Network Marketingde Korku Ve Şüphelerinizin Üstesinden Nasıl Gelirsiniz?

Bunlar aynı zamanda çoğu MLM distribütörünün sahip olduğu en büyük iki korku: reddedilme ve başarısızlık.

Eylem,network marketingde korkunun ve şüphenin ilacıdır. Uzun süreli bir başarı için gerekli olan becerileri, bu girişimcilik modeli içerisinde üzerinde çalışarak rahatlıkla yakalayabileceksiniz. Peki korkularınız ve şüpheleriniz üzerinden nasıl geleceksiniz?

Korku nedir? İnternette korkuyla ilgili bulabileceğiniz iki tanım: Korku, bir belirsizlik karşısında tehdit algısı ile tetiklenen, rahatsız edici ve olumsuz bir his. Korku belirli bir ağrı veya tehdit olarak algılanan bir olay sonucunda, uyarıcı bir tepki olarak ortaya çıkan yaşamsal bir mekanizmadır. Korku görünüşte evrensel bir duygudur. Peki doğrudan satış temsilcileri nelerden korkmaktadır?

Doğrudan Satış Temsilcileri Neden Korkuyor?

Herkesin korkusu vardır. Hayattaki en yaygın korkular başarısızlık korkusu ve reddedilme korkusudur. Bunlar aynı zamanda çoğu MLM distribütörünün sahip olduğu en büyük iki korku: reddedilme ve başarısızlık.

Hatta bazı insanlar başarıdan korkar. Çoğu durumda bu “korku” insanları felç eder ve onların pazarlama ağı işlerinde hiçbir şey yapmamalarına neden olur. İşte birkaç örnek:

 • Potansiyel müşterilerle konuşmazlar, çünkü potansiyel müşterilerinin HAYIR demesinden korkarlar.
 • Sıcak pazarlarındaki insanlara, diğer kişinin ne düşüneceğinden korktukları için veya yanlış bir şey söylemek istemedikleri ve aptal göründükleri için yaklaşmazlar.
 • İşlerini ciddiye almıyorlar çünkü ya benim için işe yaramazsa diye düşünüyorlar?
 • Kitap okurlar, seminerlere katılırlar ve motivasyon kasetleri dinlerler, ancak hiçbir zaman harekete geçmezler ve bu bilgiyi uygulamazlar.
 • Başarılı olurlarsa arkadaşlarını kaybedeceklerinden korkarlar.

Network Marketingde Liste Nasıl Yapılır? >>

Eylem, Network Marketingde Korkuyu İyileştirir

Başarının anahtarı korkularınızın sizi kontrol etmesine izin vermemektir.

Herkes bir şeyden korkar. Gerçekten en önemli olan bu korkulara nasıl tepki verdiğinizdir. Başarının anahtarı korkularınızın sizi kontrol etmesine izin vermemektir. Korkunuzun eylemlerinizi kontrol etmesini sağlamak yerine, eylemlerinizin korkularınızı kontrol etmesine izin verin.

Gördüğünüz gibi, pazarlama ağı işinizde korkunuzu gidermenin tek yolu harekete geçmektir. Her seferinde bir adım atın. Bugün işinizi büyütmek için küçük bir şey yapın. Konfor alanınızdan çıkın ve sizi rahatsız eden bir şey yapın.

Bir yabancıyla konuşun. Bir müşteri adayı arayın. Sadece bir şeyler yapın. Ve sonra başka bir adım atın. Belli bir süre boyunca adım atmaya devam ederken komik bir şey olacak. Korkularınız eninde sonunda kaybolacak. Bir zamanlar sizin için rahatsız edici olan şey şimdi yapmak olacak!

 • İş fırsatınızı potansiyel müşterilerle paylaşmak için sabırsızlanacaksınız.
 • Kendinize ve sunmanız gerekenlere güveneceğiniz için, keskin görünen olasılıkla kendinizi tanıtmaktan keyif alacaksınız.
 • Grup sunumu yaparken yüzünüze bir gülümseme koyacaksınız çünkü bunun işinizi ileriye taşıdığını biliyorsunuz.
 • Kendinize, ürünlerinize ve iş fırsatınıza güveneceksiniz.
 • Kendinizi değerli ve başarıya layık hissedeceksiniz.

İşte alt satır. Korkman sorun değil. Ama korkularınızın sizi kontrol etmesine izin veremezsiniz . Ağ pazarlamasında (veya yaşamda) korkularınızın üstesinden gelmek istiyorsanız, harekete geçmelisiniz. Korkularını iyileştirmenin tek yolu budur. Bir şeyi ne kadar çok yaparsanız, onunla o kadar rahat edersiniz. İşinizde sizi geride tutan bir şey varsa (korku), üstesinden gelebilmeniz için küçük adımlar atmaya özen gösterin.

Network Marketingde Nasıl Akıllı Çalışılır? >>

Ağ Pazarlamasında Korkularınızın Üstesinden Gelmenin 5 Yolu

Ağ pazarlamasında korkularınızın üstesinden gelmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri büyük resme odaklanmaktır.

1. Büyük Resme Odaklanın

Ağ pazarlamasında korkularınızın üstesinden gelmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri büyük resme odaklanmaktır. Nedeninizi ve hedeflerinizi her zaman önünüzde tutun. Öyle büyük bir NEDENiniz olsun ki durdurulamaz hale gelirsiniz. NEDENiniz yeterince büyük olduğunda gerçekler önemli değildir. Öte yandan, sadece önemsiz, önemsiz şeylere odaklanırsanız, bu işin iniş çıkışlarından sağ çıkamazsınız.

2. Sonuçtan Kendinizi Çıkarın

Başkalarının söylediklerine, düşündüklerine veya yaptıklarına duygusal olarak uzak olmalısınız. Bu işte kontrol edebileceğiniz tek şey, yaptığınız şey ve ne düşündüğünüzdür. Kimin gireceğini, kimin inşa edeceğini veya kimin çıkacağını kontrol edemezsiniz. Duygusal iyiliğiniz başkalarının söyledikleri, düşünceleri ve yaptıkları tarafından belirlenirse, duygusal bir hız treni olursunuz ve istifa edersiniz. Bunun sana olmasına izin verme. Kontrol edebileceğiniz şeylere odaklanın ve diğer her şeyi görmezden gelin.

3. Hevesli Olun

Coşku bulaşıcıdır. Potansiyel müşterilerle konuşurken ne kadar coşku gösterirseniz, dönüşümleriniz o kadar iyi olur. Özellikle potansiyel müşterilerle konuşmadan önce tutumunuzu her gün kontrol edin. Şeylerin olumlu taraflarını arayın.

” Kalıcı bir değişiklik yapmak istiyorsanız, sorunlarınızın boyutuna odaklanmayı bırakın ve kendinizin boyutuna odaklanmaya başlayın!” T. Harv Eker

4. Kişisel Gelişiminiz Üzerinde Çalışın

Network marketingde korkularınızın üstesinden gelmenin en iyi yollarından biri kişisel gelişiminiz üzerinde çalışmaktır. Doğru, işiniz ancak sizin kadar büyüyecek. Öğrenmeye ve büyümeye devam etmelisiniz, böylece potansiyel müşterilerinizle daha sempatik ve ilişki kurabilirsiniz. Ne kadar çok öğrenirseniz, becerilerinizi o kadar geliştirecek ve işinizde o kadar iyi yapacaksınız.

5. En Çok Korktuğunuz Şeyleri Yapın

Eylem bir kez daha korkuyu iyileştirir.

 • Araştırma yapmaktan korkuyorsanız, araştırmaya gidin.
 • Devam etmekten korkuyorsanız, bir olasılıkla takip edin.
 • Satmaktan korkuyorsanız, bir ürün satmaya gidin.
 • Eylem korkuyu iyileştirir! Korktuğunuz şeyleri yapın ve korkularınızın uzaklaşmasını izleyin!

Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? Ağ pazarlamasında eylemin korkuyu iyileştirdiğine inanıyor musunuz? Kişisel korkuların neler? Seni ne engelliyor? Ağ pazarlamasındaki korkularınızın üstesinden gelmek için ne yaparsınız? Bize ne düşündüğünüzü bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Doğrudan Satış Çok Zor! >>