fbpx

Günlük Tutmanız İçin 6 Kesin Neden

Günlük tutma sanatı yeni bir şey değil. Günlük oluşturmayı ve çeşitli nedenlerle kullanmayı seçen birçok kişi var. İnsanlar günlük tutuyorlar çünkü hayatlarında takip edecek kadar önemli bir şey olduğunu düşünüyorlar. Ancak bir kişinin tanımı diğerinin bakış açısından farklılık gösterebilir.

Günlüklerin çoğu kişisel tatmin için olmasına rağmen, diğerleri onu gelecek nesillerin tarihsel kaydını tutmak için iş amacıyla kullanır. Aşağıda, insanların bir günlük tutmayı seçmelerinin nedenleri ve sizin de neden yapmanız gerektiğinin bir listesi bulunmaktadır.

Günlük Tutmanız İçin 6 Kesin Neden

Günlük tutmak, sadece yazmak demek değildir. Söz uçar, yazı kalır. İnsanoğlu yaşadığı her günü, her dakikayı hatırlayamaz. Ancak günlükler sayesinde zamanı geleceğe taşıyor olacaksınız. Peki günlük tutmak için işte size kesin nedenler:

1. Olayları ve sorunları kaydederek hatırlayabilirsiniz

Günlük, geçmişteki koşullar ve olaylar hakkında birçok şeyi belirlemek için değerli bir araç olabilir.

Bu muhtemelen günlük tutmak için birincil nedendir. Günlük, geçmişteki koşullar ve olaylar hakkında birçok şeyi belirlemek için değerli bir araç olabilir. Kaydedilmiş tarihe, tarihçiler tarafından kaydedilen günlükler topluluğu olarak bakabilirsiniz. Geçmişi öğrenmek istediğimizde devam etmemiz gereken tek şey geçmiş kayıtlardır. Yanlış yapılırsa sonuçlar felaket olabilir.

Yaşamda Doğru Kararlar Nasıl Alınır? >>

2. Kendi düşüncelerinizi ve duygularınızı dürüstçe ifade edebilirsiniz

Pek çok insan derinlemesine düşünür ve geçmiş durumları ve olayları düşünmeyi sever. Düşünceleri ve duyguları kaydetmek, başkalarının yaptığınız şeyi neden yaptığınızı ve geçmiş deneyimlerinizin hoş ya da nahoş olabileceğini anlamalarına yardımcı olacaktır.

3. Terapötik zihinsel salınım elde edebilirsiniz

Genellikle duygularımızı ve sorunlarımızı başkalarına ilettiğimizde bu bizim iyi hissetmemiz için yardımcı olur. Bir günlük, yaşamda meydana gelen insanlar, yerler veya olaylar hakkındaki inançlarınızı sözlü olarak ifade etmek için kabul edilebilir bir alternatif sunabilir. Yazma eylemi de tedavi edicidir. Kağıda ne zaman sorun yazarsanız veya yüksek sesle konuşursanız, fiziksel bir şekilde hayal kırıklığından kurtulursunuz.

4. Günlük tutarak daha iyi düşünebilirsiniz

Bu meditasyona benzer. Gelecekte bunları tekrar etmekten kaçınmak için geçmişteki hataları düşünürsünüz. Bu tür bir düşüncenin kişisel hayatınıza yardımcı olduğunu göreceksiniz. Bazen insanlar günlüğe kaydetmeyi, dahil olabileceğiniz durumların, karşılaştığınız sorunların ve bunları çözmek için attığınız adımların dürüst yazılı bir öz değerlendirmesi olarak görür. Genellikle işyerinde kullanılır, böylece gelen yedek parça işin gerçekleştirilmesi sırasında ne bekleneceği konusunda mükemmel bir fikre sahip olacaktır.

5. Yeni bir bakış açısı kazanabilirsiniz

Genellikle işyerinde kullanılır, böylece gelen yedek parça işin gerçekleştirilmesi sırasında ne bekleneceği konusunda mükemmel bir fikre sahip olacaktır.

Eski sorunlar, durumlar ve koşullar üzerinde derinlemesine düşünmek, genellikle başkalarının bakış açılarını anlamamıza ve aksi takdirde alamayacağımız içgörü ve bilgiyi sağlamamıza yardımcı olur.

6. Kelime dağarcığınızı artırabilir, yazma becerilerinizi geliştirebilirsiniz

Bir görevi yerine getirmede daha yetkin olmanın tek yolu, onu yapmaktır. Pratik yapmak mükemmelleştirir ve günlük tutmak, iletişim becerilerinizi ve yazma yeterliliğinizi geliştirmenize yardımcı olur. Ne kadar çok yazarsan o kadar iyi yazarsın.

Hedeflere Ulaşmak İçin Yapmanız Gereken Şeyler >>

Günlükler Nasıl Kullanılır

Oluşturma ve sürdürme yöntemlerinin yanı sıra birçok farklı günlük türü vardır. Günlükleri, balıkların iyi ısırdığı seyahatleri, tarifleri veya yiyecekleri, antrenmanları, uykuyu, yerleri, saatleri ve tarihleri, anıları, duaları ve hedefleri ve başarıları sadece birkaç isim olarak kaydetmek için kullanılabilir.

Amacınıza ulaşın!

Antrenman ve seyahat günlükleri, ileride kullanmak üzere geçmiş verileri takip etmenin iki örneğidir. Kişisel performansı iyileştirme, performansı etkileyen eğilimleri ve koşulları belirleme ve planlı bakımı takip etme söz konusu olduğunda bu tür bir günlük normalde çok değerlidir.

Modern günlük yazma yöntemleri

Modern teknoloji, günlük tutma seçeneklerinin sayısını artırdı. Yakın geçmişte, günlük yazmanın tek yolu kalem ve kağıttı.Ancak teknoloji bize çok sayıda araç sağladı. Bazı tarihçiler faaliyetlerinin ses kayıtlarını tutmayı seçerken, birçoğu facebook gibi sosyal medyayı kullanırken, bir dizi insan tamamen sahip olunan bir web sitesine geçiş yapıyor.

Erişilebilirlik ve WordPress, Blogspot veya Tumblr’ın birçok avantajı nedeniyle bu daha kolay ve popüler hale geldi. Başkaları kendi kameralarını satın alır. Youtube’da bir kanal oluşturur ve yazmak yerine kayıt yaparlar. Herhangi bir ses, dijital veya elektronik kayıt süresiz olarak korunabilir ve doğru olarak kalacaktır.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,517TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Analiz Derdi Geride Bırakır

Kişisel gelişim bölümümüzde bu kez analiz etmek üzerine kafa yoracağız. İnsanları geride bırakan, gelişmesini ve değişmesini engelleyen bir düşünce yapısını inceleyeceğiz. Nedir bu analizci...

Kısa Hikayeler – Değerli Yüzük Hikayesi

Kısa hikayeler bölümümüzde bu defa bir şeyin değerini nasıl bileceğimiz üzerinde duracağız. Değerli yüzük hikayesi, bize bilginin önemini anlatır. Çünkü bilginin, insanı farklı kılan...

Girişimcilerin Michael Phelps’ten Öğrenebilecekleri 7 Ders

Tüm zamanların en büyük Olimpiyat sporcularından biri olan Michael Phelps, bireyin çok genç yaşta neler başarabileceğini yeniden tanımladı. Sadece beş Olimpiyat Oyunu'nda kemerinin altında...

Neden Marka Olunmalı?

Neden markalar bizim hayatımızda bu kadar önemli bir yer tutuyor? Neden bazı markalar bizim için birer “arzu nesnesi” olmuş durumda? Neden çok beğendiğimiz markalarla...

Hayatta Sahip Olmanız Gereken En Önemli 7 Öncelik Nedir?

Öncelik belirlemek, başarınızı artıracak en önemli etkendir diyebiliriz. Peki yapılacaklar listenizdeki her öğenin çok önemli olduğunu düşündüğünüz için her gün tüm görevlerinizi tamamlamaya mı...

Çevrimiçi Öğrenmenin Eğitimin Geleceği Olmasının 5 Nedeni

Geleneksel eğitim kavramı son birkaç yılda kökten değişti. Çevrimiçi öğrenme ya da uzaktan eğitim, öğrenci ve öğretmenlerde bakış açısını tamamen değiştirdi diyebiliriz. Bir sınıfta...