fbpx

Girişimci Olarak Başarı Hedefleyenlere Çok Önemli 5 İpucu

Hangi sektörde çalışıyor olursanız olun, girişimci olarak mükemmel olmak istiyorsanız, geçerli olan bazı temel ilkeler vardır. Küresel bir eğitim organizasyonuna sahip olun veya doğrudan satış şirketi sahibi, hayat boyu girişimci veya hevesli bir ağ kurucusu CEO’su olun, en kararlı iş adamlarının bile tüm potansiyellerine ulaşmalarını engelleyebilecek tuzaklar vardır. Müreffeh bir gelecek planlamanıza yardımcı olmak için, işte girişimcilik başarısı için en iyi ipuçları;

  1. Aşk ile yap!

Elinden gelenin en iyisini yapmak için, aşık olmalısınız. Hayır, geleneksel anlamda değil, bir kişiyle değil, çalışmanızla aşık olmalısınız. Yolculuğunuza girişimci olarak başlamadan önce, yapmak konusunda tutkulu olduğunuz bir şey bulmak önemlidir. Doğrudan satışa aşık olmuş olabilirsiniz. Her gün bu alanda çalışmak ve bu mükemmel olmak istiyorsanız, bu birincil öneme sahiptir.

Yaptığınız şeye inanıyorsanız, girişiminizi yerden kurtarmak için ihtiyaç duyduğunuz motivasyon ve enerjiyi sağlamanın kesin bir yoludur aşık olmak. Tabii ki, yine de bu iş olacak, ama bu iş sadece sizin için, başkasının rüyası değil, sizin için kişisel olarak bir şey ifade ediyor.

  1. Gerçekçi ol!

Gerçekten mükemmel olmak için, davranışlarınızın bütünlüğü ve şeffaf olması hayati önem taşır – gerçek olun! Sizden beklenenden daha fazlasını vermeniz ve insanlara değer katmanız önemlidir. Eğer iyi bir üne sahipseniz, sizden önce ve diğerleri de sizinle çalışmak ister – her şeyden önce insanlara iyi davranın!

Bir girişimci olarak başarınız diğerleri ile birlikte inşa edilecek – başarılı olmak için müşterilere, ortaklara, birlikte çalışacak insanlara ve sizi destekleyen insanlara ihtiyacınız var. Aslında başarıyı takım çalışmasından ayıramazsınız – girişimcilik takım sporudur ! Yalnız çok az şey yapabiliriz, ama birlikte çok şey yapabiliriz. Rahibe Teresa’nın bilge sözleriyle:

“Yapamayacağın şeyleri yapabilirim. Yapamadığım şeyleri yapabilirsin ve birlikte harika şeyler yapabiliriz. ”

  1. İş, iş, iş!

Tamam, bu çok açık gelebilir, ancak yine de söylemeye değer, çünkü bu girişimcilik başarınızı geliştireceğiniz temeldir – gerçekten zor işlerin yerini tutamazsınız! Ek olarak, örnek olarak liderlik yaparsanız, etrafınızdakiler de bağlılığınız için size saygı gösterecek ve ekibinizden istediklerinizin standardını belirleyecektir. Ancak, tek başına sıkı çalışmak başarıyı garanti etmez – siz de akıllıca çalışmalısınız!

Girişimcilerin Motivasyonlarını Her Gün Artırabilecek 7 Kolay Yol >>

Çabalarınızı gerçekten fark yaratan ve para kazandıran aktivitelere odaklamanız gerekiyor – zamanınızı dikkat dağıtmak için harcamayın. Bir plan yap ve ona bağlı kal – bu aynı zamanda sebat etmekle de ilgilidir. Steve Jobs bu konuda şöyle demiştir;

“Başarılı girişimcileri başarılı olmayanlardan ayıran şeylerin yaklaşık yarısının saf bir sebat olduğu konusunda ikna oldum.”

  1. Farklı düşün!

Bir girişimci olarak gerçekten başarılı olmak için vizyonunuz olmalıdır – daha büyük düşünün, daha iyi düşünün, daha akıllı düşünün, sınırsız düşünün. Her şey kutunun dışında düşünmek, yaratıcı olmak ve statükoyu bozmakla ilgilidir – değişimi kucaklamak ! Bazı belirsizliklerin olduğu ve daha önce gitmediğiniz yerlere, riskten kaçınmak ve güvenli bir şekilde oynamak yerine gitmeniz gerekir – girişimciler risk alır!

Bu nedenle, çözümler ve fırsatlar için konfor bölgesinin dışına bakmak üzere hazırlıklı olmanız gerekir. Bir düşünün, gezegendeki yedi milyardan fazla insanla, hangi fırsatlarla, daha geniş bir insan grubuyla iletişim kurarak ne kadar kazanç elde edersiniz?

“Başarıyı, ekip çalışmasından ayıramazsınız.”

  1. Becerilerini ve ağını geliştir!

Beceriler ve yeterlilik başarının anahtarıdır, bu yüzden bir girişimci olarak başarılı olmak istiyorsanız, öğrenebilmeniz ve öğrenmeye devam etmeniz zorunludur. Bu kuralla yaşamaya çalışın ve yapabildiğiniz zaman, değerli derslere kaydolmaya devam edin – mükemmel olmak için öğrenmeyi asla bırakmamalısınız.

Network Marketing’de Başarı Getiren 7 Beceri >>

Rekabetin yüksek olduğu bir pazarda, bu sizi kalabalıktan ayırır ve ilham verir. Daha önce de belirtildiği gibi, sizi para kazandıran faaliyetlere odaklanmak çok önemlidir ve bunlar her zaman yeteneklerinizle ilgilidir. Yani, eğitime zaman harcamak gerçekten bankadaki paradır – belki bugün değil, kesinlikle yarın.

Bir kursa katılmak için zaman bulmak zor görünse de, yoğun programınıza uygun esnek çevrimiçi seçenekler var. Ayrıca, becerilerinizi geliştirmek ve en iyisi olmak konusunda ciddiyseniz,bir akıl hocası edinin – bu başarının en hızlı yolu.

Becerilerinizi geliştirdikten sonra ışığınızı bir çalının altına gizlemeyin – insanlara yetkin olduğunuzu bildirin. Ağ kurma başarınızın anahtarıdır – mümkün olduğunca çok kişiyle konuşun ve başarılı olmak için yolda olacaksınız!

Küresel bir girişimcilik üzerine eğitim organizasyonu bulunan ve doğrudan satış şirketinin CEO’su olan Dan Andersson;

“Beni özetleyen bir şey varsa, tutkuyla insanların içindeki potansiyele inanmamdır. Başka birinin yaptığı her şeyi yapabilirsin. Temel olarak, siz ve diğer insanlar arasında hiçbir fark yoktur – donanım tamamen aynıdır – ihtiyacınız olan tek şey gizli potansiyeli ortaya çıkarmak için bir anahtardır. ”

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,952BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,350TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...