İşlerinde Son Derece Başarılı Olanların 10 Alışkanlığı

Başarılı insanlar zamanlarından daha fazlasını elde etmelerini ve en yüksek performansa ulaşmalarını sağlayan alışkanlıklar oluştururlar.

Başarı kucağınıza düşmez. Çoğu zaman, elde ettiğiniz her şeyin kazanılması ve üzerinde çalışılması gerekir. Başarınızı kazanmak, kendinizi sıkı çalışmaya, büyük bir tutuma ve bağlılığa adamak anlamına gelir. Bu nedenle, iş yerinde doğru alışkanlıkları geliştirmek önemlidir.

İşlerinde Son Derece Başarılı Olanların 10 Alışkanlığı

Başarılı insanlar zamanlarından daha fazlasını elde etmelerini ve en yüksek performansa ulaşmalarını sağlayan alışkanlıklar oluştururlar. İşte işte çok başarılı insanların alışkanlıkları arasından seçtiklerimiz. Ne olduklarını öğrendikten sonra, onları geliştirmek için de çalışabilirsiniz!

  1. Her Şeyi Programlarlar

Programlama, belirli bir zamana bağlı kalmak ve neyin gerçekleştirilmesi gerektiğinden sapmamak anlamına gelir.

Programlama, belirli bir zamana bağlı kalmak ve neyin gerçekleştirilmesi gerektiğinden sapmamak anlamına gelir. Başarılı insanlar, şimdi yapılması gerekeni geciktirecek yer olmadığını biliyorlar. Bir plana göre hareket ederler ve toplantılarına katılmak ve programlarını tutmak konusunda gerçekçi olurlar.

Başarılı insanlar ertelemenin verimli bir günün en büyük yıkıcılarından biri olduğunu bilirler. Bunun yerine, bir şeyi ertelemek, bir gün içinde yapmak istediğiniz tüm şeylerin bir listesini yapmaya çalışın. Bir şeyleri kontrol etmek size bir başarı hissi verir ve diğer her şey için ihtiyacınız olan zamanı görselleştirmenize yardımcı olur.

  1. Öncelik Belirliyorlar

Yaptıkları işte mükemmel olmaya odaklanıyorlar. Çoklu görev yapmazlar. Çoklu görevlerin hastalıkları var ve iş performansınızı düşürebilir. Çoklu görevlerin genellikle üretkenlik yoluna girdiğini bilen başarılı insanlar, onları başarılarına yönlendirmeyecekleri önceliklendirir ve ortadan kaldırır.

  1. Kendilerini Çok Ciddiye Almıyorlar

Mükemmeliyetçinin hayatı iç karartıcı olabilir. Başarılı insanlar sizin ve bizim gibi insanlardır ve hatalara da yatkın olabilirler. Kusurlarına odaklanmak yerine, daha fazla iş yaparak işlerinde daha iyi olmak için iyi davranırlar. Kendilerine gerçekçi bir şekilde bakarlar ve gerçek yeteneklerini yansıtan iş yerinde alışkanlıklar geliştirirler.

15 Başarılı Kadın Girişimciden Başarı Tavsiyeleri >> 

  1. Plan Yaparlar

Yeterli planlama olmadan fazla bir şey yapılamaz. Başarılı insanların alışkanlıkları plan çerçevesindedir. Bu yüzden faaliyetlerini planlamayı alışkanlık haline getiriyorlar. Planlamanın günlük veya saatlik olması gerekmez. Haftalık hatta aylık olarak yeterli planlama yapılabilir. Mesele şu ki, ne zaman ve ne yapmak istediğinize dair bir fikriniz olmalı.

  1. Kendileri Sorumluluk Alırlar

Başarılı insanlar zamanlarının nasıl geçtiği konusunda kendilerini sorumlu tutarlar.

Bir taahhütte bulunmak bir şeydir. Böyle bir taahhütten sorumlu olmak başka bir şeydir. Başarılı insanlar zamanlarının nasıl geçtiği konusunda kendilerini sorumlu tutarlar. Bunu tespit etmek için bir günlüğe sahip olabilirler veya kendilerini günün faaliyetlerine nasıl adamaya başladıklarını öğrenmek için günü geriye doğru analiz etmek için zaman harcayabilirler.

Bu aynı zamanda yaptığınız (veya yapmadığınız) şeylerin sorumluluğunu almak demektir. İş yerinde başarılı olan insanlar eylemlerinin sonuçlarıyla yüzleşmekten korkmazlar. Bu aynı zamanda zamanı geldiğinde övgü almaya hazır oldukları anlamına gelir.

Başarıya Nasıl Ulaşılır? Ünlü Ve Zengin İnsanlardan Tavsiyeler >>

  1. Odaklanırlar

Bu dikkatin ötesine geçer. Günün derin ve en zorlu görevlerine odaklanırlar. Derin ve titiz görevin başarılarını ne kadar önemli etkileyebileceğini bilirler. Bu yüzden enerjilerini ilk önceliklerine atıyorlar. E-postaları kontrol etmek, toplantı notları hazırlamak ve bilgileri iletmek gibi şeyler enerjilerinin çoğunu almaz.

İşteyken odaklanmanın daha iyi olması pratik gerektirebilir. Başarılı insanların beyinlerini eğitmek için çeşitli gitme teknikleri vardır. Bunlar meditasyon, egzersiz, görselleştirme veya günlük kaydını içerebilir.

  1. Düzenli Egzersiz Yaparlar

Günlerinden en iyi şekilde yararlandıklarından emin olmak için, birçok başarılı insan beynini sadece çalışmaktan başka yollarla görev yapma alışkanlığına sahiptir. Ayrıca, kapsamlı araştırmalara göre, çeşitli egzersiz formları bir anti-depresan gibi davranarak yol boyunca ruh halini ve performansı iyileştirebilir.

Sonunda, bedeniniz iyi hissettiğinde, zihniniz de öyle olacaktır. Düzenli egzersiz yapmak, odaklanmanıza yardımcı olur. Size enerji artışı sağlar ve kendiniz ve yaptığınız iş hakkında daha iyi hissetmenizi sağlar.

  1. Yeterince Uyuyorlar

Başarılı insanların alışkanlıkları arasında uyku da çok önemlidir. Performanslarından en iyi şekilde yararlanmak için yeterli dinlenmeleri gerektiğini biliyorlar. Bir sonraki günün işine başlamak için vücudun yeniden şarj edilmesi ve yeniden etkinleştirilmesi gerekir. Kendilerini gerekli enerjiden caydırmazlar, bu da onları yeniden enerjilendirir.

İyi bir gece uykusu önünde durabilecek şeyleri bilmek önemlidir. Yatakta yatarken elektroniği kullanmak, uyumadan önce şekeri yüksek yiyecekleri yemek veya gün boyunca yüksek stres seviyelerini korumak, iyi bir gece uykusunun önüne geçebilir. Gece için yerleşmeden önce bunlara dikkat edin.

  1. Olumlu Tutum Oluştururlar

Olumsuzluğun sizi ağırlaştırabileceğini ve işinizde en iyisini sunmak için ihtiyacınız olan enerjiyi sömürebileceğini biliyorlar.

Olumsuzluğun sizi ağırlaştırabileceğini ve işinizde en iyisini sunmak için ihtiyacınız olan enerjiyi sömürebileceğini biliyorlar. Bu nedenle, olumlu bir tutum sergiler ve sorunlardan ziyade çözümler, başarısızlıklardan ziyade fırsatlar görürler. Başarılı insanlar sürekli olumlu düşünme ve şükranla ilgili iş alışkanlıkları geliştirmektedir.

Fırsatları Nasıl Görürsünüz? >>

  1. Minnettardırlar

Başarılı olmak, başkalarına da bağlı olduğunuz anlamına gelir. Başarılı insanlar, çevrelerindeki insanları takdir ederek benlik saygısını ve benlik değerlerini artırırlar. Teşekkür edebilirler ve aldıkları iyi şeyler için takdir gösterebilirler. Bunu yapmak güvenlerine yardımcı olur ve beynini çevrelerinden en iyi şekilde yararlanmaları ve faydalanmaları için harekete geçirir. Başarılı insanların alışkanlıkları arasında önemli bir yer tuttar.

Minnettar olmak zor zamanlarda zor olabilir. Başlamak için bir minnettarlık günlüğü ile çalışmayı deneyin. Her akşam, gün boyunca meydana gelen üç veya daha fazla iyi şeyi yazın. Bu, beyninizin iyiye doğru ve günün tüm olumsuzluklarından uzaklaşmasına yardımcı olacaktır.

Son düşünceler

Başarılı bir insan yaratan niteliklerin veya alışkanlıkların sihirli bir listesi yoktur. Ancak bunlar sizi en iyi şekilde çalışmaya yönlendirmek için en önemlilerinden bazıları olarak görülür. Önce bunlardan birini veya ikisini geliştirmeyi deneyin ve sizi nereye götürdüklerini görün. Muhtemelen işte bu alışkanlıklardan birkaçını geliştirerek iş performansınızda bir artış göreceksiniz. Ertelemeyin, bugün başlayın.