça söz ettirmektedir.

Sanatını insanları eğitmek, bilinçlendirmek için kullanan ünlü sanatçının hayranları ile ayrı bir bağı bulunmaktadır diyebiliriz. 7 kez Grammy ödüllerini kazanmıştır. Michael Jackson, Rihanna, Usher, Nicki Minaj, Britney Spears, David Guetta gibi isimlerle birlikte çalışmış, eserler ortaya çıkarmıştır. Peki bu durumdan daha iyi ne olabilir ki diye merak ediyor olabilirsiniz. Bir sanatçı için bundan daha ilerisi nedir ki?

Milyoner Olmak İçin 4 Ders >>

Will.i.am Hakkında Bilmedikleriniz

Will.i.am’in sanatçı kişiliğinin yanında bilmediğiniz noktalar bulunmaktadır. Peki hangi alanda? Tahmin ediyor olabilirsiniz. Will.i.am dünya çapında bir girişimcidir. Aynı zamanda da ileri derecede teknoloji tutkunudur. Yani bildiğimiz, en son çıkan telefon markalarını, bilgisayarları veya arabaları kullanma merakı değil tabii ki de.

Ayrıca 2012 yılının Ağustos ayında, Curiosity adlı uzay keşif aracının Ay üzerine başarılı bir iniş yapmasını çıkarmış olduğu bir şarkı ile kutlamıştır. Çıkarmış olduğu bu şarkının adı “Reach for the Stars”’dır.

Yine 2011 senesinde gençler için eğitici bir belgesel yayınlamıştır. “i.am FIRST: Science is Rock and Roll” adını verdiği belgesel ile genç yaştaki insanları matematik, bilim ve teknoloji konuları hakkında heyecanlandırmak için yayımlamıştır. Bununla kalmadı hemen ardından   2012 yılında Discovery Science kanalında  “i.am.mars: Reach For The Stars” belgeselini yayımladı.

Will.i.am aynı zamanda bir yatırımcı ve de girişimcidir demiştik. Tam da bu konu onun hakkında olacak. Çünkü Will.i.am, Beats Electronics’in hisse sahiplerinden biridir. Ve aynı zamanda Beats by Dre™ kulaklıklarını yapan kişidir. iPhone 4 ve İPhone 4S için i.am + foto.sosho adlı aksesurları 2012 yılında piyasaya sürmüş ve büyük ilgi görmüştür. Muhtemelen bu özelliklerini bilmiyorduk.

Pitbull Kimdir? Bilinmeyen Girişimci Özellikleri >>

Will.i.am ve Ekocycle, Teknoloji

will.i.am - Geri dönüşümün önemini vurgulamak için yarattığı Ekocycle markasını 2012 yılında bizzat kendisi tanıtmıştır.

2011 yılında Intel’e Director of Creative Innovations (Yaratıcı Yenilikler Direktörü) olarak katılmıştır. Fikirleri ile işbirliği yapmışlardır. Coca-Cola ile iş birliği içine girmiş, dünya çapında kampanyalar düzenlemiştir. Geri dönüşümün önemini vurgulamak için yarattığı Ekocycle markasını 2012 yılında bizzat kendisi tanıtmıştır. Ekocycle insanlara günlük tüketimde kullandıkları ürünleri sevdikleri markalar tarafında geri dönüştürülmesine imkan sağlamaktadır. Tüm sanatçı kişiliğinin yanında, çevresi içinde duyarlı bir kişilik ortaya koymaktadır. İnsanların kişisel farkındalığını artırmaları için çaba göstermektedir.

Will.i.am adı ile bildiğimiz William James Adams Jr, aynı zamanda bir teknoloji şirketine de sahiptir. ” i.am+” adlı Hollywood bazlı teknoloji şirketinin misyonu,  popüler kültürde dalgalanmalar yaratacak teknoloji hitleri yaratmak üzerinedir. Yani burada da büyük hayaller kurarak insanlara ilham olduğu aşikardır.

Will.i.am 2015 senesinde yine bir öncülük yaptı ve giyilebilir teknoloji dünyasına akıllı saati Puls ile giriş yaptı. Puls markası ile amacı bu defa, sesle kontrol, sesli arama, mesajlaşma gibi özellikleri olan ve temel amacı telefonunuz yerine geçebilmek olan bir üründür. Will.i.am bu konuda ne kadar başarılı oldu, tam olarak bilinmez. Ama belli ki ünlü sanatçının ismini ileri ki yıllarda daha fazla duymaya devam edeceğiz.

Will.i.am Vakfı

Amerikalı üblü hip hop sanatçısının aynı zamanda i.am.angel Foundation adında bir de vakfı bulunmaktadır. 2009 senesinde kurulan bu vakıfla, koleje gitmek isteyen dezavantajlı öğrencilere yardım götürmektedir.

Dünyanın En Genç Milyarderinden 20 Tavsiye >>

Kaynak; Wikipedia,