Ekibinizin Başarıya Ulaşmasına Nasıl Yardımcı Olursunuz?

Doğrudan satış ekibinizi başarıya ulaştırın - Sistemler, franchise'ların bu kadar başarılı olmasının nedenidir.

Doğrudan satış ekibinizin başarıya ulaşmasına nasıl yardımcı olacağınızı öğrenmek ister misiniz? Çoğu distribütör gibiyseniz, yeni distribütörlerinizi onlara öğrettiklerinizi yaptırmakta zorlanıyorsunuzdur. Çoğu durumda, insanlar işinize sponsor olabileceğiniz kadar çabuk ayrılırlar. Sonuç olarak, işinizde döner bir kapınız var ve sadece mevcut pin seviyenizi korumak için sürekli olarak yeni ekip üyelerine sponsor olmaya devam etmelisiniz.

Ekibinizin başarıya ulaşmasına yardımcı olmanın daha iyi bir yolu olsaydı güzel olmaz mıydı? Yeni dağıtımcılarınızın doğru bir şekilde başlamalarına yardımcı olabileceğiniz birkaç şeyi bilmek, işi öğrenmeleri, para kazanmaları ve ekibinizin büyümesine yardımcı olmaları güzel olmaz mıydı?

Ekibinizin Başarıya Ulaşmasına Nasıl Yardımcı Olursunuz?

Doğrudan satış ekibinizin başarıya ulaşmasına nasıl yardımcı olursunuz? Konusunda yapabileceğiniz 10 şeyi paylaşacağız. Böylece:

  • Daha fazla para kazanabilirsiniz,
  • Ekibinizde daha yüksek tutma oranlarına sahip olursunuz ve
  • İş hedeflerinize ulaşmaya daha da yakınlaşırsınız .

1. Dağıtıcılarınıza perakendeciliği öğretin.

Müşterileri bulmalarına yardımcı olun.

Bu belki de network marketingdeki en büyük eksikliktir. Hiç kimseye ürünleri müşterilere perakende satması öğretilmiyor. Herkes diğer iş kurucularına sponsor olmaya o kadar bağlıdır ki, ürünleri başkalarıyla paylaşmayı unuturlar.

Yeni ekip üyelerinize 5-10 perakende müşteri edinmeyi öğretin. Müşterileri bulmalarına yardımcı olun. Tek başına bu tek bir şey, işlerinde anında kar elde etmelerine yardımcı olacak, böylece otomatik sevkiyatlarını ödeyebilecek ve eğitim araçları ve iş destek materyalleri satın almak için biraz paraya sahip olacaklar. Aynı zamanda onlara işe inanç verecektir.

2. Ekibinizin üst hattınıza bağlanmasını sağlayın.

Üst hattınızda başarılı olan ve/veya size yardım etmeye istekli olan herkesten yararlanın. Üst ekibinizi düzenleyin ve yeni ekip üyelerinize, özellikle de heyecanlı olanlara yardım etmelerine izin verin. Kişilik çatışmaları, dil engelleri veya herhangi bir nedenle bağlantı kuramayacağınız bazı insanlar. Bu insan, üst ekibinize bağlanmalıdır. Herhangi bir heyecanlı yeni distribütör, başarılı üst hat distribütörlerine tanıtılmalıdır.

Yeni Distribütörlere Mutlaka Öğretmeniz Gerekenler >>

3. Bir başlangıç ​​kılavuzu oluşturun ve her ekip üyesine bir kopyasını verin.

Doğrudan satış ekibinizin başarıya ulaşmasına nasıl yardımcı olursunuz? Konusunda ekip üyelerinize kılavuz ile yardımcı olun. Bu kılavuz, başlamak için herkesin izleyebileceği adım adım talimatlar sağlamalıdır. Cevaplarla birlikte sık sorulan sorular bölümü de olmalıdır.

4. Yeni distribütörlere ilk haftasında bir veya iki kişilik sponsorluk yapmasına yardımcı olun.

Birine ilk sponsor olduğunuzda; en çok heyecanlandıkları zamandır. Birkaç yeni distribütöre sponsor olmalarına ne kadar çabuk yardım ederseniz, takımınızda o kadar uzun süre kalırlar. Yeni işe aldığınız kişilere, işteki ilk haftalarından daha uzun olmamak kaydıyla, işteki ilk birkaç gününde birine sponsor olmaya çalışın.

5. Sponsor olduğunuz her yeni kişiye 5-6 saat yatırım yapın.

Birine sponsor olduğunuzda, işe alım sürecinin SONU yoktur.

Birine sponsor olduğunuzda, işe alım sürecinin SONU yoktur. Sürecin başlangıcıdır. Hedeflerini belirlemelerine yardımcı olmak, onlar için özelleştirilmiş bir oyun planı oluşturmak, temel bilgileri öğretmek ve onları tanımak için her yeni üye ile birkaç saat geçirmeniz gerekir. İşletmedeki ilk birkaç haftasında 5-10 saat bire bir zaman ayırmaya hazır olun.

6. Bodrumda bir ateş yakın.

Doğrudan satış ekibinizin başarıya ulaşmasına nasıl yardımcı olursunuz? Konusunda bir diğer madde insanları hareketlendirmek üzerinedir. Elde tutma oranlarınızı iyileştirmek ve yeni ekip üyelerinizin başarıya ulaşmasına yardımcı olmak istiyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri hızlı bir şekilde derinlik oluşturmaya başlamaktır. Yeni distribütörleriniz birine sponsor olur olmaz, o kişiyle çalışmaya başlayın. Birkaç kişiye sponsor olmalarına ve bu insanlarla çalışmalarına yardımcı olun. Derinliği koruyun ve ASLA durmayın.

Bodrumda bir ateş yaktığınızda, üst sıradaki herkes heyecanlanacak ve birçoğu “kaybetme korkusu” nedeniyle harekete geçecek. Takımınıza yardımcı olmanın en iyi yolu belki de budur.

Doğrudan Satışta Ortalamalar Yasasını Öğrenin >>

7 Aylık değerlendirme toplantısı yapın.

Ekip üyelerinize işinizle ilgili temel bilgileri, örneğin nasıl davet edeceğiniz, nasıl sipariş vereceğiniz, başlama ipuçları, ev toplantılarında nasıl yapılacağı, birini nasıl kaydedeceğiniz vb. Tüm yerel distribütörleriniz için ayda bir toplantı yapmanızı öneririz. Diğer bir iyi seçenek de bir değerlendirme toplantısı yapmak ve bunu video ve sese kaydetmek ve ardından her yeni dağıtıcıya bir kopyasını göndermek. Bu, eğitiminizi standartlaştırır ve herkese başlamak için ne yapması gerektiğini gösterir.

8. Bir sistem kullanın.

Sistemler çok güçlüdür. Sistemler, franchise’ların bu kadar başarılı olmasının nedenidir. Ağ pazarlama işinizin sistemlere ihtiyacı var. Bir eğitim sistemine ihtiyacınız var. Bir pazarlama ve potansiyel müşteri yaratma sistemine ihtiyacınız var. Üst hattınızın sistemini kullanarak başlayın. İşi kurmak için kullandıkları yöntemi kullanın, özellikle de başarılılarsa. Kanıtlanmış sonuçları olan bir sistem kullanın. Yenilik yapmayın, çoğaltın.

9 Yeni distribütörlerinizi yerel toplantılara katılmaya davet edin.

Doğrudan satış ekibinizin başarıya ulaşmasına nasıl yardımcı olursunuz? Konusunda yapabileceğiniz 10 şeyi paylaşacağız.

Doğrudan satış ekibinizin başarıya ulaşmasına nasıl yardımcı olursunuz? Konusunda toplantıların gücünü küçümsemeyin. Yeni distribütörünüz diğer distribütörlerle büyük veya küçük bir toplantıya katılabildiğinde, kararlarını doğrular ve işletmeye inanç oluşturmalarına yardımcı olur. Distribütörünüz ister yerel ister uzak mesafe olsun, onlara yerel bölgelerindeki toplantıların bir listesini verin ve katılmaları için elinizden geleni yapın.

10. İş hedefleri belirlemelerine ve bir iş planı geliştirmelerine yardımcı olun.

Yeni ekip üyelerinizin hedefler belirlemesine ve bir iş planı geliştirmesine yardımcı olun. Çoğu distribütör için daha önce hiç bir işletmeye sahip olmadılar, bu yüzden bu yeni bir deneyim olacak. Zaman ayırın ve işte neyi başarmak istediklerini yazmalarına ve hedeflerine ulaşmak için ne yapmaları gerektiğini ana hatlarıyla belirten bir eylem planı yazmalarına yardımcı olun.

Son düşünceler

Bunlar doğrudan satış ekibinizin başarıya ulaşmasına nasıl yardımcı olursunuz? Konusunda yapabileceğiniz on basit şeydir. Umarız bilgiyi faydalı bulmuşsunuzdur. Ayrıca sizden haber almak isteriz. Network marketing  ekibinizin başarıya ulaşmasına yardımcı olmanın en iyi yolları sizce nedir? Bir yorum bırakın ve bize bildirin.

Sizi Harika Bir Distribütör Yapacak Özellikler Nelerdir? >>