Network Marketingde En İyi Motive Edici Araç Nedir?

Network Marketingde Motive Olmak - Bazı network marketing liderlerine göre, herkesin farklı bir şekilde bu ticarete bağlandığı bir gerçektir.

Network marketingde motive olmak için nasıl düşünmeliyiz? Başarılı distribütörler için network marketing eğitimi şarttır. Para kazandıran faaliyetler de gereklidir Ancak bu ticaret içerisinde kaybetme korkusu en iyi motivasyon kaynağıdır. İşte milyon dolarlık soru; İnsanları gerçekten motive eden şey nedir?

Network Marketingde En İyi Motive Edici Araç Nedir?

Bazı network marketing liderlerine göre, herkesin farklı bir şekilde bu ticarete bağlandığı bir gerçektir. Herkes network marketingde motive olmak konusunda farklı isteklere sahiptir. Herkesin farklı istekleri, ihtiyaçları ve arzuları olduğuna inanmalısınız. Gerçekten farklı insanlar için farklı düşünceler vardır. Farklı hedefler, insanların bu ticarete bağlanma şekillerini etkilemektedir.

Network Marketingde Neye Göre Para Kazanırsınız? >>

 • Bununla birlikte, insanları bir şeyi yapmaya gerçekten neyin motive ettiğini derinlemesine araştırırsanız, bu iki şeyden birine kadar izlenebilir: Korku veya zevk almak. Bu iki kelimeyi mutlaka yazın ve hatırlayın.
 • İnsanları gerçekten harekete geçiren ve motive eden şey, bir şeyi kaybetme korkusu veya bir şeyi elde etme hazzıdır. 
 • Karar vermelerini (ya da yapmamalarını) sağlayan şey budur.

Hayatta verdiğimiz her karar ya korku ya da zevke dayanır. Ya kazanmanız gerekenden ya da kaybetmeniz gereken şeyden gerçekten heyecan duyuyorsunuz. Ancak çoğu liderin bakış açısına göre kaybetme korkusunun her zaman en iyi motivasyon kaynağı olduğunu görebilirsiniz.

Bu nedenle network marketingde motive olmak konusu zor değildir. İnsanlara ne kazanmaları gerektiğini gösterin ve geçici olarak heyecanlanacaklardır. Ama onlara neyi kaybedeceklerini gösterin. O zaman kaçırmadıklarından emin olmak için cennete gidecekler. Peki, bu mantıklı mı? Çoğu insana pek mantıklı gelmiyor. Ama, bu gerçek.

Doğrudan Satışta Nasıl Para Kazanabilirim? >>

Kararlarınızı Nasıl Aldığınızı Gözden Geçirin

Birkaç dakikanızı ayırın ve kendi hayatınızda verdiğiniz son birkaç büyük karara bakın.

Birkaç dakikanızı ayırın ve kendi hayatınızda verdiğiniz son birkaç büyük karara bakın. Çoğu durumda, verdiğiniz karar, bir şeyi kaybetmek veya bir şeyi kaçırmak istemediğiniz içindi. “Kaybetme korkusunu” deneyimlediniz. Ve çılgınca olan şu ki, bu karar siz onu düşünmeden bilinçaltınızda verilmiş.

Bu şekilde olacak şekilde programlandık. Biz nasıl bağlandık? Görüyorsunuz, biz duygusal yaratıklarız. Duygusal kararlar veririz ve ardından kararlarımız hakkında iyi hissetmemizi sağlamak için kararlarımızı mantıkla gerekçelendiririz.

 • Mantıklı olsaydık, kimse fazla kilolu olmazdı, kimse borçlu olmazdı, kimse içki içmezdi ve araba kullanmazdı ve hiç kimse orta yaş krizi yaşamazdı.

Gelişmiş Network Marketing Eğitimi >>

Herkesin Bilmesi Ve Yapması Gerekenler

Herkesin bu şekilde kablolandığını anlamalısınız. Bazı insanlar diğerlerinden daha duygusaldır, ancak herkes zevk veya korkuya dayalı kararlar verir. Bu konuda yapabileceğiniz en iyi şey farkındalığınızı artırmaktır.

 • Nasıl sıkı bağlandığınızı ve nasıl kararlar verdiğinizi anlayın.
 • Reklamcılığı inceleyin ve reklamların duygularınıza nasıl hitap ettiğini izleyin ve yeni widget’larını satın almazsanız ne kaybetmeniz gerektiğini size gösterin.
 • Beyninizin nasıl çalıştığının farkında olun.
 • Nasıl karar verdiğinizin farkında olun.
 • Büyük bir karar vermeniz gerektiğinde, ne kazanmanız gerektiğine ve bu kararı verirseniz (ya da vermezseniz) kaybetmeniz gerekenlere bakın.
 • Artıları ve eksileri tartın.

Bu tek başına hayatınızda büyük bir fark yaratacaktır. Algınız değiştikçe, olayları ve insanları yorumlamanız da değişecektir. Onları algılama şekliniz çevrenizde fark yaratacaktır. Network marketing başarısı için önemli bir ayrıntı olduğunu unutmayın.

Network Marketingde Para Kazandıran Faaliyetler Nelerdir? >>

Doğrudan Satış İçin Nasıl Uygulayacaksınız?

Doğrudan satışa gelince, kendinizi potansiyel müşterinizin yerine koymalısınız.

Doğrudan satışa gelince, kendinizi potansiyel müşterinizin yerine koymalısınız. Gözlerinizi kendinizden ayırın ve kendinizi onların zihnine koyun. Sunumunuzu izlerken ve işin kendileri için olup olmadığına karar verirken düşündükleri tonlarca şey var.

Tüm zamanınızı işten ne kazanacaklarına odaklanarak geçirebilirsiniz. Bu hiçbir şey yapmamaktan daha iyidir. Ancak verebileceğiniz en iyi karar, ekibinize katılmazlarsa veya ürünlerinizi almazlarsa kaybedecekleri şeye odaklanmaktır. Örneğin, aşağıdaki şeylerden herhangi birini kaybedebilirler:

 • Altlarına yerleştirilen insanlar (eğer bir ikili tazminat planındaysanız)
 • Çocuklarıyla fazla vakit geçirememek (eğer kariyerlerine devam ederlerse)
 • Yaklaşan lise veya üniversite buluşmaları için iyi görünmemek ( kilo verme ürünü satıyorsanız )
 • Parasız kalmak veya iflas etmek (aynı finansal yolda devam ederlerse)

İnsanların duygularına hitap etmeyi ve harekete geçmezlerse ne kaybedeceklerini anlamalarına yardımcı olmayı unutmayın. Kaybetme korkusu en iyi motivasyon kaynağıdır! Bu tek başına bir işe alma makinesi olmanıza yardımcı olabilir.

Son Düşünceler

Network marketingde motive olmak konusunda hangisini kullanacağınıza siz karar verin. Bu makalenin en büyük paket servisi korku ve keyfi. Herhangi birinin verdiği herhangi bir kararın bu iki şeyden birine dayandığını unutmayın.

 • Asla özellikleri satmayın.
 • Avantajları satın.
 • Daima insanların duygularına hitap edin.
 • Bazen ne kazanacaklarına değil, kaybedecekleri şeylere odaklanın.

Bu sizi daha iyi bir insan, satış elemanı ve ağ pazarlamacısı yapacaktır. Düşünceleriniz nelerdir? Kaybetme korkusunun en iyi motivasyon kaynağı olduğunu düşünüyor musunuz? Kazanacakları mı? Yoksa kaybedecekleri mi insanları daha çok motive eder? Düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıya bir yorum bırakın.

Network Marketing Firması Seçerken Bu Noktalara Dikkat! >>