Doğrudan Satışta Kimlerle Çalışmalı?

Öncelikle ve en önemlisi, sizin seviyenizden çok alt düzeyde olsalar  da ve ödeme yapınızın bir parçası olmasalar bile, ekibinizdeki herkese ve herkese yardım etmeye istekli olmalısınız.

Doğrudan satışta kimlerle çalışmalısınız? Herkesle ve herhangi biriyle mi çalışmalısınız? Bu, insanların en çok sorduğu, milyon dolarlık soru gibi görünüyor. Aşağıdaki paragraflarda nesnel olarak soruyu yanıtlamak için elimizden geleni yapacağız.

Öncelikle ve en önemlisi, sizin seviyenizden çok alt düzeyde olsalar  da ve ödeme yapınızın bir parçası olmasalar bile, ekibinizdeki herkese yardım etmeye istekli olmalısınız. Ayrıca, kişisel olarak işinizde sponsor olduğunuz herkese yardım etmeye istekli olmalısınız. Onlara rehberlik etmelisiniz. Mesele mi yoksa üretken mi olacağınıza karar vermek, ekibinizle birlikte NASIL çalışacağınız ve onlara nasıl yardım edeceğiniz konusunda size bakış açısı getirecektir.

Bir çok uzman networkere göre birebir zamanınızın çoğunu, işi yapan ciddi insanlarla geçirmelisiniz. Grubunuzun neresinde olduklarına bakılmaksızın kişisel olarak ilginizi çeken onlar olmalıdır. Bu grup çok küçük bir insan grubudur. Onlar kuruluşunuzdaki liderler ve müşterilerdir.

Tüm Detayları İle Network Marketing Nedir? Öğrenmek İçin >>

Diğer herkes ikinci gruptadır. Bunlar grup ortamında eğitim alan kişilerdir. Eğitim çağrılarınıza, haftalık e-postalarınıza, eğitim kılavuzunuza ve daha fazlasına erişebilir olmalıdırlar. Çok nadiren onlarla birebir çalışmalısınız.

Sadece üretmeyen insanlarla birebir zaman geçirmenin akıllıca olmadığını bilmelisiniz. Büyük bir organizasyonunuz varsa ve şahsen sponsorluk yaptığınız çok sayıda insan varsa, herkese birebir ilgi gösterseydiniz bir hayatınız olmazdı. 24/7 telefonda olurdunuz ve yanardınız. Her seferinde birer birer olmak üzere yaklaşık beş kişiden fazlasıyla etkili bir şekilde çalışmanız sizin verimliliğinizi düşürecektir. 

Doğrudan satışta dört tip insan vardır

  • İlk kişi, içeri giren ve kesinlikle hiçbir şey yapmayan veya hiçbir şeyin yanında olmayan kişidir. Ürünleri nadiren sipariş ederler, kimseye sponsorluk yapmazlar ve müşterileri alamazlar. Normalde, geldikleri kadar çabuk bırakırlar.

Yeni Ek Gelir Yolları Öğrenmek İçin >>

  • İkinci tip kişi, tavsiye almak için sizi sürekli ararlar, ancak hiçbir zaman önerdiğiniz bir şeyi yapmayan kişilerdir. Fikirlerinizi seviyorlar, ama ne sebeple olursa olsun işi yapmaktan korkuyorlar (ya da tembeller). Grubunuzda bu insanlardan herhangi biri var mı?
  • Bir sonraki kişi türü, işi yarı zamanlı veya bazen yapan kişidir. Normalde günlük işleri vardır ve haftada birkaç saat işlerini yaparlar. Her hafta her zaman tutarlı değildirler, ancak normalde işlerini büyütmek için her ay bir şeyler yaparlar. Bu grup, organizasyonunuzun ÇOK büyük bir kısmını oluşturur.
  • Organizasyonun son grubu üreticilerdir. Dışarı çıkan ve bir şeyleri yapanlar onlardır. Bu muhtemelen grubunuzun% 10’undan fazlası değildir. Saatlerini koyarlar, para kazandıran faaliyetleri yapar ve sonuçları üretirler. Çoğu durumda, yardımınıza bile ihtiyaç duymazlar.
    İşlerinin sorumluluğunu üstlenirler ve sponsoru oldukları kişilerle birlikte çalışırlar. Bu insan grubu içinde, ekibinizin EN ÇOK’unu yapan ve sonuçların EN ÇOK’unu üreten birkaç seçkin kişiye sahipsiniz. Bunlarla vaktini harcamalısınız.

Network Marketingde 60/90 Gün Kuralını Biliyor Musunuz? >>

Bir kez daha söylemeliyiz ki, herkesin erişimine açık olun, ancak zamanınızı nasıl harcadığınız konusunda akıllı olun. Tüm birebir zamanınızı üreticilerinizle birlikte geçirin ve herkesi grup ortamında eğitin. Zamanınız, en değerli varlığınızdır. Üretmeyen ya da yapma arzusu olmayan insanlara harcamayın.