fbpx

Uzun Vadeli Başarı Neye Bağlıdır?

Uzun vadeli başarı her gün yeni bir şey öğrenebilme yeteneğinize bağlıdır. Girişimci, öğrenci, çalışan veya başka bir meslek sahibi olun. Vizyon, sizin geleceğe bakışınızdır. BU bakışınızı da her gün yeni bir şeyler öğrenebilme  yeteneğiniz destekleyecektir.

Motivasyon konuşmacıları, seminerlerinde katılımcılarına sorarlar hep; Burada olmanızın nedeni nedir diye. Herkesin genelde verdiği cevap bellidir; ‘Büyümek ve öğrenmek için’. Yeni bir şey öğrenmek neden bu kadar önemli? Ve insanlar neden hayat tasarruflarını kendilerini motive etmek için harcıyorlar?

Uzun Vadeli Başarı Neye Bağlı?

Uzun vadeli başarı konusuna geri dönersek, sert gerçek şu ki, insanlar organizasyonlarından avantaj elde etmek için eğitilmiyorlar. Bugünlerde birçok kuruluş ‘yeni bir şey öğrenmeyi’ göz ardı ediyor. Ve bunu bir “ekstra” olarak ele alıyor. Bireysel düzeyde yapılabilecek bir şey. Ancak çalışanları büyümeye ve yeni şeyler öğrenmeye teşvik edecek bir kültürleri de yok.

İş Hayatında Etkili Liderlik Teknikleri >>

Yazar Chris Miller, makalesinde kurumların neden büyümeyi teşvik etmeleri gerektiğini araştırmıştır. Öğrenme sürecinin yönetim düzeyinde başlaması gerektiğini ortaya koymuştur. Önemli notlarını şu şekilde paylaşmıştır;

  • Ekibinize, takımınıza deneyimlerinden öğrenmelerini ve ilerlemelerini öğretin.
  • Yöneticilerden korkmak yerine harekete geçin. Büyüme zihniyeti olan insanlar, korku ve endişenin felç olduğunu bilirler.
  • Fazladan yol kat edin. Her gün biraz daha iyi olmaya çalışın.
  • Esnek olun. Her zaman planlandığınız gibi gitmeyecek. Sıkıntıyı kucaklayın.
  • İşler yolunda gitmediğinde şikayet etmeyin. Bu nokta, katı bir insanın ayırt edici özelliğidir.

Geniş bir yaşam perspektifi kazanmak için, yöneticiler astlarının büyümesine yardımcı olmalıdırlar. Online kurs almak yeterli değildir; her bireyin güçlü yönlerini göstermeniz, öğretmeniz, takdir etmeniz ve oynamanız gerekir. Her gün yeni bir şeyler öğrenmelerini destekleyin ve teşvik edin.

Etkili Liderlik İçin 10 İletişim Sırrı >>

Gerçek öğrenme içeriden başlar

Öğrenmeyi ne kadar zevkli bir şekilde seçerseniz, insanlar sınırlayıcı davranışlarını değiştirmek için o kadar iyi çalışır.

Uzun vadeli başarı konusunda başlangıç ​​noktası kendini geliştirmektir. Kuruluşunuzun bir öğrenme kültürünü destekleyip desteklemediğine bakılmaksızın, her gün yeni şeyler geliştirmek ve öğrenmek sizin sorumluluğunuzdadır. Kendinizle başlayın. Hangi bölgelerin tımarlanması gerekiyor? Bu hedeflere ulaşma konusunda hangi bilgileri destekleyici buldunuz? Yanıtlarınızı ekibinizin geri kalanıyla paylaşın.

  • Her seminerden sonra bir toplantı düzenleyin. Katılımcılardan, sizi ‘ilginç olan’ zevklerle bombalamaları yerine, aldıkları notları paylaşmalarını isteyin. Bir şeyi öğrenmenin en iyi yolu, onu yakalar anlamaz öğretmektir.
  • Öğrenmeyi eğlenceli hale getirin. Öğrenmeyi ne kadar zevkli bir şekilde seçerseniz, insanlar sınırlayıcı davranışlarını değiştirmek için o kadar iyi çalışır.

Yüksek Performanslı Takım Sırları >>

Büyümeyi ve başarısızlığı kutlayın

Carol Dweck tarafından yapılan bir araştırma, insanların sadece tutkuları barındırmadıklarını ortaya koydu; onları besler ve sularlar. Başarı yolunda zorluklar karşısında onlara destek verir. Tutkularınızın ne olduğunu bilmenin en iyi yolu yeni şeyler öğrenmeye başlamaktır. Öğrenmede amaç bulmalı ve etrafınızdakileri bir şeyler denemeye teşvik etmelisiniz.

Küresel bir markada yapılan araştırmada şu sonuç ortaya çıkmıştır: Çalışanların, küçük kazançları kutlamaya ve başarısızlıktan sonra bile başkalarının çabalarını takdir etmeye başladıktan sonra satışlarda 3 kat artış yaşadıklarını ortaya koymuştur. Herkes şikayet edebilir, ancak çalışanlarının çabalarını takdir etmek ve her başarısızlığı çeneleri yüksek tutarak kutlamak gerçek bir lider  / yönetici gerektirir.

İnsanlara yol açın

Yöneticilerin tekrar tekrar, insanları için engeller yaratmaya çalıştıklarını görmekteyiz. Yakınılan şikayetlerin birçoğu buna dayanmaktadır. Gerçek bir lider, tüm engelleri kaldıran ve ekibin işlerini yapmasına izin veren kişidir. Proje yönetimi çocuk oyuncağı değildir. Ancak bir patronu bir yöneticiden ayıran şey, tüm tıkanıklıkları gidermeleri ve çalışanlarına yol açmalarıdır. Sadece emirleri anlatmak yerine, çalışanlarınızın stres seviyesini anlayın ve onlara biraz yer açın.

Başarıyı Yakalamak İçin Almanız Gereken 5 Ders >>

Yeni deneyimleri teşvik edin

Uzun vadeli başarı için yapılan bir araştırmada, bireyler olarak sınırlarımızın daha iyi farkında olmamız ve büyüme fırsatları aramamız gerektiğini ortaya çıkmıştır.

Uzun vadeli başarı için yapılan bir araştırmada, bireyler olarak sınırlarımızın daha iyi farkında olmamız ve büyüme fırsatları aramamız gerektiğini ortaya çıkmıştır. Söylediği gibi, her zaman yaptığınız şeyi yapmaya devam ederseniz, her zaman aldığınız şeyi alırsınız.

Çalışanlarınızı çalıştırmak ve korumak yerine, kararlarının etkisine tanıklık etmeleri önerilir. İnsanlar, hangi öğrenme fırsatlarının kendileri için en önemli olduğunu düşünmelerine izin verdiğinizde, güçlenmiş hissederler. Ne yazık ki, yeni deneyimler, birisi rollerinde oldukça başarılı olduğunda göz korkutucu bir duygu ile geliyor. İnsanlar sadece problemlerin yükünü taşıyarak bu problemlerle nasıl başa çıkacaklarını öğrenirler. Siz ve ekibiniz her seferinde başarılı olamayabilirsiniz. Ancak kesinlikle deneyimin kendisinden çok şey öğrenebilirsiniz.

Şirketler, liderlerin bir öğrenme kültürü oluşturduğundan emin olmak için ön çalışmaları yapmadan çalışanlara zaman ve para yatırmaktadır. Üst yönetim en büyük ve en acil etkiye sahiptir. Çalışanlara nasıl büyüyeceklerini göstermeden önce, önce kendinizi büyütmelisiniz.

Kendini Geliştiren Başarılı İnsanlardan 7 Tavsiye >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,961BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,374TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...