5 Adımda İşinizde Yeniden Yükselin

5 Adımda İşinizde Yeniden Yükselin

Çevrenizde başarısızlığın yüzünü bile görmeden başarıya ulaştığını düşündüğünüz bir kişi varsa, söyleyeyim yanılıyorsunuz. Başarılı olmak için bir noktada başarısızlıkla karşılaşmanız ve bu başarısızlıklardan korkmama konusunu öğrenmeniz gerekir, bu nedenle, hayatınızda bir noktada başarısız olduğunuzu kabul etmede utanılacak bir şey yoktur.

Bu başarısızlığa uğramak, bir iş adamının hayatındaki herhangi bir noktada karşılaşması gereken bir şeydir ve daha sonra tekrar yükselmek için başarısızlıklarından başarıya giden bir merdiven inşa etmek zorundadır. Kaçınılmaz olarak başarısızlığın ortaya çıkması, işinizde kendinizi yeniden keşfetmenizde başarı ve zafer elde etmek için tekrar yükselmeniz açısından son derecede önemlidir.

Sizinle hedeflerinize ulaşmak konusunda size yardımcı olacak 5 basit yolu paylaşacağız.

Geleceğinizi Düşünün

Her ne kadar başlangıçta işinize; gelecekteki benliğiniz, ne ve nerede olacağınız konusunda bir vizyonla başlamış olsanız da başarısızlıkla karşılaştığınızda, geleceğin hayallerden çok daha fazlası olduğunu anlayabilirsiniz. Bir gelecek planlamak, çoğunlukla hayal etmekten ibaret olsa da başarısızlık, vizyonunuza gerçekçi hayal etme özelliğini ekler. Böylece, kendinizi yeniden keşfeder ve geleceğinizi yeniden tasarlamanız gerekir, ancak bu kez hayallerinizde biraz daha gerçekçi olursunuz.

Hayallerinizi Yazın

Kendini yeniden keşfetmek, çok azımızın elde etme şansını yakalayacağı bir deneyimdir ve bu kesinlikle kaydedilmesi gereken bir dönüşümdür. Kendiniz, sahip olduğunuz tecrübe, sizi destekleyen insanlar, sizi terk eden insanlar, başarısızlığa neden olan stratejiler, eskileri kurtarmaya yardımcı olacak karşı stratejiler ve daha nicesi hakkında yazarak, bunları gözle görülür şekilde netleştirirseniz başarıya ulaşacaksınız. Bu nedenle, hedeflerinizi, onlara ulaşmak için uyguladığınız stratejileri belgelemek, size net bir sonuç vermek ve yol göstermek için iyi bir adımdır.

Görselleştirin

İşinizde hedeflerinizi yeniden belirlerken en önemli şeylerden biri, ortamınızı algılama biçiminizdir. Çevrenizi sıkıcı ve boğucu olarak görüyorsanız, hedef belirleme çabanız boşa gidebilir. Böylece, kendinizle birlikte hedeflerinizi yeniden belirlerken, çalıştığınız çevreyi de yeniden keşfedersiniz ve yeniden keşif sürecine destek olmak için çevrenizde yapmanız gereken tüm ayarlamaları görselleştirmek sizin yararınıza olacaktır.

Bir İş Planı Oluşturun

Kendiniz için yeni bir geleceği düşündüğünüzde kendinizi işinize yeniden adarken, yapmanız gereken bir sonraki şey vizyonunuzu oluşturan ve sizi gitmek istediğiniz yere götürecek olan görevleri tanımlamaktır. Bu nedenle, önceki denemenizde yaptığınız gibi hayal etmek yerine, hayal ettiğiniz geleceğe sahip olmanız için gereken iş modellerini ayrıntılı bir şeklide belirleyerek bunu gerçekçi hale getirin.

Cesaretinizi Kaybetmeyin

İşlerde yaşanılan başarısızlıkların ardındaki en büyük temel nedenlerden biri, insanların başardıkları hedeflere göz kulak olup orada takılı kalmaları ve bunu yaparken de başarı yolundan sapmalarıdır. Bu nedenle, kendinizi yeniden keşfederken, bu kez gözlerinizi hedeften ayırmadığınızdan ve gün boyunca hedefinizin imgesinin beyninizde kalmaya devam ettiğinden ve her ulaştığınız hedeften sonra yenilerini belirlediğinizden emin olmanız gerekir.

***
Şimdi senin sıran!

Hiç işinizde kendinizi yeniden keşfettiniz mi? İlk başarısızlığınızın arkasındaki nedenler nelerdi? Hangi gerekçelerle başarısız oldunuz ve kendinizi yeniden keşfettiniz? Sizin hikayeniz nasıl gerçekleşti? Aşağıdaki yorumlar bölümünde deneyimlerinizi duymak isteriz.