fbpx

Motivasyon Arayan Girişimciler, Buraya!

Bir girişimci, yazar ve işletme danışmanı olarak geçirdiğim yıllarda, başkalarının başarısız olduğunu ve sayısız başarısızlık yaşadığımı gördüm. Yeni bir projede gece geç saatlere kadar çalıştığım oldu. Her şeye yeniden daha güçlü başlayabilmek için. Duyabileceğimden daha da fazla ‘hayır’ kelimesini duydum. Ancak kendi patronum olmanın tüm denemeleri ve sıkıntıları sayesinde önemli bir ders aldım: motive olmak günlük bir seçimdir.

Başarınız her zaman günlük işlerinizde zihninize yaptığınız traininglere bağlıdır. Negatif düşünmek, stres, sinir sizi fazlasıyla yıpratır ve bunların yanında kalp krizi, kronik anksiyete, aile ve arkadaş çevrenizin bozulmasına sebep olur.

Gündelik yaşamınızdaki heyecan ve pozitifliği gördüğünüzde gururlanabileceğiniz bir yaşamınızın olduğunu görebilirsiniz. O zaman sen harekete geçmek için sabırsız olmalısın! İşte size başarıyı getireceğine emin olduğum 7 günlük her zaman tekrarlanması gereken motivasyon uygulamasından bahsedeceğim.

1.Hedefini netleştir!

Hedeflerinizin ve kararlarınızın ne olduğunu tam olarak bilmiyorsan kaybetmeye mahkumsun. Motive olmanın en iyi yolu hedefinizi netleştirmek ve o yol üzerinde çalışmaktır. Hedefini, görebileceğin yerlere koyarak her gün onun için motive ol. Hedeflerinizi, başarılabilecek ve kutlanabilecek küçük adımlara ayırın. Gerçekleştirmek istedikleriniz açık, belirgin olmalı ve size her gün devam etmek için enerji vermelidir.

2.Kendine tutabileceğin sözleri ver!

Kaybetmiş ya da endişeye düşmüş hissetmek girişimciler için çok kolaydır. Ama inanın ki böyle düşünmek sizin suçunuzdur. Negatif düşünce, başarıya odaklanmış zihninizi sömürmeye başlar. Bu düşünceden kurtulun. Negatif düşünceyi bir diğer güne aktarırsanız odak noktanız tamamen değişir ve kaybedenler kulübüne katılmaya hak kazanırsınız.

3.Ardında bıraktığın çabaları unutma!

Bir çalışan olduğunuzda patronunuza karşı belirli sorumluluklarınız, yani sınırlarınız vardır. Bunlar rapor sunma gibi basit şeylerdir. Ama bir girişimcinin sınırları yoktur. Bir girişimci kendi sınırlarını kendi belirler. Siz bundan daha fazlasısınız. Neden girişimciliği seçtiğinizi unutmayın! Çevrenize bakın ve kendinizi her gün 9 tan 5 e kadar çalışan arkadaşlarınızla kıyaslayın!

4.Önce başkalarını düşün!

Motivasyonunuzu yüksek tutmanın en iyi yolu, ‘kendimi nasıl daha iyi geliştirebilirim’ değil, ‘çevremdeki dünyayı nasıl daha iyi bir yere getirebilirim’ sorusu olmalıdır. Her gün bir kişiyi motiveyi amaç edinin. Etrafınızdaki dünyayı geliştirmeyi bir amaç haline getirin ve bu amaçları sürekli olarak genişletin. Gerektiğinde makro, gerektiğinde mikro düşünmek size istediğinizi verecektir.

5.Her güne yeniden başla!

Her sabah gözlerini açtığında, önceki günün kalıntıları olmadan gözlerinizi açın. Dün adına yaşadığınız her şeyi unutun.Hatalar oldu, bazı şeyler yolunda gitmedi. Hayat bu!  Başarılı bir işletme sahibi ile başarısız olan arasındaki fark, başarılı girişimcilerin ilerici, meraklı bir zihniyetini sürdürmek için tekrarlama yoluyla zihinlerini eğitmeleridir.

Başarısızlıklar, tekrardan denemek için bir fırsattır.

6.Kolay geri bildirim kanalı oluşturun!

Müşterilerin düşünceleri her zaman çok önemlidir. Büyüyen bir işletmedeki eksikleri ve olumsuzlukları bu şekilde absorbe edebilirsiniz. Buda işletmenizi veya ürününüzü daha da güçlendirir. Ek olarak, müşterilerinizden mükemmel geri bildirimler de alabilirsiniz. Buda sizin motivasyonunuzu arttırmanıza yardımcı olur.

7.Etrafını motive olmuş insanlarla kuşat!

Eğer bir odadaki en zeki kişinin siz olduğunu düşünüyorsanız, muhtemelen yanlış yerdesinizdir. En büyük motivasyon kaynakları, etrafında büyük hayalleri ve parlak zihinleri olan tutkulu, çalışkan insanlardır. Organizasyonunuzu sizi büyümeye ve kutunun dışında düşünmeye iten insanlarla kurun. Parmak uçlarında yürümeye devam etmeniz gerektiğini bildiğiniz zaman, daha çok çalışacak ve daha büyük düşüneceksiniz. Bu tutkuyu sahiplen!

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
134,531TakipçilerTakip Et
4,486TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Doğrudan Satış – Az Para Kazanma Sendromu

Doğrudan satışta az para kazanma sendromu hakkında bilginiz var mı? En kolay para kazanma yöntemleri arasındaki ek gelir imkanı sunan bu ticari sektörde sınırsız...

Mutluluğu Tatile Göndermek

Mutluluğu tatile göndermiş olabilir misiniz? İş hayatınızda daha verimli bir süreç, kariyer basamakları aşmak için nasıl yönetilmeli? İnsanlar, gelecek adımlarını içinde bulundukları zaman dilimindeki...

Network Marketing Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Network marketing firmaları sayısı gittikçe artmaktadır. Bu nedenle Network Okulu'na gelen soruların başında; "Network marketing'de firma seçerken nelere dikkat etmeliyiz?" gelmektedir. Peki nedir bu...

Hatalarımız Ve Başarılarımız

Kişisel gelişim köşemizde bu defa hatalar yapılmasına rağmen tekrar tekrar denemenin bize olan faydalarından ve bizi nasıl başarıya ulaştırdığından bahsedeceğiz. Hata yapmanın, aslında bir...

Kişisel Gelişim Kitabı Önerileri – Vazgeçebilmek’ten Ufkunuzu Açacak Alıntılar

Dünyanın en çok satan kişisel gelişim kitapları arasında (The Secret Of Letting Go) olan Vazgeçebilmek, Guy Finley’in kaleme aldığı bir kişisel gelişim kitabıdır. Bu...

Mevsim Geçişlerinde Kendinizi Daha Dinç Hissetmenin 3 Altın Kuralı

Mevsim geçişlerinde sağlığımıza yeterince dikkat ediyor muyuz? Gece uyuduğunuz halde sabah uyanınca kendinizi dinlenmemiş hissediyor musunuz? Yataktan çıkarken isteksiz misiniz? Sebepsiz yere gün içinde...